Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Big_Boss

Sakra, jak jsem si tohle mohl nechat ujít v kině? Tohle je shodou okolností úplně poslední film, kterej jsem v tomhle seznamu vidět a nemůžu se za to přestat fackovat. Film vypráví o nájemnym zabijákovi s krycím jménem Beruška, kterýho hraje Brad Pitt. Ten nastoupí do rychlovlaku v Japonsku a musí ukrást jeden kufřík. Snadnej job. Jenže po kufříku se pasou i ostatní nájemní zabijáci, kdy má každej svůj vlastní motiv proč ho získat. Film má hodně zajímavý postavy, kterejm samozřejmě kraluje Brad Pitt, kterej se snaží každej konflikt řešit mírumilovně, což mu očividně moc dobře nedaří, pak tam máme dvojčata Aarona Taylora-Johnsona a Briana Tyree Henryho, což očividně nejsou dvojčata. Vražedniky Zazie Beets co používá jed, pomstychtivého ženicha / vdovce Bad Bunnyho, mladou školačku s přezdívkou Prince a jednoho nenápadného cestujícího kterého hraje Channing Tautum. Rozhodně musim říct, že toho si v menších cameo rolích užívám víc než v nějakejch filmech kde má hlavní roli. Režisér Deadpoola 2 David Leitch natočil šílenou akční jízdu, která stylem vyprávění hodně připomíná to nejlepší od Guye Ritchieho. Akcí mi to kromě Deadpoola 2 i hodně připomínalo třeba filmy s Jackiem Chanem, kterej taky dokáže do akčních pasáží kvalitně propašovat svůj specifickej humor a nebojte, na rozdíl od Gray Mana tady nebude o zvraty nouze. 9/10 ()

Xmilden

Proč je Bullet Train peckoidní? Protože Brad Pitt, ten člověk má prostě charisma jako kráva a co je nejdůležitější, tak prostě je to neskutečnej sympoš. Celkově casting na jedničku. Pokud Aaron Taylor-Johnson nedostane příštího Bonda budu fakt smutnej. David Leitch vzal hodně vymazlenou akční předlohu a opět nezklamal. Už minulosti třeba vyloženě potěšil druhým Deadpoolem, ale potvrzovat kvality je vždy těžší než jednou překvapit. Možná nejzábavnější film roku 2022 a to se prostě počítá. 85% ()

darkrobyk

Po řadě kladných ohlasů jsem čekal poněkud více, než standardní akční film, co zas až tak moc akční nebyl, ale byl hlavně neskutečně užvaněný. Z celé koncepce a s každým flashbackem jsem z toho cítil Tarantina, jenže tomu právě chyběla ta jeho přidaná hodnota. Leith je solidní režisér a po formální stránce není co vytknout, tudíž chyba je ve scénáři. Kamera výborná, triky velmi dobré - občas příliš pixelové, ale budiž, gore cudné, herci obstojní. Nebudu tvrdit, že jsem se nesmál, páč dvakrát jsem vyprsknul, což ovšem na komedii moc není. Poněkud mě drtily staré hity v japonštině, na druhou stranu pořád lepší Japonsko než Čína, která už je úplně všude. Jo a ta malá ruská šlapka stylizující se do japonské školačky mi vadila ze všeho nejvíce...tož sláva mandarinkám! A škoda, že Shannon nedostal větší prostor, anžto z hereckého ansáblu byl rozhodně nejlepší. ()

cheyene

Správná šílenost, ale příjemně se sleduje. Hemží se to tu slavnými herci, což je takové koření. O krvavé scény tu opravdu nouze není. ()

DJ_bart

Quentin Tarantino meets Guy Ritchie aneb zajímalo vás někdy, co bylo v kufříku z Pulp Fiction? Jestli je v něm kokain pro konečníky poslanců STANu, slevový kupóny na jízdný, nebo dotace od Petra Fialy? Na tuto otázku se pokouší odpovědět pan strojvedoucí David Leitch ve své nejnovější akční jízdě, Bullet Train, který naprosto brilantně vyniká svým groteskně stylizovaným násilím, situační komedií, extrémně charismatickým hereckým ansámblem (hlavně Chleba s Pitou si svou roli Berušky neskutečně užívá, no a Aaron Taylor-Johnson je zlatíčko), šílenou over-the-top akcí, a zejména pak rozmanitými hrátkami s narací (viz. geniální flašback s flaškou), klišé, leitmotivy a kauzalitou – laicky řečeno: někdo udělá nějakou absurdní random pičovinu a to posléze ovlivní příběhový vývoj pro někoho jiného, a toto schéma se nápaditě opakuje ihned několikrát dokola, tudíž bystrý divák se bude tetelit blahem. Plnou palbu tomu nedám jen kvůli tlačení na pilu ohledně připomínání (ať už příběhových nebo vizuálních) detailů pro nechápavý chuje, překombinovanýmu finále, a míň zelenýho plátna/CGI by taky přišlo vhod – ale to je snad jediná vada na kráse týhle našlapaný lokomotívy...... Jinak nemám co bych dodal či vytknul, protože jestli hledáte tuctovou hollywoodskou žánrovku s chytrým a přesto zábavným scénářem, tak tohle je značka ideál. Vyloženě bych o sobě neřek, že jsem nenáročný divák, ale když už do kin jednou za uherskej rok vtrhne takhle originální (míněno tak že nejde o prequel, sequel či součást nějaké franšízy), svéráznej a zábavnej akční biják kterej se nebere moc vážně, jen máloco mi zabrání v tom, abych si ho se soudruhy neužil. A upřímně řečeno, takovéhle typy hravých filmů se v současnosti naneštěstí tak moc často nevidí. David Leitch zkrátka ukázal, že není jenom mistr akce, ale i mistr vypravěč. Upřímně se ani nemůžu dočkat na český remake od Zdeňka Trošky v kterém bude Langoš poprcávat proti Ondřeji Vetchému a Třem tygrům uvnitř pendolína. No a kdo má rád mandarinky, vláčky a seriál Mašinka Tomáš, ten se tu prostě najde...... [VERDIKT: karma je zdarma. 8,4 kulkovlaků z 10] ()

Shakers

Kurník to bola jazda. Ako tak kukám, tak David Leitch sa od prvého Johna Wicka celkom vyšvihol na dobrého režiséra. Trošku mi trvalo kým som sa do toho dostal a prvá polka mi prišla ešte taká nemastná neslaná a humor a akcia mi dokopy úplne nesedeli, no druha polka keď sa začne rozuzlovať príbeh a rozpúta sa akčne inferno je bohovská. Herecké obsadenie je vynikajúce, cameo roličky vydarené, kamera, či strih nadmieru vydarený, akcia brutálna a neskutočne štýlová a hudba tiež dodáva pekne grády niektorým scénam. Spokojnosť. Štýlová zábava, ku ktorej sa raz určite vrátim. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. 75% - 4* ()

