Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

JohnMiller

Prekvapivo celkom zábavná "Tarantino-GuyRitchieovka" počas ktorej som si užíval scenár a detaily v ňom. Naozaj premyslené, bez výraznejších hluchých miest, bezhlavo násilné ale na druhej strane aj vtipné. Malo to svoj štýl, svoju atmosféru a väčšina hlášok bola aj vtipná. Zaujímavé-pestré herecké obsadenie, Pitt, Joey King, Michael Shannon, Sandra Bullock či Hirojuki Sanada som si užíval rovnako ako tie kinematografické, pop-kultúrne odtiene ktoré neboli vyslovene hmatateľné odkazy... Ale ja som to tam cítil :D . Odporúčam každému fanúšikovi hore spomenutých režisérov. ()

salalala

Poměrně zvláštní mix seriózního akčního filmu a komedie, který ale funguje jen místy a v některých momentech. O tom, že David Leitch je vynikající režisér akce, se není třeba bavit, protože akce v jeho podání je vždy na té nejvyšší úrovni, v tomto případě je navíc příjemně brutální a krvavá a zároveň nadsazená, čímž je pochopitelně jasné, že ji nelze brát úplně vážně. Trochu ale pokulhává ve vyprávění příběhu, což je ale dáno tím, že ten tu prakticky neexistuje a celý film je jen sledem jednotlivých scén, které se snaží propojit v trochu rozpačitém a extrémně vážném závěru, který se zbytkem moc nekoresponduje. I samotný humor je tak trochu rozpačitý, a ačkoli mnoho scén je vtipných, někdy humorná pointa působí tak trochu vychtěně a na sílu, což je škoda. Závěru pak nepomáhá ani viditelné CGI, které je až laciné a nechtěně směšné. Výsledek tak zachraňuje výtečné obsazení, z něhož asi nejvíce utkví hláškující Aaron Taylor-Johnson a Brad Pitt, který znovu prokazuje, že i jako komediální herec dokáže být přesvědčivý a velmi dobrý, za zmínku pak stojí i několik cameo rolí, mezi kterými je nejvýraznější ta Channinga Tatuma. Kolem a kolem je Bullet Train rozporuplná žánrovka, která ale, soudě dle zdejšího hodnocení, na většinu diváků funguje víceméně bez problémů, což je asi to nejdůležitější, rozhodně má ale rezervu na to i ty méně spokojené při dalším zhlédnutí o skrytých kvalitách přesvědčit. 60 % ()

higuain

Leitch u mě po delší době zabodoval. Je to ujetý, je to přepálený, je to místy absurdní, ale je to skvělá zábava po celý dvě hodiny stopáže. Brad Pitt výbornej, ale není sám, na všech hercích je vidět, že je natáčení tohohle filmu bavilo, stejně tak jako mě bavilo jeho sledování. 85%. ()

grogodil

Nenudil som sa. To sa pri takomto zbesilom prepálenom vizuáli a tempe ani asi moc nedá, keď film do vás všetky zvraty a flashbacky sype v takomto tempe a kadencii. Ale žeby som sa vďaka tomu hneď automaticky aj bavil, to povedať nemôžem. Keď sa to reže, je to prehľadne a občas aj nápadito natočená videoklipovitá vybíjaná. Blbá, ale vždy sa nájde nejaká krvavá momentka, ktorá podvihne kútik úst. No tá snaha o prepletený a zároveň chytrý prekvapivý scenár ako od Ritchieho, ci Tarantina, to je proste hrozne kŕčovité a nefunkčné a celé mi to vlastne bolo totálne u zadku už po pol hodine, že kto za koho kope. Brad to ešte ako tak ustál so cťou, no väčšina postavičiek proste nie je príliš cool, ale sú skôr otravne afektované figúrky a hlášky sa timingom tiež nie vždy trafia, alebo naťahovaním skĺznu k trapnosti. Za pár rokov si to ale určite rád pripomeniem ako dobrý akčný výplach, lebo zaručene si z toho už nebudem vtedy moc pamätať. ()

kajas

Máte rádi Brada Pitta? Já hodně. Máte radši devadesátkového Brada - hezouna, nebo Brada - sarkastického akčního hrdinu a zabijáka? Těžká otázka. Na Bradovi obdivuji právě tu schopnost vymanit se ze škatulky "hezká tvářička" a stát se skutečně uznávaným hercem, kterého všichni žereme jak v romantických filmech, tak v komediích a v akčních bijácích. A ani v tomhle filmu vás Brad rozhodně nezklame. Už jméno režiséra dává tušit, že se divák může těšit především na velmi slušné akční scény. Bullet Train ale nabízí mnohem víc. Kromě tradičně skvělého Brada je boží třeba taky Aaron Taylor-Johnson (ten mě tu bavil víc než v Kick-Assu), bezva je i vtipný scénář obsahující spoustu kliček, flashbacků a dalších překvapení. Dramatická linka pomsty za smrt blízkého člověka je v tomhle typu filmu možná trochu nadbytečná, závěrečná bitva už působila překombinovaně, nicméně za mě rozhodně jedna z nejpříjemnějších letošních návštěv kina. Těším se na druhou projekci s maminkou, ta totiž Brada taky žere v každé roli :). ()

kinderman

Když se na konci filmu objevila Sandra Bullocková, utrpěl jsem podobný šok, jako když jsem viděl Famke Janssenovou v Instinktu lovce. Pokud oběma herečkám dělal obličej stejný plastický chirurg, měl by být ten člověk okamžitě popraven. ()

ilemas

Hrozná slátanina plná blbých rádoby vtipných scén, chtěl jsem to vypnout už po deseti minutách nakonec jsem vydržel kvůli velmi krátkým scenériím mého oblíbeného Japonska a nádherného vlaku hodinu a deset minut, pak jsem to vzdal. Nedokoukáno. ()

Hees

Však to je vo veľa aspektoch podobné ako Kill Bill, hlavne tie mini príbehy, postavy a celkový flow. Je to rýchle, ale v konečnom dôsledku zábavné, postavy sú dobre vylíčené stačí malí kúsok, aby Vám na nich viac záležalo aj keď na môj vkus ich je potom až príliš veľa. Čo je dôležité pri takýchto filmoch, že film nesmie vystrieľať svoju muníciu zábavnosti hneď na začiatku a tu sa to teda nestalo a prišlo dokonca ku gradácii deja. Kvitujem aj občasné vtipné či dokonca poučné narážky. Márne hľadám čo sa mi na filme nepáčilo, teda okrem vyretušovanej Sandry Bullock, to zas netreba preháňať s tou technikou či make-upom, aby vyzerala ako mladý Arndold v Terminátorovi. ()

William_

9/10. Jakožto absolvent dopravní školy jsem naprosto kvitoval, že se 95% filmu odehrálo ve vlaku. Čekal jsem že si užiju lepší béčko s Pittem, a z kina budu odcházet s pocitem nadprůměrného filmu - moc jsem od něho nečekal, proto jsem byl příjemně překvapen finálním výsledkem. Ať už je to úžasná atmosféra, skvělý humor, perfektně zahrané role, zamotaný příběh, skvělá akce, kompozice, hudba...všechno zde šlapalo jak mělo. Film jsem si užíval každou minutu a IMAX kino tomu také hodně napomohlo. Sledujeme zde příběh nájemného zabijáka Berušky, který jak sám říká má pořád smůlu, jenže i ta smůla má svůj důvod :) Oceňuji zde i stylové pojetí flashbacků (tedy návratů do minulosti) které svým pojetím baví. Film řadím hned vedle Elvise, Batmana a Top Guna jako kandidáta na nejlepší film roku 2022. ()

vydumnica

Pulp Fiction pre generáciu Z? Síce videné v kine, ale žiaden wow efekt sa nekonal. Akčný áno, komédia áno, thriller ani nie. Bullet Train vlastne treba brať ako takú crazy akčnú a zároveň oddychovú komédiu bez nejakého väčšieho napätia. Brad Pitt ako Ladybug vyzeral byť celý čas v pohode, tak som si o neho veľké starosti nerobila. Tento rok som síce v kine videla už niekoľko lepších filmov, ale nenudila som sa, no aj tak to jednoducho nie je moja šálka kávy. Páčil sa mi soundtrack. Hlavný dôvod prečo som Bullet Train chcela vidieť je Brad Pitt, ale ani kvôli nemu nemôžem dať vyššie hodnotenie. Príliš veľa násilia i keď podaného "humorne" a film ako taký nemá nejakú hlbšiu myšlienku, pointu a celkovo na niektorých miestach (dosť často) chýba akákoľvek logika, o množstve náhod ani nehovorím. Herecké výkony skôr priemerné, akoby tí herci hrali tak odľahčene. Bullet Train si robí prču sám zo seba asi, inak neviem, čo si mám myslieť. Cinemax Mannheim ('25 Tage',Tag3) v OV. ()

Malkel

Kdyby se mašinka Quentin Tarantino a vláček Edgar Wright rozhodli stvořit kolejového potomka, vypadal by jako Bullet Train od Davida Leitche. Ten si od zmiňovaných lokomotiv bere různé součástky a využívá je v poměrně úctivé formě. Leč, párkrát k sobě tak uspokojivě nedocvaknou. A i když jsem měl koupenou vstupenku, chvíli mi trvalo, než jsem si výhled z okénka začal vychutnávat plnými doušky. Zásluhu na tom má to, že vlak dokáže jet opravdu vysokou rychlostí. Někdy až tak vysokou, že se nenajde čas na prohlédnutí nádherné krajiny. Dobře, přestanu s těmito nesmyslnými metaforami na vlaky, co přestali být vtipné po první větě a shrnu to nějak srozumitelněji. Je to prostě fajnová akční jízda, která se někdy utopí ve své rychlosti a místy není tak srozumitelná, jak by měla. Ale co... Hlavně je neuvěřitelně zábavná. Co ji tvoří tak zábavnou, je nápaditý vizuál, který díky japonským prvkům a stylizaci zaujme na první pohled. Zásluhu na tom mají též flashbacky, co vždy přijdou s neotřelými nápady ve správný moment. Rozpracované dějové linky do sebe krásně cyklí (scéna s flaškou), což je kdykoliv krása sledovat. Další nedílnou součástí jsou zajímavé postavy. Prostě musím vyzdvihnout Aarona Taylora-Johnsona v roli Mandarinky a Briana Tyreea Henryho v roli Citrónu, kteří si pro sebe kradou každou scénu. Zbytek hereckého ansámblu za nimi však příliš nezaostává. A až na místy přepálené finále, se jedná o velmi povedenou žánrovku.  Takže pokud nejste rozený Diesel, tak Bullet Train alespoň zabaví. A takových filmů hádám není... Nikdy dost. **** ()

M.i.k.e

Bullet Train není bez chybičky, ve druhé půlce je celkem znát opadnutí tempa a závěrečná vlaková kalamita působí jako z jiného filmu, ale ve konečném součtu jsou to jen podružnosti, protože to co zůstalo je extrémně zábavná Ritchieovka na tripu se špetkou Tarantina zasypaná Deadpoolovskou akci s parádní hudbou, skvělým obsazením, dostatkem povedené akce a kupou zvratů, které jsou mnohdy překvapivé a dávají smysl. Mám moc rád tyhle ukecané a nahláškované akční komedie, kterých zase tolik nevzniká a když už se nějaká objeví tak se ne vždy povede. Tahle se povedla hodně a takhle moc sem se v poslední době nenasmál ani u klasických komedií. Už jen za tohle si Leitch plnou palbu zaslouží...85% ()

Chen

Dalo by se z toho vytřískat ještě víc, občas to ztrácí tempo, akční scény by mohly být objevnější, ale některé dialogy jsou skvělé, obsazení také a některé zvraty jsou fajn (a jiné velmi průhledné). Ale jako krvavá oddechovka to funguje skoro dokonale. ()

Necron

imploze sebeuspokojeni brada pitta; neunavne freneticky a naprosto vycerpavajici "akcni film", ktery je jen zridka, pokud vubec, tak vzrusujici, jak by se dalo ocekavat... par vtipnych momentu a zastup hollywoodskych hercu to nezachrani ani omylem. ()

Figu

Miluju tyhle propracovaný příběhy, který se do sebe postupně skládaj jak mozaika, při čemž se nám hlouběji představí i všechny důležitý postavy story, kdy není nouze o supr vtipný dialogy a hlášky a kde hlavně nechybí ani herecká kvalita! Tenhle vlak vše tohle pozitivní měl naložíno a na rovinu říkám, nejel jsem v něm naposledy!!! Takhle by za mě měla vypadat kinematografická zábava jednadvacátýho století! 95% ()

Vyhy

Upřímně, čekal jsem od toho snad ještě větší nářez, než ve skutečnosti jsme dostali. Paradoxně se tvůrci až tak moc neutrhli ze řetězu, jak se možná nabízelo. Na druhou stranu jsem rád, jinak bychom tu měli další Rychle a zběsile. Zde to mělo nějaké hranice, které dávali v rámci filmu smysl (až na výjimky se samotným vlakem, kde na chvilku přestala fungovat fyzika). Pitt byl dokonalý a jeho hláškující zabiják fungoval dobře. Známé tváře, dobrá akce (i když další Wick se nekoná), prostředí vlaku a dobře vybudovaný leč jednoduchý příběh. Jop, bavilo mě to a líbilo se mi to. ()

Lenka.Vilka

Dobře natočená, skvěle zahraná a bravurně ukočírovaná akční pecka, kde si každá postava svoje místo zaslouží. Ano, první polovina, kdy to nedává smysl a jenom se skládá mozaika, je lepší. Druhá, hlavně ta část, kdy souboje na tělo, vystřídá přepálený (chápu účel, ale tak jsem to viděla) cgi, který dost v rámci šílenosti narušovalo tu epičnost, proč jsou všichni v tom vlaku. A chápu, jsou to všichni super zabijáci. Ale Mandarinko, vážně? Ty nejsi Spider-Man ;) Co se týká představení postav (stejně byla ale nejlepší flaška), flashbacků, přehazování věcí jeden na druhého a tak celkově naprosto super. Já jsem se nenudila a stopáž byla ok. Mě se to netáhlo. Jenom si film a i divák potřeboval před nástupem finále odpočinout. Film je navíc natočený tak, že si musíte všímat detailů (nebo na to navede přímo kamera), protože se to často může potom hodit. Jenom nevím proč, ale já na konci čekala, že z vlaku vyleze Tatum a řekne nějakou hlášku. Třeba jako: Jsem v pohodě. Vypnul jsem si část mozku. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch