Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

Remivsremi

Asi vám o seriálu něco napoví, když řeknu, že nejlepší epizody byly ty bez titulního hrdiny. Přesto že se našlo pár zajímavých chvil a nápadů, vyzní celá sezóna do ztracená a jen se prohloubí chabý základ, na kterém se vyprávění neslo. Hlavní linka je spíš takový koncept, který by možná unesl tak 80 minut. Boba se často jeví jako naivní strejda, který by už s tímto přístupem dávno koupil ránu do zad. Je to pokus tvůrců z něj udělat spíše antihrdinů, ale to by museli připravit zajímavější momenty a lepší scénář. Případná druhá řada není potřeba, bohatě postačí, když se Boba občas objeví v projektech jiných postav. ()

Motinski

Boba Fett nebol postava ktorá si podľa mňa zaslúžila vlastný seriál a v prvých epizódach sa mi to potvrdilo lebo som si k nemu musel dlho hľadať cestu. A to sa dá povedať vlastne aj o všetkom ostatnom. Tatooine je málo pútavá planéta nato aby sme väčšinu času boli iba na nej. Všetko čo Star Wars svet ponúka tu absentuje, celý dej je nezáživný, nudný a zbytočne naťahovaný. Návrat Manda, Baby Yodu atď bol iba na efekt aby fanúšikom ruzbušilo srdce, no nezabralo to na mňa. Obi-Wan nedopadol dobre ale určite ma viac bavil ajkeď mal scenár postavený na hlavu. Ani raz som tu nemal to klasické serialové nutkanie kedy koniec epizody nastajlujú tak že chcete v momente vidieť ďalšiu. Aspoň finále bolo super. Prehľadné, akčné a dobre natočené, no čo z toho keď ku postavám nič necíte a je vám jedno či prežijú. Mandalorian je oproti tomuto inde 4/10 ()

BROKEN_

Takový pád kvality od stejných tvůrců, kteří nám nabídli obě série Mandaloriana ( Favreau a Filoni ) jsem vážně nečekal. Boba Fett vlastně ani není moc tím Boba Fettem. V druhé sérii Manda se Boba dle mého fakt povedl. Tady ale spíše kecá než koná a když už se objeví nějaká ta akce není to zrovna dobrý. V prvních 4 dílech sledujeme většinou spíše flashbacky, kdy se Boba dostává ze Sarlacca, jak se učí žít s Tuskenama a je to vlastně celý nudný a nezajímavý. Ano druhá epizoda byla výrazně lepší, hlavně díky akci na tom vlaku, ale potom je tady ta 3 epizoda, která nám nabídla tu nejpomalejší honičku z předaleké galaxie. A také ten celý gang z Tatooine, kteří jezdí na těch trapně vypadajících věcech a celkově jejich vzhled vůbec nesedí na planetu Tatooine a mám trochu pocit, že nesedí i do světa Star Wars. Ani jeden člen toho gangu není zapamatovatelný, u žádného si nedokážeme zapamatovat jeho jméno, protože ne všichni jsou nám představeni a nejsou dobře prokresleni. Nejsmutnější na tom je, že režisér Robert Rodriguez, který natočil v druhé sérii Manda tu parádní akci s Bobem, tady jsou jeho epizody nejslabší. Jsou mnohdy amatérsky natočený a akce má většinou ne moc kvalitní střih. Samotné finále se Rodriguezovi taktéž nepovedlo. Abych ale jenom nekritizoval, tak návrat známých postav jsou parádní, CGI opět na vysoké úrovni ( líbí se mi kombinace praktických a vizuálních efektů ). Hudba od Ludwiga Göranssona je skvělá. Ten odvádí fakt sakra dobrou práci. Kombinace nové hudby pro Boba Fetta a starého dobrého Mandaloriana se povedla. Seriál boduje v místech, kde se nevyskytuje Boba Fett. Což jsou epizody 5 a 6. Především 6 epizoda je vedle finále druhé série Mandaloriana nejlepší Star Wars od Pomsty Sithů. Pokud bych to měl nějak shrnout, tak seriál Boba Fett selhává u samotné postavy podle které je seriál pojmenován. Děj je nezajímavý, flashbacky by vystačily na pouhé dvě epizody a dál bych to neždímal. Akci bych udělal přehlednější a daleko intenzivnější. Boba Fett by měl raději méně mluvit a nosit častěji helmu. Potom by to byla mnohem lepší podívaná. Takhle je to fajn záležitost ze světa Star Wars, která je ale mnohem slabší oproti předešlým dvěma řadám Mandaloriana. Tak snad se 3 série Mandaloriana povede a já jsem zvědav, kam bude příběh dál směřovat. P.S. Zapomněl jsem zmínit ještě věc co se mi fakt líbí. Ačkoliv není Boba Fett tak kvalitní, jak bychom doufali, tak se musí tvůrcům nechat, že to mají hezky propojený a zatím utvářejí ucelený příběh, který je mnohem lepší než sequelová trilogie. 6,5/10 ()

4ct10n

V jednotlivostech skvělé, ale jako celek to zadrhává. Zvláštní dramaturgická volba, kdy minimálně třetina série je vlastně převlečená jiná série a velmi obyčejné finále tomu podráží nohy. Z Boba Fetta se určitě dá vymáčknout víc, jak ostatně v minulosti ukazovali i třeba komiksy. Za linii s Tuskeny a některé až dechberoucí vizuály si to ale pozornost Star Wars fanouška zaslouží. ()

filmmovier

Po skvělé druhé sérii Mandaloriana jsem se na Bobu Fetta docela těšil, a to i přesto, že k mým oblíbeným postavám se nikdy neřadil (tatík byl lepší). Že to ovšem po dějové stránce bude taková nuda, to jsem tedy vážně nečekal. Celkový dojem z nezajímavého seriálu zachraňují jen epizody číslo 5 a 6, které, jak už víte, jsou pokračováním Mandaloriana a Boba se v nich prakticky neobjevuje. A o to smutnější právě je, že je těch zbývajících pět dílů úplně o ničem. Temuera Morrison v titulní roli je víc, než cokoliv jiného, naprosto nezajímavý a necharismatický a za akčního hrdinu ho rozhodně (již) považovat nelze. Děj je utahaný, prakticky nic zajímavého se v seriálu po celou dobu neděje (stále hovoříme o těch pěti epizodách řešících hlavní zápletku) a ty záživnější momenty tady reprezentují pouze flashbacky v prvním díle a závěrečná honička ve třetím. Co naopak chválím, je vizuál. Má to parádní westernový feeling a krásnou kameru, Star Wars jsou v tom pořád vidět i cítit (ty osmdesátkové – atmosféra je prostě zachycena perfektně) a nechybí výtečný soundtrack, ten je navíc dokonce ještě lepší, než v Mandovi. Při sledování jsem se ovšem opravdu bavil jen málokdy, přesto jsem se nevzdával, a věřil, že alespoň finále bude důstojné. Místo toho jsem dostal lov na tatooinskou godzillu. Neni nic krásnějšího, než zjištění, že celý seriál směřoval právě k tomuto momentu, ač mu nic nenasvědčovalo. Z vizuální a technické stránky jsem tedy z Boby naprosto nadšen a dvouepiodní odbočka s Mandem je zcela perfektní (a za 10/10). A právě ta může za to, že nakonec celý seriál hodnotím o něco lépe. A zatímco na nového Manda se těším, bez další řady Boby Fetta bych se klidně obešel. 6/10. ()

Mrkvič

Tak si to shrneme, Boba Fett a jeho píseční kamarádi mě moc netáhli. Díly, které režírovala nádherná Bryce Dallas Howardová byly z celé série tím nejlepším. Když se na scéně objevil Mando, šla úroveň nahoru. Že se sejde tolik známého a oblíbeného (hlavně jeden ze záporáků a samozřejmě Grogu s rancorem), to je chválihodné a bylo to úžasné. Ale že Robert Rodriguez jako nejslavnější režisér z celé party natočí poslední díl s tolika píčovinama? To nepochopím. Účinky laserových zbraní (někdy nic nedělají, někdy boří domy), rychlosti nepřítel při honičce, mizení a objevování postav, jak se zrovna hodí vyústění scény atd atd. ()

Zek

Boba Fett je moje hodně oblíbená postava. Vždy jsem ho bral takového neutrálního, který toho moc nenamluví a kterého zajímají jen dvě věci. Dobře odvedená práce a peníze. Po konci Mandaloriana jsem čekal, že se Fett vrátí ke své původní práci. Což se sice nestalo, ale během flashbacků, kdy se dozvím, jak se dostal ze Sarlacca a později, kdy žil mezi Tuskeny ke kterým si vytvořil i dost přátelský vztah. Jsem postupně pochopil, že k práci Bouty Huntra se nejspíš už nikdy nevrátí a že je tohle jeho restart života, kdy dostal druhou šanci. Celkově se mi seriál dost líbil, je tu hodně akce, hodně odkazů a objeví se tu i postavy z jiných seriálů. Upřímně kdyby v seriálu nebyl Din Djarin a Grogu, tak moje hodnocení by určitě bylo menší. Viděl bych to tak na ty čtyři hvězdy. Protože ten ten gang těch mladých motorkářů mi přišel jako nic moc a vůbec mi tam nesedl. Dalo se tam vytvořit určitě něco lepšího na způsob Boba Fett a Rancron. :D ()

