Známi neznámi

• Česko Známí neznámí (viac)

Sladko horká komédia o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Poznajú sa už dlho a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu klasickej silvestrovskej oslavy, keby... Keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a nahlas zdielať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi. (Itafilm)

Mrdada

proste ja si nemužu pomoci ale tohle pro me není film ale spis divadelni hra na kterou bych sel do divadla ale do kina chci chodit na jinou zabavu. ()

JB001

Původní verzi jsem neviděl, ale díky zdejším komentářům jsem věděl vocogou. Po originálu netoužím. Tahle verze mi bohatě stačila. Neurazilo nenadchlo. ()

Arsony

Žijeme v skvělé době. Vidět nový a originální film je velmi těžké, místo toho se dočkáváme remaků remaku (aka remake amerického remaku italského originálu).  Úžasné :) ()

HMTD

Klasický český "dialogový" film. Děj není až tak realistický, když se zamyslíte nad tím kolik "tajemství ohrožujících" zpráv přijde na Silvestra vám. Nálepku komedie to má spíš jen ze zvyku, kdyby tam pár vtípků nehodil Hofmann tak si říkám, zda se nad tím můžou vůbec lidé smát. Moje hodnocení je tak mezi 20 a 40 procenty, 20 je můj názor na ten film, 40 kdybych byl v kůži některé z těch postav. ()

sh4ris

Ale jo, hele. Jako divadelní hru by to všichni žrali, v prostříhaném filmu možná nešly všechny emoce a myšlenky úplně přenést.. Za mě ale to lepší, co česko-slovenský film může za poslední dobu nabídnout. ()

Naby

Jo, bylo to chvilkama trochu moc, ale zase to bylo originalni a dost casto zabavne. Konec jsem teda uplne nepochytil, ale snad jsě si v hlave udelal to spravne rozuzleni sam 😉. Celekm 3,8* ()

Georginek

A hele vubec ne takova blbost. Videno po Italskem originalu, je to malicko odlisne, ale skoro stejne. Dobrej snimek. Bianca, ta je teda ale nadhera. ()

Ds_wife

Německá i francouzská verze mi přišla lepší, ale když už jste ten film (některou z verzí) jednou viděli, tak tam vlastně není vůbec nic překvapivého. Pořád ty stejné charaktery, repliky. Chápu, že je to okopírováno, ale i tak mě ta česká verze nenadchla.Pauhofová byla v té roli taková ,,zvláštní”, vůbec jsem ji to nevěřila. Ani ten tón jejího hlasu neseděl. Chybělo mi tam napětí, které je v jiných verzích cítit. ()

milbelQ odpad!

Videl som originál, toto som prestal pozerať po 15 minútach, aby som nedostal filmovú koprivku. Prečo Pauhofová ( na túto ženskú mám negatívnu alergiu ) a Malachovský říkají, pritom Maštalír a Polnišová hovoria slovensky, môže túto bičovskú hujovinu režisérka Marianková vysvetliť. ()

mia.com

Ale jo, nebyla to spatna verze...ale zatim se mi nejvic porad libi ta nemecka. Nicmene chapu, ze to ma byt ceskosloveska verze, ale je do oci bijici, jak v kazdem paru je jeden Čech a jeden Slovák, umele jako prase. A ten konec porad nevim, jestli dobre nebo spatne. ()

ghoston

Tedy musím říci, že jsem dlouho neviděl, tak skvělé herecké výkony u VŠECH herců filmu. Je to nejlepší český film, který jsem za poslední léta viděl. ()

quokam

Ten film sam o sobe "nemuze" za to, ze se v podstate jedna o italsky remake. A intelektualne "snibska" uroven u vina mu slusi vice nez pripadna pivnice pate cenove s opilymi horniky z ostravska. Kontrast mezi pravdou a pokryteckou maskou by vulgarni primocarost zcela setrela. Za mne hlubokej film. Vybornej Hofman s Mastalirem, Issiva s Pauhofovou, ostatní více než zdatné asistuji. No uprimne receno nedovedu si predstavit "mladeho Kotka," pokud jsem filmu porozumel, tak chlapske osazenstvo jsou kamosi uz od stredni, takze plus minus stejnej rocnik. Uz tak to trosku harpovalo (5 pric dolu), stejne jako pridani licence taxiskuzby ci pojidani toho morskeho nesnyslu, ale budiz. Jistě, účastníci měli neuvěřitelnou "smůlu" na telefonáty, ale dramatickou zkratku lze samozřejmě u tohoto typu filmu přijmout a akceptovat. Celkový můj osobní dojem za 9.0/10. Update z 10.01, muj maly bezcenny oscar za rok 2023: Nejlepsi film,  nejlepsi rezie filmu, nejlepsi scenar filmu (vcetne puvodnim scenaristum), nejlepsi herec v hl komed roli pro Martina H. ()

motyka52

Já tomu dám čtyři, protože je to dobré jako originál, jelikož to v podstatě je originál jen s minimálními úpravami. Viděl jsem italskou, německou a českou verzi a tím končím, bylo to hezké a bylo toho dost. ()

pichta

Zaujímavý dejovy zvrat, kam sa posunú ľudia pokiaľ majú tajomstvá pred sebou. Defacto každý má nejaké - väčšie alebo menšie. Tu (by) to rozhadalo priateľov ()