filmfanouch

David Leitch a Chad Stahelski delší dobu působili jako kaskadéři (podíleli se i na druhém a třetím díle Matrixu), později se občas chopili režie druhého štábu a nakonec v roce 2014 došlo na jejich společný režijní debut s názvem John Wick. Kvůli přísným pravidlům Amerického cechu režisérů byl ovšem ve finále jako režisér uveden pouze Stahelski, kdy se následně duo vydalo svou vlastní režijní cestou. Stahelski prozatím zůstal věrný sérii John Wick, kdy už příští rok dorazí čtvrtý film ze série (poté by se měl Stahelski chopit režie Highlandera), Leitch se poté chopil režie větších blockbusterů Deadpoola 2 a Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw. Právě po Deadpoolovi 2, kde se v nezanedbatelné roli objevil Brad Pitt, se poté Leitch opět sešel s hereckou hvězdu, které dříve dělal několikrát kaskadéra (ať už v rámci Klubu rváčů či Tróji), kdy má nejnovější Leitchův film snad prozatím nejblíž k prvnímu Johnu Wickovi. Adaptace románu Kōtarō Isakiho totiž též představuje svět nájemných zabijáků, čekat ovšem vyloženou kopii Johna Wicka by byla chyba.   I když se před počátkem natáčení uvažovalo o změně lokality, po vzoru knižní předlohy je děj zasazen do Japonska, kdy se většina děje odehrává v titulním typu vlaku. Těžení z japonské kultury a výpravy ve finále není tolik, důležité ovšem je, že má Bullet Train vtahující stylizaci, kdy se v průběhu více a více projevuje tvůrčí Leitchova hyperaktivita, která chvílemi připomíná to nejlepší od Guye Ritchieho, víceméně detektivní zápletkou poté i díky zasazení evokuje Vraždu v Orient Expresu a především je na filmu poznat ruka zkušeného akčního režiséra, který dokazuje, že Chad Stahelski a David Leitch byli tím svěžím větrem, který akční žánr potřeboval. Je tak velmi snadné zapomenout na nedávného The Gray Mana od Netflixu a užít si konečně akční film, do kterého někdo dává jasnou tvůrčí iniciativu, snaží se akci pořád v rámci možností posouvat a především Bullet Train nepůsobí jako pračka na peníze, ale přesně ten typ filmu, ve kterém je investovaných 90 milionů dolarů vidět do posledního centu.     Bez znalosti knižní předlohy je pochopitelně těžké odhadovat, jak o moc vydařenou adaptaci jde a jak moc se jen scenárista Zak Olkewicz svezl na kvalitách knižní předlohy. Tak či onak je Bullet Train zábavnou akční komedií, která ovšem dokáže být v jistých momentech správně vážná a stát na postavách, kdy to celé funguje především díky skvělému obsazení. Kdekdo by mohl označit prohlášení o tom, že Brad Pitt herecky zraje za zvláštní, na odchod chystající se herecká legenda je ovšem skutečně každým filmem lepší a lepší, kdy se pořád snaží předvádět v tak trochu jiné formě a to i v tomto případě, kdy se nejen prokazuje, že by Pitt s klidným srdcem mohl být ideální akční hvězda (i proto, že si 95% kaskadérských kousků obstaral sám), ale především se prokazuje, že má Pitt solidní a nedoceněné komediální nadání. Tom Cruise je delší dobu pokládán za amerického nástupce tvorby Jackieho Chana, Pitt má ovšem v jistých momentech Bullet Train k Chanovi ještě o kousek blíž. Ne v rámci akce, protože akční sekvence, které by se rovnali šílenosti akčních kousků Toma Cruise ve filmu víceméně absentují, ale právě skrze ono komediální nadání, skrz něj se poté představuje svěží akční hrdina.   