Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

verbal

Kulkovlak aneb Vraždy v Honšú expresu je naprosto parádní, svižné a zábavné Letyčovo mango, historicky snad první, které jeden netouží nechat shnít, rozšlapat a rozmazat po xichtě nějakého toho retardovaně se chichotajícího ťamana. Po dlouhých osmi letech také konečně důstojná hauptka pro dědu Pita, která neuspává, nezpůsobuje hemoroidy ani příliš nelobotomizuje a dělá z něj zase solidně vychlazeného, sympatického geronta. Vzorový flusanec na obrazovku vypatlaného paliče peněz a zabijáka kinematografie – Netflusu, s úsměškem ukazující, jak za ty prachy mohli vypadat všichni ti Šedomuži, Rudá varovnání, Zvrácená města a další předražené, mentálně atrofované pičočalabády pro absolventy jedno až dvouletých učňovských oborů a vězně. Kromě výborné akce je tu především znát vymazlený, popkulturně brakový literární podklad, tudíž si to i příběhově nonšalantně vytírá prdel s výše uvedenými výsledky obvyklého rychlokvašného BLMLGBTMEE2 assstormingu neomarxistických soudruhů, nahozenými posléze rukou od Nutelly na hajzlpapír nějakým sice přitroublým, avšak pro věc zapáleným mileniálním pissálkem či příbuznými předsedů politbyra. Přesné a charismatické osazení zbytku kašparů dokonce příliš nezkurvil, pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „nedegradoval“, ani trapkoštěk Čuníka Tatůma, ani zaplaťsatan krátká frontální expozice naprosto děsivé Sádry Bulíkové, prohýbající se pod tunou chemických šmakulád a centimetrovou vrstvou mejkapu tak, že vypadá jako svůj vlastní karikaturní animák. ()

MrHlad

Beruška je zabiják, který potřebuje snadný kšeft, a tak nastupuje do japonského rychlovlaku, kde má najít a ukrást jeden zdánlivě obyčejný kufr. Netuší, že leze do pasti. Ve vlaku totiž cestuje zabijáků víc a brzy začne téct krev. David Leitch natočil hodně divokou akční komedii, která krom výborné akce nabídne i zajímavý a především hodně atraktivně odvyprávěný příběh, ve kterém se střídá humor s dramatem a spoustou šílených zvratů. Bullet Train připomíná gangsterky Guye Ritchieho opepřené spoustou střílení a bitek. A i když ke konci trošku ztrácí tempo, rozhodně stojí za to do tohohle vlaku nasednout. Vice zde. ()

novoten

Tušil jsem bezhlavou a rozjívenou jízdu, ale výsledek je v kadenci nápadů ještě mnohem zběsilejší než moje nejodvážnější představy. Kdo píše, že chybí akce, ten si asi spletl nástupiště a nasedl do osobáku směr Stará Paka. V tomhle šinkanzenu se totiž střídají jak oblíbené vyprávěcí zdroje a styly, kdy si Kill Bill podává ruce s tím povedenějším od Guye Ritchieho, tak šílené zvraty s absurdními krvavými cákanci jak ze starých počinů bratří Coenů. Ve finále jsem na několika místech už už zvedal ruce, že začnu nadšením tleskat, tak velkou euforii ve mně konkrétní momenty vyvolaly díky správnému cameu nebo perfektně padnoucímu soundtracku. Nejvyšší hodnocení napoprvé nepřistálo jenom kvůli tomu, že jde o míchačku žánrů, která častěji stojí na nohách díky inspiracím a citacím než díky vlastnímu vkladu, ale na zábavnosti to neubírá vůbec nic, právě naopak. ()

EvilPhoEniX

David Leitch a neskutečná jízda jak prase. Na Bullet Train jsem se hodně těšil už od prvního oznámení, je to přesně můj cup of tea, ale má očekávání byly dokonce převýšeny. Leitch tentokrát nenatočil jen přímočarou akční jízdu, vzal si něco z Tarantina a něco z Ritchieho a dohromady vytváří žánrově komplexní koktejl- který mi připomíná mé oblíbené Kingsmany, ke kterým film svou stylovostí, přepáleností, inteligentností a dravostí má sakra blízko. Brad Pitt je skvělá volba a jelikož ukončuje kariéru, tak si vybral parádní film na jeden ze svých posledních projektů. Je nájemný assassin trpící smůlou- což je samo o sobě velmi zajímavá vložka, který má za úkol ukrást kufřík v nejrychlejším vlaku na světě- Shinkanzen- moderní prostředí samotného vlaku je také velkým přínosem k filmu. Jenže ve vlaku se nachází i jiní nebezpeční lidé, každý s jinými, ale podobnými úmysly a jejich vzájemný střet představuje královskou zábavu. Bullet Train má neskutečný Styl, šílené tempo, skvěle dávkovaný černý humor, hromadu šílených, ale originálních a chytrých nápadů, výborné herce- každá jedna postava tu má dostatek prostoru se předvést a většinou má i velmi působivý flashbackový background, což oceňuji a ke každé postavě si divák může vytvořit vztah, kladný i záporný. Povedl se i sountrack, je tu pár nečekaných cameii, která jsou Meta a dejově je film až nečekaně vyzrálý, je tu hromada solidních zvratů, kde každý nový je lepší než ten starý, celé je to neskutečně chytře propletené a vše si na sebe v závěru hezky sedne- pro tohle mám zkrátka slabost a navrch i skvělá zábavná akce, která se nebojí použít eRko - Finále je moc hezky brutální ( vykolejení vlaku scéna, za kterou by se nezlobil ani Emmerich). Naposledy jsem se takhle bavil u Suicide Squad a Kingsmanů a všechny tři filmy mají společné eRko, pořádnou zábavu a ohromnéj Styl. Těším se až zajdu znova. Ps: Hodně mě rozsekala scéna s pet láhví vody- která tu má vlastní příběh!! Příběh 5/5. Akce 5/5, Humor 4/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Algernons

Neuvěřitelně našlapaná, stylová, zábavná a zajímavá akční komediální jízda nejrychlejším vlakem na světě! Je to vlastně Big Lebowski v prostředí zabijáků, kdy náš Brad Pitt se zamotá do mnohem komplikovanějšího a většího příběhu okolo něj, díky své pověstné smůle. Prvky které se zdají být nahodilé a lehce otravné a prvoplánové autoři nakonec rozvíjí napříč celou stopáži. Ve výsledku to do sebe vše zapadá a máme tu akční snímek, který je už specifický svými výstředními postavami. Pitt v roli postaršího zabijáka, který si chce srovnat trochu život a dělat věci jinak je ne jen svěžím vítrem, ale i extrémně zábavnou postavou. Akce parádní, humor povedený a k tomu spletitý příběh plný tikajících bomb. Prostě našlapaná podívaná, která mě málem ke konci ztratila, ale autoři věděli co dělají. Přesto se to lehce táhne a konec je trochu přepálený. Ovšem stojí to za to a takhle ryze zábavný film, jsem dlouho neviděl. Proč by se mělo brát vše tak moc vážně. 8/10 ()

JFL

"Bullet Train" lze z mnoha ohledů kritizovat, ale také si ho ze stejných důvodů užívat. Máme tu Japonsko doslova z rychlíku či zběsilé tempo a nelinearní vyprávění, které spíše slouží k odvedení pozornosti a maskování nedostatků scénáře, nebo také blafování hloubky a přesahu typické pro autora předlohy Kótaróa Isaku. Na rozdíl od japonských adaptací jeho románů tady motivy provázanosti, štěstí a osudu nevyvolávají údiv a patos, nýbrž se rozmělňují do povrchně zábavných atrakcí. Stejně "Bullet Train" pracuje také s tarantinovskými postavami, tedy naprosto nerealistickými žánrovými figurami, které ozvláštňuje jejich nadsázka, stylovost a zakotvení v popkultuře. Tarantino a někteří jeho následovníci na základě popsaného principu vytvářejí sofistikované a zdánlivě propracované mocniny gangsterů či zabijáků, které v nejlepším případě přesahují rovinu mokrého snu fikční dokonalosti a stávají se polobožskými ideály, k nimž pak vzhlíží diváci. V "Bullet Train" ale opět zůstávají jen nerealistickými rozvernými maňásky s jedním karikaturně přemrštěným a neustále opakovaným atributem. Pak tu máme akční scény, respektive jejich choreografii. Ta v předchozích produkcích 87North (či 87Eleven) stála v popředí a strhávala na sebe pozornost svou okázalou fyzičností, realizační náročností a revoluční důmyslností. Tentokrát akce stojí spíš v pozadí, v prvé řadě je vždy realizována jako slapstickové gagy a propojuje jednotlivé dějové sekvence. Ať už jako zastřešující pojem pro popsané tendence filmu použijeme jakýkoli výraz - bastardizace, odsofistikovanost, zpitomnění, asimilace či hollywoodizace - právě v tom ale spočívá kouzlo a funkčnost "Bullet Train". Film totiž do sebe absorboval všemožné trendy předchozích let i dekád, které doposud oceňovali přemoudřelí fandové, cinefilové či vyznavači alternativních nik, a procedil je mainstreamovým sítem do univerzálně přístupného tvaru. Ten sice zákonitě budou ony elity ofrflávat, protože není jako ony jimi oceňované dokonalé formy, ale tím spíš bude z "Bullet Train" popový kasovní trhák. Po "Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw" již další Leitchův projekt evokuje střední proud zlaté éry hongkongské kinematografie, který tvořily chaoticky nesourodé estrády mísící všelijaké emoce i žánrové polohy a kde pozornost diváků neustále poutaly různorodé atrakce, včetně akčních eskapád i cameo vystoupení populárních hvězd. Když uvážíme, že David Leitch a jeho kolegové jsou velkými obdivovateli hongkongských filmů, lze v tom spatřovat nikoli náhodu, nýbrž koncept. ()

