Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

EdaS

Akčnější ritchieovina, která mohla mít doladěnější scénář a být o 20 minut kratší, ale jinak víc než v pohodě naplňuje požadavky letního blockbusteru. ()

Pethushka

Bullet Train se u mě zapíše jako film, který minimálně na chvíli rozbil moje přesvědčení, že Hollywood už prostě není pro mě, a že kvalitní filmy se točí už jen jinde. Bylo fakt krásný jít domů plně uspokojena touhle akční jízdou, u které jsem se navíc nečekaně zasmála. Přestože miluju šinkansen, zcela dobrovolně přiznávám, že po zhlédnutí traileru jsem se k návštěvě kina nechala dlouze přemlouvat a ještě u koupě lístku jsem se pokusila volbu filmu změnit. Jé, jak já jsem ráda, že můj doprovod trval na svém. Svižný, vtipný, charismatický, napínavý, oku lahodící film. A ještě i na samuraje došlo... víc nepotřebuji. ()

xxmartinxx

První čtvrthodinu jsem věděl, že ten film budu nenávidět. Velmi průhledná snaha být cool, cute a random, která v drtivé většině případů zpomaluje film, který bych proto i přes to, že se odehrává v svištícím šinkanzenu, nenazval svižným. Ale musím přiznat, že postupně si mě to docela získávalo. Když si vzpomenu na unuděnou zoufalost Gray Mana, tak tady do toho aspoň přítomní dávají všechno. Zatím dávám tři a kdo ví, jestli to zpětně nezačnu mít rád i na čtyři. ()

H34D

Knižní předlohu nepřekvapivě neznám, ale už samotný námět filmu je super. Bullet Train má humor z Deadpoola, ale je i citelně říznutý "Guy Ritchieovkami", jednak co se týče některých vtipných a absurdních scén, ale také i vzhledem k solidně propletenému příběhu s několika fungujícími zvraty. Jednotlivé detaily netřeba podrobovat logické analýze, tohle je parádní akční oddychovka s charismatickými postavami ve svém nejlepším zjevu... 8/10 ()

fuxoft

Slušně šílená akce, slušně vtipné hlášky, ale jsou to většinou jen různorodé střípky, které nevytváří dohromady tak soudržný celek, jak bych si přál. Tenhle vlak jede rychle, ale odnikud nikam. ()

Morien

Navzdory tomu, že některé mé nejoblíbenější filmy v sobě mají vážného Brada, mým nejoblíbenějším Bradem zůstává uvolněný pošahaný Brad. O filmu jsem předem nevěděla vůbec nic kromě toho, že Brad šel na premiéru v sukni, a tak mě všechno tak příjemně překvapilo, že jsem ani smíchem nešetřila. Citrón a Mandarinka úplně fantastičtí, Zazie Beetz k sežrání, Hiroyuki Sanada jako vždy maximální láska... Pocitově po velmi dlouhé době blockbuster, co jsem si fakt užila. ()

choze

Letos se nám v kinech sešlo zajímavé vlakové kombo - Mimořádná událost a Bullet Train. Lokálka vs šinkansen, čecháčci vs zabijáci, český film vs Hollywood. Nepřekvapivě jsem dal přednost filmovému rychlovlaku a musím mu nechat, že má geniální název a zápletku. Šest zabijáků, jeden tajemný kufřík a jeden noční vlak - z toho mohla být atmosférická, stylová a intenzivní jízda a novodobá žánrová klasika. Prostě John Wick trojka ve vlaku. Jenže nerežíruje Stahelski, ale Leitch a ten to jede ve stylu svého Deadpoola 2, což znamená spoustu přiblblého humoru, kdy jsem se uchechtl zbruba každému padesátému fóru. Ne, že by to nemohlo fungovat jako asijsky zběsilá a crazy jízda, ale pak by to muselo být zběsilejší i rozjívenější a vyhodit pokusy o drama kolem asijské famílie. Atmosféru a stylovost (oboje přitom Leitch umí, viz. Atomic Blonde) zabíjí přebarvičkovanost filmu - celou dobu jsem měl pocit, že sleduju dění v nějakém dětském lego koutku a ne v nočním rychlovlaku. Největší zklamání je pak akce, v níž byl Leitch vždycky silný. To, co předvádí tady, je prostě málo. Tím nemyslím, že nepřekonává špičkového Wicka trojku, nebo že ho ani nedorovnává - on se mu ani vzdáleně neblíží. Pár nápadů a nějaký ten cool moment se najdou, výrazněji to ale rozsvítí až digi finále a člověk už je přitom od téhle party zvyklý na úplný jiný level. Postavy mě s výjimkou namachrované mastermind záporačky s vizáží školačky (Joey King z Princess) nezaujaly a nebavily, Pitta dělajícího ze sebe kokota jsem úplně neocenil, stejně jako hrubě nevyužitého Kojiho a Sanadu (a do půlky jsem netušil, že se koukám na Aarona Taylora-Johnsona). Z cameo rolí pobavil úchylný Tatum, Sandra mě naopak bolela a Reynolds tu byl naštěstí přesně tak dlouho, abych ho snesl (tj. dvě vteřiny). Celkově se na tomhle výplachu určitě spousta lidí dobře zabaví, ale já až do finále uvažoval o dvou hvězdičkách a pachuti z promarněné šance na (památnou) akční pecku se prostě nezbavím. Rád bych to viděl režírované Walterem Hillem v 70. letech. ()

Gilmour93

Provozní řád z Goddardova hotelu na pomezí Kalifornie a Nevady, něco z universa kolem Nevěsty a O-Ren Ishii (ale bez té precizní formy), akce od nasrané libanonské Baby Jagy a co se týká mluveného slova hodně z Deadpoola. Bohužel. Něco takového možná psal Guy Ritchie ve třinácti do šuplíku.. Asi po dvanácté funny zmínce o Mašince Tomášovi jsem chtěl zatáhnou za záchrannou brzdu, případně švihnout Olkewicze po hlavě kolejnicí. Kredit pro kvarteto Sanada, Taylor-Johnson, bojga a Shannon, že se pokoušejí hrát, i když nemají co. U Pitta v zajetí terapeutických pouček si doteď nejsem jist, jestli ho vzít kolejnicí taky, nebo vytvořit kvintet.. ()

somnar

Mnohem víc Deadpool než Wick v takové té nejotravnější kombinaci, kdy je to sice brutální, ale naprosto infantilní, přesto se to na konci nestoudně tváří, že to celou dobu směřovalo k tomu, že jste se o tu sebranku měli nějak hlouběji zajímat a emocionálně její rodinná pouta a bratrské ztráty prožívat, přitom jste hlavně rádi, že tahle úmorná cesta nejrychlejším vlakem konečně končí. ()

Eliott

Přestože zbývá ještě několik měsíců, nemám takřka pochyb, že právě tohle bude film letošního roku. Něco tak dokonalého totiž nevzniká příliš často. Především se mi líbí příběhová hravost a velký důraz na detail. Tvůrci si dali skutečně záležet. Proto může mít i nepatrná maličkost zcela zásadní vliv na vývoj celého filmu. Ať se snažím jak to jen jde, nenacházím žádnou slabinu, kterou bych zde mohl popsat. Naopak jsem byl okamžitě uchvácen způsobem vyprávění, jenž mne v mžiku ponořil do děje a možná i díky tomu, vidím jen samé silné stránky. Hned zkraje kvalitu prokazují v rychlosti představené, ale mimořádně napsané postavy. Ty v diváku vyvolají dojem, jakoby je snad znal mnohem déle. Čemuž samozřejmě dopomohlo i herecké obsazení v čele se skvělým Bradem Pittem. Značné sebevědomí je vidět i v tom, že si zde mnohdy i velice známá osobnost střihne pouhou mini roličku v jedné scéně a nebo pouze propůjčí svůj hlas do telefonu. Považuji film za nápaditý, velice vtipný a po akční stránce takřka dokonalý. Nejrůznější šílenosti jsou zde možné a tak bych rozhodně žádnou vědu v akčních momentech nehledal, neboť klíčové faktory představuje právě náhoda, štěstí a smůla. To doporučuji po shlédnutí ještě zrekapitulovat, neboť je to celé zamotané až na půdu. Finále proběhne ve stylu přehnané akční parády, což k celku parádně sedí. Kusy skládačky do sebe parádně zapadají a já nemohu být spokojenější. 95% ()

3DD!3

Tohle bude trvalka. Užvaněná a velmi zábavná gangsterská komedie ve stylu Guye Ritchieho se míchá s vynalézavou Wickovskou akcí s přepáleným humorem. Leitch tentokrát profiluje nejen jako skvělý akční režisér, ale též jako velice dobrý vypravěč, který neztrácí nit a dokáže bez problémů a velice přirozeně střídat žánry. Herecká sestava je parádní. Pitt si Berušku vyloženě vychutnává, ale Mandarinka Aarona Taylor-Johnsona strhává většinu pozornosti na sebe. Bullet Train je potenciální kultovka, které se dostalo širší pozornosti a prostoru v kinech jen díky auře Brada Pitta. Díky mu za to! ()

Spiker01

Oba tvůrce Johna Wicka stále považuji za nejlepší akční režiséry a Leitch to tentokrát opět potvrdil. Ze začátku na mě humor příliš nefungoval a mrzelo mě, že akci na jeho úkor upozaďuje, ovšem s dalšími minutami jsem se začal královsky bavit a musím říct, že takhle jsem se v kině nebavil už notnou dobu a přesně takhle měl fungovat přes měsícem Thor, ze kterého se stala totální šaškárna. Leitch s božím Bradem Pittem (prosím ať nekončí s herectvím, neskutečně zraje) totálně trefili ten zlatý střed pernamentní zábavy a parodie a samozřejmě i když to nesedne každému, mně perfektně. Jen snad to připodobnění k Tarantinovi bych vynechal, kamarád v kině trefně poznamenal, že se to blíží spíše k Ritchiemu, s čímž bezmezně souhlasím. Ps : překvapilo mě, kolik známých ksichtů tu má cameo a rozhodně chci vidět nějaký volný sequel s Beruškou. ()

Kaka

Přebarvnená, epileptická postmoderna, aneb když se režisér nejnápaditějších akčních filmů USA poslední dekády ujme scénáře, ze kterého chce udělat kromě akce ještě něco více. Mix Ritchieho, Tarantina a japonské kultury je vidět na každém kroku, ale funguje tak na poloviční rychlost. ()

castor

David Leitch naštěstí po prvním Johnu Wickovi či Atomic Blonde rozmetal dosud smutnou skutečnost, že režírující kaskadér nebyl nikdy zárukou kvality. Jenže k temným/vážným kouskům přidal i humor a třeba takový Hobbs se Shawem už byli přepálenou, uřvanou a místy digitální show, na kterou Leitch navazuje i tady. A předkládá gangsterku v Ritchiovském stylu a v každém směru pokoušející se být cool. Stěžejních postav je tu víc, příběh se snaží nabalovat další a další obsah, odbočky i náhody, kdy hlavní hrdina má zatraceně víc štěstí než rozumu. Zatímco beruška v zahradách dokáže likvidovat mšice skoro lépe a především ohleduplněji k životnímu prostředí než chemický postřik, Beruška s ksichtem Brada Pitta je taky likvidátor, ovšem jak sám říká, smůla ho provází na každém kroku. Protože tohle měla být snadná šichta: vzít z japonského rychlovlaku kufřík s tajemným obsahem a zmizet. Ovšem zájem o něj nemá sám a cíle jiných pasažérů jsou protichůdné, a je tak jasné, že se do konečné stanice nepodívají všichni. Já vlastně přesně nevím, proč dávám jen tři hvězdy, nevadí mi v akčním žánru černohumorné momenty, vadí mi ale ty vyloženě pitvořivé a groteskní. A prostě když jdu na akční film, nechci (samozřejmě je spousta výjimek) skákat tolik do jiných žánrů. Navíc trošku kolísalo tempo a finále s digitální vlakovou mazanicí a nevyužitou hordou japonských mafiánů zamrzí. Každopádně ano, má to spoustu nápaditých momentů i absolutního násilí a velmi dobré herce. Ač si ale Pitt roli evidentně užívá, prostě ho mám raději v jiných partech. Stejně jako Leitche v těch „wickovštějších“. ()

