Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

Koda

Říkal jsem si, že bych dal lepší hodnocení, ale tenhle film byla prostě bída. Film byl neuvěřitelně chaotický, bojové scény a to všechno prohazování nebylo moc dobrý nápad. Kočky, které žerou lidi a do toho jim hraje populární píseň z The Cats? Pravidlo číslo 1, chceš se zachránit, nech se sežrat. Začátek byl tím stylem, že pokračujme příběhem a kdo neviděl první díl, tak ať se p*sere. Dále co jsem nepochopil, tak to byl rajón prakticky normálních lidí, kteří údajně jen zpívají a tancují, akorát princ může mluvit. Více takových nejasností tam bylo, že jsem skoro ani nevnímal. Třešničkou do dortu byla Credits scéna, která to úplně nejvíc završila. Asi vážně jedna z nejslabších Marvelek, co jsem viděl. ()

sedm.1

Tak je to oficiální. Marvel je definitivně v hajzlu! Ano, od Endgame to šlo sice s kvalitou komiksovek pocházejících z této stáje slušně z kopce, ale pokaždé se dalo ještě diskutovat alespoň o nějakých pozitivech, to se Marvels ovšem již netýká a za mě osobně je právě toto naprosté, opakuji a zvýrazňuji NAPROSTÉ dno, kde již nemohu vypíchnout ani jednu jedinou věc, která by mě byť jen malinko na této podívané zaujala a celý tento projekt si dovolím označit za absolutní, nestravitelný průšvih, za který by ale už opravdu měly padat hlavy. Jako už dosazení dané režisérky byl za mě zcela nepřístupný přešlap, který nic jiného, než fatální selhání nemohl přinést, dále kdo povolil ten scénář, který je krutě nudný, nezajímavý a hlavně neuvěřitelně zmatečný, to je též otázka, za mě další naprosto nekompetentní rozhodnutí, no a zbytek tu celou mizérii pak už jen podtrhuje. Strašný, ale jako že fakt strašný postavy, a to jak ty superhrdinské, na čele s tou pákistánskou Ms. Marvel, tak ty záporné, ale vlastně i všechny ostatní, to bylo prostě nesympatické a nevýrazné strašidlo za strašidlem, k čemuž přispěl samozřejmě ale i podprůměrný casting, zaměřující se též na ty snad nejodpudivější ksichty světa, no prostě děs. Dále efekty, kterých stejně jako akce nebylo jednak dost, ale především kvalita obou těchto vždy jinak nejdominantnějších prvků marvelovských komiksovek tu také padla na nesnesitelné dno, takže ve výsledku Marvels nabízí nepřehledné a nezábavné efekty, a choreograficky odfláknutou, a též nepřehlednou akci, takže další fiasko. O mizerné zápletce jsem se tedy už zmiňoval, takže ještě navrch přidám trapný humor, nepůsobivou atmosféru, nefunkční emoce, hromadu chcípáckého chování postav a tuny ubíjejících dialogů. To vše zkrátka dělá z Marvels to doposud jednoznačně nejhorší filmové představení se superhrdinskými postavami vůbec, a to včetně DC. Hnůj, hnůj, hnůj!!! ()

Marty89

Zdaleka to není tak špatné, jak by se z hodnocení mohlo zdát. Ano, příběh by mohl být určitě lepší, ale jako pozitivum vidím odlehčenou atmosféru. Prostě se film nebere příliš vážně, a to je dobře. