VaHo

Z původní verze si pamatuju dva vtipy a temnou digi bitvu v temné továrně nedaleko Moskvy. V téhle verzi Snyder oba vtipy odstranil (digi bitvu tu nechal) a celé to natáhnul ze 120 na gigantických 242 minut. Jako jo, má to něco do sebe (Cyborg a Flash), ale většinu času to nudí. Při akci zase trpím při pohledu na ošklivou a rozplizlou digitální rubačku, ve které je milion zpomalovaček. Uznávám - Snyderův styl se mi přejedl. ()

Xicht0r

Proti původní verzi asi zlepšení, ale furt je to komixově blboučký až to bolí. Je to furt na jedno brdo, nekonzistentní hrdinové, debilní mytologie, super rychlá řešení a hlavně imbecilní záporáci. Asi bych měl ubrat hvězdičky i Avengers, protože začínám bejt alergickej na tyhle pseudo epický patosy pro teenagery z kterejch si z nějakýho důvodu uchcávaj i dospělí... ()

filmmovier

Nejlepší Snyderův film od Watchmen? Ano. Nejlepší DC komiksovka od Muže z oceli? Asi ne, to je furt první Wonder Woman. Nejlepší komiksovka od Infinity War? Ano, ale v prakticky nulové konkurenci. Skvělý film? Rozhodně ano. Překvapilo mě, jak moc byly ty čtyři hodiny komplexní (asi nejdůležitější slovo ve spojení s tímto cutem). Originy Flashe a Cyborga (a jsou skvělé a ty postavy konečně mají nějakou minulost a opodstatnění), rozdělení na kapitoly mi náramně šmakovalo, fungovala tady akce, fungoval humor, a co víc - fungovaly POSTAVY. A příběh fungoval taky. Ano, je tam hromada výplňových scén a scén o ničem, ale i na ty mě bavilo koukat. Ano, je taky pravda, že ty čtyři hodiny se zejména v první polovině nepříjemně vlečou, ale mě to fakt bavilo, takže ve výsledku mi to ani nevadilo. FIlm je místy opravdu hezky (komiksově) temný, ale co se týče digibordelu, k žádnému výraznému zlepšení nedošlo, je hnusnej pořád úplně stejně. Ale přesto je koukatelnější a překvapivě ho není nijak přehnaně moc. Úplně ze všeho nejvíc mě ale překvapil epilog. Naprosto neuvěřitelné překvapení plné naprosto fantastických scén (i ten Letův Joker je konečně trošku jokerovatější) a i ve mě probudil touhu po pokračování. Opravdu. A to je vážně co říct. A že je celá ta závěrečná část nejspíš úplně k ničemu, je opravdu velká škoda, protože tím pádem je vlastně zbytečný i úplně celý film. Ale přesto za to stojí. Opravdu velmi dobré. Batfleck jede! 85%. ()

Script

Musím říct, že jsem ze začátku měl obavy ohledně toho, jak lidi budou akceptovat tento snímek. Tentokrát jsem trochu překvapený. Musím říci, že Zackův směr měl daleko větší potenciál, než který má Warner Bros se svým rozvojem vesmíru, který jim nepatří. Trochu mě zklamala scéna, ve které Wonder Woman zachránila ty děti na exkurzi. Ne že by byla úplně zlá, ale myslel jsem, že tuhle pasáž viděl Zack Snyder trochu jinak, při tom byla jen hrozně moc ořezaná. Doufal jsem, že Wonder Woman pomocí sražení svých rukou do kříže vytvoří tlakovou vlnu, která ochrání ty lidi v ohrožení od té exploze bomby, ale to už byla jen moje představa. Každopádně velký plus je souboj na Temisciře. To si potrpělo na velmi dobré dramatičnosti a uměla i nahnat hrůzu. Mínusový je pro mě formát 4:3. Musel jsem si udělat manuální výřez obrazu na 16:9 a i tak to bylo perfektně sledovatelný. Průběh v některých momentech kolísal a v určitých momentech zesílil. Aquaman není v této verzi takový debil a má taky nějaký mozek. Dost mě v téhle verzi překvapil. Finální souboj jsem jedině nadšeně prožíval s tím, že jsem si i málem kousal nehty na rukou. Za mě je to super snímek. 4 hvězdy. Pokud už tahle vize se nenaplní a půjde to cestě těch debilů co to teď vedou, tak do kina na další film od Warneru nejdu a tečka. ()

A.Beech

PECKA. Jedným slovom pecka. Musím povedať, že okrem pár scén si z 2017 verzie nepamätám naozaj nič. Ale jedno viem naisto. Po filme som určite nemal také nadšenie ako po tejto verzii. Pozeral som si na youtube porovnanie a rozdiely oboch verzii a musím povedať, že Snyder odviedol naozaj skvelú prácu. Rozhodne lepšiu ako pri Batman vs. Superman. Tam som cítil nenaplnený potenciál (aj keď za 5*), zatiaľ čo tu nadšenie. Áno, prvá polovica bola celkom naťahovaná, boli scény, ktoré mohli byť vystrihnuté, ale nenudil som sa počas tých 4h ani raz (samozrejme že som to nevidel na 1x). Mám len jednu výhradu. Prečo také krátke? (A to nie je irónia.). Vyvrcholenie filmu ma naozaj naladilo a presvedčilo o tom, že pokiaľ nebude natočené pokračovanie konkrétne tejto verzie, tak by tento film nemal žiaden zmysel. ()

jedna_vrana

Milovníci Superhrdinov asi mľaskali blahom a nadšením. Vizuálne efekty nemožno filmu upierať. Je fascinujúce, akú časť týchto filmov tvoria triky vytvorené za počítačom. Old-schoolovský pomer strán 4:3. Toľko k pozitívam. Čo však vadilo, bola neskutočná stopáž, aj keď sa nedá povedať, že by to bola nuda, ale mozole na zadočku po filme by mali byť varovaním na začiatku filmu. Každá z postáv tu má svoj vlastný minipríbeh, ale vývoj postáv a stavba príbehu je príliš plytká aj na komiks s titulkami vo fonte veľkosti 42. Mnoho nezmyselných spomalených scén, ktoré neslúžia inému účelu, ako vyprovokovať emócie a aj dialógy sú nútené. ()

Khumbac

Usínám u filmu co mají hodku a pul a zde jsem vydržel....To už o něčem svědčí. A jak priletel Superman, tak jsem mel husinu :) ()

Motinski

Áno, je pravda že rozdiel oproti pôvodnej verzii je tu extrémny. Hlavne v cyborgovej dejovej linke ide o úplne iné kafe. Snydera je cítiť v každom zábere a Steppenwolf už nepôsobí ako z hračkárstva. Ajtak ale vo výsledku skôr lepší priemer ktorý sa mi páčil asi tak ako prvá Wonder Woman. Čiže je to paradoxne, aj napriek miernej kritike druhý najlepši film z DC universe pre mňa :). Tie štyri hodiny som ani moc necítil a v pohode by som ešte zniesol. ()

Johnny.ARN

Tak som to dal. Je to našťastie tak spravené, že je len veľmi málo nudných pasáži, stále sa niečo deje, dej je v pohode a minutáž pekne ubieha. Na druhej strane, opäť ten pocit, že DC má efekty z druhej ligy. Aj keď to nebolo už také tmavé, stále sú tam prepálené scény, stále je to miestami veľmi umelé. A najdôležitejšia vec, nestrhlo ma to tak, ako napr. Infinity war, čo ma požulo, vypľulo a nechalo tak. Chýba tomu tá kulervúcnosť. Rozhodne toto už ako tímovka fungovalo, "stalin" je frajer stále a WW v lodičkách v gréckej jaskyni bez pavučín všetkých prekvapila. 4 z 5 ()

DaUr

Jednoznačný posun k lepšímu, který sice stále trpí mnohými neduhy původního sestřihu (tmavé a rutinní akční sekvence, kostrbaté dialogy), ale díky monstrózní stopáži se daří vytvořit to základní - charaktery, jejich motivace a jejich minulost. To je nejzjevnější u postavy Cyborga, u které proběhl posun z nevýrazné vedlejší role do jednoho z tahounů celé Ligy. Je jasné, že na čtyřech hodinách je možné tyhle záležitosti více rozvinout, jsem proto rád, že Snyder dostal tu možnost. A to navzdory tomu, že jsem po jeho verzi nijak výrazně netoužil a DCEU mi je nadále relativně volné. ()

Qitek

Lepší a poctivější oproti verzi z roku 2017. Pořád je to bohužel digi sračka s pardonem. Pokud vás vyloženě nebavila Wheedonova verze tak jako mě veřte, že tahle verze je o 100% lepší. Jen, jak jsem se obával a říkal si, že i kdyby byla Zackova verze o 300% lepší, pořád to bude slabota nacpaná rekordně zbytečnýma slowmotionama. Jeden by řekl, že z tohoto přežitého "trademarku" Zack vyroste, nebo to alespoň upgraduje na "lepší úroveň", ale vono ne, vono je to horší než kdykoli předtím. Tady je ve slowmotionu i ten nejzbytečnější záběr. Stylové, ale bez podstaty. Dialogy - spíš příšerný repliky zůstali beze změň. Postavy jsou vám taky překvapivě beze změn - takže těžce u prdele. Herecké výkony místama až na hranici sebeparodie. Akce je prostě taková jaká je - naprosto nijaká. Nestrhne. Nezaujme. Z každého rohu stříká do očí CGI (i odjezd auta je tu digitální), blesky, roztavený železo, oheň hoří pod vodou (??) všechno dělá bum bác a je to bez života, šmaku, drsjvu až hanba. Záporáci? Ti už jsou sami o sobě ... Nevím. Cosi mezi můrou a muchou s plazmovým kanónem a dělá to “pšum pšum...”. Tváří se to tvrději, temněji, ale pořád to spadá zábavností tak maximálně do kategorie 9+. Bejt mi tolik asi se bavím. A to je to jediné co jsem chtěl. Bavit se. Byť je Snyder cut jednou tak lepší než původní verze, je taky dvakrát tak delší... A bohužel a to je další kámen úrazu na hromadu kamenů. Film je stále maximálně nezáživný a nudný. Zbytečnost bez srdce. Já osobně s nadějí v lepší Snyderovi zítřky pomalu končím. I můj syn se uhryzal nudou (po hodině to vzdal - pašák jeden). Veškeré blahořečení o této verzi je opravdu pouze vymodlené. Tak moc, že někteří přes svou víru v našlapanej temnej komiks nevidí pravdu. Jo a je to format 4:3… Bravo? ()

LUKICKK

Byl jsem jeden z lidí, kteří si přáli vidět Snyderovu verzi filmu, když se potvrdilo že tato verze bude dokončena, začal jsem se velice těšit, avšak také jsem se začal bát, že kvůli hypu budu následně zklamán. Naštěstí po zhlédnutí tohoto filmu můžu říci, že rozhodně zklamán nejsem. Film je snad ve všech aspektech o hodně lepší než Justice League (2017). 4 hodiny utečou rychle a plynule. Tento film je první z DCEU filmů, u kterého jsem si připadal jako bych četl komiks, což je velké plus, jelikož miluji DC komiksy. Film rozhodně není perfektním dílem, ale splnil to co splnit měl a já už jen doufám, že se film dočká takového úspěchu, aby mohlo vzniknout pokračování. ()

BROKEN_

Komentář obsahuje spoilery: JE TO TAM! Zack Snyder konečně dokončil svoji verzi filmu Justice League. Díky milionu fanouškům, kteří za původní sestřih Zacka Snydera bojovali, jsme se po 3 letech dočkali. Hashtag #ReleaseTheSnyderCut byl všude a i normální divák si toho musel všimnout. Každý kdo postnul tenhle hashtag, musí být pro něj finální verze filmu, který jsme dostali čirou radostí. Protože ten vítězný pocit během sledování byl nepopsatelný. MŮJ NEJLEPŠÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK! Konečně jsme se dočkali po 3 letech právoplatného pokračování filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti...... a ne jako ta příšerná verze z roku 2017 od Whedona ( tohle jméno se mi v současnosti pěkně hnusí ). Úvod skvěle navazuje na konec BVS, kde vidíme Supermanovu smrt, a probuzení Mother Boxů. Hned zkraje bych chtěl říci, že film je daleko komplexnější, všechno tady dává smysl, postavy mají větší prostor, záporák má rozvinutější motivaci, a to hlavní..... tahle verze ví co chce vyprávět. Kinoverze je prasácky zkrácená a změněná k nepochopení, plus ten trapně přidaný humor, kdy Batman říká vtipy, je přímo hnus velebnosti. Během sledování jsem několikrát kroutil hlavou s tím, jak je možný, že tyhle pasáže změnily, tuhle scénu předabovali, proč tam to.... proč sakra....proč. Film má poměr stran 4:3 a mnozí se tomuhle smějí a absolutně to nechápou. Já jsem byl možná na začátku při zhlédnutí traileru trošku znechucen, ale s postupem času, jsem si zvyknul. A přesně to se během sledování filmu stalo.... Po asi 5 minutách, jsem to už ani nevnímal, páč díky poměru 4:3 vidíme v záběru více věcí, než v klasickém poměru stran. V Imax kině musí tenhle film být fakt něco :-O. Struktura příběhu je možná stejná jako u kinoverze, ale to je naprosto pochopitelný, přeci by v roce 2017 nepřetáčeli celý film, to by byl velký průser v ohledu na to kolik peněz by na to muselo studio dát. Jenže ve Snyderově verzi jsou scény delší, rozvinutější/komplexnější. Postavy: Batman – ten si s výraznou změnou neprošel, ale oproti kinoverzi není trapný díky svým vtipům. Tady je humor daleko přirozenější, jako u všech. Hlavně musím zmínit scény s Alfrédem, ty jsou správně vtipný. “Toto je Alfréd, pracuji pro něj“. Ben Affleck je pořád po Batman vs Superman můj nejoblíbenější Bruce Wayne, jen se nemůžu pořád rozhodnout, jakého Batmana mám nejraději. Jediný co mi chybí, je ten depresivní Batman z Batman vs Superman a plus ta jeho brutalita, tam z něho šel respekt, tady už tolik ne. Byl to hlavně ten lídr týmu, který se je snažil dát dohromady. Wonder Woman – Ta je na tom stejně jako Batman. Nemá nějak výraznou změnu oproti kinoverzi. S Batmanem je hlavní lídr a jako jediná se umí vyrovnat hlavnímu záporákovi. Gal Gadot je pořád sexy, a na rozdíl od její solovky, se mi tady více zamlouvalo její herectví. Flash – o můj bože, jak já nemám rád Flashe z kinoverze. ALE...... tady je to jiný kafe. Většina humoru zůstala, která byla i v kinoverzi, jenže tady ten humor fungoval stokrát lépe než v kinoverzi, přišlo mi to přirozenější a víc to tady dávalo smysl. Hned v úvodní scéně s Barrym dostáváme sice zbytečnou scénu, která je tam na víc – s Iris, ale nebýt téhle scény, pravděpodobně si Flashe tolik neoblíbím..... ta scéna je prostě skvělá, nádhera. Nakonec má v závěru finální bitvy Flash hlavní slovo a předvede nám jeden z nejlepších superhrdinských momentů...... zachrání Svět. I přesto si myslím, že Ezra Miller není furt ta nejlepší volba do role Barryho..... ale nevadil mi, s postupem času jsem si zvyknul. Ve finále byl Flash jednou z nejlepší věcí na celém filmu. Po Justice League Zacka Snydera se těším na jeho solovku ( i když vím, že to nebude navazovat na SnyderCut jelikož je pro Warnery kánon kinoverze ). Aquaman – ten je oproti své solovce mrzutější, kde byl mnohem vtipnější a Jason Momoa si roli užil. Aquaman je možná tím nejslabším článkem z celého týmu, ale že by mi to trhalo žíly, to se říct nedá. Hlavně je tady ta scéna, kdy Aquaman poletuje a zabijí Paradémony...... cool. Cyborg - pamatuje si vůbec někdo Cyborga z kinoverze. Tam byl nezajímavý, a vůbec jste si k němu nevytvořili vztah. Tady je úplně něco jiného. Cyborg je vskutku jak říkali srdcem filmu a jeh origin příběh na mě udělal dojem. Jeho vztah s otcem je zajímavější a emocionálnější. Ray Fisher předvedl nejlepší výkon z celého obsazení a strašně bych si ho přál vidět v dalších filmech, nejlépe jako vedlejší postavu ve Flashovi. Bohužel si to Ray Fisher na sociálních sítí pěkně kazí se svými kecy na Whedona a šéfy studia, kterří můžou za to, že kinoverze neuspěla. A poslední člen Justice League: Superman – Henry Cavill konečně nemá ten digitálně odstraněný knírek. Superman je v téhle verzi BOŽÍ! Celá ta pasáž, kdy Supermana jdou oživit má skvělý building. Líbí se mi jak se ta pasáž prolínala s Lois, která si nakonec konečně řekne, že se pokusí na Clarka ne zapomenout, ale jít ve svém životě dál. No.... a souboj Supermana vs Justice League patřil k tomu nejlepšímu z kinoverze. Jenže i ta byla zkrácená a její konec byl pozměněn. Tady to fakt nemělo chybu...... možná bych jen vytknul, že Batman vlastně v kinoverzi vyšel jako vítěz, když měl záložní plán s Lois, která tam nakluše a utěší Supermana, ale tady prostě Batman neměl žádný plán a byl v prdeli. A samozřejmě musím zmínit to hlavní – Supermanův černý oblek. Ten je naprosto úžasný, bohužel s jedinou vatou. Není nám vysvětleno proč si vlastně vzal černý oblek. My fanoušci to chápeme, ale co na to řeknou obyčejní diváci, kteří neznají komiksy a nebo animované filmy. Budou si říkat, proč si vzal černý oblek, když tam má za sebou klasický modrý. Tady mi prostě chybí od samotné kryptonské lodi, aby řekla Kal-Elovi něco v tom smyslu - “ Vítej zpátky mezi živí Kal-Ele, poslední synu Kryptonu. Podle skenu vidím, že nejsi úplně zotaven po zmrtvýchvstání.... Doporučuji ti si vzít oblek vyrobený pro rychlejší regeneraci“. Prostě něco v tomhle stylu. Ale i přesto je celá ta scéna, kdy si jde Clark pro oblek...... jedna z nejlepších z filmu. Ty slova v pozadí od obou otců Clarka/Kal-Ela z filmu Man of steel, musí být pro fanoušky Man of steel srdcová záležitost, plus k tomu hudba z Man of steel...... z té radosti jsem měl slzy..... KRÁSNÝ. “Fly son. It's time“. Steppenwolf – Hlávní záporák měl v kinoverzi trapný design, a nešel z něho žádný respekt a měl jsem během sledování pocit, že tohle není žádný rovnocený soupeř pro Justice League. ALE...... ve Synderově verzi je jeho design změněný. Původně tenhle design měl být použit, ale sám Zack Snyder řekl, že studiu se nelíbil design Steppenwolfa, připadal jim příliš děsivý/mostrozní. Takže je dost možný, že i kdyby Zack dokončil v roce 2017 Justice League, pravděpodobně by měl Steppenwolf stejný design jako v kinoverzi. Proto jsem vlastně rád, že film byl dokončen až nyní, kdy měl Zack volný ruce. Ze Steppenwolfa jde od začátku respekt a jeho první akční scéna s Amazonky je kulervoucí. Jeho motivace je rozvinutější, v kinoverzi to bylo “ Zničím Svět.... ovládnu tuhle planet". Ale tady je to jinak. Steppenwolf se chce vrátit domů, po tom co pozabíjel všechny nástupce Darkseida. A tak dluží nejvyššímu pánovi 50 000 planet. Strašně se mi líbí ty scény, kdy Steppenwolf mluví s DeSaadem. A pak když najde Steppenwolf anti-life na naší planetě, objeví se na scéně Darkseid, ke kterému můžu říct..... kurva ten je zpracován perfektně a jak z něho šel respekt/strach. Mnozí si například stěžují, že Darkseid ve své první scéně filmu prohraje. A já se ptám.... Co Sauron z Pána prstenů? Ten taky prohrál, hned v úvodní scéně filmu. Největší blbost je spíš to, jak je možný, že Darkseid si nevede žádný záznamy na jaké planetě byl, nemají copak chytrou technologii, která jim ukáže, tady tuhle planetu zničili atd.. Jelikož ve filmu je řečený, že Darkseid na naší planetě našel anti-life ( je to vzorec pro úplnou kontrolu nad myslí vnímajících bytostí, který Darkseid hledá..... a díky tomu diváci můžou více pochopit proč je v Knigtmare sekvencích Superman zlý, ovládnul jeho mysl Darkseid ). Plus Mother Boxy spali 5 000 let, ale jakmile umřel Superman, tak vyslali signál na planetu Apokolips ( odtud pochází Darkseid a Steppenwolf ). To je docela divný, plus je řečený od Batmana, že se Mother Boxy Supermana báli a proto furt spali. Superman žil na naší planete cca 37 let, to jako za tu dobu spali a až umřel Superman, tak si řekli “ Kryptonan je mrtev, už se můžeme probrat“. Tuhle věc má Zack blbě vymyšlenou.... ale že by mi to nějak vadilo, to se říct nedá, jen jsem na to chtěl poukázat. Efekty - CGI je v tomhle filmu lepší než v kinoverzi, několikrát jsem si říkal, sakra tohle je tak dobře zpracovaný. Jenže jsou tady momenty, kdy CGI není dokonalý. Párkrát to jde poznat na Steppenwolfovi a jeho živé/mimozemské zbroji. Nebo akční scéna s Amazonky, taky není úplně ono. Určitě by se ještě něco našlo, ale celkově jsou CGI efekty na vysoké úrovni. Akce – na akci se pěkně kouká.... jenže je to tak nějak na stejný brdo. V Man of steel a v Batman vs Superman byli akční scény na vyšší úrovni.... tady jsou akční scény kvalitní ne že ne, jen jsem si nikdy neřekl “ Wow tohle bylo super“ jako například u Man of steel, kde mě akce do dnes dostává. I přesto si myslím, vždycky když tu akci dostaneme, je to hrozně fajn. Jen by to chtělo něco většího. Hudba – kinoverze měla z nepochopitelného důvodu změněnou hudbu, styl, a to fakt nechápu. Sice v kinoverzi zazní původní soundtrack k Batmanovi z filmů Tima Burtuna, nebo Supermanův motiv od Johna Williamse, jenže to tam vůbec nesedí, jelikož je to nová verze, kde v předchozích dvou filmech ( Man of steel a Batman vs Superman ) nastavili skladatelé Hans Zimmer a Junkie XL nový styl hudby, a celkový ton pro DC filmy z tohohle universa. Pro Zackovu verzi se vrací skladatel Junkie XL, který dělal na obou předchozích filmech se Zimmerem. Soundtrack se mi strašně líbí, jen je pravda, že Zimmer tam měl lepší znělky, který mi přišli i více zapamatovatelný. Junkie XL ale i tak odvedl skvělou práci a nabídnul nám soundtrack, který perfektně sedí do daných scén. Wonder Woman dostala nový motiv, který ve filmu zazní dost často..... a mě se sakra líbí. Perfektně sedí k Amazonkám. Soundtracky - https://youtu.be/lkLJebAqUTw ( tenhle týmový motiv se mi hodně líbí ), https://youtu.be/juiULmf-AZ8, https://youtu.be/MXUDP6HP4qk ( tenhle soundtrack byl použit při nástupu Supermana do finální bitvy a za mě se jedná o můj nejoblíbenější soundtrack z filmu, ale za to může fakt, že miluju Man of steel ), https://youtu.be/JQZ5_3s4ltU ( hudba která zazněla při zachránění Iris, nádhera ), https://youtu.be/bHeTiw7gIM0 ( zlatý věk hrdinů ), https://youtu.be/Hq-DsHsBiqI, https://youtu.be/I2gdhOme73c, https://youtu.be/_4AbdYOwLAc, https://youtu.be/P7fa9DgBOoY ( Všichni členové Justice League ve slow motion ). Nejoblíbenější momenty – Zlatý věk hrdinů a jejich boj proti Darkseidovi a jeho armádě. Tahle pasáž se za mě vyrovnala Návratu krále, pokaždé když to vidím, pohltí mě husina.... GREEN LANTERN! Steppenwolf vs Amazonky. Barry zachrání Iris. První střet Justice League se Steppenwolfem. “ Hold! This one will be mine. I belong to no one“. Konverzace mezi Darkseidem a Steppenwolfem o Anti- life rovnici. Oživení Supermana. Superman vs Justice League. Superman a jeho první scéna v černým obleku ( pro fanoušky Man of steel srdcová záležitost ). Celé finále...... to je na rozdíl od kinoverze přehlednější a intenzivnější, nečekal jsem, že to budu tak moc prožívat, pěkný. Supermanův EPICKÝ nástup do finální bitvy. Ten je jiný oproti kinoverzi....... ve Snyderově verzi je to úplně jiný kafe. Ta scéna mě jako jediná z celého filmu dostala ze židle. “Not impressed“. Do toho hudba z Man of steel...... prostě nádhera. U fanoušků je to jedna z nejlepších scén z celého filmu, u mě taky.... dále Flash vrátí čas. Nejlepší superhrdinský moment z filmu. “ Dad, whatever happens, i want you to know, your kid was one of them, dad. One of the best of the best......... Make your own past. It's all right now. Dále smrt Steppenwolfa. Záběr ve slow motion na všechny členy Justice League. Scéna s Lexem a Deathstrokem ( po téhle scéně chci ještě více solovku s Affleckem, kde by se utkal s Deathstrokem ) "His name is Bruce Wayne". A nakonec scéna v Knigtmare sekvenci, kterou Zack natočil pro fanoušky. Scéna mezi Batmanem a Jokerem je úžasná a Jokerova narážka na smrt Robina nemá chybu..... během sledování jsme málem odpadnul z toho, že to fakt řekl. …..... why you sent a boy wonder..... to do a man's job. Jared Leto byl v této scéně lepší než v celém Suicide Squad, a rád bych s ním chtěl vidět více. Šanci by si ještě zasloužil. Tenhle film otevírá dveře pro několik pokračování, které stěží asi vzniknou. Ale tuhle bitvu jsem my fanoušci nakonec vyhráli. Zbývá nám už jen jediná věc …. Naděje. Páč to vypadalo, že nevznikne ani původní verze Zacka Snydera a podívejme se. Šance pořád je a já pěvně věřím, že AT&T dá zelenou pro pokračování Justice League 2 a 3. #RestoreTheSnyderVerse. ZACK SNYDER NATOČIL JEDEN Z NEJLEPŠÍCH KOMIKSOVÝCH FILMŮ, MILUJU TO! Už jsem to viděl 3x a rozhodně nekončím. Dvakrát barevnou verzi a jednou černobílou. Pokaždé mi ty 4 hodiny utečou rychle na rozdíl ty 3 hodiny u Avengers: Endgame. 9,5/10 () (menej) (viac)

