Chronos Corporation je firma, ktorá pomocou genetických operácii mení ľudí na Zoanoidov - monstrá s nadludskou silou. Jej cielom je nastolenie nového rádu, kde Zoanoidi prevezmú vládu nad svetom. Posledným krokom je získanie špeciálnej mimozemskej zbrane zvanej Guyver, ktorá svomu nositeľovi dáva obrovskú silu. Tá sa však náhodou dostáva do rúk nič netušiacemu mladému mužovi, ktorý sa stáva poslednou nádejou ľudstva.

Film vychádza z japonskej komiksovej predlohy Yoshiki Takaya - "Bio-booster Armor Guyver", podla ktorej bol natocený aj 12-dielny anime seriál. (kitano)

choze

Ze stránek anime do anime seriálu a přes anime film až ke dvěma americkým celovečerákům. Takovou cestu absolvovala tahle klasická šikmooká báchorka na dobrou noc o tom, kterak pohledný teenager k emzáckému brnění přišel, s jeho pomocí zkungfoval armádu zlých mutantů na jednu slizskou hromadu a zachránil tak dívku svého srdce. A svět, samozřejmě. Triviální děj, stěží půlrozměrné postavy, infantilní humor, ale hlavně přehlídka proměn lidí v barvitá gumová monstra (Cronenberg by si z toho radostí cvrkl do gatí) a jejich následných vzájemných bitek. Coolovost funícího titulního heroje je nesporná, účast Berrymena, Hamilla (nenechte se zmást posterem, Hamill nehraje Guyvera), Combse (Yuzna produkoval) a obzvláště pak Linney v roli scream queen věru příjemná a dostane se nám i pár pěkných efektíků (Guyverův morfing) a chuťovek (Guyver vlastnoručně porodí sám sebe císařským řezem). Bohužel po totální demenci (a z ní plynoucí zábavnosti), stejně jako po kvalitách bitek "STRÁŽCů VESMÍRU" snímek jen nesměle pošilhává. O správném anime feelingu nemluvě. Pro jistotu to ještě jednou zopakuju pro ty, které stejně jako mě přilákalo jméno Jamese Wanga, režiséra ultimátní bitkařiny ŠÍLENÁ JÍZDA - bitky jsou tu SRAČKOVÉ, což Wang napraví v druhém díle. ()

Kusko.t2

Celkom zábavná mlátička vesmírnej hávede a Guyvera, ale tej srandy tam bolo trochu moc. Ufóni, ktorí vyzerajú ako zmutovaný hmyz, sa snažia získať mimozemský obranný mechanizmus Guyver naspäť, avšak nedopatrením sa dostane k jednému mladíkovi, ktorému tento armor padne vhod. Náhodne sa mu ho podarí aktivovať a mlátička začína (dosť skoro, ide sa hneď na vec bez nejakého nudného úvodu). Film na také 3* s dobrým nezvyčajním príbehom dalo by sa povedať, s dobrými efektmi a maskami, so značným počtom HITov do ksichtu a celkovo do tela. Guyver vyzeral dosť dobre, vydaril sa chlapík jeden. ()

Hellboy

Guyver je mizerně natočený film s pekelně pitomym scénářem, špatným herectvím, hroznou režií, kamerou i střihem. Působí jako nějaký amatérský studentský filmeček, což také v podstatě je - velká část štábu jsou debutanti. Z řady běžných amatérských Béček a Céček ale vybočuje propracovanými maskami, což je jediný důvod, proč se na tuto podivnost dívat. Steve Wang se inspiroval japonským anime seriálem a vytvořil film, který působí jako ukázková prezentace jeho práce. Ne režisérské, ale maskérské. Na tomto poli totiž má jen malou konkurenci. Výsledný film je šílená žánrová směska, potácející se mezi souboji se špatnou choreografií, nudným kecáním a hloupými vtipy. Ale vidět potyčku mezi člověkem v mimozemském kostýmu a lidskou rybou, plus ještě Marka Hamilla deset let po Star Wars na naprostém dně, to vlastně stojí za to. Jen mě mrzí, že samotný Guyver je takový neschopák. ()

A.L.E.S.

Na tenhle film jsem se dlouho těšil a nezklamal mě. Ovšem od pěti hvězdiček ho dělí místy až neuvěřitelné tupé dialogy a nelogické scény. V některých mě ale naopak překvapil. Michael Berryman, aniž bych se mu chtěl nějak vysmívat, kostým mít ani nemusel, je děsivý už od nátury. Masky mají výbornou koncepci, mohly být lepší a více "organičtější", pokud jsou Zoanoidi mutanti. I přes to všechno mám zkrátka dojem, že se z toho dalo vytřískat víc, ovšem na to bych musel znát celý komiks. ()

genetique

Tento prvý film, ktorému slúži komiksová predloha o Guyverovi bol natočený z môjho pohľadu, len ako akýsi experiment. Akási skúška toho, aká bude odozva, lebo sami tvorcovia nevedeli, akým žánrom sa uberať. Absolútne mi tu nesedeli prvky komédií, lacných vtipov a poznámok, preto sa už pri filme 'Guyver: Dark Hero' uberali serióznejšou cestou kung-fu mlátičiek. Ale aj tak veľmi slušný nárez. 75%. ()

• Jefrey Combs hraje v tomto filmu postavu, která se jmenuje Dr.East. Ve filmu Re-Animator hraje postavu, která se jmenuje Dr.West. (Pumiiix)