Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že pod hladinou čaká neobyčajne agresívny sedemmetrový biely žralok. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšiu a ďalšiu. Starosta mesta Vaughn (Murray Hamilton) nechce prísť o tučné príjmy z letnej sezóny, preto sa usiluje všetko utajiť a rozhodne nechce pláž zavrieť. V meste vypukne panika. Nezodpovedné správanie stojí životy ďalších ľudí. Všetci s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss), lovec žralokov Quint (Robert Shaw) a šéf miestnej polície Brody (Roy Scheider), aby skúsili svoje šťastie... (TV JOJ)

FAxPR

když se na to člověk podívá, tak si musí říct: "proč není takových filmů víc?" protože Steven je jen jeden :) a díky Bohu aspoň za jednoho :) ()

Mr.Hackels

Roy Scheider, Robert Shaw a Richard Dreyfuss jsou v tomhle kousku bezkonkurenční. Vždycky si tenhle film rád pustim. Scéna na lodi, když si ukazujou jizvy a Quint vypráví o lodi Indianapolis nemá chybu. Prostě celkem pět hvězd bez diskuze. ()

Luciaaas2

Film, u kterého jsem v dětství zavíral oči a nemohl hrůzou spát. Ve 30 letech krásný zážitek. Klasika, která se neobehraje a čím jsou Čelisti starší, tím jsou lepší. Škoda, že takových filmů moc není. ()

Jevablo

První díl je podle mě nesrovnatelný s ostatními a v určitých fázích vynikající. Celý lov na žraloka, jakkoli nelogický (tupá a instinkty ovládaná paryba je výrazně chytřejší než všichni lovci dohromady, na lov sedmimetrového žraloka vyjíždíme zásadně se starou desetimetrovou bárkou apod.) má vynikající tempo a nade všemi vládne Robert Shaw coby mořský vlk - snadno uvěřitelný. Zbylé díly už jsou opravdu někde jinde, tento má své kouzlo. ()

Saprofag

K tomuhle filmu mám vztah od dětství. Spoustu nelogičností a přehnaných momentů přebíjí super atmosféra. Dokážu ho jednou za čas zkousnout i poněkolikáté. Klasika za pět. ()

Johgas

Film jsem viděla u babičky na prázdninách, to léto jsem se v rybníce již nekoupala. Z dnešního pohledu zastaralé triky, ovšem jako celek to stále dobře funguje - napětí, podtržené skvělou hudbou na plátně pořád ještě je. A nečinnost úřadů - "neuzavřeme pláž, aby se nevyplašili lidi, pak sem nepřijedou a my přijdeme o tržby" - no tak to je nadčasové. ()

uprchlice

Čelisti jsou fenomén. Horror všech horrorů. Dokonalost. Zkrátka nejvyšší kvalita filmu. Režisér Steven Spielberg se pěkně zpotil, když pracoval na této kráse. Kráse žraloků. Díky němu jsem mohli vidět něco, co vidět nikdy nešlo. Nádherné moře, hladký písek a nenasatný lidožravý kámoš žralok bílý. Roy i Richard - skvělý herci, kteří dodali tomuto klenotu tu pravou "chut". Chuť dovádět. Chuť se bavit. Chuť si zahulit trávu na pobřeží a chuť být sežrán žralokem. Gumová tlamička byla dokonalá. Čelisti jsou píchou mého dětství a budou o píchou mého stáří. ()

Tozmi

Vynikající snímek od vynikajícího tehdy ale ne tak známého Stevena Spielberga přičemž legendární hudbu Johna Williamse snad nikdo nezapomene. Znělka čelistí a samotný snímek je skutečně legendou a nelze jej nikde a nikdy přehlédnout. Film je jeden z prvních kde byl obsazen obrovský žralok požírající lidi. A i na tu dobu, tu máme slušně dobré efekty. 5 Hvězd pro legendu!. ()

Johnlaw

Drtivé většiny horrorů nebo thrillerů mě vůbec nevylekají protože tam jsou často věci které se nemůžou stát nebo události které se nemohou přihodit. Ale tento Horror/Thriller je něco naprosto jiného. Útoky žraloků se stávají po celém světě, takže se to může přihodit i nám. Proto je tento film tak děsivý protože žralok je skutečný a opravdu útočí. Občas když se na tento film podívám pořád my při té známé hudbě běhá mráz po zádech. Kdo má náladu se bát tak je tento film přímo pro něj. ()

e-pilot

Film, který rozpoutal celosvětovou nenávistnou kampaň vůči žralokům, jež trvá dodnes. I takovou tvář má "zábavná" kinematografie. ()

Al90

Tady není co řešit,kvalitní ač už legendární dílo od Spielberga,ale pořád to má grády,napětí,hudba k tomu dodává velký plus,herecké výkony výborné,nemůžu jinak než za 5.. Vzpomínám si,když mi známý vyprávěl,jaký to byl trhák v kinech v 70 letech,že někteří už odcházeli v půli filmu z kina ven :)) ()

Woyczek

Nepamatuji se na lepší horor - nestraší lekavými lacinými triky, nemám hloupý pocit po té, co skončí, chvíle, kdy hraje temná hudby jako podkres při scénách se žralokem střídají scény, kdy hlavní hrdinové jedou na lodi a do toho pískání jak na výletě. ()

matej.perun

Asi po desiaty krat som si vcera pripomenul tuto nezbudnutelnu thrillerovo-hororovu chutovku. A znova som hltal jednu scenu za druhou a kochal sa skvelym gradovanim napatia od pociatocnych momentov, ked nikto celkom jasne netusi s cim to vlastne maju obyvatelia a rekreanti ostrovneho mestecka co docinenia az po vysperkovane finale ked obycajny plavajuci sud zovrie hrdlo viac nez hektolitre krvi a najsialenejsie vykriky. Vsetko v tomto filme je na spravnom mieste a vsetkeho je podavane divakovi v pravidelnych a presne vyvazenych davkach - skveleho herectva (Robert Shaw je pan), vynikajuceho soundtracku (nesmrtelny hrozivy motiv Johna Williamsa by urobil srdcedrasajucim zazitkom i sledovanie krmenia kaprov v miestnom rybniku) a Spielbergovho rezijneho genia. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna