Ollie235

Na pocit zklamání z původní verze jsem už po té době úspěšně zapomněl a byl jsem docela zvědavý, co může upravená prodloužená verze přinést. Uznávám, že s nataženou stopáží se značně zvýšila i kvalita, asi ale nejsem dostatečně velký komiksový fanoušek, abych se u něčeho podobného čtyři hodiny dokázal vyloženě bavit. Nutno vyzdvihnout, že oproti starší verzi tato dává o poznání větší smysl, potřebný upgrade dostal i hlavní padouch, což dodává náboj celé akci a co kvituji ze všeho nejvíc - prostor dostávají i další hrdinové, nejen Batman. Stále mi ale nesmírně chybí nějaký wow efekt, který by tuto týmovku dostal z vod průměru. Výsledný dojem tak nejlépe vystihuje Supermanova hláška: ,,Not impressed." ()

Cement73

Nenudil som sa ani sekundu... a to je na 4hodinový počin už čo povedať! Takže ťažký dark, atmosféra ohrozenia a všetkých možných emócií... pre mňa za 85% ()

Spacecore

uknuli jsme včera s drahou polovičkou dlouho očekávaný Snydercut a skvělý (na BvS jsme byli na jednom z prvních rande a teď jsme se po roce a půl manželství dočkali Snydercutu, šílený :)). Jako je velká škoda, že jsme to takto neviděli na poprvé. Já jsem teda vděčný konzument, mě se člověk zavděčí celkem lehce a stačí mi celkový zážitek z filmu, na detaily úplně nehledím. Proto se mi líbily obě verze. Teď teda po zkouknutí Snyderovy vidím nedostatky v té první kinoverzi Josstice League (jasně, viděl jsem je i tehdy, ale celkově mě film bavil i přes jeho uspěchanost a remixovost). ¨ Každopádně Zackova verze dává perfektní smysl. Fan servis funguje na jedničku (KONEČNĚ si někdo vzpomněl na Martiana Manhuntera, mého miláčka a dokonce se v easter eggu objevil i Spectre). Třešničkou na dortu jsou Darkseid, Anti-life equation, černý Superman (co to bylo s těma kamínkama? získal telekinezi?) a spoustu dalších skvělých věcí, kterýma se konečně povedlo Snyderovi vystavět krásný základ pro celý universe. Což bylo tehdy skoro nemožné, dohnat za tak krátkou chvíli Marvel, ale přesně po tomhle filmu by se dalo v DCEU jít jakýmkoli směrem a připravené pevné půdy pod nohama bylo habaděj. Škoda, že to vykoksovanci ve Warneru takle pojebali. Finální scéna s Barrym byla epesní, nikdy bych nečekal, že se něčeho takového dočkám v ne-animovaném DC filmu a stalo se. Celkový vyznění mi dost připomínánalo Final crisis, což je naprosto nejlepší DC event, takže jsem spokojený. Samozřejmě to bylo trošku utahané, zpomalovačky byly otravné, hudba byla lepší v první verzi (i když Junkie XL dělá super podkresy, tady se úplně neutrhl z řetězu), přesto nemůžu jinak, než konstatovat, že jde o důstojný první film nejlepšího superhrdinského týmu ever a velká statisfakce od filmového průmyslu. ()

bobstock

Snyderova onanistická představa tvrdého proniknutí DC hrdinů do vašich potemnělých otvorů v pandemii. Ve vylepšené náladě sem nevěřil vlastním očím, kdy sem na tento epos vydržel koukat od půl deváté večer do dvou do rána s přestávkami. Dvě hodiny sem musel koukat na hromadu sebemrskačských zpomalených záběrů milionových triků a neuvěřitelných patálií našich superhrdinů, všechno rozsek zase suprman a nakonec se všichni zase ztratili někde mezi výbuchy 400 atomovek a supernovou. Dost důležitá věc..ani jednou jsem se nezasmál..smutně vážné.. 30% ()

Jaro_slav

Když se komiksovej film vypráví jako komiks, tj. pomalu a s důrazem na estetiku a příběh, funguje to skvěle, i když má bezmála čtyři hodiny. Jenže původní verzi, ač jsem jí tehdy v kontextu ostatních výblitků DC dal taky čtyři rudý, domrvili producenti, pro který je přirozeně hlavní kvalitou filmu zisk z návštěvnosti, takže ho patřičně zdementněj pro dementní část diváků, aby na to šlo dementů co nejvíc, protože dementi v populaci převažujou. V komiksovejch filmech upravenejch pro pro dementy maj hlavní slovo různý podbízivý klišé a nadbytečný množství nepřehlednejch akčních scén. Když se náhodou přes dnešní producenty protlačí něco nápaditýho, dementům se to nelíbí, protože to neni patřičná řachanda, kde padaj mrakodrapy, aniž by viditelně hynulo obyvatelstvo. Dementi si pak myslej, že zranění nekrvácej, lidi neumíraj a že komiksový film znamená bitky, hloupý dialogy a kozi ve třidé. Zack Snyder vám v tomhle eposu kozi sice taky poskytne, ale jen tak namátkově. Prioritu u něj má vyprávění prostřednictvím obrazu. Spousta akčních záběrů je v pravý okamžik efektně zpomalená tak, že připomínají kreslený příběhový políčko papírovýho komiksu, zatímco scény delších dialogů jsou komponovány a natočeny zcela staticky, čímž je dosaženo stejnýho efektu, jaký maj v políčku kresleného komiksu bubliny s dlouhým textem vedoucí od hlav postav. Jenže na takhle promyšlený vypravěčský hrátky potřebujete vnímavýho diváka a ne mlaskajícího dementa ulepenýho od popcornu – ten chce kozi a třidéčko. A tohleto producenti moc dobře věděj. P.S.: Kdybych byl ženská, byl bych zblazněná do Ezry Millera. (To je ten skvělej teplouš z The Perks of Being a Wallflower.) ()

Zombi

Překvapilo mě, že ač je film brutálně dlouhej, ani mi to moc nevadilo a nenudil jsem se, ale viděl jsem to na třikrát, v kině by to nešlo. Jinak celkově je to lepší než původní sestřih, ale stále to není žádná pecka. Ano, obrázky by z toho byly pěkný, jako u většiny Snyderovo filmů, ale jinak je to slabší. Zpomalovačky s písničkama občas k smíchu a to pózování hrdinů také, ale což. Několik dovětků ke konci co by mohlo být kdyby k tomu ještě Snydera pustili, také spíš zážitek roztříštilo, než že by pomohlo. Akce místami fajn, občas hodně bordel, ale koukatelná, jen jí mohlo být více. Škoda Cavilla, jako Superman je super. Za mě lepší 3 hvězdy. ()

kretka

Nejsem velký fanoušek DC verse a už vůbec ne Justice league z roku 2017, ale DC komiksy mám rád. Když jsem se dozvěděl o Snyder´s Cutu nezačal jsem "slintat" spíše jsem začal opatrně vyčkávat, nicméně jsem tušil, že horší to být pravděpodobně nemůže. A k mému překvapení tento režisérský sestřih funguje o poznání lépe. Upravené repliky, větší prostor pro postavy a delší akční scény celému filmu dodali jistou epičnost, která původní verzi chyběla. Za mě to prostě celé dává větší smysl. Ano, film je to pořád stejný, jen trochu jinak sestříhaný. Pravda - patosu a špatnému CGI se nevyhneme, ale nalijme si čistého vína - SC byl vzkříšen fanoušky a taky je určen pro fanoušky a tak za mě funguje daleko lépe než původní Whedonova verze. ()

Marys

O zhruba pol hviezdičky lepšie než "pôvodná" verzia. O dosť lepší opis charakterov hrdinov, a najmä záporáka. Takisto repliky sú trefnejšie a dávajú väčší zmysel. Celý dojem zráža do kolien dĺžka, ktorá s k formátu nehodí a radšej by z materiálu mohli byť spravené dva filmy. Tu by to skutočne neprekážalo. ()

tlamiczka

Pro mě osobně zásadní zlelpšení oproti původní spatlané verzi. Některé boje jsou ale pořád přeplácaný, nepřehledný, zbytečně dlouhý "digitální bordel". Stopáž je monstrózní, já si sledování rozdělila na tři díly. ()

bozka10

Zack si mohol robit co sa mu zachcelo tentokrat,tak sa patrične aj vybúril,dal to dost dlho na 4 hodinky,ktoré ale ubehli dokonale svižne,pre niekoho zbytočný film,za mňa to bol výborné,Zacka tam bolo ozaj cítiť dost intenzivne a vyšlo to podľa očakávania na výbornú. ()

Jugamaru

Liga spravedlnosti Zacka Snydera je ukázkovým příkladem, proč se filmy před promítáním musí sestříhat, jedním takovým důvodem je tempo.(ano, občas jsou výjimky, ale tenhle případ to není.) Film obsahuje nespočet scén, které jsou naprosto k ničemu a děj nijak neobohacují a jsou tam jen proto, aby se ukázala ona důležitost Zacka Snydera a jeho nadšení do zpomalených záběru, film jich má nespočet, občas se to k dané situaci hodí, ale většinou už mi to přišlo komické a nehodící se stejně tak odporné CGI kdy i videohry jsou hezčí a propracovanější v tomhle to je podobné jako Whedonova verze, jen toho bordelu tu je ještě více, naštěstí tu je akce mnohem lépe zvládnutá a i když to ošklivě vypadá tak přispěchá na pomoc Junkie XL se svým soundtrackem, který jednotlivým scénám dodává pořádný říz. Překvapil mě i humor film se tváří úplně temně, ale pak tam otravný Flash hodí nějaký vtípek (a to jsem si myslel, že za to mohl Whedon tím že si z toho chtěl udělat marvelovku) takže to zůstává při staru. Ve filmu jsou velice podobné scény z Whedonovo verze které jsou mnohem lépe zvládnuty, ovšem na tom nic těžkého nebylo. Ty 4 hodinky mi moc neutíkaly, a film si znovu už jen tak nejspíš nepustím, ale zlepšení tu rozhodně je. BTW: to přirovnávání s Pánem Prstenů mi přijde vskutku velice úsměvné. ()

maty39

Ano, je to lepší než předchozí verze. Ale to se dalo čekat. Co mě překvapilo je, že ty čtyři hodiny celkem uběhly a hlavně mě to bavilo. Na druhou stranu, kdyby to mělo tři hodiny, tak by to bylo mnohem lepší. Celý epilog byl úplně zbytečný. Komiksy jsem nikdy nečetl, takže jsem byl jen zmatený a nevěděl co se děje. Co mě moc nebavilo byly "digi bordel" bitvy mezi CGI vlnami poskoků a CGI superhrdiny. Když se bojovalo v menším měřítku, tak to bylo celkem fajn. Ale to je můj problém se superhrdinskými filmy obecně napříč celé spektrum. Dále mi chyběl nějaký hlubší vztah k hlavním hrdinům a chemie mezi jednotlivými postavami by se musela hledat pod mikroskopem. To umí Marvel mnohem lépe. Když k tomu připočteme generického záporáka (další trademark komiksových filmů napříč spektrem - čest výjimkám), tak tomu nemůžu dát plný počet, ale ani tři. A ne, Snyders cut jsem nechtěl a i když jsem ho viděl a bavil mě, tak bych se bez něj obešel. ()

Eterninox

Radost i smutek. Radost z toho, že snad poprvé v historii dostal režisér možnost dokončit studiem zpaskvilený film podle své původní vize, a to díky ohromné podpoře komunity fanoušků. Radost z toho, že Snyderova DC trilogie, která před lety triumfálně začala Mužem z Oceli, se konečně dočkala důstojného ukončení. Radost z ohromného příběhového rozmachu, ze kterého by se některé scény určitě daly vystříhat nebo mohly dopadnout lépe, ale kde všechny postavy a vypravěčské linky dostaly náležitý prostor. Radost z pořádně nabušeného audiovizuálu, drsně R-kové akce, a opulentního i (ve správných chvílích) emocionálního superhero spektáklu. Radost z decentního humoru, který sice ne vždy funguje, ale přinejmenším se oprostil od hrůz typu "Flash a brunch". Ale smutek z toho, že s největší pravděpodobností jde o definitivní sbohem Snyderově komiksárnám, že DC filmy budou dál především kopírovat Marvel, a že všechno to nastiňování apokalyptické "Injustice" linky k ničemu nepovede. Objektivně 80%, ale vzhledem k okolnostem tu hvězdičku přidám ()

