Skupina přichází do Paříže. Isabelle se sbližuje s Darylem. Codron hledá pomoc u vůdce rostoucího nacionalistického hnutí zvaného Pouvoir, čímž se Svaz naděje a Laurent dostává pod nebezpečnou kontrolu. (mikki089)

warrenur

Pobavila zombie-kapela sialeneho "dirigenta", avsak okrem toho, ze nam ukazali ako pekne vedia maskeri a pocitacovi grafici pracovat, to bola uplne zbytocna scena a ano, "zachadzka". Postapokalypticka Pariz vyzera pekne, grafici opat zamakali. Inak je zaujimave ze z klastora pri Marsellie z prvej epizody, do Pariza je to peso priamo 682km a zvladli sme to pocas druhej epizody. Na strane druhej, naco sa zdrziavat, zrejme bol road-trip nudny. :D A potetovany zaporak to k "neohrozenej" velitelke zvladol este dalej za omnoho rychlejsi cas. WTF?! Teleporty? :)  Potesil odkaz na clena "klubu 27" a vynikajuceho spevaka Jima Morrisona, ktoreho spomenul Daryl. A co by to bola za Pariz, keby nam neukazali nejaky stale este existujuci fajnovy klub, kde dava okazaly preslov drag queen. :) Znovustretnutie so znamostou z minulosti bolo uplne jasne a prepojili ho do sucasnosti este znamejsim klise - dietatom. Kazdopadne, uz je jasne, co bude jednou z hlavnych zapletok do dalsich dielov. "I don't need a HERO". No shit, girl....u Daryla by si mala byt hodne vdacna. :) Zaver na streche bol uz trochu mimo, pretoze tak skuseny prezivsi by davno skakal inam, ale tak, co uz, ked scenar "kaze". Slabsi priemer a sklamanie. Sklazava to opat urovnou pomaly nadol, hoci vizualne je to pekne. 45% ()

kenkaku

Hned po titulkách apokalyptická Paříž (dal povozem 700km celkem rychle… nemluvě o tom druhém mamlasovi). Dojem z města je úplně někde jinde (v tom dobrém). Tím to ale končí. Super vizuál zabíjí nuda a zbytečné pasáže (hudební vystoupení v klubu). ()

TommyC94

Hvězdička za zmínku Morrisona a za paříž, jinak to stojí za velké kulové. Pády z oken zombíků teda vypadají jako animace z afrických filmů, ale s tím už se diváci asi smířili. Bizár dnešního století se koukám šíří i po apokalypse, prostě nám s tím nedají pokoj a Frantíci určitě budou nadšeni když tvůrci poukazují jejich zemi, kde v klubech rádí podle tváří 40 pohlaví😅 Zatím jsem nepoznal záporáka, z kterého by šel opravdu strach a u kterého divák předem ví, že něco velkého nehezkého vyvede. Dítě, kterému dělá daryl tátu je zase uplně vymleté. Vytratila se hrůza a krev. ()

Marpe

Upřímně jsem z téhle epizody hodně rozpolcený. Vizuálně to vypadá fakt pěkně. Jde vidět, že grafici si s tím dali práci, ale ten scénář je s prominutím vážně odbytý. Nevím, jestli už jsme v takové budoucnosti, že někdo vymyslel teleport, že postavy se z ničeho nic objeví v Paříži, když v minulé epizodě byly na jihu Francie. Mluvíme o vzdálenosti 500km cca. O hlavní záporné postavě ani nemluvě, ten asi používá triskáč, protože je fakt všude. On dokáže objet celou Francii za den 3x. Berte to prosím s nadsázkou, ale tahle nelogičnost mě fakt štve. Kazí to dojem celému seriálu. Místo toho, abychom objevovali krásu Francie, tak to spíš vypadá, že se to vše odehrává na jednom místě. ()

jim_clark65

O niečo lepšia epizóda, ako predošlá s flashbackmi. Keďže mi to aktuálny systém na csfd nedovoľuje, neviem to razantnejšie ohodnotiť, E01 by som dal tak 7/10, E02: 5/10 a tejto najnovšej = 6/10. Efekty a kulisy sú stále na dobrej úrovni, dúfam, že to tak aj ostane. Scenár, najmä Darylove repliky majú väčšiu váhu, akoby to bol človek, ktorý si niečo odžil a zažil, čiže je to rozhodne na dobrej úrovni, aj keď sa to v predošlých epizódach a aj v tejto nevyhlo nejakým klišé hláškam alebo situáciám. Dirigent na začiatku bol síce trocha groteskný a taký na efekt, že „aha, čo spraví dirigent v apokalypse, ak mu prepne“ ale našťastie sa to dáko extra nedojilo a šlo sa ďalej. Pôvodne som si myslel, že sestra Poésy nechcela ísť do Paríža, pretože vedela, že ich môže Rosenberg sledovať ale zjavne to tak nakoniec nie je, čo ma mierne nepotešilo, ale tak budiš. Len mi prišlo divné, že aj Darylovi to nepríde blbé ísť práve na miesto, kam sa Rosenberg môže taktiež dostať, však ho sám Daryl videl, ako mu unikol, čiže Rosenberg je stále potenciálna hrozba, po ich odchode mu nič nebránilo sa vrátiť do kaštieľa a pozrieť si mapu, ako na dlani, ktorá mu môže napovedať, kam sa asi vybrali. To, ako pomaly všetci vedia po anglicky, sa mi javí, ako také mierne scenáristické barličky, keďže „Frantíci“ sú dosť namyslený a nacionalistický národ, ktorý si myslí, že im postačí vedieť len ich materčinu, navyše pochybujem, žeby si niekto precvičoval angličtinu počas apokalypsy vo Francúzsku, maximálne tak tie deti v minulej epizóde, to aspoň trocha dávalo zmysel. Ale zjavne to bolo treba takto „naštelovať“ aby nemusel každý priemerný US divák furt len čumieť na titulky, keďže to tak veľmi nemusia. Dejová linka, ktorá je ústredným základným kameňom celej výpravy = teda prevoz vyvoleného z A do B, je už fakt obohraná a klišé, dúfam, že to začne byť čoraz menej a menej práve o tom, a to, ako sa príbeh vyvíja to tomu aj naznačuje. Nakoniec sa mnou spomínaný divný charakterový popud vyjavil tak, ako som predpokladal = Rosenberg zobral so sebou nahrávku Daryla aby potvrdil hentej šéfke, že je Daryl nažive, čo mi prišlo dosť účelové, pretože tá nahrávka logicky existuje len kvôli tejto scéne, inak to nejak nedáva zmysel, prečo by Daryl v neznámej zemi zanechával za sebou takéto „odrobinky“. Dúfam, že skôr či neskôr vysvetlia, prečo chcú dolapiť Daryla a dúfam, že budú mať na to pádne dobrý dôvod. Daná organizácia pripomínala to, čo robilo CRM ale zjavne toto bude dáka samostatná odnož, ktorá so CRM len spolupracuje. Konečne ukázali niečo spoločné s tými experimentami, a ako som predpokladal, dejová linka s variantami chodcov je zatiaľ temer nezmienená, spomínala sa iba na konci E01 a v tejto epizóde asi tak na 5 minút. Takže to celé pôsobí len na efekt a zase je z toho viac soap opera, ako niečo čo by mohlo vysvetliť a zaoberať sa viac tým, ako to celé vzniklo. Celkom laxná a labilná vec je vybrať si Rosenberga, ako niekoho, kto by mal nájsť Daryla, pretože sa tej šéfke otvorene priznal s tým, prečo chce Daryla „dostať“ = tým pádom, ak ho ona chce živého, Rosenberg je nevierohodný, ako niekto, kto by mal dodržať slovo. I keď stále nebolo spomenuté, či ho chce živého alebo sa ho chce len zbaviť, ako som už písal, dúfam, že to vysvetlia. Určité sprostosti boli aj v tejto epizóde zase prítomné, podobne, ako nezabiť kňaza v kláštore, bolo aj teraz s tým deckom, ktoré sestra Poésy nechala len tak, keď unikali preč z Paríža. Keďže je cca 16 rokov po vypuknutí, malo by to decko byť kompletne „dekompostované“, jednoducho by tam nemalo byť. Následne ale Daryl využije acidneho chodca celkom rozumne, i keď stále mi nedáva zmysel, ako celý princíp funguje a zdá, že daní acidní chodci sú len také scenáristické „udělátko“. Návratom toho týpka, ktorý zachránil sestru Poésy, to vzťahovo pomiešali (v dobrom) a odhalenie jeho spojenia s mesiášom Laurentom sa dalo čakať. Páči sa mi taktiež, že autori nezaháľali a dej sa posúva stále ďalej (i keď E02 bola taká mierna pauza), ak by sme nasledovali formát, tak typický pre AMC tj 16 epizód, do Paríža by sme sa namiesto v tretej epizóde – dostali až dakedy počas midseason finále = v E08, takto je to kompaktnejšie a oveľa lepšie. To sa napríklad nedarilo urobiť v DC, pričom mal človek pocit, že je polovica ak nie aj väčšina epizód dosť „výplňových“. Daryl Dixon, ako seriál, mi zatiaľ príde trocha tuctový, ale nie priamo úplne zlý, je to taká dobrá 3ka, miestami to možno ašpiruje na 2- a som zvedavý, kam sa im to podarí dostať, keďže už je potvrdená aj druhá séria. () (menej) (viac)