Známi neznámi

• Česko Známí neznámí (viac)

Sladko horká komédia o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Poznajú sa už dlho a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu klasickej silvestrovskej oslavy, keby... Keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a nahlas zdielať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi. (Itafilm)

Timak

Mně se tyhle konverzačky moc líbí. Jiné verze jsem neviděl, takže tohle jsem si opravdu moc užil. I ten závěr byl hodně překvapivý. Prostě super. ()

vyfuk

Co říct na film, který  je předělávka něčeho, co už tu bylo před lety a více originálně? Hodnotit remaky je za trest. Jasně, v tomto případě se to úplně nedosralo. Strašně mi přišla debilní na sílu vecpávka toho, že každý má slovenskou manželku nebo manžela, bez udání důvodu. Opět se najde cosi primitivnějšího, ale zároveň nějaké vtipy jsou docela vtipné. Bohužel někdy to jsou přesně ty, které zahrnují Slováky. Film je jednodušší než originál, aby ho český divák pochopil. A nebudu pokrytec, i mě to pomohlo. Ale de facto je to zbytečný film. Proč se na toto dívat, když existuje lepší originál? ()

dragon94

Tohle mě příliš neoslovilo. Dobrý nápad, i když převzaný, ale potenciál byl docela dost nevyužitý. Málo zábavné, málo překvapivé, občas silně nepravděpodobné až nesmyslné. Na jedno podívání to asi ušlo, ale oproti třeba vlastníkům je to velmi velmi slabé. Hodně slabé 3* 50% ()

ghatos

Příjemné překvapení...hra co (ne)zabolí, konverzačka, alternativní vesmír a černá skříňka. Film o ubližování a já se u toho teda dost i zasmál 😃. Na snímek se dívejte raději samy, anebo s někým komu opravdu věříte na 100%🤫😉. 74%. ()

JohnSmith

Neubráním se srovnání se starším francouzským snímkem Le jeu. Ten se mi líbil víc ale asi spíše tím, ze jsem ho také viděl dříve. Česká verze není špatná, je to fajn a i herci jsou fajn, ale je to prostě remake, který nepřináší nic nového. ()

Autogram

Dalo by sa pri takomto známom námete polemizovať, čo je originál, čo kópia, čo treba vidieť ako prvé, druhé a tretie, ako ich správne a spravodlivo ohodnotiť, a ktorú označiť za zbytočnú. Ale na to všetko sa vykašlem, hoci som nedávno videl inú adaptáciu a všetky zvraty som si pamätal. Táto česko-slovenská je výborná, a to hercami, réžiou, hudbou, jednoducho vydarený film, ktorý som rád videl. No a vyzdvihnúť musím (znovu) scénu chápavého otcovského rozhovoru, tentokrát v podaní Maštalíra. ()

jefff

Originál byla pecka, která se pro svůj geniálně jednoduchý scénář stala "obětí" mnoha remaků. Na řadu přišel ten český a jsem moc rád, že se povedl. Tvůrci ho natočili velice věrně a naštěstí film obsadili dobrým hereckým týmem, kde to jiskří a funguje tím správným směrem. Jarchovský to měl možná jednodušší, ale režisérka odvedla hodně dobrou řemeslnou práci, protože z toho mohl být klidně solidní průšvih. ()

Anet21

⚪Divák, pre ktorého je toto už niekoľké zhliadnutie adaptácie rovnakého konceptu nebude prekvapený, ani enormne nadšený.⚪Je pozitívom, že režisér vedel koncept celkom dobre uchopiť a celý dej sa pohybuje na pôde pár izieb, pretože pri našich tvorcoch - čím viac priestoru pre samostatný vklad, tým horšie. Takto to dopadlo celkom uchádzajúco, i keď premisa už v polovici skôr nudí, keďže sa nedeje nič zaujímavé a všetko zaujímavé prichádza až k záveru (ale tým už trpel aj originál).⚪Nie je známe, prečo väčšina hercov hovorí svojím materským jazykom, no niektorí nie (Pauhofová, Malachovský), pričom občas ale prepnú do materského (??)⚪Najlepší je pravdepodobne civilný výkon Hofmanna, i keď to už je skôr jeho štandard a podobné postavy hrá neustále, výkon Malachovského či Polnišovej skôr dopočtu a slabší, i keď musím priznať, že napriek Polnišovej váhe je to v tvári stále veľmi pekná žena a tie kilá ,,vie nosiť."⚪Nemožno ešte nespomenúť celý ,,alternatívny" záver, ktorý je vraj síce z talianskeho originálu, ale, subjektívne, dielo skôr pointou zráža akoby mu pomáhal, nedopovedané konce či závery, nad ktorými by divák premýšľal sú prínosom, no nie, ak vášmu dielu nepomôžu, tu by som skôr volila záver ako v nemeckej verzii, keď sa všetky problémy aktívne účastníkmi riešili.⚪Druhýkrát už asi nie, to radšej akúkoľvek inú adaptáciu.⚪ ()

pavcas

Ono by se mi to asi celkem i líbilo, jenže když jsem to viděla už ve dvou provedeních, tak je to těžký. Vzhledem k tomu, že italskej originál je podle mně celkem známej a byl skvělej a dobrý bylo i to co udělali myslím že němci, tak český pokus mi přišel prostě zbytečný. Ale výkony herců byly fajn. ()

psychoJoa

Nebylo to vyloženě zklamání, ale původní verze je stále nepřekonaná. Nejlépe se toho zmocnil Hofmann a jeho filmová manželka, zbytek nic moc. A linka s náušnicemi byla příliš riskantní…, ale kdo ví. Znovu se však stejně radši podívám na italský originál! ()

Vajonek

Obsahuje drobné SPOILERY. Dosud jsem viděla "jen" italský originál a je to už dlouho na to, abych si vše pamatovala tak detailně, že bych se bála přílišného kopírování, které by mohlo rušit, dalšími zahraničními verzemi jsem "nezatížená". Takže na československou adaptaci jsem si zašla s tím, že se těším, jak si oživím a užiju ten vcelku jednoduchý, ale pro mě právě v té jednoduchosti dokonalý a zajímavý námět, zdánlivě nevinnou hru, co rozvine konverzace a scénky, které je radost sledovat a poslouchat nebo které místy dokážou i znepokojit nebo děsit... A nevím, možná jsem měla velká očekávání, možná se mi to netrefilo do nálady, možná opadlo to kouzlo originálního námětu, které už tu přece jen tolik není, když hlavní zápletku dopředu znáte. Ale prostě mě to nenadchlo zdaleka tak, jak jsem předpokládala.. Asi tu nebylo vlastně nic vyloženě špatně, bylo to dobře natočené, vesměs dobře zahrané či spíše odvykládané, jak to má u konverzační záležitostí být (z nějakého důvodu, možná částečně kvůli zbytečné češtině, mě hrozně iritovala Pauhofová, ve zbytku jsem byla s herci jako takovými docela nebo hodně spokojená)... Ale od prvních momentů to na mě působilo, těžko říct proč, nějak studeně a strojeně, mezi těmi lidmi moc nefungovala nějaká chemie, chovali se k sobě odměřeně a někdy skoro až zle (ať už v rovině přátelské nebo partnerské). Jako kdyby se nesešli dobří přátelé, ale cizinci, kteří se z nich (některých) měli, když, stát vzhledem k vývoji až později... Chyběla mi tam asi i nějaká hudba na pozadí, která by se hodila k tomu, že jsme se ocitli na silvestrovské veselici... Postupně film nabíral na obrátkách, přicházely vtipné i vypjaté momenty a člověka to začínalo čím dál víc bavit, ale asi bych si to užila víc, kdyby na tom začátku byla více vytvořená ta očekávaná pohodová přátelská atmosféra, která je najednou s postupujícími "koly" hry čím dál více narušována. Bylo by to celé asi uvěřitelnější, přirozenější. Taky mi tu asi nějak podvědomě vadilo, že jsme se o jednotlivých postavách dozvěděli tak málo a to málo mi v některých případech (oproti italské verzi, kde mě to zřejmě nerušilo, neb jsem jí kdysi dala plný počet) najednou připadalo trochu nereálné (člověk těsně po svatbě má hned několik milenek, přičemž ta jedna, kterou máme možnost vidět, se k němu typově, životním stylem atd. ale vůbec nehodí; samotný fakt, že tihle lidi by byli se svými tajemstvími ochotni hrát danou hru atd.). Měla jsem velké dilema mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dávám slabší čtyři. Hlavně za mé oblíbence Hofmanna a Maštalíra (přičemž postava právě druhého jmenovaného i její ztvárnění za mě vynikly a zaujaly úplně nejvíce). Každopádně mám s tím filmem nějakou potíž, kterou teď úplně nedokážu zcela pojmenovat. Budu se na to asi muset podívat s odstupem znovu, třeba mi to řekne více a upravím i recenzi a hodnocení... Zatím za 70 %. ()

klukluka

Originální italskou verzi už si nepamatuji, nedávno jsem ale viděl francouzskou- a ta se mi líbila víc. Špatný to ale nebylo. Zvlášť, když měli tvůrci podle všeho hodně svázaný ruce, což nedává prostor pro vylepšení, ale taky to díky tomu nejde moc pokazit. ()

ti88na

Možno keby som predtým nevidela taliansky originál, moje hodnotenie by bolo vyššie. Skutočne nie je tomuto počinu veľmi čo vyčítať. Obsadenie aj herecké výkony sa mi veľmi páčili. Problém je v tom, že je to kópia. Úplne presná, takmer až doslovná, ale stále len kópia. Škoda! Keby sa tvorcovia len inšpirovali a priniesli niečo nové, hoci by to bol aj risk, že to nedopadne dobre, ale aspoň by sa nejako zapojili ako autori, nie len ako prekladatelia. ()

jakeer

Taliansky originál ma narozdiel od všeobecného nadšenia neohúril, ale herci aspoň do toho dali srdce a roly im sadli. V tejto federálnej verzii som neveril postavu žiadnemu hercovi a navyše ešte viac vynikala debilnosť a neprirodzenosť dialógov najmä z úvodu filmu (čo bol problém aj originálu). Je to bez duše vyprodukovaná replika - je komické, že postavy mali dokonca aj podobné oblečenie ako v talianskej predlohe. ()

pestam

Scénář je skoro doslova stejný jako u italského originálu, ale ne všechno v československých reáliích funguje. Režie je bezradná a i jinak dobří herci působí jako ochotníci. Mnohem lepší podívat se znovu na původní film. ()

veronica_mac

Takový pěkný průměr, italský originál mi kdysi vyrazil dech a zůstává mým oblíbeným. Je fakt, že kdybych jej neznala, asi bych šla i o tu hvězdu nahoru. ()

janesX

Dnes som si vybral film, ktorého režisérke som v minulosti udelil dva krát odpad a raz jednu hviezdu (za nejaké seriálové počiny). Myslím, že problém vtedy nemusel byť v nej, ale skôr v tom, o čom točila, teda hlavne v scenároch. Lebo ako režisérka nemusí byť zlá. Tuto sa jej podarilo zosúladiť herecký (dobre zohratý) tím v tejto menšej hre, ktorá ale aj tak išla mimo mňa. Asi (alebo skôr určite) nie som cieľové publikum. Oceňujem aj voľbu (snáď to nebol iba komerčný nápad) spraviť to rýdzo československy. ()