Sunny.69

Za mě si to zaslouží uznání už jen proto, že je to čtyřhodinový film, který vás nenudí a nemáte chuť jej vypnout či od něj odejít. Stopáž je sice šílená, ale na druhou stranu, aby to celé dávalo smysl, musí to být takhle dlouhý. Že to s poloviční délkou dobře nefunguje, to už víme. ()

cskomando

Už to tak asi bude, jsem větší fanoušek DC než Marvelu. Za mě opravdu dobře zmáknutá předělávka od Zacka. Dočkali jsme se 4 hodinového trháku, který byl plný akce, místy se objevila i vtipná hláška. Co se týká CGI efektů, už tu bylo zmíněno jak moc to bylo něco strašného a nepovedeného. Snažil jsem se hledat sebemenší chyby, přešlapy a věci které vyložené praští člověka do očí, ale nenašel. (někteří zde by to samozřejmě udělali "líp") Nevím jaké představy mají mnozí z Vás, ale očividně patříte mezi fandy Marvelu. Další často rozebíraná věc ve filmu je použití slow motion, která působí přehnaně, je jí moc atd. Ne není, naopak při spojení s postavou Flash je krásně zachycena jeho extrémní rychlost (superschopnost). Dokonce se tu objevily záporné komentáře na citové spojení postav, které ve filmu chybělo. Ano souhlasím, každopádně u DC filmů jsem zvyklý, že je zde použitá určitá surovost, ignorance, tvrdost, ale i tolerance. Věci se berou s určitou nadsázkou, neprožívají se nijak výrazně emoce jako u Marvel filmů. Srovnávat Avengers s tímto filmem opravdu nelze. Každé studio se ubírá jiným směrem. Co dodat, pokud se Zack ujme i druhé části, čeká na nás strhující bitva plná dalších superhrdinů. ()

poet

Bigger, louder and Snyder :). Asi keď skrížite Jacksona s Emmmerichom tak vám vypadne Snyder..... Tak pompéznu a dobre nasnímanú akciu som už dlho nevidel a to teda nie som nejaký extra fanúšik komiksoviek. Pri oboch Avengeroch som sa šiel unudiť a vravel som si že už v mojom veku toto nie je ten typ filmov čo by ma vyhľadávať. Hrdinovia DC komiksov mali ku mne vždy bližšie ako Captain America alebo Ironman. Temný motív a pomerne doširoka rozpracované jednotlivé charaktery postav, ale hlavne úplne geniálne nasnímané scenérie to je radosť pozerať. Chápem že dejová línia okolo nejakých kociek nemusí osloviť každého. Na druhej strane natočiť 4 hodiny pomerne záživnej akcie pri ktorej sa človek nenudí je celkom úspech. To som si pri konci vravel že by som možno ešte nejaký prídavok zvládol:) Rozdelenie na kapitoly plus epilóg je kompozične dobrý nápad. Hudobnú stránku (najmä ten supermanov nástup) hodnotím na 100%. Rozporuplne reakcie u tohoto typu filmu celkom chápem buď vám to sadne alebo nie.... Myslím že ak sa nejakému filmu hodí slovo "epické" tak je to tento. ()

newmant

Nejlepší sci-fi za poslední roky co jsem viděl , nádhera od začátku do konce , kdybych mohl dal bych 120 % ****** 😁4 hodiny se zdají jako pár minut ... ()

Flopik

Nechápem kde štúdio rozmýšľalo keď do kín šiel tamten brak a táto parádna verzia ostala skoro na ocot. Má to síce 4 hodiny no sú však potrebné nakoľko všetko nevysvetlené vysvetľujú, spoznáme sa omnoho viac s postavami a to najhlavnejšie postavy ako Cyborg či Aquaman nám nebudú ukradnuté. Svoje predvedie aj Flash začo som nehorázne rád a ten koniec s ním mi spravil husinu, týmto ma Ezra utvrdil, že sa do role skvelo hodí. Hlavná trojka samozrejme dostane tiež priestor a je to obrovské sklamanie že Batflleck a Cavill nebudú pokračovať. Junkie Xl a jeho soundtrack je famózny, jediné mínus je pri Wonder to achkania, na druhú stranu Flashov main theme je brutálny. Je to príbehovejšie, celistvejšie a ten otrasný koniec Whedonovej JL je tu proste, áno opakujem sa famózny a natočený ukážkovo kde nechýbala ani husina a využitie každej jednej postavy na plno. SteppenWolf má tiež veľa priestoru a je výborný záporák s uveriteľnými dôvodmi no a Darkseid mohol byť brutálny ultimátny záporák. Epilóg ukazuje ako to Snyder mal premyslené a o čo prídeme, je to nehorázna škoda nakoľko táto JL mohla konkurovať Marvelu. U mňa 5* a neostáva mi nič iné ako #RestoreTheSnyderverse. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze