Daryl, Isabelle, Laurent a Sylvie čelí na cestě potížím. Isabelle vzpomíná na den, kdy se objevili „hladoví“. Laurent se snaží zapadnout. (mikki089)

warrenur

Uvod v paradnej vyprave predstavil nasu mnisku v jej minulom zivote "club-ujucej" Parizanky, Isabelle. Pocas epizody sa to niekolkokrat switch-ne do toho obdobia a my sa dozvedame aj chlapcov povod. Uplne ma dostali, ze drobci premietali genialny serial s uzasnym, uz zosnulym, Robinom Williamsom, Mork & Mindy...kto ste nepoznali jeho nezabudnutelne komedialne vystupy, ci stand-upy..sup sup na YT - a check-nite nejake interview-s nim..bol jedinecny. R.I.P. Epizoda, az na par drobnych odchyliek je prevazne v pozitivnom duchu a vzhladom na to, ze vieme, ako to chodi vo svete TWD, dost naivna - ale mozno len preto, ze nie kazdy franczusky prezivsi ma modernu zbran, ako tomu bolo v Amerike. :D I tak nadpriemer a vyzera to tak, ze predsa len dockame kvalitnejsieho spracovania. V co sme tusili uz po velmi slusnom otvaraku. 70% ()

BROKEN_

Ještě lepší epizoda jak ta první. Působí to jako film rozdělen na epizody. Užívám si tu kameru, ten vážný příběh (podobnost s Last of Us tady je, ale líbí se mi to) a povedené dialogy, které mají něco do sebe. Flashback k postavě Isabelle je parádní a sledovat po letech začátek apokalypsy bylo fakt něco. Zatím je seriál parádně vystavěn a já jsem ohromen, jak dobře to zatím působí. TWD mi dlouho nepřipadalo takhle silný. :-) ()

DragonnCZ

Druhá epizoda je ještě lepším pokračováním první epizody. Epizoda působí pomalu jako minifilm a je prošpikovaná napínavými dialogy, vážným příběhem a spousty emocemi. Vidíme den vypuknutí v Paříži, sledujeme a dozvídáme se věci o Isabelle. Tu postavu si čím dál víc začínám oblibovat a pro tento seriál je to asi jedna z nejlepších postav a s Darylem o to lépe pracují i zde. Laurent se snaží zapadnout, ale nejde mu to a je zároveň naštvaný na Isabelle. Zatím si seriál drží výbornou laťku a doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. Dnešní epizodu hodnotím jako 9,5/10. ()

kenkaku

Flashbacky neeeee! Mě je fakt ukradený jaká byla kdysi štětka… mě zajímají podrobnosti jak se Daryl dostal do Evropy. Dál.. proč se sebou tahají povoz, když je taková pohoda ho nechat za sebou? Protože scenáristická berlička (epizoda končí stejně jako začíná - jen místo osla mají koně). Pořad si nemůžu zvyknout na kulisy (ta Evropa z toho hrozně svítí) a francouzštinu. Také bych od šesti epizod čekal více dynamiky a méně her dětí na schovávanou. Epizodu zachraňují jen momenty jako příkop a zombie porod. Jinak bych dal podprůměr. ()

jim_clark65

Mierne slabšia epizóda v porovnaní s tou minulou. Po technickej stránke sa mi páči jednoznačne oveľa viac, ako DC, ktoré pôsobilo o dosť nižším rozpočtom. Réžia je fakt dobrá, voľba režiséra, ktorý robil predtým na Man in the High castle bola vskutku dobrá voľba, má to nádych takého viac filmového zážitku, ako seriálového, možno to je práve kombináciou vyššieho rozpočtu a lepšieho a viac kompetentného režiséra, taktiež produkcia = do nej sa okrem čierneho Petra v podaní Gimpla zapojila aj Kangová, čo je jednoznačne plus (jej 9. séria, aj keď som z nej nebol dva krát v úžase, bola jednoznačným zlepšením). Páči sa mi, že pomocou flashbackov sa im podarilo lepšie vyfarbiť postavu sestry Poésy a taktiež nám ukázali, prečo si mníšky (a aj ona) mysleli, že je Laurent aka wannabe John Connor výnimočný. Pritom nám ukázali, aké to bolo v Paríži počas prvých pár dní vypuknutia apokalypsy, po skončení epizódy som si úprimne pýtal viac, pretože príbeh v prítomnosti nestál za veľa. Scenár a koncipovanie príbehu, najmä uvažovanie postáv je stále na priemernej úrovni a niekedy sa postavy zachovajú fakt hlúpo (až účelovo hlúpo = „style over substance“). Ako vo flashbackoch, tak aj v prítomnom príbehu sa zase raz zjavili nezrovnalosti, ktoré pripisujem slabému písaniu a niektoré sú fakt objektívne sprosté. Najprv sa podarí zachrániť sestru Poésy náhodným stretnutím s týpkom, ktorý sa o ňu vždy postará a zachráni ju práve v ideálnej chvíli. Vrcholne stupídne mi prišlo to, keď Poésy zastavila s autom presne tak, aby nebolo vidno, čo sa nachádza za sanitkou. Následne jej tehotná sestra vystúpi taktiež s ňou, aj keď nevie, čo ich môže čakať, no a dočkali sa = chodci sa „spawnli“ na dané miesto a naše dve hrdinky začali utekať naspäť k autu a jednu z nich pohrýzli, čomu sa dalo jednoducho predísť ale to by daná časť príbehu musela byť písaná tak aby dávala zmysel a nie tak, že „teraz potrebujeme aby bola jej sestra pohryznutá, čo spravíme? Oh, ja viem, jednoducho zastavia, budú sa správať hlúpo a jedna z nich to dostane do ruky, klasika, že?“ Namiesto toho mala Poésy prejsť okolo pomaly v aute, kde sú v bezpečí a nič by sa nestalo. Uhryznutie sa dalo vsunúť do príbehu lepšie ale namiesto toho nám to naservírovali dosť vnútene a stupídne = mne osobne to prišlo objektívne okaté. Porodenie decka počas toho, ako sa žena zmenila dáva trocha zmysel, pretože ho chráni placenta len skôr trocha nedáva zmysel to predčasné narodenie = 7 mesiacov a to, že malo šťastie, ako ho rýchlo vyoperovali, pretože po úmrtí prestane byť srdce a chodcom fungujú len niektoré časti mozgu, tak ako to vysvetľoval Jenner v S1. Ale celé je to ošetrené tým, že je to zázrak, čiže moje poznámky sú bezcenné :D. Imúnny podľa mňa Laurent nebude, pretože ak sa nemýlim bol ochránený práve placentou, čiže zjavne len tvorcovia naznačujú istú paralelu s TLOU ale našťastie sa vydávajú vlastnou cestou (vďaka Bohu). Ak by z neho spravili imúnneho, to už by bola fakt ďalšia nábojnica stupídnosti do tohto celého univerza TWD, jedna z mála vecí je dobrá, a to, že nikto nie je imúnny a ľudia sú defacto už infikovaní. Jediné, v čom môže byť Laurent kvázi „imúnny“ je to, že ak zomrie prirodzene, tak sa nepremení (ale to je len moja teória). Flashbacky nám aspoň poskytli gro vzťahovej dynamiky medzi Poésy a wannabe John Connorom (Laurent), zjavne som nebol ďaleko od toho, keď som tipoval ich pokrvné puto, namiesto jeho matky je Poésy jeho teta. Čo sa týka príbehu v prítomnosti = toho nie som až taký veľký fanúšik, resp. len toho, že sa to dokopy nikam nepohlo, môžeme to zhrnúť do pár slov: namiesto mulice – majú teraz koňa. Jedna vec mi prišla na um, až počas sledovania tejto epizódy: prečo učili Laurenta po anglicky? keď ho vychovali vo Fr, kde sa asi ťažko s tým stretne a pochybujem, žeby mu to bolo naozaj platné, ale zjavne to patrí k jeho super špeciálnej príprave na mesiáša. Problém s mulicou a jej riešenie som tiež nechápal, nemohol Daryl zliezť z povozu a jedna z dvoch sestier by mu pomohla postupne pozabíjať chodcov, zas ich nebolo veľa, namiesto toho mali v pláne opustiť povoz, vypustiť mulicu bohviekde a potom pokračovať peši a dúfať, že sa im podarí nazbierať zásoby počas cesty? Zase to pôsobí tak, že sa potrebovali takto zbaviť povozu, aby natrafili na deti v predškolskom zariadení, aby natrafili na týpka v hrade, ktorý má kone, ktoré oni potom využijú do opusteného záprahu. Čiže gro príbehu v prítomnosti zase visí na vlásku logiky. Daryl sa náhodne nechá nachytať deťmi, ktoré zjavne vychovávala jedna dospelá osoba počas 16 rokov apokalypsy tj vtedy museli byť neprispôsobivé deti, ktoré chodili hore dole a jeden dospelý by mal s nimi závratné problémy, čiže ich prežitie považujem za väčší zázrak, ako laurentove narodenie. Daryl dostal zase po gebuli, pri toľkých otrasoch sa čudujem, že nedopadol, ako Muhamad Ali, ale jeho plot armour bude zase očividný neskôr počas epizódy. Spoločne s účelovým zastavením auta počas flashbacku je tento ďalší bod taktiež celkom sprostý: keď už vedeli, že je vychovávateľka na pokraji smrti, tak ju mohli aspoň trocha poviazať o posteľ, je to detail ale dosť dôležitý a ja som sa už len obával, kedy tam starena niekoho náhodou pohryzie, pretože postavy boli účelovo sprosté. Akčná scéna s Darylom v priekope vyžadovala od scenára istú dávku „plot armouru“, na ktorú si zjavne všetci zvyknutí, ja ju viem do istej miery tolerovať ale miestami to je až príliš očividné. Henten americký týpek bol až príliš otravne stereotypický, akoby nám autori chceli naznačiť čo by najradšej urobili s voličmi Trumpa :D . Jedna logická vec, ktorá sa mi naozaj páčila = sestra Poésy povie Darylovi, že namiesto do Paríža – sa vydajú do Angers, keďže zlý Rosenberg videl ich plán, ako na dlani a pravdepodobne ich bude nasledovať = takto nevie, že nesmerujú do Paríža = naozaj rozumný ťah od sestry Poésy (veľké plus). Paralely s TLOU je vidno aj pre práve nie veľmi zainteresovaného človeka, ako ja (nehral som a ani som nevidel seriál od HBO ale kontúry príbehu poznám natoľko, aby som podobnosť videl). Dal by som tejto epizóde tak 5/10 ale keďže na csfd je to inak dávam 3-, je to za 3/5 ale predošlá epizóda je jednoznačne lepšia. () (menej) (viac)

• V úvodní scéně zazní píseň „Makes Your Heart Pump (Club mix)“ od dua Adam Ellis a Fenna Day. (BaBca_)