Marius

Epicky postmoderné komiksové kino, ktoré všetko ritchieovsky vysvetľuje za pochodu a prevracia divákovi pohľad na postavy scénu od scény. Dávno som sa tak nezabavil, má to len malú vadu krásy, Rusov by mali hrať Rusi lebo Joey King rusky vôbec nevyzerá (čo by som dal za takú Angelinu Strečinu alebo Jelizavetu Kononovu v tejto úlohe), a nech sú jej mandarínky ľahké, jej ruština znie horšie ako japončina (a taliančina) Brada Pitta. Ale inak plný kotol uhlia do lokomotívy Tomáša a ovocníčkovia FTW, hlavne Aaron Taylor -Johnson je s tým prízvukom neskutočný. 10/10 a horúci adept na film roka. ()

EdaS

Akčnější ritchieovina, která mohla mít doladěnější scénář a být o 20 minut kratší, ale jinak víc než v pohodě naplňuje požadavky letního blockbusteru. ()

Pethushka

Bullet Train se u mě zapíše jako film, který minimálně na chvíli rozbil moje přesvědčení, že Hollywood už prostě není pro mě, a že kvalitní filmy se točí už jen jinde. Bylo fakt krásný jít domů plně uspokojena touhle akční jízdou, u které jsem se navíc nečekaně zasmála. Přestože miluju šinkansen, zcela dobrovolně přiznávám, že po zhlédnutí traileru jsem se k návštěvě kina nechala dlouze přemlouvat a ještě u koupě lístku jsem se pokusila volbu filmu změnit. Jé, jak já jsem ráda, že můj doprovod trval na svém. Svižný, vtipný, charismatický, napínavý, oku lahodící film. A ještě i na samuraje došlo... víc nepotřebuji. ()

xxmartinxx

První čtvrthodinu jsem věděl, že ten film budu nenávidět. Velmi průhledná snaha být cool, cute a random, která v drtivé většině případů zpomaluje film, který bych proto i přes to, že se odehrává v svištícím šinkanzenu, nenazval svižným. Ale musím přiznat, že postupně si mě to docela získávalo. Když si vzpomenu na unuděnou zoufalost Gray Mana, tak tady do toho aspoň přítomní dávají všechno. Zatím dávám tři a kdo ví, jestli to zpětně nezačnu mít rád i na čtyři. ()

dO_od

// Extrémně zábavná akční komedie, kde komedie trochu převažuje akci, když už se ale Leitch rozjede, jen málokdo ho zastaví. John Wick říznutej vypravěčským stylem Quentina Tarantina to asi vystihuje nejlíp, s tímhle obsazením byla každopádně zábavná každičká minuta, kdyby těch minut ale přece jen bylo trochu míň a film se zbavil snahy obstát i jako drama, byl bych nejspíš ještě spokojenější. Takhle "jen" silných 7/10. ()

