Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

KajusaK

Podle mě mnohem lepší než Pulp fiction. Žádné natahování, žádná vata kolem a závěr docela nečekaný. "Proč si nemůžeme jméno vybrat sami ? " ()

Radiq

Nemá cenu ani hodnotit. Kdo to zná, ten ví, kdo to nezná, ať si to sežene. Dokonalost sama. Hlášky nezapomenutelné. Tebe bych nedal ani prasatům. Je to tam zkurvený sršní hnízdo. A někdo nám strká horkej pohrabáč do postele. Pučim jí péro. Dostal jsem po letech chuť na tuhle kultovní záležitost a řekl jsem si, že si to dám s dabingem, protože přece jen některé ty hlášky jsou nezapomenutelné hlavně v češtině. Ale bacha, jsem nasranej. Někdo totiž asi udělal nový dabing, kde je většina těch hlášek úplně pohřbených (no jo, byla to zkurvená TV Nova). Za prvé - překlad stojí za hovno. Za druhé - výběr hlasů stojí za hovno. Za třetí - film to úplně znehodnotilo. ()

czejny

Připravit k palbě, jedem! Tarantino poprvé. Co nás čeká? Smršť fuckovacích dialogů, sem tam drsný chlápek s bouchačkou a kapka krve. Jako debut dobrý, ale většina toho, co dělá jeho následující filmy úspěšnými, tu ještě Quentin vypilované nemá. Každopádně jde o hustý snímek s libovými hláškami a dialogy o ničem. ()

SoolenJV

Tarantinův začátek kariéry. Ne tak dobré, jako pozdější majstrštyky, ale vtipné, zábavné a dotažené dokonce. Tarantino, tak jak ho máme rádi. ()

MJMilan odpad!

Mé první setkání s Tarantinem a musím říct, že nejsem spokojen. Pokud jsou takovéto filmy všechny, tak potom nechápu tu nynější Tarantino manii, protože tohle byla opravdu nuda. Rádoby umělecké, ale nezábavné. ()

Splasher

Výborné herecké obsazení. O to větší zklamání z předvedených výkonů. Hned několika hercům totiž ty dialogy ne a ne lézt do pusy. ()

URBAN

Dobrý a to je právě ta chyba že je to jen dobrý Připadá mi jako kdyby někdo tento film vzal a prostříhal všechny důležité části. Prostě jen dobrý. ( 10..15/PC ) ()

panMartin

Vynikající krimithriller přesně ve stylu, jaký se od Tarantina dá čekat. Tady proběhlo vše tak jak mělo, od počáteční myšlenky, přes obsazení, dialogy, scénář. Hodně se mi líbilo prvních 15 minut a dlouhé, krouživé záběry. Pan Hnědý, pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový a pan Růžový. - Proč sem já pan Růžový? - Protože seš buzna! Jasný? Dnes již totální kultovka, která vystřelila Tarantina mezi hvězdy. Gauneři se mi opravdu líbili. Můžu jedině doporučit. ()

Deyw

nadherna prace za malo penez. celej film ve skladisti, plnej gagu, hlasek a krasnych dialogu..prvni film, kterej sem od tarantina videl, a uz tohle byla sleha jak prase.. ()

Triple H

Je to sranda, ale tento film sa mi vždy páčil viac s dabingom ako v originálne. Absolútny triumf kreativity nad obmedzeniami mikroskopického rozpoču. Herci super- hlavne Madsen, Roth, Keitel a Buscemi. Klasika. ()

eJacques

...Tento snímek mě těžce zklamal, na to jaké má reference a Tarantina k tomu... Děj se táhl, bez nápadu, neustálé předhánění ve slově fuck a jemu podobných... Ke konci trochu jednoduchosti, ve které je síla a vyvrcholení, které už stálo za něco... Jen nechápu, jak se mohl dostat tak vysoko, že by osobnost Tarantina? Mimochodem slávu si tenhle, v té době, "mladý zobák" vydobil až později... ()

Cedr

Co je lepší? Gauneři nebo Pulp Fiction? Těžko říct... Nechám to zatím na remíze. A jací tedy jsou Gauneři? Geniální. Není třeba co dodávat. Skvělé dialogy, perfektní soundtrack... ne to nemá cenu to vypisovat. Tohle je prostě legendární film. Tečka. ()

Idego

Kam se na tohle hrabe Pulp Fiction! Už ten začátek s hádkou o notýsek a o dýško je dokonalý. Nejlepší Tarantino, kterého jsem měl zatím možnost vidět. "Somebody's shoved a red-hot poker up our ass, and I want to know whose name is on the handle" ()

mr.kliky

oproti Pulp Fiction je tu podstatně míň hlášek a humoru, ale vynahrazuje to dokonale dusná atmosféra, perfektní postvičky (Steve Buscemi je jakožto "jedinej profesionál" nepřekonatelnej) a tanec s kanystrem.. a jako ve všech tarantinovkách skvělá muzika. ()

Hafran

Pro mě nejlepší (a jediný skutečně mistrovský) Tarantinův film. Minimalistický (v lokacích i kameře), úderný, nesmyslný, brutální, tak jak to má být. Po tom už to jde jen z kopce a jeho ostatní filmy pro přemíru pseudohlášek a agresivních úchyláren ztrácejí lehkost a bezprostřednost Gaunerů. ()

maxxxim

Brutálne vulgárne, niekedy nevhodné až trápne, ale kompenzácia v podobe humoru par excellence je postačujúca na prekonanie úvodných rozpakov dostavujúcich sa po vstupných scénach o ničom. Zaujímavý, krvavý nápad pretavený do mozaiky bizarných dialógov dokreslených nečakanými počinmi hrdinov. Na to, že ide o jeden z prvých prejavov Quentina Tarantina pomerne slušne obsadený film. Výkony Michaela Madsena, Chrisa Penna, Steva Buscemiho sú jeho ozdobou. Po úvodnej scéne to však tak nevyzeralo, banda křupanů sedí v reštaurácii a tliachá o ničom, vlaste o niečom hej, ako sa podľa najnovších pravidiel amerického pravopisu skloňuje fuck. Od fuck na tretiu cez permutáciu v podobe mammoth fuck, až po fuck, fuck, fuck, kung fuck fuuck, čarifuck fuck, fuck. Ale ako hovorím ano 5 hviezd určite obháji svojími vtípkami. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)