Le Jeu

Francúzsko, 2018, 90 min

Réžia:

Fred Cavayé

Scenár:

Filippo Bologna (pôvodný scenár), Paolo Costella (pôvodný scenár) (viac)

Parta přátel se rozhodne, že si společnou večeři zpestří tím, že každou došlou esemesku nahlas přečtou. Následky jsou nedozírné... (dogma97)

Cooller

mám rád když je atmosfera tvořená herci a ne prostředím, zde se o to pokouší celkem fajn, nicméně každý z učastniku "hry" má nějake tajemstvi o kterém si je na 100% jist že nechce aby jej věděli ostatni, nedává potom vubec smysl něco takového "hrát" čimž se to misty stává neskutečně absurdni a projevují se takové rozdíly postav, kde si jako divak nemužu řict nic jineho než "proč jsou vlastně kamaradi?" na 3* to ale je ()

ABLABLABLA

Jak píše většina, je to zcela totožné s flmem Perfetti sconosciuti jen ve francouzštině. Tím, že se to opravdu nijak nelišilo a člověk věděl, co přijde, tak to byl o dost slabší zážitek. Na druhou stranu, srovnáme-li tento francouzský remake s italským originálem, jede si na stejné notě, narozdíl od amerických remaku francouzských originálu. Takže v závěru u toho i tak strávíte relativně příjemný večer, pokud jste to opravdu viděli dva roky od sebe a ne v jednom týdnu :D Stále ale remake doslova přes kopírák, proto nejde dát vyšší hodnocení. ()

Likan7

K čemu je dobrý remake 2 roky starého filmu? Co je tohle poslední dobou za módu? Němci se se svou verzí snažili alespoň trochu odlišit, Francouzi se na to vykašlali a okopírovali italský originál téměř scénu za scénou. Pokud uvidíte Nothing to Hide první, budete spokojeni, ale i tak se podívejte na originál, případně alespoň německou verzi (liší se závěr). Nerozumím ale snahu okopírovat 1:1 úspěšný film, jen s jinými herci. Nejsilnější moment má být závěrečná řeč "jiného" kamaráda. Funguje v německé i italské verzi. Je to silná scéna, která dává všem zúčastněným zrcadlo. Tady se tahle klíčová část odehrála během několika málo vět, a to je velká škoda. Sehnal jsem ještě španělskou verzi, doufám, že se alespoň něčeho jiného dočkám. Jinak jsem opravdu zvědavý na tu českou, která jde co nevidět do kin. ()

Aljak

Pre toho, kto videl fantastický taliansky originál Perfetti sconosciuti, to bude asi len ničím výnimočné déjà vu vo francúzskom šate. Kto však originál nevidel (a ani jeden z remakov), tak bude rozhodne nadšený. Nič v zlom, ale takmer do bodky okopírovať celý film bez štipky vlastnej originality a nejakého aspoň čiastočného zásahu do scenára, to je fakt bieda. Navyše, keď to porovnám so španielskym remakom Perfectos desconocidos, tak táto francúzska verzia mi príde ešte o kus slabšia. Vôbec nemala taký temperament ako by si to zaslúžilo. Ani po hereckej stránke žiadna sláva... Každopádne, scenár je samozrejme skvelý, rovnako aj celá idea tohto filmu, o tom ani len nepolemizujem. Ale hodnotiť niečo ukradnuté, to asi nie je úplne ono... ()

klukluka

Jasně, italskou předlohu jsem viděl, nepamatuju si z ní ani zbla, ale předpokládám, že to tam taky skončilo katastrofou, stejně jako by tahle “hra” skončila katastrofou vždycky a všude. Francouzská verze za mě zdařilá, uteklo to jako voda, kdybych s nimi mohl zakrojit ty sýry, tak přihodím i pátou. Česko-slovenskou verzi nevynechám, evidentně mě baví cizí neštěstí. ()

• Natáčení probíhalo od října 2017 do prosince 2017 v Paříži. (MeanWhile)
  • V úvode filmu hovorí hlas v televízii, že zatmenia mesiaca sú veľmi ojedinelé a vo Francúzsku ho nebolo možné vidieť dlhé roky. V skutočnosti to tak nie je, zatmenie mesiaca možno vidieť dvakrát do roka a sú viditeľné na polovici Zeme. (megajalec)