choze

Letos se nám v kinech sešlo zajímavé vlakové kombo - Mimořádná událost a Bullet Train. Lokálka vs šinkansen, čecháčci vs zabijáci, český film vs Hollywood. Nepřekvapivě jsem dal přednost filmovému rychlovlaku a musím mu nechat, že má geniální název a zápletku. Šest zabijáků, jeden tajemný kufřík a jeden noční vlak - z toho mohla být atmosférická, stylová a intenzivní jízda a novodobá žánrová klasika. Prostě John Wick trojka ve vlaku. Jenže nerežíruje Stahelski, ale Leitch a ten to jede ve stylu svého Deadpoola 2, což znamená spoustu přiblblého humoru, kdy jsem se uchechtl zbruba každému padesátému fóru. Ne, že by to nemohlo fungovat jako asijsky zběsilá a crazy jízda, ale pak by to muselo být zběsilejší i rozjívenější a vyhodit pokusy o drama kolem asijské famílie. Atmosféru a stylovost (oboje přitom Leitch umí, viz. Atomic Blonde) zabíjí přebarvičkovanost filmu - celou dobu jsem měl pocit, že sleduju dění v nějakém dětském lego koutku a ne v nočním rychlovlaku. Největší zklamání je pak akce, v níž byl Leitch vždycky silný. To, co předvádí tady, je prostě málo. Tím nemyslím, že nepřekonává špičkového Wicka trojku, nebo že ho ani nedorovnává - on se mu ani vzdáleně neblíží. Pár nápadů a nějaký ten cool moment se najdou, výrazněji to ale rozsvítí až digi finále a člověk už je přitom od téhle party zvyklý na úplný jiný level. Postavy mě s výjimkou namachrované mastermind záporačky s vizáží školačky (Joey King z Princess) nezaujaly a nebavily, Pitta dělajícího ze sebe kokota jsem úplně neocenil, stejně jako hrubě nevyužitého Kojiho a Sanadu (a do půlky jsem netušil, že se koukám na Aarona Taylora-Johnsona). Z cameo rolí pobavil úchylný Tatum, Sandra mě naopak bolela a Reynolds tu byl naštěstí přesně tak dlouho, abych ho snesl (tj. dvě vteřiny). Celkově se na tomhle výplachu určitě spousta lidí dobře zabaví, ale já až do finále uvažoval o dvou hvězdičkách a pachuti z promarněné šance na (památnou) akční pecku se prostě nezbavím. ()

johnn333

Mnohem víc Deadpool než Wick v takové té nejotravnější kombinaci, kdy je to sice brutální, ale naprosto infantilní, přesto se to na konci nestoudně tváří, že to celou dobu směřovalo k tomu, že jste se o tu sebranku měli nějak hlouběji zajímat a emocionálně její rodinná pouta a bratrské ztráty prožívat, přitom jste hlavně rádi, že tahle úmorná cesta nejrychlejším vlakem konečně končí. ()

3DD!3

Tohle bude trvalka. Užvaněná a velmi zábavná gangsterská komedie ve stylu Guye Ritchieho se míchá s vynalézavou Wickovskou akcí s přepáleným humorem. Leitch tentokrát profiluje nejen jako skvělý akční režisér, ale též jako velice dobrý vypravěč, který neztrácí nit a dokáže bez problémů a velice přirozeně střídat žánry. Herecká sestava je parádní. Pitt si Berušku vyloženě vychutnává, ale Mandarinka Aarona Taylor-Johnsona strhává většinu pozornosti na sebe. Bullet Train je potenciální kultovka, které se dostalo širší pozornosti a prostoru v kinech jen díky auře Brada Pitta. Díky mu za to! ()

Spiker01

Oba tvůrce Johna Wicka stále považuji za nejlepší akční režiséry a Leitch to tentokrát opět potvrdil. Ze začátku na mě humor příliš nefungoval a mrzelo mě, že akci na jeho úkor upozaďuje, ovšem s dalšími minutami jsem se začal královsky bavit a musím říct, že takhle jsem se v kině nebavil už notnou dobu a přesně takhle měl fungovat přes měsícem Thor, ze kterého se stala totální šaškárna. Leitch s božím Bradem Pittem (prosím ať nekončí s herectvím, neskutečně zraje) totálně trefili ten zlatý střed pernamentní zábavy a parodie a samozřejmě i když to nesedne každému, mně perfektně. Jen snad to připodobnění k Tarantinovi bych vynechal, kamarád v kině trefně poznamenal, že se to blíží spíše k Ritchiemu, s čímž bezmezně souhlasím. Ps : překvapilo mě, kolik známých ksichtů tu má cameo a rozhodně chci vidět nějaký volný sequel s Beruškou. ()

Hild

Moc fajn, bavila jsem se od začátku do konce. Leitchova režie je strašně hravá a plná skvělých nápadů. Celé to má spád a vlastně se film ani na chvíli nezastaví. Humor, postavy a dynamika mezi nimi fungují na jedničku. Co je ale nejdůležitější, že scénář má vlastně hlavu a patu, každá postava dostane svůj prostor a má jasně dané motivy a celé to ve finále působí hodně uceleně, což jsem vlastně od tohoto filmu vůbec nečekala. Ideální film do kina během deštivého víkendu. ()

Wacoslav1 odpad!

