Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

xvyhl100

Jak se pozná dobrý seriál? Tak že vás jeho shlédnutí donutí následně zkouknout všechny tři díly kmotra i když jste je předtím už x-krát viděl. ()

Heywood

Tak tohle hodnotím jako jeden z nejlepších seriálů. Hltal jsem díly kontroloval údaje, obdivoval herecké výkony i zápletky, vnímal soundtrack jako skvělý odraz té doby i nakonec to, že Amerika dokázala natočit kritický film s tak velkým uměleckým přesahem, že to sbírka tehdy ceněných Oscarů správně odrážela. (Dnešní politicko-korektní Oscary mě už téměř nezajímají..). Přemýšlel jsem, kde najít chybu... a marně. Tak mě nezbylo než dát 5 hvězd, protože tohle fakt stálo za to. Samotnou knihu jsem četl před mnoha a mnoha lety, film ani jeho pokračování mě až tak neoslnilo, ale tahle série ano. Tu mophu s klidným svědomím doporučit. A výkon Tellera mi konečně odpověděl na otázku, kde se po sérii Divergence vzal v Top Gun II. Je tam správně. ()

hony23

Co obnáší práce filmového producenta? Hlídat rozpočet, schánět herce, urovnávat konflikty na place, jednat s mafií, řešit veškeré problémy, které vznik filmu provázejí. Sledujeme zajímavý příběh Ala Ruddyho, který byl jako producent u vzniku filmu Kmotr. ()

Mufinek_16

Jakožto fanoušek Kmotra jsem si tento seriál neskutečně užila. Moc se mi líbilo, s jakou úctou se k tomuto tématu přistupovalo. Dozvěděla jsem se pár nových informací a několikrát jsem se i zasmála. Kromě hlavní postavy Ruddyho v podání Milese Tellera potěšili i herci ztvárňující Marlona Branda nebo Al Pacina, kteří samozřejmě nemohou dosáhnout takových kvalit, ale určitě neudělali ostudu. Co se mi líbilo nejvíc, bylo ukázání pravé lásky k filmu. V nových filmech už je to spíš vzácností, ale u Kmotra je to jasně cítit už při zhlédnutí a tento seriál to dokázal dokonale vystihnout. Francis je prostě geniální, věděl, co je důležité, aby se dotkl diváka, dokázal úžasně propracovat detaily a vytvořit skvělou atmosféru, která se na plátně tak často nevidí a díky tomuto seriálu si to divák plně uvědomí. The offer je opravdu velmi podařeným projektem, a pokud jste fanoušky Kmotra, tak se musíte rozhodně podívat! ()

GinaT

Po dlouhe dobe serial, kteremu se neda nic vytknout. Skvele obsazeni, styl vypraveni, to ze vlastne neukazali ani jednu scenu z Kmotra skvele funguje, proste super. Az me mrzi ze to ( nejspis) nebude mit druhou radu. P.S.:donutilo me to zkouknout vsechny dily kmotra uz jen pro porovnavani ()

funkyman

nedat plny pocet sa neda...sem-tam sa to zadrhne, neaky plagatovy podtext ?, agitka? a mozno kde tu rozpacity casting ?..ale ta vona a caro vsetko pohlti... ano je to aj moja top saga ... neviem najst lepsi filmovy pribeh...a vdaka za tento skvostny dodatok ku nemu... ()

Welsiot

Seriál roku, neskutečný výlet pod pokličku nejlepší gangsterky. Miles Teller tady jede životní výkon, lepší než Whiplash. Matthew Goode to stejné. Opětovná projekce Kmotra po tohle samozřejmostí. ()

Sopholojong

10/10 za vsetku tu dovtipnu, atmosfericku odlahcenost, smrncnutu nezrovnalostami a poziadavkami realnych gangsterov... za najprepracovanejsi serialovy casting roku - menovite "odhodlany workoholik az na kost" Teller ako Ruddy, Dan Fogler v nadzivotnej ulohe svojskeho "artistu" Francisa, Juno ako najsladsia blondata sekretarka "stale po ruke", Gorman najfuckujucejsi a najneurotickejsi videny CEO na obrazovke ever, Colin ako jeho "atributovo" presny protipol, vynikajuce male rolicky "newcomerov" od Branda, cez Pacina az po tu obrovsku "ochrankarsku" gorilu, no a dva herecke dezerty na zaver, zasluhujuce Emmy v plnom rozsahu - Goode ako excentricky bonvivan, megalomansky maniak, snobsky povysenec, vzdy s odrovnavajucou hlaskou na perach ("Get me Ruddy!") a Ribisi ako az karikaturny mafian s nevyspytatelnou aurou komiksoveho Jokera, ale so srdcom rodinkara a praveho priatela... za kvantum usmevnych (trojnasobne vychutnane "Fuck" po zverejneni stretnutia Ruddyho s mafianmi na zraze Italo-americanov), elektrizujucich (Ruddy v kine opisuje podstatu filmoveho zazitku - nadhera!), ale i dojimavych (oscarovy zaver a odmietnutie s vypalovackou "All is Right") scen... a za vsetky tie vyjavy a problemy z natacania (audiencia v Brandovom dome, Caanova nakladacka Shireovej "abusera", vtipna Sicilia s rehotavym vybuchom auta, pisanie scenara s humusackym Puzom, hororove navstevy u Charlieho atd, atd.), ktore vas donutia hned si pustit celu trilogiu. 8/10 ale i za prilis samoucelne natahovane sceny s mafianskou elitou (okrem Ribisiho samozrejme), "ligovymi" protestmi, Sinatrom a prekrucanie skutocnych udalosti pre lepsiu dramatizaciu/kontinuitu (casova zmena "odkraglovania" Joe Galla, ziak Eddie Kurland). Nakoniec silna "deviatka" a teraz chcem Part II z natacania Apokalypsy v poriadnej dzungli a Martinom Sheenom ako rozpravacom. ()

boss123

The Offer je naozaj vynikajúci seriál. Už pri prvých informáciách o tom, že sa seriál natáča som zbystril pozornosť a začal sa tešiť. Prvé hodnotenia ma skutočne potešili a som veľmi rád, že neklamali. V princípe sa nejedná o nejaké extrémne originálne dielo. Jeho najväčšou výhodou je, že stojí na pevných základoch jedného z najlepších filmov vôbec. A tým je bezpochyby Krstný otec. Tento seriál nám v celej svojej dĺžke predkladá všetko úsilie, ktoré musel vynaložiť celý filmový štáb a predovšetkým producent k jeho vytvoreniu. Plus pridáva navyše aj situáciu vo vtedajšej Amerike a, aj život tvorcu knižného diela, ktoré bolo filmármi adaptované. To by bolo ku popisu všetko, pretože, keby som zašiel ďalej pripravil by som všetkých budúcich divákov o množstvo zvratov a prekvapení. Herecké výkony sú veľmi presvedčivé. Predovšetkým Miles Teller v roli producenta Alberta S. Ruddyho a Matthew Goode v úlohe Roberta Evansa. Ale aj ostatný im veľmi dobre hrajú do nôt. Každá epizóda mi ušla tak rýchlo akoby netrvala ani desať minút. Navyše je celý seriál krásne previazaný. Hudba a obraz sa vzájomne pekne dopĺňajú. Tvorcovia majú celý seriál pevne vo svojich rukách a vlastne ani raz mi nedali priestor nudiť sa. Samozrejme chápem divákov, ktorých nezaujal ani pôvodný film Krstný otec prípadne kniha tí pravdepodobne nebudú zdieľať také veľké nadšenie ako práve ja. To, ale nič nemení na tom, aký som nadšený, že som tento seriál zhliadol a všetkými prstami ho odporúčam každému fanúšikovi originálu, ale aj tým, čo ho nevideli. Pre nich to, ale asi nebude úplne stopercentný zážitok. Ešte musím vypichnúť detailné a presné vyobrazenie vtedajšej doby a života v Hollywoode. Bez veľkého váhania dávam päť z piatich a 90 percent. ()

Razz

Objavil som náhodou, už som sa neodtrhol. Ako fanúšik kníh M. Puzza a aj filmovej série Krstný otec som sa usmieval, čudoval, tešil, smial  - dostal som všetko, čo k dobrému seriálu patrilo. Nemôžem nespomenúť neskutočné dobrý casting - skvele obsadených hercov je možno viac, ako na prstoch oboch rúk. A samozrejme nechýbalo posolstvo, dnes nanajvýš aktuálne - aj umenie bez kompromisov môže byť zábavné a priniesť aj peniaze. Osobne nechápem nízke hodnotenia na RT, mám pocit, že ohlasy česko - slovenskej komunity sú mi oveľa bližšie. Pre mňa určite jeden zo seriálov roka. ()

jarmil8

Většina dílů je skvělých, je to napínavé, cinefilské, nutilo mě to hledat si informace. Ke konci seriál ztrácí dech, některé motivy se ukáží nakonec jako zbytečné (Sicílie), hodně se tam plácají po zádech, všichni se náhle mají rádi, a poslední díl je spíš otravnou poctou A. S. Ruddymu. Juno Temple je milé překvapení, Burna Gormana jsem nikdy neměl moc rád, ale tady válí, i když spíše jako karikatura. ()

Snoove

I když víte, že ten film vznikl, tak při sledování tohoto seriálu fandíte, aby všechno klaplo a Kmotra se podařilo natočit.. Parádní seriál ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)