Zbloudilý Daryl Dixon (Norman Reedus) se nešťastným způsobem přepraví přes Atlantik do Evropy, přesněji do Francie. Zde narazí na nové lidi a skupiny a zapletá se do nebezpečných potyček jednoho klášterního hnutí, které po Darylovi chce, aby dopravil do Paříže kluka jménem Laurent, který by mohl být klíčem k dosažení moderního světa poznání. Do cesty se Darylovi staví nebezpeční lidé, kteří chtějí Daryla za každou cenu dostat. V epizodě se navíc dozvídáme o novém typu chodců. (DragonnCZ)

DJ_bart

Absolutně nechápu jak se tvůrcům podařilo natočit něco tak konceptuálně originálního, přitom něco skoro až tak nostalgicky známýho. Narozdíl od ostatních show z TWD univerza tenhle spin-off – atypicky zasazený do prostředí post-apokalyptické Evropy [velkej palec hore!] – s miláčkem publika Darylem Dixonem nepůsobí jako zbytečný derivát původního seriálu [jehož nepřekonatelnou komiksovou předlohu doporučuju všema dvaceti], takže nemůžu říct nic jinýho než: Norman Reedus steals the show! ()

BrooksW.Here

"Hell, I'm still trying." _____________ Perfektné rozšírenie seriálového TWD, ktoré narozdiel od Dead City nepôsobí ani trochu zbytočne a veľmi originálne predstavuje nové prostredie a postavy. Neskutočne sa teším na ďalšie časti! Postapokalyptická Európa má obrovský potenciál, fakt dúfam, že sa kvalita udrží na rovnakej úrovni po celý čas... ()

DragonnCZ

,, If I don't make it back, I want them know. Hell, I'm still trying. " Jsem naprosto unešen! Na tento Spin-Off jsem se ze všeho nejvíce těšil a všechny moje přání byli vyslyšeny a otázkou je povedlo se to AMC? Ano povedlo a já se nehorázně těším na další díly. Seriál nám geniálně představuje nové prostředí s novými postavy a zasazením, které působí úžasně a příběh je šíleně napínavý a Daryl coby hlavní hrdina mě stále neskutečně baví a je až k nevíře že tento zbloudilý poutník co se stále pokouší najít Ricka stále žije a má co nabízet. Těším se na další epizody a snad si seriál udrží stálou kvalitu. Narozdíl od pomalu chabého Dead City plný fillerů jsme tu dostali absolutní masterpiece, ale abych nepředbíhal stále nevíme jak nám tento seriál nakonec dopadne, ale já jsem naprosto napnut a těším se jako dítě na vánoce. Jediné co dodám že Angela Kang je bohyně současného Walking Dead a Norman Reedus absolutní božan a sexouš co hraje neskutečně skvěle i když počas příběhu jenom mrmlá a moc vám toho nenapoví a i přes to ho neskutečně miluju a žeru! Dnešní epizoda za 9/10! ()

BROKEN_

Tak tohle je po první epizodě velké překvapení. Technicky, vizuálně a celkově lookem to je jinde než cokoliv ze světa TWD. Jsem mile překvapen. Jako velký fanoušek TWD jsem nadšený kam tvůrci Daryla postavili a jak dobře to zatím působí. Na první díl se tady událo dost věcí, má to tempo, povedený scénář, dialogy, prostředí Francie je parádní, výborně vystavěný děj, který připomene The Last of Us a závěrečný teasing na zbylé epizody slibuje, že Daryl Dixon se svým vlastním seriálem má co nabídnout. Na to jak jsem byl pouze spokojený s Dead City, tak tady jsem extrémně nadšený. Už aby byl další díl! Norman Reedus je borec :-) . ()

kenkaku

Kde se vzal, tu se vzal, Daryl je v Marseille!? Také když jsem ho viděl procházet se po Pond du Gard, působilo to až nepatřičně. Co taky vůbec nepomáhá je francouzština (žabožroutům to žvatlání anglicky s přízvukem není vůbec rozumět). A v neposlední řadě ta neustálá hra na umění. Pořád drama přestylizované záběry… na co si sakra hrajou. Mě se to nelíbí. ()

warrenur

Velmi slubny otvarak s najoblubenejsou postavou celeho TWD-univerza - Darylom. Kym "volne pokracovanie" Dead City som dopozeral so sebazaprenim a s rychloposuvom, tato pribehovka, aspon podla prveho dielu vyzera aj scenaristicky uplne inde. Ano, i tu sa najdu naivnejsie ci usmevne skratky - Francuzom proste musime dat do ruk muskety, asi mali v kazdom meste muzeum z cias musketierov., ale tak, co uz. :) Tento stereotyp ma skor pobavil. Ciel je naplanovany, divozienky v habitoch po boku a opat dieta, co ma "spasit" (tentokrat doslova) svet, je uz prevarene klise. Naviac, Daryl zrejme zvladol sabotovat usilie dalsieho "namorneho-zombieexpertimentu" na konci ich cesty. Vyzera to na prostoduchejsiu zalezitost, ale ak bude zabavna aspon ako uvodny otvarak, moze to byt prijemne spestrenie. 70% ()

molcan2

Sme najrozmaznanejšie deti v okolí, keď máme tieto vedľajšie hry. Aj keď TWD milujem a od prvého dňa som sa naň pozeral ako na jazdu alebo smrť, ako pri všetkom, aj tu sa môže stať, že sa trafí alebo minie. Mŕtve mesto prekonalo moje očakávania, takže som nadšený z rozbalenia tohto darčeka, ktorým je Daryl Dixon. Kto by si v roku 2010 pomyslel, že keď som sledoval nášho chlapca v prvej sérii, bude hrať vo vlastnom seriáli. Jeden z najlepších charakterových vývojov v celom seriáli (so silnou konkurenciou). Epizóda 1 bola kultúrnym výbuchom do univerza TWD a ja som bol pri tom. Zaujímavé nové postavy, perfektne umiestnené a docenené podzápletky, pokročilé chodecké drobky zabalené do najkrajšieho jazyka a scenérie. Už sa neviem dočkať, čo urobia s ďalšími 11 epizódami. Nehovoriac o dlho očakávanej scéne DD v kúpeli. Carol by bola pyšná x. ()

BFG2000

Začátek tedy strašná bída! Francie, ano, takže pojďme rozjet klasické klišé ala klášter a jeptišky a k tomu domorodci s jablky a holí. Nevím, ale tohle kromě pár zombíků nemělo s TWD vůbec nic společného a sorry, ale Norman je zkrátka slabý a nemá na to, aby utáhnul sám celou sérii. Není to druhý Andrew Lincoln, Alycia Debnam-Carey ani Lennie James. Navíc ten trapný konec... bojím se, že vím, kam tohle směřuje. Škoda. Očekávání byla velká. Totálně promarněný potenciál. ()

DrSixhead

Výborný začátek, nebál bych se říct že lepší než u Dead City. Jsem opravdu zvědav na zbytek série, vypadá to opravdu slibně. 8,5/10 ()

jim_clark65

Citeľné zlepšenie oproti Dead City, zrejme ich to aj vyjde lacnejšie točiť vo Francúzsku, čiže sa mohli trocha rozšantiť a spraviť väčšie kulisy a stále udržať masky na dobrej úrovni, taktiež sa vyhli použitiu prílišného CGI (dodnes mám nočné mory z toho jeleňa, či srnky alebo čo bolo to CGI čudo). Réžia je dobrá, scenár pokulháva, a ako inak sú tam zase logické lapsusy, ktoré slúžia len na to aby sa dej posúval určitým spôsobom. Je to celé tak na 3+, s tým, že najviac otravným elementom bol ten fagan, ktorého bude predpokladám dosť veľa do budúcna. Záporák v podobe Rosenberga je celkom v pohode. Princíp príbehu teda okopčili z TLOU a John Connor je otravný fagan, ktorý sa hrá na malého Eugena, a asi všetci vieme, že nakoniec bude jeho mamou práve sestra Poésy. Sranda, že na konci prežila jatka práve aj tá diverzná sestra ale tak možno je to náhoda, ktovie? Zo začiatku možno badať istú snahu o paralelu s prvým dielom TWD, keď sa Rick zobudil v špitály a neskôr ho Morgan ovalil resp. vypol ho lopatou = niečo podobné sa stane aj Darylovi počas tejto epizódy. Nové verzie chodcov považujem za také lacné "udělákto" čím chceli znova urobiť chodcov nebezpečných ale namiesto toho, z toho urobili ešte lacnejšiu záležitosť, akoby to bola dáka videohra na spôsob RE. Acidní chodci nedávajú vôbec zmysel ale to je jedno, pretože ani samotní chodci nedávajú zmysel, takže tak. Komiks sa vedel zaobísť bez takýchto kravín, a Darabont mal dokonca celkom brilantnú ideu, kedy daný chodec ešte má určité základné ponímanie a postupne, ako sa rozkladá, tak sa stáva "hlúpejším". Varianty chodcov sú jednoducho lacná videoherná blbôstka. Pár momentov, ktoré mi prišli celkom divné a miestami blbo účelové: Daryl príde na breh, nájde vodu a potom prvé, čo nájde je diktafón, ktorý vyhulí na plné pecky aby ho každý v okolí počul (ale nič sa mu nestane, pretože má plot armour). Následne si daný diktafón zoberie a začne si nahrávať svoje vlastné memoáre. To mi prišlo trocha divné vzhľadom na niekoho, ako je Daryl, aby si len tak začal viesť takýto audio-denník. Čo sa týka možného nebezpečenstva, nebolo by v podstate istejšie, si nájsť loď v dákom južnom prístave a oboplávať Eu až k prístavu Le Havre na severe Francúzska? Ale to by potom celý príbeh nefungoval :D . Ďalší logický lapsup, ktorý bol celkom očividný ale zjavne nikomu nevadil: sestra Poésy povie Laurentovi aka Johnovi Connorovi aby sa zamkol, on sa na to vykašle, ona detto = nedá naňho pozor aby sa zamkol, a neskôr asi potom, ako mu prestalo účinkovať scenáristické zatemnenie mozgu, sa zamkne práve vtedy aby ho mohol počuť Rosenberg. Čo je v podstate aj jedno, pretože namiesto toho aby sa fakt pozrel, kto tam bol a či tam predsa len niekto je = idú riešiť zavretého chodca, ktorý nikam neutečie a defacto nie je až takou hrozbou = toto celé bolo fakt stupídne. Najviac neočakávaný "cringe" moment bol v podobe hudobného čísla ku koncu epizódy, kedy sa z ničoho nič povie "a teraz nastáva hudobná vsuvka" aby sa Daryl zveril sestre Poésy. Zjavne ďalej nasledujú to alibistické ukončenie darylovho príbehu v hlavnej šou, kedy odíde od Judith s tým, že nájdenie Ricka s Michonne je len bočná úloha ale jeho hlavnou úlohou je "nájsť niečo, čo sa oplatí hľadať". Viac by dávalo zmysel, ak by šiel hľadať Ricka (ako hl. úlohu), pretože to je jeho "brou" ale museli to takto zaobaliť aby AMC mohlo dojiť zombie kravičku naďalej. Nebolo to zrovna také terno, ako to tu ostatní hodnotia ale určite to bolo lepšie, ako Dead city, teda zaslúžené 3/5, na štyri to ešte nedozrelo a na päť to jednoznačne nemá. () (menej) (viac)

TR4XY_CZ

Na standardy TWD je to až neuvěřitelně poctivý řemeslo. Samotný díl je lepší než celý Dead City. Pokud to takhle půjde dál, tak nás možná čeká nejlepší série od deváté sezóny The Walking Dead. 9/10 ()

Prck4

Na pohled vymazlené, nicméně na Darila, ostříleného frajera a zastánce nevinných, mi to přišlo přespříliš hloupé. Daril je v první epizodě uveden na scénu jako klučík co doplul do Evropy a moře z něho smylo všechnu rozvážnost a zdravý selský rozum. Tak teda takhle se vlastně cítili všichni ti američani v Normandii (a není se jim co divit!). Nebavilo mě sledovat oblíbenou postavu jak přeplula moře na kusu hovna a stala se z něho zbídačená sračka. Nee. Nebudu sledovat dál. Dzekujem. ()