Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

rime

Pokud jste fanoušci filmového Kmotra a máte to nakoukaný, tak je tohle seriál pro vás. Musím říct, že jsem to nečekal, ale tenhle seriál byl jak úder na solar. Naprosto skvělý scénář a pro mě jeden z nejlepších seriálů celé dekády. V dnešním marasmu, kdy se lidi dobrovolně koupou v bahně a domnívají se, že jsou u moře, je to prostě zázrak jak z jiné planety. ()

PaulBarva

Pro zvídavé publikum oživlých obrázků příjemně obohacující. Seriál, který se vryje pod kůži a zůstane tam, a ani nechcete aby mizel. ()

Tomulka

Nejlepší na seriálu (což mne opravdu bavilo nejvíce) je casting. Ten fakt pro tento seriál zabodoval. Hlavně herecké obsazení na herce co měli hrát herce z Kmotra- fakt famózní! Miles Teller mne hodně překvapil umí zahrát to se musí nechat! Scénář a režie dosti odlehčená, ale dílu to prospělo. To napětí všech aktérů se dalo krájet a to je důležité. Kmotra mám jako filmové dílo velmi rád a tento seriál krásně dokresluje atmosféru toho filmu. ()

stringers

Dokonalá a úctyhodná poklona jednomu z největších děl kinematografie. Fanoušci Kmotra tohle prostě musí vidět. Osobně jsem si užil každou minutu. Krásné nakouknutí do zákulisí. Pár nových informací, ale i prezentace známých faktů byla bezva a užíval jsem si to - stejně jako když čtu nebo čučim na Kmotra znovu, tak je to vždycky snad o něco lepší :) Nejdřív jsem si myslel, že když tam vlastně nejsou vidět scény z Kmotra, resp. je tam jen letmé nahlédnutí na známé scény, tak to je škoda, ale po pár dílech mi došlo, jak se na ty drobečky těším a chrochtám si. Poctivej kus filmařiny od A do Z - to se dnes fakt už moc nevidí. Když si člověk uvědomí, že tohle vůbec není točeno pro pubescentní rychlokonzumenty a tak, aby to splňovalo všechny "nové lepší" normy ala Netflix, tak si člověk zákonitě musí říct, že tenhle seriál prosadit v této formě a této době, nebylo nejpíš o nic lehčí, než to co nám vlastně seriál ukazuje o produkci Kmotra. Perfektní obsazení, tempo tak akorát, délka a počet dílů taky. Pokud bych měl najít nějaké negativum, tak čistě můj subjektivní názor je, že tam mohly být momenty, ve kterých se řeší tvorba hudby - za mě jedny z nejkrásnějších hudebních segmentů EVER. Není to ale nic co by kazilo dojem, jen pro mě by to bylo sexy koření. Samozřejmě jdu hned pustit Kmotra v originále i když jsem ho před 14ti dny dočetl. No a Vám doporučuju kašlete na všechno a jdětě si to pustit - manželku obstará soused a děti už to nějak přežijou u tabletů s pytlíkem bonbónů ;) ()

pallok

Čo dodať na záver, keď je to tu vychválené všetko? Hádam toľko, že ak by bol príbeh výroby filmu Krstného otca pravdivý len z 50-tich percent, i tak si všetci zúčastnení zaslúžia metál a keďže ja im ho dať nemôžem, tak symbolicky dávam klobúk dole a k tomu plných 100%. PS Fenomenálne výkony hercov a perfektný výber muziky, v závere Free s obrovským (bohužiaľ jediným) hitom All Right Now. ()

fhe_verdict

Najdi, stiahni, zapni, pozeraj a nic neries... A pozeraj rychlo kym to nezakazu kvoli nesplnenej kvote na ciernoteplych vo filme. Keby ten pribeh nebol pravdivy, tak neverim, ze sa to mohlo takto stat. Dnes nebudem mudrovat, ze co bolo v seriali dobre a co zle. Ako hovori Tomas Akvinsky: Ver, aby si rozumel a rozumej, aby si veril. Takze kto to citas, ver mi, ze je to dobre, pust si to a na konci dakuj tomu hore, ze sa este take dobre serialy robia a mne, ze som ti ho doporucil. ................................................................................................................................................................................................................... Vcera som si znovu pozrel Once upon a time in Hollywood a Steve McQueen sa tam stazuje, ze nema sancu u Sharon Tate, lebo leti na iny typ chlapov. Ma stastie, ze si mohol zahrat aj v The Offer :) ......................................... P.S. Dnes som si vsimol, ze mam fanklub. Ma sice iba jedneho clena, ale moj zivot dostal novy rozmer. Plnsi a farebnejsi. Nie som na svete nahodou, mam poslanie a odteraz uz musim byt zodpovedny. ()

hujerita

Jednoducho toto vyšlo na jednotku z hviezdičkou. Miles super, vlastne všetci super a ako premýšľam tak my tam nevadilo nič. Samozrejme potom nasledoval Krstný Otec nech to je kompletné. Plus sledovanie jednotky a všímanie si tých vecí o ktorých som predtým nevedel je čistá pasia a polahodenie na duši ()

pLaysTick

Automatické hodnocení 5/5* naprosto adekvátní, nemám co vytknout a kritizovat. Čtyři hvězdičky ode mě dostal jenom pilotní díl a už si ani upřímně nepamatuji proč, tudíž něco zanedbatelného. Tenhle unikátní 10ti hodinový dokument o natáčení a celkovém zrodu, dnes již kultovního filmu Kmotr, je určitě něco, co by měl každý fanoušek Kmotra vidět. Ono i kdybyste Kmotra nedejbůh neznali, stále se jedná o velice parádní příběh ze světa Italsko-Americké mafie. Dává to smysl od začátku do konce, nějaké nesrovnalosti s realitou tam jsou, místy je to přibarvené a přikrášlené, aby ten mafiánský příběh nabil pořádné grády. Nicméně se nejedná o žádné dramatické změny historie, naopak, příběh to činí zajímavějším - a tohle není obyčejný dokument, takže schvaluji. Milese Tellera mám rád už od Projectu X a tady nám ukazuje, že kromě komediálních rolí zvládá i ty profesionální, na úrovni. Herecké obsazení všech mafiánských bossů a mafiánů obecně sedne jak prdel na hrnec v čele s neuvěřitelným Joem Colombem v podání Giovanniho Ribisiho - normálně bych to tomu křivákoj z Avatara sežral i s navijákem. Naprosto bezkonkurenční herecký výkon však předvedl Matthew Goode, jako Bob Evans - ta práce s hlasem, mimiky, gesta, apod. - neuvěřitelný. Hudební podklad na úrovni Kmotra a vizuální dobové nastavení zvládnuté na podtrženou jedničku s hvězdičkou a razítkem k tomu. ()

AutiXrist

pre fanns gangsteriek určite hodnotné, určitá výpovedná hodnota o vzniku legendary tGF, ale je to len priživovanie sa na famóznom filmovom veľdiele, dnes už nik nič podobné nestvorí 💁🏻‍♂️ ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)