To jsem si zase pěkně naběhnul. Když už se skoro po půl roce podívám do kina, tak to skončí takovým průserem epických rozměrů. Takže co tu máme? Vlak plnej nesnesitelných debilů kteří se všichni unisono snaží tvářit drsně a přes držky cedit krutopřísně černohumorný hlášky, ale absolutně to nefunguje. Tady si prostě někdo hrál na Tarantina, ale neviděl ho ani ze šinkansenu. Všechny postavy absolutně na pěst včetně znuděnýho Brada Škyta co vypadá jak bezdéčko. Jestli fakt končí s hraním, tak nic horšího už na rozlučku udělat nemohl. Takže ok pojetí totálně retardovaný a srovnával jsem se s ním, ale může mi doprdele někdo říct proč tam není ani jediná akční scéna která není zpomalená nebo debilně sestříhaná? Krev stříká na všechny světový strany a celý je to samoúčelný. Jestli je tohle budoucnost akčního filmu tak to sbohem, ale většina je spokojená, takže mi můžete zase nablejt do pošty jak si nemám co namazat na chleba. Každopádně od Fast and Fekalious 8 mi nebylo v kině takhle stydno. Zatím jednoznačnej kandidát na odpad roku.5% ()

mzss1

Nebudu zde vztyčovat žádná procenta a ani se pokud možno moc rozepisovat, protože je to vlastně můj problém, že jsem na tuhle bejkárnu vlezl do kina a to ještě do IMAXU. Neříkám, že nemám rád ujeté filmy s bláznivým humorem, ale tohle byl přesně ten typ, co nesnáším, takže to nebudu k ničemu přirovnávat. Humor, hlášky – to byla katastrofa a ani moc vtipných scének zde nebylo, možná tak jedna. Krvavé to bylo zbytečně moc až to působilo debilně. Začátek se vlekl, ty flashbacky jednotlivých postav atd … Ani akční scény mě nebavily, i když kamerou byly nasnímány dobře, ale náboj byl z toho nulový. Bitky asi byly dobré, ale já si prostě nemohu pomoci, celé mě to nebavilo, včetně toho rozuzlení děje a finále. Můžu si za to sám, že jsem na to šel do kina, tak trapně jsem se při sledování filmu dlouho necítil. Žádný herec mě zde nechytnul, včetně Pitta. Tečka. ()

InJo

David Leitch, byť mu fandím, zkrátka není Tarantino, aby dokázal ladně skloubit krvavou krimi komedii (omylů), detektivní thriller situovaný do uzavřeného prostředí, osudovou revenge story a bláznivý akčňák do pevného a jednolitého filmového tvaru. Zápletka má solidní potenciál, obsazení je výborné (Aaron Taylor-Johnson opět válí), jednotlivé momenty jsou vesměs povedené, ale celek je rozklížený a nesoudržný. Dvouhodinová stopáž je na první pohled rozumná, ale kvůli příliš hýřivému pojetí, v němž se náhodně a prvoplánově střídá švihlý humor s tragikou, Bullet Train chvílemi nepříjemně přibržďuje, než aby s blížícím se závěrem neustále nabíral na obrátkách. Bohužel se tak opět potvrdilo, že víc než Leitchovy ambiciózní žánrové a formalistické hrátky je mi bližší důmyslnost a vybroušenost zdánlivě tradičněji laděných děl Chada Stahelskiho (John Wick 2+3). 60 % ()

Súvisiace novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání…

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako…

Filmový Division mění režiséra

Filmový Division mění režiséra

26.02.2021

Nakonec to bude režisér Rawson Marshall Thurber (Mrakodrap, Millerovi na tripu), kdo natočí očekávanou filmovou adaptaci akční videohry The Division pro streamovací službu Netflix. Příběh hry se…