Darylův příjezd do Francie spustí řetězec násilných událostí, které nechtěně ohrozí mladého chlapce v srdci vznikajícího náboženského hnutí. (AMC Czech)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (7)

The Walking Dead: Daryl Dixon (2023)

První řada: *** Já nevím. První polovina dělala až nepatřičný dojem… ty kulisy evropského venkova (hrady, římské stavby) do zombie apokalypsy světa TWD prostě nesedí. Je to jako posadit Starskyho a Hutche do Felície. Jakmile se stala kulisou Paříž a její katakomby, už bylo vše v pořádku (rezatá Eiffelovka super). Osobně mě taky dost vadilo, že vysvětlení jak se Daryl dostal do Evropy přišlo až s předposlední epizodou (a ještě dost debilní cestou náhodných střihů s flashbacky). V neposlední řadě ty inovace… leptavá zombie… sprintující zombie (kvůli kterým nemám rád zombie filmy z Koreje a Japonska). Za mě nadšení ne. Ale rozhodně patří mezi to lepší ze světa TWD. Druhá řada: TBD. ()

L'âme Perdue (2023) (S01E01)

Kde se vzal, tu se vzal, Daryl je v Marseille!? Také když jsem ho viděl procházet se po Pond du Gard, působilo to až nepatřičně. Co taky vůbec nepomáhá je francouzština (žabožroutům to žvatlání anglicky s přízvukem není vůbec rozumět). A v neposlední řadě ta neustálá hra na umění. Pořád drama přestylizované záběry… na co si sakra hrajou. Mě se to nelíbí. ()

Alouette (2023) (S01E02)

Flashbacky neeeee! Mě je fakt ukradený jaká byla kdysi štětka… mě zajímají podrobnosti jak se Daryl dostal do Evropy. Dál.. proč se sebou tahají povoz, když je taková pohoda ho nechat za sebou? Protože scenáristická berlička (epizoda končí stejně jako začíná - jen místo osla mají koně). Pořad si nemůžu zvyknout na kulisy (ta Evropa z toho hrozně svítí) a francouzštinu. Také bych od šesti epizod čekal více dynamiky a méně her dětí na schovávanou. Epizodu zachraňují jen momenty jako příkop a zombie porod. Jinak bych dal podprůměr. ()

Paris Sera Toujours Paris (2023) (S01E03)

Hned po titulkách apokalyptická Paříž (dal povozem 700km celkem rychle… nemluvě o tom druhém mamlasovi). Dojem z města je úplně někde jinde (v tom dobrém). Tím to ale končí. Super vizuál zabíjí nuda a zbytečné pasáže (hudební vystoupení v klubu). ()

La Dame de Fer (2023) (S01E04)

Daryl+řemdih+Eiffelovka=nejlepsi část epizody. Bohužel je scéna příliš krátká a příliš obalená francouzským žvatláním a debilitami (fakt už pobodání do břicha dnes není co bývalo). ()

Deux Amours (2023) (S01E05)

Je viděl, že místní “pětihvězdičkári” jsou úplně jiná mentální skupina. Naprosto otravný díl (3/4 vo hovně), zcela hloupě  sestříhaný (náhodně se stříhání flashbacky a současnost). Jediné co má hodnotu je závěr flashbacku jak se Daryl dostal přes moře (čímž se mělo začít mimochodem). Z celé epizody asi deset minut? Už tedy moc nedává smysl vlastně proč vůbec se plácat přes moře (co se dá udělat ve Francii a v Maine ne?). A mlaskání nad “rychlo-zombie” tedy nesdílím určitě. ()

Coming Home (2023) (S01E06)

Ruce nahoru, kdo si myslel, že Daryl tu arénu nedá ;). Prostě trapné drama - ale stylové. Určitě to nejlepší co seriál nabídnul i přes můj odpor vůči inovacím jako “leptavé zombie” (jako kurva sami sebe nerozleptají?) nebo úplně to nejdebilnější - “sprint-bie” po vzoru Korejců. Jestě víc smutné je, že tempo drží jen 1/2 polovina. Ta druhá (kde se uklidí na monumentální Mont St.Michel) je o dost vlažnější, i když nápad s dědečkem (William T Dyxon) alespoň vysvětluje tu pasáž z vylodění v Normandii minule. Na závěr série hezké cameo, že by v druhé řadě byly dvě dějové linky? ()