Radost je poté snadné mít především z Aarona Taylora-Johnsona, který od prvního Kick-Asse ušel poměrně dlouhý kus cesty a i on se projevuje jako nadanější a nadanější herec, kdy při sledování jeho výkonu jasně dává smysl, proč se právě studio Sony rozhodlo pro Johnsona, aby se stal představitelem Lovce Kravena v jeho chystaném filmu (na druhou stranu výrazně propagovaný Bad Bunny si své obsazení do hlavní roli v El Muertovy bude muset ještě brutálně obhájit), protože má Johnson jako herec pořád neskutečné charisma. A stejně tak se dá chválit v roli Johnsonova bratra i Brian Tyree Henry, který dokáže divákovi předat informaci o tom, že je jeden nedoceněný dětský seriál klíčem ke klíčovým životním otázkám. A díky němu se již nikdy na tento seriál nebudete dívat stejně.   Chválit samotný casting by šlo ostatně ještě hodně dlouho. Joey King dostala po trilogii Stánek s polibky konečně šanci prokázat svůj výrazný herecký talent, kdy si několik momentů dle dřívějších slibů krade prakticky pro sebe. Velmi fajn je pořád herecky nedoceněný Andrew Koji, známý japonský herec Hiroyuki Sanada dle očekávání nezklame a Michael Shannon dokáže předvést, že se pro role záporáků snad narodil. Rozebírat casting a chválit ho by šlo ještě hodně dlouhou dobu, jeho jediný brutálnější nedostatek tkví v tom, že sice platí staré známé není ,,malých rolí, ale pouze malých herců´´ a po těch v Bullet Train není vidu ani slechu, postav je ovšem ve finále jednoduše moct a ne každá díky tomu dostane výraznější prostor. Pokud se tedy někdo na Bullet Train vydává čistě a pouze kvůli svému potencionálnímu oblíbencovi, čeká ho ve finále dost možná nemilé překvapení.   Film sice trvá 127 minut, dokáže si ovšem většinu času bez problémů udržet pozornost a to především proto, že pořád dokáže šokovat postupem děje, přijít s nějakou hezky zchoreografovanou a následně hezky sestříhanou fyzickou akční sekvencí, soundtrack Dominica Lewise následně solidně přispívá celé atmosféře na plátně a je to jednoduše pořád divoká, zábavná a očividně poctivě uchopená akční podívaná, která dokáže obstát i jako záplata na všechny ty Gray Many z uplynulé doby. Jak první John Wick nutně nevybízel ke kdovíjakému nadšení, pozdější tvorba Stahelskiho a Leitche napovídá, jsou to skutečně pánové, kteří byli k renesanci akčního žánru tak trochu potřeba.   Což pochopitelně neznamená, že je Bullet Train film bez vad na kráse. Film se totiž v poslední třetině přetaví v tak trochu jinou podívanou, která trochu přitlačí na dramatu, osudovosti i přítomnosti CGI, které především v jeden stěžejní moment obnaží své nemalé mouchy. Celou dobu je jasné, že film spěje ke své katarzi, právě ta poté dodá tu největší atrakci filmu, která ovšem samotný film okrade o jeho největší kouzlo. Rázem se tak může Bullet Train skutečně jevit jako film, ve kterém se perou dva zcela odlišné filmy. Ve svém finiši se totiž Bullet Train tak trochu více blíží ke stylu Johna Wicka, kdy ovšem bylo celou dobu sympatické, že na to Leitch jde tak trochu jinak. Rozuzlení toho, jak jsou všechny postavy propojené ve finále není tak oslnivé, oslnivost ovšem pořád dokáže udržet právě onen solidní vizuál i pořád dostatečně kreativní a ve finále i správně brutální akce.   V součtu je tak Bullet Train velmi příjemná akční extáze, u které by se ovšem nejspíš na rozdíl od Johna Wicka (i díky vyhrožování Brada Pitta s hereckým důchodem) těžce budoval nějaký zajímavý svět, který by dokázal utáhnout celou novou franšízu. Bullet Train je jasnou povinností pro všechny fandy akčního žánru. Nejen díky faktu, že navzdory přítomnosti CGI a modernímu stylu jde v jádru pořád o poctu staré akční škole. Vyplatí se tak vykašlat se na katalog zaměnitelných akčních fláků od Netflixu a zajít si konečně do kina na akční film, který má srdíčko. A dá se navíc i snadno uvěřit, že by se Bullet Train jednou mohl stát kultovní akční podívanou..... Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

Big Bear

,,Ubližování lidem ubližuje ostatním lidem" --- Čekal jsem víc. Herecké obsazení moc fajn a vlastně si už ani nevzpomínám kdy a v čem jsem naposledy viděl Pitta. A to už vůbec nemluvím o Sandře. Točeno je to v takovém mixlém stylu Ritchieho a Tarantina, ale jak píšu - jen ve stylu. Komediálnost filmu je na docela slušné úrovni. je tam toho spousta, ale mně se vždycky nevíce líbí když mezi brutální řežbou dvou zabijáků jdoucích si po krku jeden najednou řekne, hele a nechceš to probrat proč se máme zabít? :-). Knižní a nejspíše komixová předloha je z filmu cítit na sto honů. Akce ve vlaku mám rád. Je to stejné jako filmy na ponorkách. Omezený prostor kde se není moc kam shovat a kde když někomu rupnu v kouli se s ním tak jako tak na jednom z konců potkáte. U vlaků to musí být samozřejmě dálkové expresy co nestaví a co z nich nejde díky rychlosti vyskočit. Vzhledem k tomu, že se film odehrává na palubě jednoho z nejrychlejších vlaků světa zde byla podmínka splněna! .-). Divák chvilku tápe proč chce ten a ten zabít toho a toho a v půlce právě díky omezenému prostoru je v těch důvodech už docela slušný zmatek. Konec ale vše pěkně rozmotá. Závěr je vskutku masakr, ale smrdělo to moc digitálními efekty. Prostě ideální film pro 3D kino a 3D brýle. Nemáte-li nic lepšího na práci, sedněte na rychlovlak do Kjóta a nechte se unášet vysokou rychlostí s japonskou krajinou svištící za okny. Dozvíte se třeba proč švestka nechová zášť k hladovějícímu, ale k farmáři, který strom zasadil... Za mně slušný průměr, kterému něco málo chybělo. Dávám za 3 hadí uštknutí. * * * ()

JohnnyD

9/10 Po mdlých traileroch som čakal rutinného Johna Wicka vo vlaku, ale prekvapivo je to non-stop situačná akčná komédia s množstvom obskúrnych postáv, ktorých dejové línie sú až over-the-top poprepletané. Dravý vizuál a soundtrack, výborná réžia a casting je úplne na jednotku, Joey King je rozkošná, Brad Pitt si to nadmieru užívu a Aaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry majú takú chémiu, že by si zaslúžili spin-off. Akurát prečo každý film dnes musí mať cez dve hodiny? "You are fucking excused." ()

Nin

Bláznivá akční komedie, která na začátku působí jako něco, co by mohlo mít zajímavý, komplexní děj, ale ve skutečnosti je to jen bláznivý dějový propletenec, který je vymyšlený jednoduše. O vývoji ději rozhoduje v rukou scenáristy náhoda - a prvek náhody se později i mírně alibisticky přímo využije. Bullet Train je z velké části postavený na cool postavách. Máme tu samé charismatické a vystylizované herce, co nejdou pro hlášku daleko. Skvěle se na ně dívá, ale nikdo mezi nimi nevynikne tak, že by se nějak zapsal do filmové historie nebo aspoň do širšího povědomí. Akce je totálně přepálená a nerealistická. Což je záměrem. Není to úplně ve stylu japonského anime, ale blíží se to. Vlak je tu pouze kulisou, protože i když se zdejší akční figurky snaží být na oko nenápadné, všichni spolucestující jsou v podstatě slepí a hluší a nikdo neřeší desítky příznaků toho, že tady je něco v nepořádku. Tím pádem tu není žádné napětí, protože hlavní postavy nezažívají žádné větší riziko. Bullet Train je nakonec zábavná akčňárna, která je sice naprosto povrchní a nerealistická, ale není úplně blbá a ta stylovost a hlášky postačí. (7/10) ()

Aky

Po několka minutách mě to přestalo baavit. Měl jsem dojem, že se filmaři víc předvádějí, než by mi něco chtěli sdělit. ()

Cappuccino

Stretnutie vrahov a rôzne v úvodzovkách náhodné stretnutia nie sú tak dokonale premyslené, ako by sa mohlo zdať. Ale to nevadí. Bullet Train je plný vtipných dialógov, zábavných momentov, slušnej akcie a skvelých hercov. Bavil som sa celú 2-hodinovú jazdu a cameo role slávnych hviezd ma potešili. P.S. Aaron Taylor-Johnson je najväčší šéf. ()

