Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

Jenda

Barvičky a nuda. Disney chrlí ročně minimálně vyšší jednotky téměř stejných marvelovek, které jsou si naprosto podobné, a šablonovitostí se podobajících Power Rangers. Člověk si pak ani nepamatuje, o co v nich šlo. To je v provázaném universu světa Marvelu problém, jelikož odkazů na předchozí filmy je ve tu hlavně na začátku hromada a já už se moc nechytal, i když mám nakoukáno. Akční scény a CGI sice propracované, ale co je to všechno platné, pokud jsou prokládány melodramatickými plky na různá rádoby vyšší témata. Je to pak dostatečný důvod vidět film na velkém plátně? Podobně ošetřených, a nazřídka vtipnějších/zábavnějších, filmů jsou dnes v kinech k vidění mraky... Asi jediným opravdovým pozitivem tak je stopáž The Marvels a to, že jsem se v kině nenudil tak dlouho, jak je v dnešní době zvykem. ()

Morholt

Mě to přišlo strašně debilní. Ne že by větši kostýmáckých marvelovek byla nějakou sofistikovanou podívanou, ale oproti tomuhle působí většina z nich jako od Bergmana. Nejde ani tak o příběh jako takový, který je sice tupý, ale ve všech těhle kostýmackých záležitostech jde stejně vždycky o záchranu když ne světa, tak alespoň města. Takže tady bych filmu nic nevyčítal. Jde spíš o infantilní vtip, který snad mohl fungovat někdy před třiceti lety a ploché postavy a to i na to, že tady člověk žádnou hloubku nečeká. Akce je sice slušná, ale rozhodně ne dechberoucí a casting vyšel tak nějak napůl. Larsonka s tou malou Indkou dobrý, Parris a Ashton velký špatný. Pokud bych měl  z filmu vybrat něco, co si možná vybavím i zítra, pak jsou to kočičí evakuace, která se povedla a návětěva hipísácke planety, které byla úplně mimo mantinely. Takhle ne. 35% ()

Mike.Myers

1 * za Brie Larson. Nemám rád prázdné filmy, které jsou jen výplň pro feministky. SPOILER: kdyby captain Marvel třeba napadlo to dementní slunce promítnout, tak ani nevznikne zbytečná hoňba za náramky. Totální slátanina. L. Jackson připomíná v akčních scénách Palpatina, kdy nedělá absolutně nic tyvole. Sorry Marvele nekoukám na seriály takže vím kulové o tom co je to za program hvězdné brány v atmosféře, kočky narozené jeden den hned ví koho vysát ale nepolknout a taky netuším kdo je ta ta profesorka Marvel a Beast na konci chtěnej asi jako angína v létě. Dobrou ()

ScarPoul

Ono asi výhoda oproti seriálom je, že to nenudilo. Ale bola tam spievajúca planéta plná ľudí ( čo mi príde únavné). Každá jedna planéta a sféra je v zásade plná ľudí. Nie humanoidov. Ľudí. Ústredný motív neustálej zámeny cez schopnosti bol nápaditý a svieži, ale absolútne nevyužitý. Dalo sa z toho vyťažiť všetko. Emócie, napätie aj humor. Nič z toho sa nestalo. Carol Denvers má úplne iný charakter, ako v predchádzajúcich filmoch a v zásade tu nie je nič pamätné a funkčné. Finále je zlý vtip. Rovnako aj záporák. A rodina Ms. Marvel je koncentrované zlo bez akejkoľvek uveriteľnej emócie. Aj Samuel L. Jackson pôsobí dojmom, že už je toho na neho v tom Marvel vesmíre skrátka moc. A to mal za sebou aj ten príšerný seriálový fail Secret Invasion. Zbytočnosť na úrovní tretieho Ant-mana. ()

JohnCZ

Tak tenhle hejt byl fakt zbytečný. Je fakt, že příběhově jsou už marvelovky poněkud vyčpělé a zoufale potřebují nový směr, ale jinak mě The Marvels celkem příjemně překvapily. Pár fajn nápadů, luxusní vizuál, slušná akce, obstojná chemie ústřední trojice a... digitální kočičky! ()

corpsy

Zlatokop Disney by si mal v tomto odnoží ( Marvel ) vstúpiť do svedomia. Miešať haky paky TV série zo streamov, z kino snímkami ( aj keď cieľ bol jasný, ale dojazd zlý ), uvedomiť si že komiksovky sú pre chlapcov, mladíkov a chlapov, čiže ako muž nevie narábať so ženskou látkou, žena nikdy nebude schopná narábať s tou chlapskou ( viď Chloé Zhao a jej ETERNALS ). Už konečne zabudnite na gender a rasy a dajte námety do rúk ľudí, ktorí vedia ako s tým narábať. Ísť marxistickými kvótami voči filmovej kvalite? Tak potom sa nedivte, že blockbustery prepadávajú. Ľudia majú názor a ten je najpodstatnejší. ()

maddy

Prežil som Ant-Mana: Quantumania, takmer umrel pri Thor: Love and Thunder, ale až pri The Marvels som nad Marvelom nadobro zlomil hůl. Ukážková esencia toho ako je Marvel v prdeli. A to nepíšem ako nejaký internetový hejter, ale ako niekto kto sa počas posledných 15. rokov nedočkavo tešil na každú novú marvelovku, aby sa dopracoval až do stavu, že trpí pri každej jednej minúte. Keď som sa prvý raz pozrel na hodinky a zistil, že tento nezmar trvá iba 20 minút a ešte musím pretrpieť vyše hodinu, nebolo mi všetko jedno. Nezvládnuté po každej stránke, od tuctového príbehu, ktorý by ledva stačil na jednu epizódu sitcomu (stavať story na postavách z podpriemerných seriálov typu Ms. Marvel chce fakt veľkú dávku naivity); cez otrasné vedenie hercov (iritovala ma tu ako Brie Larson a to ju mám inak ako herečku pomerne rád, tak Samuel L. Jackson, ktorý si do marveloviek fakt chodí už iba pre výplatu, o absolútne prehrávajúcej záporáčke ani nehovoriac), až po priemerný, nezaujímavý vizuál (na 200 miliónový film). Keby nestačilo toto všetko, tak navyše s niekoľkými fakt idiotskými nápadmi (hudobná planéta) a tým najtrápnejším humorom, kde si producenti povedali: "Jebnime tam mačky, internet sa z toho posere!". Nuž, neposerie a tak sme dostali najmenej úspešnú marvelovku z pohľadu tržieb, aj z pohľadu kvality. Infantilné, debilné, pre cieľovku maximálne malé dievčatká vo veku 5-7 rokov. Akurát netuším načo by sa tie mali pozerať na tísic-a-päťdesiatu marvelovku v poradí odrazu práve teraz. Good luck, Marvel, budovať s týmto materiálom ďalších Avengers. Ja s mojim fanúšikovstvom nateraz končím, aspoň do momentu pokiaľ sa niečo u Marvelu zásadne nezmení, ale ružovo to najbližšie roky nevidím. Tá éra je už asi nadobro preč. Ako sa hovorí "fool me once shame on you, fool me twice shame on me" CELKOVO: 3/10 ()

Wysch

Čekal jsem to teda o dost horší podle zdejšího hodnocení. V principu je to hraná (animovaná) disneyovka s malým woke podtextem, kdy všechny klíčový postavy jsou ženský, který nemají v kontextu MCU už co nabídnout - charakterově se nikam neposouvají, nejsou ničím specifické a pro běžného diváka absolutně zapomenutelné v hordě postav MCU. Nemají v principu chyby, vůbec se neřeší jejich mentalita, natožpak nějaký ideály, kterýma se řídí. Vyčnívat může jen Ms. Marvel, protože je to teenagerka a její představitelka je stejnej nerd jako samotná postava. Carol je mimochodem nerfnutá nesmyslně, stejně jako byla nesmyslně overpowered ve své sólo jízdě, což zamrzí o to víc, protože je posledním pojítkem se starými MCU filmy. V kontextu MCU pak imho nezbývá nic jiného, než aby konečně přišel Deadpool a to MCU fakt vymlátil, protože tenhle vesmír už zcela zřejmě nemá divákovi co nabídnout, maximálně další postavy jak přes kopírák, protože scénáře jedou opravdu podle stejného mustru. ________ Čekal jsem The Marvels o dost horší, protože ve svém principu je to pohádka pro děti, je tam jedna princezna a jedna vojanda a jedna dospívající selka, záporačka sice absolutně zapomenutelná, ale drží si svoje pohádkové principy, všechno dobře dopadne, princezna zvítězí a udatná vojanda se probudí v jiné pohádce. Všude hrajou barvičky, občas se něco zazpívá, a nesmí chybět kočičky. A znovu opakuju, není to špatně, protože MCU mělo vždycky být platformou pro všechny generace, a hrdinské filmy měly být pro všechny, a děti svoje hrdinské filmy taky potřebujou. My boomeři jsme s takovými barevnými pohádkami vyrůstali v devadesátkách taky a užívali si to, a i když jako dospělí vidíme, jaký blbosti takové animáky a seriály každou sobotu a neděli ráno byly, nostalgicky na ně vzpomínáme. Věřím tomu, že současné děti, které vyrůstají v téhle době, kdy Marvel je globálně zdrojem zábavy, budou na tuhle Marvelovku za třicet let taky nostalgicky vzpomínat, a její přínos se ukáže až časem, až se naše filmová kultura zase posune jinam. Protože co si budem, Strážci vesmíru byli ještě větší pí*ovina, a stejně jsme na tom byli přikurtovaní. ()

Praxis

Potvrzení toho, že aktuální fáze Marveláckého univerza je až na pár výjimek opravdu v totálním a těžkým průseru. Jako bylo tam pár opravdu povedených scén (flerkeni žeroucí posádku za roztomilého hudebního doprovodu, někdy dobré akční scény), a pár opravdu šílených scén (taneční scéna, scéna na vodní planetě vlastně celá, celá šílená Kamalina rodina apod.). Důkaz toho, že Feige a spol. momentálně neví, kudy kam. Režisérka evidentně má nakoukáno a důkazem je vcelku fajn fungující chemie mezi ústředním triem, ale cílovkou je holčička od 5ti do 13. Zbytek je jedno velké zív. Naštěstí to není dlouhý a naštěstí to docela dobře odsýpá. Záporačka je meh. Potitulková scéna už tak zoufalý pokus o další příspěvek do MCU, nezachrání. 45% ()

ArsenalEagle

Miss Marvel je jediným počinem, který jsem v rámci MCU vynechal a vzhledem k tomu, jak moc mi tato slečna nesedí svým nadšeným chováním, tak to asi ani nedohoním - paradoxně je tu ale nejzajímavější a nejlépe zahraná postava, což nedokážu vysvětlit. Brie Larson je zde naopak příjemným překvapením a buď je to lepším napsáním její postavy nebo jí samotnou, ale Cpt. Marvel je sympatická (a možná že na mě působí energie Kamaly KHANOVÉ a já jsem schopný vidět Denversovou malinko jejíma očima). Nemůžu filmu upřít snahu pracovat s humorem a celkově na mě film působí tak trochu jako typická situační komedie a některé fórky, přestože jsem je předvídal x sekund dopředu, se povedly. Chemie tria není špatná a jejich výměny jsou fajn, nové lokace potěší... Jenže celý film padá na scénáři a na celkovém příběhu, které je jedno velké meeh. Emoce, které vím, že jsem asi měl cítit se mi obloukem minuly. S. L. Jackson je těžce nevyužitej a přijde mi, že z postavy, která dala dohromady Avengers, je už jen někdo, podle koho můžeme poznat, že jsme ještě v MCU. Dialogy nepatří k tomu nejsilnějšímu a příšerný dabing (a nulový cit pro překlad hodný situace) tomu dává jen korunu. Něco esenciálního tomu strašně moc chybí. PS: 20 let staří X-meni mají lepší vizuál, než se místy objeví zde, CGI prostě nevypadá lépe, než poctivých 6 hodin v maskérně. Overall ale lepší zpracování než měla Quantumania :) a ano, Brie opravdu o Parkovi řekla, že je nejslavnější personou, se kterou si zahrála - vždyť není ani nejslavnější osobou tohodle filmu?! ()

Tony.cs

Zpívání? Jako vážně? Hloupé, špatné... tupé. Zbytečně moc vtipů. A je to škoda, protože všechny tři herečky jsou vcelku sympatické. Dokonce i ta malá uječená. Velká škoda. ()

Colby Sawyer

Nejhorší Marvelovka to není, DC srágory jsou ještě o level níž, ale sakra dobrý film to taky není. Nejlepší na tom jsou potitulkovky, které vyvolávají v člověku pocit, že příště už to bude určitě zas dobrý, protože vás většinu filmu bude hlodat, proč Marvel netočí radši Bladea, Fantastickou Čtyřku nebo milované X-Meny. Stejně jako u Black Widow nebo třeba Eternals na člověka křičí ta zbytečnost. Nikdo to nechtěl, v komiksech najdeme myriádu skvělých věcí k převedení na plátno no a my dostaneme tohle. Příběh je lame, plný cringe momentů, kde to vypadá, že plac navštívil unhinged Taika. Ústřední trio má fajn chemii, ale o nějaké smysluplné psychologii nebo vývoji nelze mluvit. Záporačka je vyloženě tragédie, kde její motivace je prostě to, že je zlá. Navíc má z neznámého důvodu po celou dobu psychopatický výraz a zuby připomínají smažku někde z nádra. Nevím, kdo Feigemu přesně přiložil pistoli k hlavě a řekl, že se pojede kvantita podle uměle vycucaných tabulek a na kvalitu sere pes. Dá se to přežít, ale už by Loki mohl celou tuhle fázi odpálit a začít znovu někde kvalitně. ()

Blackhand47

Popravdě těžko říct, zda jsem viděl blockbuster od Marvelu nebo televizní film pro Disney Channel... protože humorem a celkovou kvalitou se to blíží spíše tomu druhému. Vzhledem k tomu, že je Captain Marvel v USA nejnenáviděnějším Marvel filmem a seriál Ms. Marvel také nebyl úplně kladně přijat, bych čekal, že se pokusí zvolit alespoň trochu jiný směr... jenže někdy si člověk musí rozbít hubu několikrát, aby pochopil, že s tím má přestat. Záporačka je extrémně nevýrazná a film trpí i tím, že je vlastně nutností vidět seriály. Na jednu stranu je svět Marvelu provázaný již delší dobu, ale tohle není velkofilm typu Avengers... naopak jde o menší projekt. Ach jo, MCU jde vážně do kytek. Hodnocení: 35 % ()

kajas

Vzhledem ke kvalitě marvelovek posledních let jsem neměla přehnaná očekávání ani v tomto případě a z výsledku jsem zklamaná nebyla. Marvels jsou veskrze průměrná, ničím nevyčnívající sci-fi rodinná podívaná, u které mě nejvíc štvalo, že pro pochopení všech narážek a představení jedné z hlavních postav bych musela mít nakoukané další desítky hodin marvelovských seriálů. Za kino neutrácejte a počkejte si pár týdnů na Disney+. P. S. Ta muzikálová sekvence byla velká bolest. ()

halogenka

Bude se vam libit, pokud jste videli: Shazam, svou babicku tancit na Lady Marmalade, dokument o pareni zelv a libovolnou reklamu na Fantu. Zoufale posesivane, notne nablble, hezkych momentu jako safranu. Doufejme posledni hrebicek do rakve soucasneho smerovani Disney studia. ()

jhr

Nejhorší Marvelovka? Překvapivě ne. Nejhorší je pro mě stále třetí Ant-Man. Naopak zde bylo několik zábavných momentů a hlavní trojce hrdinek spolu nepůsobí vůbec špatně. Film má zajímavý nápad s prohazováním schopností a Captain Marvel už není tak bezchybná jako minule. Jenže vše zabíjí odfláknutý scénář a také viditelná režisérská neschopnost. Filmu zjevně velmi uškodilo nekonečné přetáčení a postprodukční zásahy, které jsou na výsledku bolestivě znát. Také mu nečekaně škodí krátká stopáž, která sice rychle utíká, ale vše je až moc zkratkovité a občas by to chtělo zpomalit a dát větší prostor samotným postavám, aby jejich vzájemná interakce lépe vynikla. Není to poznat jen na komplikovaném vztahu mezi Carol a Monicou, ale hlavně na lince mezi Kamalou a Carol, která je její velká fanynka a je do ní doslova úplně zblázněná. Je ohromná škoda, že zde nemají více společných scén, kde by se trochu více poznávali. Problém je to hlavně díky tomu, že bez toho nejenže nemohou fungovat žádné emoce, ale stěží se dá uvěřit tomu, že by se ze všech tří tak snadno stal sehraný tým. Nejhorší selhání je ovšem postava hlavní záporačky. Ta je naprosto příšerně napsaná a ještě hůře obsazená. Její motivace sice není nepochopitelná. Ovšem v tomto podání se jedná asi o nejhůře zpracovanou zápornou postavu v celém MCU. Scéna s koťátky na druhou stranu mnohé zachraňuje, protože je sice ujetá, ale vážně zábavná. ()

Joe321

Nejhorší marvelovka... bla bla... nechtěl jsem kvůli tomu jít do kina... Nakonec dobrý, lepší než poslední Ant-Man nebo Black Widow, aspoň když jste víc do sci-fi části Marvelu. Ms. Marvel je nejlepší casting/postava od původních Avengers. Iman Vellani má tolik energie/charisma a je psaná konzistentně. Ta postava rozdává pozitivní vibes v každé scéně. ()

M.i.k.e

Kdyby tohle vzniklo jako film pro Disney+ potažmo spin-off/ druhá série Ms.Marvel asi bych na to koukal jinak. Jako plnohodnotný Marvel blockbuster to totiž neobstojí i přesto že jsou Marvels lepší než třetí Ant-Man a jako komedie celkem fungují (hlavně díky Kamale která mě pořád hodně baví). Dost možná bude chyba ve mě, ale některé věci které se tu dějí a o kterých se mluví sem vůbec nepobíral a nevybavuju si že by o nich byla v nějaké marvelovce předtím zmínka což bylo ve finále akorát matoucí a nijak extra to neprohlubovalo už tak nevýrazný zážitek. Nejslabší marvelovka to není, ale extra daleko k tomu nemá…60% ()

Chen

Preferuji vážnější marvelovky, ale s ohledem na to, že tvůrci dávali předem vědět, že tohle bude trošku infantilnější podívaná, nemůžu si na vlastně stěžovat, že to bylo více rozjuchané. Na co si stěžovat ale můžu je nedopečený padouch a chaotický děj, který až příliš odkazuje na jiné projekty od Marvelu (nesledovat seriály, jsem hodně zmaten). Na druhou stranu, chemie mezi ústředním triem funguje a akční scény jsou originální. ()

selviskhed

Toxický film, který v západní kultuře utvrzuje nerealistický standard, podle kterého by žena měla být schopná zároveň znovu zažehnout umírající slunce a zároveň být disney princezna na planetě bollywood. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (viac)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)