*CARNIFEX*

Nepamätám si film, v ktorom by Pitt robil šero, respektíve námet v ktorom by otŕčal svoj face, by nedosahoval najvyššej, kvalitatívnej úrovne. Áno, zvládli to všetci, čo pichli do tohto "hovna", ktorá viac ako solídne smrdí po zábave. Ten "TarantinoRitchi-vský" nádych sa nedá uprieť, ten z toho doslova chrčí. Výborná záležitosť .. ()

D.Moore

Přespříliš ukecaná, dlouhá a překombinovaná křeč... Nevěrohodná i v rámci bláznivých komedií. Žádný jako-Guy-Ritchie to není, ale chtělo by to být, a je to škoda hlavně kvůli bezvadnému obsazení, dobrým režijním nápadům a několika opravdu nečekaným a vtipným momentům, které nevyšly naprázdno, respektive které se v té záplavě všeho neztratily. ()

Hild

Moc fajn, bavila jsem se od začátku do konce. Leitchova režie je strašně hravá a plná skvělých nápadů. Celé to má spád a vlastně se film ani na chvíli nezastaví. Humor, postavy a dynamika mezi nimi fungují na jedničku. Co je ale nejdůležitější, že scénář má vlastně hlavu a patu, každá postava dostane svůj prostor a má jasně dané motivy a celé to ve finále působí hodně uceleně, což jsem vlastně od tohoto filmu vůbec nečekala. Ideální film do kina během deštivého víkendu. ()

Wacoslav1 odpad!

To jsem si zase pěkně naběhnul. Když už se skoro po půl roce podívám do kina, tak to skončí takovým průserem epických rozměrů. Takže co tu máme? Vlak plnej nesnesitelných debilů kteří se všichni unisono snaží tvářit drsně a přes držky cedit krutopřísně černohumorný hlášky, ale absolutně to nefunguje. Tady si prostě někdo hrál na Tarantina, ale neviděl ho ani ze šinkansenu. Všechny postavy absolutně na pěst včetně znuděnýho Brada Škyta co vypadá jak bezdéčko. Jestli fakt končí s hraním, tak nic horšího už na rozlučku udělat nemohl. Takže ok pojetí totálně retardovaný a srovnával jsem se s ním, ale může mi doprdele někdo říct proč tam není ani jediná akční scéna která není zpomalená nebo debilně sestříhaná? Krev stříká na všechny světový strany a celý je to samoúčelný. Jestli je tohle budoucnost akčního filmu tak to sbohem, ale většina je spokojená, takže mi můžete zase nablejt do pošty jak si nemám co namazat na chleba. Každopádně od Fast and Fekalious 8 mi nebylo v kině takhle stydno. Zatím jednoznačnej kandidát na odpad roku.5% ()

Davies182

Očekávání: drsná mlátička ve vlaku ve stylu Zátahu. Realita: televizně vypadající parodie na akční žánr s tunou otravných karikatur. Šok roku. Třetí hvězda za Pitta. [HBOmax] ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch