Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Drozdo57

Myslím, že tento film zostarol lepšie, ako sa čakalo. Tak ako všetci v dobe uvedenia čakali asi niečo iné, tak pri opakovanom pozretí v tejto dobe je asi pochopiteľnejšie, Bryan Singer chcel urobiť. Ale to platí u väčšiny Singerových filmov. Zároveň tomu podľa mňa aj pomohlo, že Snyderov Superman stojí za prd. ()

harycek

Nová verze SuperEmana!?Je to kapičku jiné , ale jde to!!!Avšak Lex Luthor v podání Kevina Spaceyho je mnohem démoničtější a tajemnější než předchozí v podání G.H. a vylepšuje celý film!!!! ()

Víteček

Těžko věřit, že tohle vzniklo rok po Batman Begins a jen 2 roky před Temným rytířem. Působí to, jako by to bylo stále zaseklé někde na konci 70. let. ()

cubiczech

Nevim jestli to bylo mou slabosti pro stare filmy se Supermanem, ale film se mi libil, ma sve hodne silne chvilky, ktere bohuzel hodne kontrastuji s temy spatnymi. Nektere blbosti opravdu nesly prehlednout a nutily mne spis zamyslet se, proc se ta lod tak moc houpe, kdyz s tou cesnou to rozboureny more skoro nic nedela (a to se musíte sakra nudit, když sledujete tyhle veci) ...ale kdyz zacaly uvodni titulky, mel sem doslova husi kuzi a vzpomnel jsem si na sva mladsi leta :-)... ke konci uz to tak slavne nebylo. predstavte si spatne zbrouseny led na hokejovem stadionu, tech par hrbolku a nerovnosti symbolizuje kladne momenty filmu a ta obrovska rovna plocha? to je ten zbytek, ktery brani film ohodnotit 5ti hvezdickami, o kterych jsem uvazoval jeste par hodin po shlednuti. ()

Little

Superman se vrátil v plné síle a kráse. Brandon Routh mě velmi mile překvapil svým herectvím. Neni to obyčejný prkenný panák v kostýmu, ale skutečná osobnost. Působivá je jeho mimika v obličeji. Kate Bosworth mi byla zpočátku nesympatická, ale i ona si mě v průběhu filmu dokázala získat. Nakonec jsem velmi rád, že se role nezhostila vyložená kráska, ale právě Kate se svým osobitým charisma. Kevin Spacey snad ani nemohl zklamat. Režie je velmi citlivá a je vidět Bryanova zapálenost do projektu a zároveň respekt k původnímu Supermanovi. Kamera je nápaditá. Scénář rozumný. A bonbónkem na dortu jsou působivé efekty. Sečteno a podtrženo 4,5 hvězdičky a dávám si čas na rozmyšlenou, kam se poděla ta zbylá půlka. :-) ()

iwan83

Vždy keď sa teším na nejaký film dopredu a potom si ho pozriem, bývam väčšinou sklamaný výsledkom. Ale tentokrát to tak úplne nebolo. Čakal som že to bude 100% film, no hodnotím ho len na 90-čo je vynikajúce číslo. Nový herec stvárnujúci supermanu ujde . Dosť sa mu podobá, zahral to dobre. Kevin Spacey bol rozhodne lepší ako Gene Hackman v pôvodnom supermanovi-nebol až taký komický, a celkovo podal lepší výkon. Kate Bosworthová taktiež. Pekná mamina. Tých 10 percent čo sa mi tam stratilo by som pripísal asi tomu že na 260 miliónový film to tak nevypadá. Ťažko povedať kde by som mal vydieť tie peniaze. A ešte mi vadilo že nevymysleli niečo iné proti supermanovi ako zas len ten kryptonit. Nevravím že to s ním bolo zlé, ale niečo na spôsob superman 2 radšej. Scéna z lietatlom bola vynikajúca, syn posledných neviem asi 50 minút ešte lepších. Ale úplne najlepšie boli asi úvodné titulky:) Naozaj. Dobrá animácia ktorá mala asi znázornovať supermanov príchod na Zem po tom čo hľadal v troskách svojej planéty tých čo by mohli prežit. Do toho tá klasická supermanovská hudba, no vynikajúce :). Takže veľmi dobrý film, s taktiež vynikajúcou hudbou(John Ottmann) a efektami. ()

collapse

Pro mě jako až infantilně věrného fanouška Supermana největší zklamání letošního roku. S tím rozpočtem, který film má, jsem byl přesvědčen o tom, že to prostě musí bejt bomba. Bohužel opak je pravdou. Hlavní kámen úrazu je děj, který je nastavovaný a přišel mi opravdu s prominutím až dementní. Navíc za ty peníze tam těch efektů moc neni. Víc scén, než je vidět v traileru, nečekejte! Může za to asi i ta nešťastná délka, kdy už jsem se těšil, až to skončí a půjdu domů. Celý film je jen spousta blábolů o ničem, občas nějaká kráťoučká akce, na kterou už ke konci ani člověk nemá náladu a sílu. Samotný herec se mi zezačátku jevil docela sympaticky, ale klasická scéna kdy běží Clark do temné uličky a rozepína si košili, aby se změnil v Supermana byla groteskní, postrádající jakoukoliv gracii. Pro mě s Reevesem zemřel i Superman. (Samozřejmě ani Reevesovské díly nebyli všechny dokonalé (viz. III, IV), ale to už je na jinou recenzi.) ()

esmoke

No film to byl pekny, ale vetsina lidi si asi spis po jeho skonceni rekne: "Kam se sekra podel cely ten rozpocet?" Coz by se stavat nemelo. 3,5* ()

Elemmírë

Dokoukal jsem to... kupodivu. Hvězdička za vizuální efekty. Jinak děsná klasická americká pseudoromantickohrdinská blbost. Jor-El se asi obrací v hrobě. Doufám že už žádný další remake nebude, ačkoliv to tak bohužel z filmu vypadá. ()

Belerofon

Brian Singer je až moc velký fanoušek Supermana, nejspíš dostal strach aby to nezkazil, zkrátka nemá to koule Briane...Romance Lois Clark je hezká věc, ale mi jsme chtěli vidět víc akce...I když jsou triky vynikající a všechno sedí tak jak má pořád tam něco chybí...Kevin Spacey opět excelentí... ()

Akyno

Tak od Supermana som toho čakal skutočne viac. Namiesto toho som videl rozplízlú lineárnu romantickú báchorku, ktorá dosahuje kvality televíznej adaptácie. Bohužiaľ. ()

Danielitto

Důkaz, že velké finance nedělají automaticky dobrý film. Jde pouze o slabý a bezduchý odvar klasiky, jehož slabost ještě podtrhují výkony hlavních protagonistů, zejména mrtvolného Brandona Routha. Příběh samotný postrádá i přes velké a ďábelské plány hlavního záporáka Lexe Luthora jakoukoliv hloubku, a až na jeden opravdu silný moment je děj víceméně plochý. Škoda. ()

da-a

Měl sílu zbavit vesmír zla a bezpráví, jenže zmizel a lidé se naučili více nehledět na oblohu v naději. Nyní se ve velkém stylu vrací zpět na Zem a to přesně v hodině dvanácté. Lex Luthor má plán a Bryan Singer důkaz, proč svět potřebuje Supermana. V pořadí pátý celovečerní film o Muži z oceli zdaleka neměl tak vřelé přijetí, který je u velikánů jeho typu při premiéře očekávané. Ani já jsem na první shlednutí film nijak nemiloval, připadal mi pomalý, málo efektní a na své velkolepé téma poměrně decentní. Ale hned druhá projekce mi otevřela oči dokořán. Jeví se mi neuvěřitelné, že Singer našel odvahu v roce 2006 natočit Supermana se stejným citem a pokorou, jako by schraňoval starou antikvarijní vzácnost a byl si dobře vědom její ceny. A tak Superman se vrací nemá s Donnerovým originálem společnou jen hudbu a úvodní titulky. Působí to, jako by se těch třicet let nikdy neudálo a pravidla, zavedená ve filmové minulosti, byla stále platná a aktuální. Čili hlavní hrdina je stále bez vážnější charakterové vady, Lex Luthor chce ničit lidské pokolení ihned po snídani a bez kryptonitu si protivníci na modročerveném hrdinovi nic nevezmou. Singer, ačkoli natáčel za velké peníze (které se neprojevují neustále, ale když trik, tak výborný), se nenechal přemoci tíhou vloženého kapitálu a do nového Supermana vložil cit, rozum a komiksovou poetiku, čímž zrenovoval památku posledními snímky docela poničenou. Brandon Routh je důstojným nástupcem Christophera Reeva, Kate Bosworth má charakter a Kevin Spacey je ve vrcholné padoušské formě. Všechno je tak, jak má být - a ještě o něco lepší. Superman se tímto nenavrací do doby lehkosti a nevinnosti, neboť v ní nikdy nepřestal být. Je příjemné, když divák může zjistit totéž i o sobě. ()

Dexter666

Tak táto reinkarnácia sa skutočne vydarila. Vďaka ti Bryan Singer. V záplave tejto novodobej vlny komixových spracovaní by bola veľká škoda, keby príbeh najznámejšieho superhrdinu (ktorý skutočne je superhrdinom, nie sa len za neho prezlieka, ako správne podotkol Elijah Price) dopadol ako niektoré iné spracovania tejto kategórie. Napriek tomu, že je tu kopu scén, ktoré sú akýmsi oprášením tradície, neprekážajú, pretože sa pri nich celkom príjemne spomína na pôvodného supermana. Veľmi sa mi páči, že tvorcovia venovali film práve Reevovým, škoda, že sa toho Christopher nedožil. ()

Grázl83

Když američani natočej takovouhle slátaninu za 270 milionů dolarů, pak se nemůžeme divit příchodu finanční krize. V porovnám např. s Hellboy 2 za 85 milionů jsou toto opravdu vyhozené peníze bez lepšího efektu. I Singer předvádí nemastnou režii a herecké výkony některých herců by ani nestačily na lepší béčkové filmy. Vyjímkou byl pouze Kevin Spacey. ()

david666

Pro mě se jedná o téměř třihodinovou nudu, kterou nezachrání ani pár skvělých efektů a můj oblíbený Kevin Spacey. Kam se film hrabe na Batmany, Spidermany apod. ()

veverysiak

Treba chlapom uznať, že to mali total ťažké, najznámejšia komixová ikona na svete, každý pozná jeho životnú púť, no tak skúste vymyslieť niečo nové, čo masy neofrflú a neodhodia ako použitý kopirák, ja sa ich trocha zastanem, teda tých chlapov, je to zvládnuté remeselne dobre, triky a kamera na úrovni, aj zopár scén mi pripadalo akože originálne, len to zanechalo taký nedochutený pocit, také niečo ako keby sa tam nedalo celé srdce, len jedna komora, a takí boli aj herci, najviac ma vydesil môj obľúbenec Spacey, to bol polmetrový prešľap, len to tak hrozne nevyznelo, lebo aj ostatní boli ako zimné hady, ale ako som už vravel, skúste tie umeniachtivé krky nakŕmiť steakmi, keď ich majú každý druhý deň, takže 70%. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (viac)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013

Tak co to bude, pane Finchere? Pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy pro studio Sony, nebo dlouho připravovaná adaptace klasiky Julese Vernea „Dvacet tisíc mil pod mořem“ pro Disneye? Momentálně to… (viac)