HAL

Mám hodně velké cukání zaokrouhlit na pátou hvězdu, tahle projížďka japonským vlakem mi udělala opravdu velikou radost. Leitch jede dál ve svém vzdalování se od stylu svého duchovního bratra Stahelskiho, a víc než na choreograficky vymazlenou akci tlačenou po zatraceně vysokých dávkách jako v Johnu Wickovi tu vsází hlavně na hravou režii přetékající nápady - jak vizuálními, tak i narativními. (pře)komplikovaný příběh skupiny nájemných vrahů co se "náhodou" sešli v jednom vlaku prodává se sebejistou lehkostí, a navíc ho často doplňuje stylovými a překvapivými flashbacky, takže z komorního snímku najednou roste solidní epos. Ve kterém si stejně pro sebe každou druhou scénu krade zenový assassin Brada Pita (a vtipná montáž celého příběhu převyprávěného z pohledu ne nevýznamné lahve vody je geniální).  9/10 ()

mzss1

Nebudu zde vztyčovat žádná procenta a ani se pokud možno moc rozepisovat, protože je to vlastně můj problém, že jsem na tuhle bejkárnu vlezl do kina a to ještě do IMAXU. Neříkám, že nemám rád ujeté filmy s bláznivým humorem, ale tohle byl přesně ten typ, co nesnáším, takže to nebudu k ničemu přirovnávat. Humor, hlášky – to byla katastrofa a ani moc vtipných scének zde nebylo, možná tak jedna. Krvavé to bylo zbytečně moc až to působilo debilně. Začátek se vlekl, ty flashbacky jednotlivých postav atd … Ani akční scény mě nebavily, i když kamerou byly nasnímány dobře, ale náboj byl z toho nulový. Bitky asi byly dobré, ale já si prostě nemohu pomoci, celé mě to nebavilo, včetně toho rozuzlení děje a finále. Můžu si za to sám, že jsem na to šel do kina, tak trapně jsem se při sledování filmu dlouho necítil. Žádný herec mě zde nechytnul, včetně Pitta. Tečka. ()

Goldbeater

Bullet Train je povedený akční výplach bez větších ambicí, v němž ta nesourodá plejáda svébytných charakterů dobře baví a zejména Brad Pitt to svým „záskokem“ táhne na výbornou. Jen teda to odhalení jak hlavního záporáka, tak jeho motivací, to bylo jak z nějakého filmu tak o tři kvalitativní třídy níž. Tím rozhýřeným rádoby cool stylem a četnými flashbacky je to chvílemi už trochu moc překombinované a nesoustředěné, ale to byl asi záměr, a co už, zábavné to je každopádně. [Filmový víkend ČSFD 2022] ()

Omnibus

"Je-li Citron kyselý, zábava je v ... jeteli." Krutopřísně hustá infantilně žvatlající ptákovina,  nabušená dravými souboji s hravou choreografií a místy až otravným konverzačním humorem aneb Kill Bill a James Bond  potkali v Kameňáku zájezd Japonců. Dobrý tucet bizarních postaviček a samostatných velkých minipříběhů se zabitým potenciálem, posešívaných dohromady krkolomnou zápletkou i rozuzlením. Zaplaťpánbů za hada, který občas vystrčil hlavu ze scénáře či zpod záchodového prkénka ("Don't open! Snake!") a za osvíceného Bradalajlámu Pitta, s těma dvěma byla aspoň prdel, což bohužel nemůžu říci o ostatních postavách. Veškeré zábavné chvíle draze vykoupené až fyzicky bolestivou trapností, viz např. ubohá karikatura zabijáka Citrón a jeho posedlost seriálem pro dětičky (jistě, na Mašince Tomášovi ujížděl i můj syn... když chodil do školky). Slabé tři minuty zpoždění, reklamaci jízdenky zvážím. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch