Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

bourec

Fakt nechci skládat puzzle ze všech těch filmů, seriálů ( ty navíc nesleduju), ze všech hrdinů tohodle světa. Tolik času zase nemám, Některý komiksy se mě osobně líbí, ale moc jich zase není. Navíc mám rád spíš ty samostatný. Tenhle kousek je naprosto zběsilej digi bordel , kterej fakt pro neochotu se v tom, jak tady někdo psal, rochnit, nemůže každýho bavit. Co je ještě horší, že to je sakra dětinský. Takže cílovka tak 10 až 15 let. Slabota to byla ohromná. Ten Samuel se z tohodle světa už nevyhrabe. Chudák. 20%. ()

Lenka.Vilka

Marvels nejsou kinematografické veledílo, ale mají mnohem jiné pozitivní věci. A je už jenom na vás, zda sami sobě přiznáte, pro co jste na film do kina vlastně přišli. Protože potom to vskutku dostanete. Marvels je povedený komiksový film s možná předvídatelným dějem, ale zároveň s moc příjemnou cestou na konec svého vyprávění. Jenom se vám to bude asi víc líbit, pokud jste holka. Nebo v sobě umíte najít svoje hravé já. Jinak to nejspíš nebude věc u které si strávený čas pořádně užijte. A budete brblat. A jak se tedy povedl film Marvels? ***** Jako první věc musím napsat, že takhle jsem se v kině nebavila už hodně dlouho. Takže je každému jasné, že jsem přivřela párkrát oči. Ráda, bez přemáhání. Především v momentech, kde bylo poznat, že se stříhalo. Dvě navazující scény kvůli tomu působí trochu divně. U jedné z nich to mrzí o trochu víc. Navíc je tady trochu nevýrazný záporák, byť motivace dávají smysl. Zawe Ashton hraje dobře, ale z její Dar-Benn nejde strach. Co si budeme...to jsem ani moc nečekala. Ale jinak jsem byla příjemně překvapená. Skoro jsem až čekala filmovou hrůzu a strašný propadák, jak každý sliboval. Jenže to se opravdu nedostavilo. Tak se připravte. Dál se už pojede jenom na náladě duhy, jednorožců a kočiček... ***** Za hodně pozitivní věc beru samotný začátek celé situace, která nastartuje veškeré události v filmu, a jejich následné řešení. Je to prostě celé roztomilé. Máme tady Carol Danvers, jejíž největší fanynka Kamala Khan zažívá svůj největší možný sen. Když konečně dostanete možnost potkat svůj největší idol, tak je vám jedno za jakých okolností. Hlavně že se to děje. A potom Monica Rambeau, která je tak trochu na Carol naprdlá, a ani jedna z nich není připravená na setkání po letech. Přísady jsou v pořádku. Úplně stejně jako spouštěč v podobě propojení jejich schopností. V úvodní akční sekvenci (dokud si neodbudeme hudební pasáž, kde se snaží holky synchronizovat) je to prohazování tedy vážně vtipné. A vy si řeknete: Možná trailery nekecaly, tohle bude dobrý film. ***** Chtěla bych zmínit práci s postavami, která se podle mě moc povedla. Celá ta myšlenka propojení je zdrojem hned několika vtipných situací. A vážně bylo příjemné užít si Carol v odlehčené formě. Navíc jako princeznu. Faktem je, že to tahle postava hodně potřebovala. Vlastně všechny tři holky spolu fungovali skvěle a bavilo mě je sledovat. Jak se postupně poznávají a vznikají mezi nimi vazby. Ještě ne hluboké, ale už je v nich znatelný základ. Navíc vám Marvels nabídnou ještě jeden moment, který rozhodne, zda je tohle film pro vás. Zpívání. A pokud si tohle vážně neužijete, vaše temné mrtvé srdce si nezaslouží resuscitaci. A už vůbec žádné barvičky, duhy ani kočičky... ***** Marvels si užije každý, kdo do kina přijde s otevřenou myslí a zapomene na to, jak filmu skoro všichni přáli neúspěch, jak je teď u komiksovek v módě. Najděte v sobě všechny barvičky duhy, kupte si sladký popkorn a fantu. Film má pod dvě hodiny, takže vás nevyruší ani technická přestávka. A prostě si to užijte. ***** Konec filmu a poslední záběr je moc fajn (ano, slibuju, já ten seriál dokoukám!), potitulka moc fajn a každému udělá radost a úplná potitulka, nevěřte ostatním, že tam není, třeba já se začala smát jako blázen a mám pocit, že díky tomu by mohlo vzniknout dost zajímavých teorií. Čím méně víš, tím tě to dostane víc... 85% () (menej) (viac)

Ondatra

Pro mě to byl asi jeden z nejhorších filmů od Marvelu. Příběh mě nijak extra nezaujal, bojové scény mi taky nepřišly nějak zajímavé a některým vizuálním efektům jsem se musel kolikrát smát, jak jsou špatné. Jediné pozitivní věci, které můžu pochválit je obsazení, protože na holky se hezky kouká a pak délka filmu. Díky bohu tento film má pouze 105 minut a netrpěl jsem u toho tak dlouho. Nedovedu si představit, že by tento film měl normální délku jako běžné filmy od Marvelu, což znamená zhruba 130 minut. 4/10 ()

Martrix

I kdyby vás to nenapadlo podle trailerů, tak i těm natvrdlejšim divákům muselo po pár minutách dojít, že cílovkou Marvels jsou především dvanáctileté fanynky. Jestli byla Carol v Endgame badass, tady je z ní nedůvtipná nanynka, která lítá v kosmu s kočkoGusem na rameni. Asi aby vedle ní nevypadala Miss Kebab ještě pitoměji a otravněji než v seriálu. Miss Neteřinka je jen do počtu, aby byla ta dámská jízda barevně vyvážená... . Dokonce i Fury je tady za změkčilého dědu, který nic neřeší. Takové partě nemůžete strčit pořádného záporáka, takže....další ženská, ale s kladívkem a kouzelným nátepníkem. Pokud je vám víc, než oněch 12-14 let a navíc jste pinďourkář, může se snadno stát, že si budete připadat, jako by jste spadl do jámy plné Zvonilek, růžových jednorožců, bárbín, minipodprd a plyšových hraček. Vaše chyba, měli jste si dát bacha. Tak, jako jsou třeba Transformers především klučičiáda, jsou Marvels dívčí film. Pokud to byl záměr, proč ne. Pokud nebyl, tak snad studiím dojde, že je v případě komiksu, genderová vyváženost dost průser. Dobrý MCU film/seriál se zatím žádné tvůrčině nepovedl a náhoda to není. Marvels tak padá mezi ostatní sotvaprůměrné feminizační neskvosty, jako jsou třeba Eternals, Shehůlka, Miss Kebabka, nebo poslední zářez v podobě Echorky. Sice ne úplně pitomé, ale pro mnohé MCU fandy nezábavné a nezajímavé. ()

Juto

Každý, kto počul správy o tomto projekte, vie, že produkcia bola nočnou morou, a je to vidieť na konečnom produkte. Akoby nevedeli prísť na to, akým smerom sa vydať, a tak vytvorili 4 verzie a zmiešali ich dohromady. Čo by vysvetľovalo vysoký rozpočet, 5 meškaní a pretáčania. Postava Kamaly bola asi najlepšia časť filmu. A pritom scenár jej neurobil žiadnu láskavosť, ale vynikla. Jej herectvo bolo v súlade s jej charakterom. Pravdepodobne to bola pre ňu vzrušujúca príležitosť a nedovolila, aby zlý scenár a problémy s produkciou jej zabránili vo vynaložení veľkého úsilia. Avšak príbeh, dialógy, hudobná vychytávka a slabá záporáčka ťahá film dole. Proste to nešlo. Nemyslím si, že vina leží len na hercoch, dokonca ani na režisérke, ktorej chýbali skúsenosti s vedením filmu s takým rozpočtom. Myslím, že Disney výrazne zasahoval do produkcie, ktorá takmer vždy pri takýchto vmiešaniach prináša zlé výsledky. Už vopred to bolo odsúdené na neúspech. Vyvíjali taký tlak na to, aby to bolo úspešné, že zabudli urobiť z toho projektu dobrý film. Ak vsadíte na originalitu, skončíte ako bezdomovci. Len, aby som nekritizoval, film má aj dosť dobré zvládnuté bojové scény a špeciálne efekty ujdú. A tak isto chémia medzí hrdinkami funguje. Ale všetko okolo toho je úplná zbytočnosť. 5/10 ()

Pajky3

Sledování nových filmů z dílny Marvelů už je jen tak ze setrvačnosti a právě Marvels je toho zářným důkazem. Pro mě je to na spodních patrech průměru, někde ve společnosti Eternals. A je to škoda, protože Brie Larson mě docela baví a první film se mi taky docela líbil. Ale bohužel je to jeden z filmů, ke kterým už je třeba mít nakoukané i seriály od Marvelu a protože jsem Ms. Marvel ignoroval, tak jsem byl na začátku docela ztracený. I tak mi ale příběh přišel slabší, záporačka nezajímavá a vlastně to ničím výrazně nezaujme. ()

c.tucker

"Marvels" přináší návrat Carol Danvers alias Captain Marvel do světa plného akce a dobrodružství. Příběh zaměřený na její osud a pomstu vůči kreejským tyranům přináší spoustu akčních momentů a zajímavých situací. Brie Larson jako Carol předvádí solidní výkon a vytváří sympatickou dynamiku s novými postavami jako Kamala Khan a Monicou Rambeau. I přes výjimky, jako jsou scény s pákistánskou rodinou či muzikálové číslo, které jsou trochu divné, ale přesto zábavné, se celkový dojem filmu stává spíše zaměnitelným a zapomenutelným. Některé z těchto momentů mohou působit rušivě a odvádějí pozornost od hlavního děje. I když film nabízí pár velmi dobrých akčních scén, celkový dojem je spíše průměrný. Celkově lze říci, že "Marvels" je lehkým oddechem s dostatečným množstvím akce a sympatickým triem hlavních postav, ale zároveň nenabízí nic, co by diváka zvlášť výrazně uchvátilo nebo zapůsobilo hlubší dojem. ()

BoXBe

Brie Larson je pěkná holka a Samuel L. Jackson sympaťák. To je vše. Nejhorší záporná postava mezi všemi Marvelovkami. Hudební chaos. CGI nedůvěryhodnost. Slepený příběh z nějakých potřeb universa a snah o nějaké žánrové vymezení. Vůbec. Nikdy. I těch pár náhledů ze zvědavosti mi stačilo. Teď už je to jen v rovině "guilty curiosity", jako Cats. ()

campix

Dost mě těší tenhle už několikátý přešlap Disney. Kasovní a také kvalitativní tragédie. To je tak, když točíte woke filmy na objednáku malé a nutno říci, že nejhlasitější skupiny lidí. Zbytek světa vaše dílo úspěšně odzýva a vy jedete na novo. Nejvíce toto postihuje superhrdinské filmy, které ještě před pár lety byly dojnou krávou hollywoodských studií. Nyní sledujeme jejich pohřeb. Woke Marvels jsou toho ukázkovým příkladem. Generické akční scifi s poměrně dobrými akčními scénami, ale nezajímavým dějem a plochými postavami, které jsou Vám naprosto u zadku. Několik naprosto WTF momentů a snaha tlačit trapnohumor. Všemu kraluje prkenná Brie Larson. Hollywoodská studia na rozcestí. Začnou se opět točit normální blockbustery? Kinaři by to ocenili. ()

NiWi

The Marvels jsou svým stylem a strukturou asi nejblíže pokračováním z 2. a 3. fáze MCU, jako Dark World či Ant-Man a Wasp. Na filmu je evidentní, že na něj dopadly změny které Marvel cca před necelým rokem vyhlásil v reakci na nelichotivé výsledky jeho projektů. Máme tu nepřepálenou stominutovou stopáž, důraz na akci a svižnost děje. Zároveň ale chybí prostor pro kvalitní příběh či práci s postavami. Chemie ústřední trojice je chytlavá a funguje, ovšem žádný osobní vývoj jednotlivých postav nečekejte. Veškeré rádoby vztahové konflikty jsou rychle zahozeny za hlavu a jede se dál. Akční scény jsou obstojné a mají drive, ale chybí větší kreativita. Prohazování Carol, Monicy a Kamaly v akčních scénách je vysoce zajímavý nápad, ale využitý je tak napůl. Stejně tak režie nenabídne žádný zapamatovatelný moment, žádné kreativní hrátky s barevným spektrem, záběry ani nic podobného. Záporák je zde učebnicově špatný, nevybudovaná nulová hrozba, které nedodá nic moc pozitivního ani její představitelka, a skončí v propadlišti dějin jako všichni ti Malekithové před ní. A sekvence s kočkama je jeden z největších bizárů v celém MCU. Ani pozitivně, ani negativně, prostě bizár. The Marvels je zkrátka film, který se tím jak je natočený a zpracovaný snaží mermomocí vrátit x let zpátky, do doby kdy MCU zažívalo největší boom. Doba jde ale kupředu, a to co fungovalo dřív již dnes i přes sympatickou snahu nefunguje. ()

majo0007

Týmto filmom Marvel totálne zboril už aj tak sa rozpadajúci domček z kariet! Vy totiž musíte mať nakukané Xfilmov a seriálov, aby ste vôbec pochopili, čo sa tam deje - jako sorry, to nemám a očividne im na to sere aj publikum. Odchod z kina po pol hodine, pre bežného diváka jednoducho nepozerateľné. P.S. v popise filmu chýba ešte jeden žáner: MUZIKÁL! ()

okkac

První hodina je slabá, ale ještě snesitelná s určitým nadhledem, ale jakmile se dostavilo na zpívající planetu, tak to bylo cringe AF. 3/10 ()

Triple H

Marvel ide ďalej dole vodou, a týmto filmom sme sa priblížili úrovni ako keď v jednej z posledných sezón Hercula prišiel v kreatívnej núdzi a únave diel, ktorý sa odohrával v prítomnosti na stretnutí kreatívneho tímu a scenáristov seriálu (v civilnom oblečení), Kevin Sorbo hral Kevina Sorba a pod. Skrátka najprv je intro, potom príde rozvetvenie a rast, potom vyvrcholenie, potom snaha o ďalšiu nadstavbu ktorú koncept už neunesie, potom rutina alebo fraška (prípadne krach) a nakoniec je príklon ku koreňom a nostalgia. Týmto smerom sa od Endgame nevyhnutne uberá aj celé MCU a podľa toho čo vidíme tu sa dá čakať, že Marvel začne plánovať ako Downeyho a Evansa zapojiť do Kang Dynasty a Secret Wars už teraz, možno si ešte všetci počkajú ako dopadne Brave New World, ale nevyhneme sa tomu. Technicky je stále zachovaná vysoká úroveň - rozpočet 200-300 mil. sa nezaprie, a je to naozaj natoľko rýchla jednohubka, že nestihne uraziť ani nadchnúť a primerane tomu pobaví, ale už sa tie prachy začínajú naozaj aj vyhadzovať von oknom. Pobavil som sa asi viac ako napr. pri Wakanda Forever, lebo je film zoštíhlený na minimum, ale je vidno, že niektoré veci sa už robia rutinne až lajdácky (strih napríklad), je vidno, že štúdio neverí veľmi Brie Larson a neverí si ani ona sama - preto dostávame The Marvels a nie Captain Marvel 2. Jej casting je akýsi sek medzi starou a novou gardou, resp. ona možno mala byť jeden z hlavných lídrov novej gardy spolu s Bosemanom, ale Boseman bohužiaľ už nie je medzi nami, a asi to budú musieť holt potiahnuť tí čo do MCU nastúpili do roku 2017 a asi bude potrebný návrat tých čo spomínam vyššie, aby Kang Dynasty a Secret Wars uspokojili ako majú. ()

Remivsremi

Splácané dobrodružství, které se prostě děje a nemá nějakou přidanou hodnotu. Hlavní trojice si sedla, ale motivace, rozvoj postav či příběhu zde nelze najít. Je to barevné a postavy odříkají své dialogy. A to je tak nějak souhrn filmu. Nestojí to za váš čas. ()

Ryuuhei

Marvels splnily vlastně všechna moje očekávání akčního výplachu, který bude nicméně dostatečně zábavný a hnacím motorem bude hlavní trio hrdinek. A to skutečně fungovalo. Děj byl samozřejmě mírně "meh", šlo v něm převážně o osobní pomstu hlavní záporačky, které rozhodně nešlo úplně tak o vyšší dobro a záchranu vlastní planety, jako spíš o dost emotivní jednání. No a ve zbytku šlo naopak čistě o další z řady záchrany nejednoho světa, které si žádalo špetku kreativity - jako třeba využití právě možnosti hrdinek si vyměnit pozici. Vypadla z toho dějově průměrná, ale jinak fajnová Marvelovka, která nebyla ani nijak dlouhá a o nudě se nedá mluvit ani v nejmenším. Bavily mě veškeré, byť polovičaté nápady, a hlavně uznávám, že Marvel jako jediný v dnešní době dokáže na poli sci-fi vykouzlit průměrnou, ale funkční podívanou. 6-7/10. ()

Johnny.ARN

Škaredý, farebný, spievajúci a hlavne veľmi rasistický film. Toľko k tejto zlej ženskej tímovke režírovanej zlou režisérkou, ktorú napísala zlá scenáristka. Toto nemalo vzniknúť, v žiadnej dimenzií. Jedna len za mačiatka. 1 z 5 ()

koxin

Nejlepší Marvel od Endgame. Chemie mezi hlavními postavami je na filmu to nejlepší, ale taky to celé parádně šlape a nikde se to nezdržuje. Šablonovité to je jako vše od MCU, ale s mnoha překvapivými twisty a originálními nápady. Doufám, že zdejší (a především světový) review bombing předem rozhodnuté (a hlavně hloupé) části "fanouškovské" základny neochromí potenciál na pokračování, ať už v podobě filmů či seriálů – vykopnuto je tu totiž hned několik linek, které bych chtěl vidět víc. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (viac)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)