_DAVE_

Boba Fett je docela fajn, ale jakmile se v pátém díleobjeví Mando, vezme si celý seriál pro sebe a masivně zlepší skoro vše. Akci, scénář, výpravu… a tak to zůstane až do konce ()

ywo666

Akoze serial je ok. Len taky privesok do sveta Mandaloriana. Ani to nema ambiciu byt samostatnym serialom. Temuera Morrison vie davat drsne chladne ksichty. Ale ine herecke polohy mu idu horsie. Plus je uz stary. Stara je aj herecka Fennec Shand. Na to ze uz taha na 60 je stale hot a vie sa aj hybat v bokovych scenach. Trosku zbytocne dlho sa rypali v Fettovom pobyte u Tuscanov. Ale inak sa to da. 3 a pol*. ()

fabecc1222

Nechci říkat, že je série o Bobovi špatná, to ne, ale rozhodně je vesměs zbytečná. To, co se v ní ukazuje, je to, že vlastně potenciál Boby jakožto hlavní role byl fakt malý, a zřejmě si to uvědomili i sami tvůrci, jelikož tenhle seriál je o Bobovi jen z první poloviny, a druhá polovina už je defakto třetí řada Mandaloriana. Tady se měli tvůrci vykašlat na vlastní show, a prostě dát Bobovi jeden-dva díly v třetí řadě Mandaloriana, a tím tak nějak jeho příběh uzavřít. Nebýt to samostatný seriál, tak jsem asi v hodnocení o měco mírnější, ale v rámci samostatné show musí prostě člověk zohlednit to, že ten příběh je na sedm dílů hodně nijaký, a hlavní role vlastně není hlavní role. ()

hroubek

Ten seriál má tolik chyb, až to hezký není. Od špatné režie, hloupých dialogů, blbě napsaných postavy, nudných podzápletek až k tragicky natočené akci. Nicméně se sluší říci, že má taky několik velkých předností. Krásnou vizuální stránku, parádní hudbu a taky samozřejmě výborný fanservis a občas zajímavou scénu. Tvůrci seriálu by si zasloužili dostat pár facek, aby si uvědomili, jaký příběh vlastně vypraví. Jestli tohle měl být příběh o Fettovi, tak selhali. Pokud hlavním cílem bylo si připravit půdu na třetí řadu Mandaloriana, tak to se jim povedlo, ale působí to zde na sílu. Ze samotného seriálu cítím velkou nesoudržnost. Je to nejvíce znát na práci s postavou Fetta, u které tvůrci překopali celý jeho charakter a snaží se ho po příběhové stránce posunout někam dál, ale to bohužel nefunguje, protože je to špatně napsané a Temuera Morrison není, tak dobrý herec, aby to uhrál. Dalším problém jsou epizodické zápletky, které jsou slabší, nudné a takové nijaké. Osobně jsem doufal, že Boba Fett bude drsňák, jenž si půjde vydobýt respekt, a místo toho pozoruji postavu, co si neustále sundává helmu a vede dialogy, které nedávají moc smysl. Celkově z toho mám pocit, že tvůrci chtěli odvyprávět nějaký příběh, a pak si uvědomili, že to nefunguje a snažili se to zachránit fanservisem a dalšími věcmi. Díky tomu tu máme parádní druhou epizodu, pak dvě epizody plné fanservisu a fajn závěr, u kterého se nesmí moc přemýšlet. Není to málo, a srdce fanouška Star Wars se místy hezky rozbuší, ale je potřeba si uvědomit za jakou cenu. Z mé strany hodně slabých 6/10, a tuším, že nebudu mít potřebu to někdy vidět znovu. ()

VanTom

Nemůžu říct, že bych se úplně nebavil, ovšem mocenské "gangsta" přetahování na Tatooine se smírným, neprůrazným plešatým strejdou v hlavní roli nebylo zrovna to, co bych si od dobrodružství největšího nájemného lovce předaleké galaxie představoval. Výprava, masky a praktické efekty záměrně (a obdivuhodně) jako by vypadly z původní filmové trilogie, nicméně jinak se fanservis podbízel na maximum, až na úkor vyprávění (ve dvou epizodách se Boba vůbec nevyskytoval a pokračoval příběh Mandaloriana). ()

dragon94

Nedovedu si vybavit jiný seriál, který by takhle podělal svůj potenciál tím, že se úplně vykašlal na hlavní dějovou linku, potažmo na hlavní postavu. Zatímco ze začátku vypadá všechno dobře, velice brzy se ale příběh začne odehrávat všude možně, jen né tam, kde by se odehrávat měl. Je tu dokonce několik epizod, ve kterých Boba ani není nebo jen minimálně. Podstatnou část příběhu strávíme v minulosti, potom s Mandalorianem, a nakonec jen velmi letmo lízneme hlavní dějovou linii, ve které se až do finále vůbec nic neděje.. No a samotné finále to pak zabilo úplně. Bez spoilerů se o něm dá říct jen to, že v něm vše vypadá jak velice laciné ochotnické divadlo, bez jediného smyslu, chvilky napětí, logiky, či slušné akce. Dějí se v něm takové vypatlanosti až se člověku nechce věřit, že sleduje seriál z A produkce, a né nějakou velmi podřadnou epizodu Power Rangers. Korunku tomu všemu pak nasazuje Bobovo finální rozhodnutí, které z tohoto seriálu dělá ještě zbytečnější podívanou. Jediné co tedy v tomto seriálu za něco málo stojí je celkem pěkný vizuál, pár slušných efektů a docela zajímavá hudba, + Mandalorian. Ovšem i jemu se několik hloupostí nevyhlo. Slabé 2* 30% ()

vyfuk

Vlastně nevím, co je horší? Že seriál ze Star Wars je lepší než poslední filmy, i když je vlastně o ničem? Vlastně dost zbytečný příběh, který se mohl věnovat retrospekci a místo toho si vymyslel zbytečnou budoucnost. Jenže to na rozdíl  od jiných věcí, byla docela zábava. ()

LizianShaw

Řady amerických Star Wars fanoušků kritizují Bobu, že má pomalé tempo, mně to ale stále připadá jako vydařený přídavek do vesmíru. Je samozřejmostí, že Temuerra Morrison není vůbec tak charismatický a cool jako Pedro Pascal (který zapůsobí více, aniž by si sundal helmu) i přesto je však stále více odlišný, než Mando, čehož jsem se obával, protože vzhledově jsou si velmi osobní, jsou oba lovci odměn atd. Zatímco Mando byl zpočátku o lovu odměn, zde jde o jakousi Star Wars mafiánskou gangsterku, která stále zaujme, ačkoliv nemá nějaké dechberoucí postavy (jako druhá série Mandaloriana), mimo Bobu samotného. Jako jo, je tu Fennec Shand, ale ta zde nemá skoro vůbec význam, a převážnou část seriálu zaujímají Bobovo flashbacky, které byly mnohdy lepší, než současné dění okolo politiky na Mos Espa. Další kritikou řady fanoušků byla druhá polovina, kde Boba nemá skoro žádnou roli, což bylo dost překvapivé, avšak postavy okolo kterých se děj točí jsou mými oblíbenci, takže to kritizovat nebudu. Škoda toho finále, které bylo sice akčně nabité, ale pocitově to působilo jako 20 minut neustálého střílení na droidy (bez efektu, kvůli štítům), a že by se jednalo o něco napínavého, to se v žádném případě říct nedá. Je trochu ironie, že se samotný Mandalorian chová více jako Boba Fett, než samotný Boba Fett. Zatímco Mando je cool odměřený bounty hunter, z Boby udělali usmívajícího se dědka v důchodu. 75% ()

JohnSmith

Už nějaký pátek jsme neviděli žádný celovečerní Star Wars film, ale seriálů je tu hafo. Mandalorian byl super, Obi-Wan mě nenadchnul, ale to co předvedli tvůrci Boba Fett, to už je snad až moc. Nebo spíš málo. Těžká nuda, k tomu natočená bez špetky svěžesti a naprosto strašné triky. Nebýt toho, že se vrátil Mandalorian, tak bych dal snad i horší hodnocení, protože na tohle se pomalu, ba ani rychle, nedalo koukat. Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení tady. Považuji se za velkého fanouška Star Wars, takže dokážu hodně odpustit, ale mám i soudnost a ta mi nedovolí hodnotit lépe. ()

drackula

Mrzí ma, že z toho v druhej polovici urobili Mandaloriana 2.5. Inak som bol ale spokojný. Ak by to zúžili na 5 epizód bez Mandových odbočiek, mohlo to byť ešte hutnejšie. Rodriguezova akcia mi tam tiež sedela. Celkovo bol tento seriál na úrovni druhého Mandaloriana. Takže spokojnosť.  Disney plus ()

Honzox

Pokud se nejzajímavější epizody vašeho seriálu ve skutečnosti týkají seriálu úplně jiného, je vcelku legitimní si položit otázku, zdali váš seriál má vůbec nějaký smysl. U Bobby Fetta jen horko těžko hledám kladnou odpověď na tuto otázku. Špatné to není, ale udělat tak zajímavou postavu středobodem tak nezajímavého a natahovaného příběhu mi připadá dost pochybné. Jako bych snad podobný případ u Disneyho v loňském roce už někdy viděl (mrk mrk). ()

spikey1

skutečně chtěli potěšit modstery z Londýna těma vespíma vznášedlama? Zlý emzák Clint Eastwood  a vesmírný western…a do toho návrat Mandaloriana co to celé pošle jinam. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023