Mrkvič

Dlóúhatánské podání boje Ligy spravedlnosti proti emzákům z vesmíru. Všechny postavy dostávají více prostoru. Motivace všech je rozšířena. Ke každému je přidána nějaká ta emoce. Film nemá chybu. jak mě na původní verzi vadily digitální triky, tak to jen proto, že ve filmu jako jediné zůstaly. Nyní, když jsou prokládány dialogy různé kvality, dlouhými pěknými záběry, tak už triky tolik nevadí. Navíc je Superman pořád super skvělý žízek a dokonce ještě větší, když odpadly scény z dotáček, kde měl Cavil digitálně skrytý knír. prostě super film a příjemné vidět, jak studio dovede zprasit (původní verzi jsem dal z milosti 3 hvězdičky) slušný klenot. ()

noriaki

No, je to něco mezi prvními a druhými Avengers. Whedonovu verzi jsem neviděl, ale jestli natočil o trochu horší film než druhé Avengers, tak se tomu dá říkat pokrok. Bohužel věcí co mě tam sraly je tolik, že bych nechtěl přímo mluvit o dobrém filmu. Pořád si myslím že má DC lepší charaktery, ale o třídu horší herce. Temnou atmoféru imituje jen věčně zamračená obloha a pochmurný kamerový filtr. Pokud není postava rozervaná, trpící a užírající se obrovskou křivdou, tak je alespoň zdrcená kolosální ztrátou. Depresivní Affleck s pohřebním hlasem je jejich nekorunovaný král, přesto je z nich největší sympaťák. Nějaké výjimečné osudovosti nebo přesahu jsem si všiml jenom v náznacích. Akce je hodně fajn, pocitu epičnosti jsem si moc neužil. Zato opájení se vlastní výjimečností a patosu je tam tolik, že by to stačilo na dva Bayovy filmy a ještě by zbylo. ()

oveckaoa

Už úvod napovídá , že tohle je absolutně jiný a lepší film než ten Whedonův blinec. Zatímco Whedon tam měl kecy jakýchsi děcek s Supermanem tak Snyder tak má Supermanovu smrt z Batmana vs Supermana a její následky pro svět. Celkově tohle lépe působí jako film je tam návaznost scén a působí to lépe než Whedonova verze . Přibyla i scéna s Martianem Manhuterem , která mě přijde zbytečná stačilo by kdyby tam došla Martha a řekla to Lois ona osobně, ale proč ne. Oproti Whedonové verzi vymizel ten stupidní humor jako, když si Aquaman sedl omylem na laso Wonder Woman a mluvil pravdu tady není ani jeden takový trapný vtip (scéna s čajem má nicméně k trapnosti blízko) . Líbil se mě více i Steppenwolf a ten jeho žiletkový vzhled i ta jeho smrt je lepší než v Whedonové verzi (tam tuším ani neumřel. Celkově celá závěrečná scéna je epic a scény v epilogu ještě více. Snad to vydělá a oni mu dají prostředky na natočení té trilogie. P.s. někdo tu řeší , že všichni ví identitu Wonder Woman, že se nemaskuje světe div se Black Widow, Bucky Burnes, Nick Fury se taky nemaskují, ale to je Marvel to asi dotyčnému nevadí zatímco u DC mu to vadí. ()

Playman

Původně vydanou Justice League jsem neměl rád už předtím a byla u mě na hranici odpadu a jedný hvězdičky. Až po zhlédnutí nové verze Justice League jsem si uvědomil, jak moc tento film studio zruinovalo, a doslova spláchlo do hajzlu něco, co fungovalo a bylo to skvělý. Dobrovolně pak poslalo do světa film, který nedává smysl, není zábavný a prodělal stovky milionů dolarů. Proč se studio rozhodlo udělat to takhle absolutně nepochopím, ale bojím se, že sebedestruktivní přístup Warner Bros k DC Comics filmům zníčil něco, co mohlo být podobně úspěšné jako Marvel filmy. Důkazem toho je Justice League v původní vizi Zacka Snydera, které jsem nevěřil do posledního momentu než jsem si jí pustil. Nevěřil jsem, že by to mělo smysl. A smál jsem se Snyderovi, o kterém jsem si myslel, že je to totální packal. Zack Snyder není kdovíjak geniální nebo talentovaný režisér, ale packal to evidentně není. Jen mu furt někdo hází klacky pod nohy a na tomhle filmu je vidět, jak moc studio Warner Bros absolutně neví, co vlastně dělá a co chce. Tahle verze Justice League není žádný masterpiece, ale určitě patří k tomu nejlepšímu, co DC filmy nabízí a jelikož se studio rozhodlo dobrovolně tohle zahodit, nemůžu původnímu "produktu" dát nic jinýho než odpad. Tomuhle bych dal tak 80% ()

Koocik

Pozitivum je, že film uteče celkem rychle a to i přes tu šíleně dlouhou stopáž. Negativum je vše ostatní. Šíleně nudné postavy, absolutně zbytečné medailonky a přehrávání scén, velké množství pasáží rádoby vtipných gagů, zhovadilostí a mnoho zbytečných pře-akčních a bojových scén. Kdyby tento film byl zredukován a zbaven těchto filmových úseků na řekněme 140 minut, dával smysl po obsahové stránce a dějové linii, pak by to byl slušný počin a hodilo by se mu udělit vysoké hodnocení. Tato ale přehlcená nuda s nezajímavými postavami je ale možná jen o kapánek lepší, než původní verze a to soudím jen na základě vzpomínek, protože předchozí film jsem viděl pouze jednou a rozhodně se na něj víckrát dívat ani neplánuji. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze