BOURQUE

Už som to niekoľkokrát spomínal. Dneska je najbohatší ten, kto má svoje súkromie. Nevinná hra, do ktorej sa spustí parta starých kamarátov, odkryje skutočné vlastnosti a tvár jednotlivcov. Režisérka K. Goda na to išla dobre a dobre riadila aj hercov/herečiek. Tí všetci podali dobrý výkon. (Bez skúmania originality) elegantne natočený film z Maďarska. Aj z minimálnych zdrojov a možností sa dá natočiť napínavý film. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

ArminF.

Už na začiatku filmu nás uchváti krásna nočná atmosféra Budapešti, napriek tomu sa dej odohráva v podstate iba v jednom byte, ale vôbec to nie je na škodu, je tu veľmi dôležitá a účinná komorná atmosféra. Počas filmu sa mi párkrát vynorila otázka, koľkí z nás by sa v takýto spoločenský večer odvážili vyložiť si na stôl svoj mobil.     Skvelé herecké obsadenie, výborná práca režisérky, scenár samozrejme jeden z najlepších a najviac svetových spracovaní - od Paolo Genovese, videl som aj pôvodnú taliansku verziu, podľa mňa tejto sa nevyrovná.     Film som si užil v pôvodnej maďarskej verzii, "Dugni akarok ! Ki nem ?" je jedna zo scén, na ktorých sa dá zároveň zaplakať ale aj zasmiať, každý z nás divákov podľa svojich pocitov, podľa svojich tajomstiev :)  Som veľmi zvedavý na naše SK spracovanie, škoda, že po tejto maďarskej verzii ma dejovo už asi nič neprekvapí, verím ale, že herecké výkony sa aspoň vyrovnajú tým našim južným susedom. ()