Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

Kopi1

Škoda, že film nevyšel tak v roce 2010, to si myslím, že by se chytl mnohem lépe. V dnešní době už jde bohužel furt o to samé a pro většinu lidí už je to moc ohrané - zlá společnost, hezká holka a srandovní strejda, ale není to nic na co by nešlo koukat. Podívaná je to vcelku příjemná, občas uřvaná, ale s dobrou akcí a dobrými a ne přehnanými efekty. Blue Beetla bych viděl rád dál v novém Gunnovo restartu, ale po tragickým začátku v kinech to moc nevypadá. Je to škoda, protože mi to přijde sympatičtější než spousta posledních marvelovek a jako postava má rozhodně ještě co nabídnout. Lepší 3 hvězdy. ()

Gediman

Tady jsem hodně váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami (60 nebo 70 %). Je to fajn film "starého stylu", který se drží při zemi, ale nejsou tam žádné moc dramatické ani napínavé scény a humor místy prostě nefunguje. Brnění a jeho schopnosti jsou pěkné, byť jsme něco takového už viděli u Iron Mana (a v podstatě i Venoma). Film je jinak taky poměrně šablonovitý origin, no. Takže nakonec jen ty tři hvězdy, ale je to těsné. Více v mé audiorecenzi. ()

Ydrosten odpad!

Nemám tušení co k tomu napsat jinýho než ... Katastrofa. Už začátek z uřvanou mentálně zaostalou a evidentně i negramotnou rodinou, dal vědět že to nemá čím překvapit. Lůzr co je vyvolenej protože je z Mexika, aby i tahle lůza měla svýho komiksovýho hošánka. Modrej brouk prohrává, jako každej DC pokus za posledních 10 let. ()

roxy_ellen

Taková Škoda, přitom potenciál by to mělo dobrý, ale… Rodina hlavního hrdiny je nesnesitelná (i když ne nesnesitelnější než hlavní hrdina, na jeho oblíbenou větu “nechci nikoho zabít” by se mohla hrát chlastací hra) a všechno to tak nějak připomíná filmy typu Spy Kids. Nebýt tak hloupého scénáře, mohl z toho být dobrý film, protože po technické stránce je vše v pořádku. ()

Hapretor

kupodivu zábavné ... blbé ... pořád to samé ... ale tady se sympatickými herci/čkami ... a takové přiblble vtipné ... na zabití času ok ... ()

strikeman

Přehlídka všech možných žánrových klišé a 1000x omletých  a jinde viděných fórků. Před 20 lety by to možná mohl být hit - z dnešního pohledu je to v podstatě bezobsažná "pásová výroba"... 50% s tím, že obdivovatelé latinských krásek si mohou 10% přičíst za nádhernou Brunu Marquezine. ()

geek.ondra

Klasický superhrdinský origin se vším dobrým i špatným. Je tu zajímavá linka hlavního hrdiny, pár pěkných gagů ale i na nízký rozpočet poměrně slušná akce. Na druhou stranu výstavba scénáře je přesně tak obyčejná jak by člověk čekal a až k finálnímu souboji si člověk může domyslet všechno co se stane. Příjemný návrat do dob prvního Iron Mana, prvního Spider-Mana nebo třeba prvního Batmana - no prostě do dob kdy se moc nepřemýšlelo nad tím jestli daný film koresponduje s tím co se stane za dalších šest filmů ze stejného vesmíru... a za tu bezstarostnou zábavu si Blue Beetle i jeho tvůrci tu podporu zaslouží. 6/10 ()

Johny M.

Naprosto v pohodě komiksová jednohubka s přijatelnou dávkou humoru a sympatickým Xolem, kterýho jsem si celkem oblíbil v Cobra Kai. Hodnocení je nezaujatý vůči trendy hejtu na DC a tamním momentálním změnám a ač to bez druhýho dílu asi přežiju, jednička nebyla ani zdaleka tak špatná, jak zde kritizujou všichni ti rádoby-odborníci... ()

Davidkkk

Já si prostě myslím, že ty aktuální superhrdinský filmy stojí vesměs všechny za jedno velký hovno. Obzvlášť několik posledních výtvorů DC(EU - jestli to pořád vůbec existuje). Tohle je definice prázdnoty, nudy a totálního cringe. Fandím outsiderům, ale přestože Blue Beetle byl už před vydáním odsouzenej k neúspěchu, trpěl jsem mnohonásobně víc, než jsem čekal. ()

NorseSword24

Aj keď sa teším na nové DCU a celkovo mám radšej DC, tak doposiaľné DCEU filmy mimo Snyderovej a Gunnovej réžie považujem pri najlepšom za priemerné. A BB sa radí ako ďalší, najviac generický superhrdinský film. Najväčšie plus tu boli postavy resp. členovia rodiny, ktorý ten príbeh oživovali. Potešili ešte Motley Crue. Keby aspoň ta záverečná bitka bola zaujímavejšia a viac zapamätateľná, tak by so dal tie 3*. ()

Eventyrer odpad!

Trailer na tento film som videla raz a zanechal vo mne veľmi príjemný dojem a na film som sa skutočne tešila. Beda mi, bola to hrôza! Najskôr som myslela, že som sa vrátila v čase a pozerám sa na komixovku z roku 2000. To bolo na nič, ale ak to bude len to, tak to bude aspoň pozerateľné. Nie ó nie. Aj tie najhoršie mali niečo do seba. Prvý Halk? Keď v tv nič nejde ako podmaz sa to dá. Fantastická štvorka 1 aj 2 ako nostalgia, dobré. Green Lantern bol oproti tomuto grcu blockbuster obrieho kalibru.  Dialógy boli stupídne, na city sa príliš tlačilo, nenechali diváka usudzovať a vyvodzovať si veci podľa toho čo vidí a počuje. Rozumiem, že je to prvotne pre americké publikum a teda sa im musia veci veľmi jasne a polopatisticky vysvetľovať, ale toto bolo prííííííííliš. Hovorili nám dokonca veci, ktoré sa nediali, hoci sa mali diať. Dôraz na rodinu a rodinné hodnoty, na rozdiely medzi chudobnými a bohatými znova divákovi servírovali akoby to nebolo jasné. Stále tvrdohlavo a nástojčivo a násilne divákovi ukazovali aká je dôležitá rodina a toto sa dialo stále dokola! Dokola a dokola. Akoby som to pred tým nepočula, nevidela. Jediné čo sa nedialo bolo, že som to necítila. To bol veľký problém filmu. Veci vám hovorili, tlačili vám ich do hlavy, ale nič. Nedokázali s tým urobiť nič. Aj tu sme videli, a to som sa obávala už od zhliadnutia traileru, že film nezvládne korigovať nového superhrdinu a objavovanie nového sveta s toľkým množstvom postáv. A presne to sa stalo. Rodina skôr prekážala, vnucovali sa do každého záberu, boli tam kde nemali čo hľadať, zmýšľanie všetkých postáv bolo ako z rozprávky pre päť ročné deti.  SPOILER (Hodenie kameňa do nepriateľa, ktorý ide dať superhrdinovi posledný smrteľný úder).  Každou ďalšou scénou ste si mysleli, že to snáď nemôže byť horšie, no potom prišla scéna so žuvačkou... Bavil ma nápad mimozemskej technológie, čo však nemôžem pripísať filmu a teda za mňa tam nebolo nič skutočne pozerateľné, pretože aj ten nápad totálne pochovali. ()

ER

Kdyby to byla produkce některé ze streamovacích služeb, tak OK. Jinak tato dětinská podívaná nemá čím zaujmout. ()

Maximilianus

Spider-Man z čias keď dostal od Tonyho Starka oblek šmrncnutý aj Iron Manom samotným a aby DC nezostalo v hanbe, tak Blue Beetle má aj trochu zelenej primesy od Green Lanterna. Akurát charizma hlavného hrdinu niekde chýba. Film samotný je skôr stávka na istotu, je prázdny a sila rodiny je viac v popredí ako samotná akcia a dej. No a samozrejme tu nechýba aj humor nasilu, ktorý mi síce nepripadalo úplne zlý a trapnj, ale nebol vtipný a keď je proste niečo zbytočné,  tak to tam nemá byť. Treba robiť humor, keď ho viete, nie preto, aby bol film zábavný a rodinné prístupný. Deti si možno prídu na svoje, no po toľkých rokoch a niekoľko skvelých komiksových filmov je toto ďalšia DC slabotka,  a pritom Blue Beetle má slušný bojový potenciál. 5,2/10 ()

Likan7

Kdyby nebyl ten vizuál tak šíleně hnusnej, asi bych ty 3* dal. Je to překvapivě pěkně civilní, malý, nezachraňuje se zde svět a padouši jsou jen výrobci zbraní (něco jako první Ironman). Babičku s hi-tech rotačákem si mohli odpustit, ale ona je to vlastně taková konina, že nad tím jen mávne člověk rukou. První polovina je ale určitě umírněnější a lepší, než akčnější druhá půlka. Ty triky ale fakt stojí za starou belu. ()

Nemmonn

Tenhle film je jednoduše to samé, co jsme viděli za posledních 20 let. Je to jen další klasický superhrdinský film, který je jenom jinak přebarven a zároveň udělán ještě hůř než svoje předchůdce. Například Spider-Man z roku 2002 je prostě to samé, jenom lepší. Blue Beetle je jenom další zbytečný hovno, který vzniklo pro mě z nepochopitelných důvodů. Maximálně jenom proto, aby udělali to samé, co Marvel s Ms. Marvel, jenom pro Mexiko-Američany. Dále vývoj tu není žádný. Doslova mu ten skarab někdo jen dá a hnedka je z něj superhrdina, kterej umí bojovat a porazit všechny nepřátelé, kteří mají daleko delší výcvik a zkušenosti. Nechápu tento film, ještě že to má teď pod kontrolou James Gunn, který tento film ani nezakomponuje do svých budoucích projektů. 4/10 ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)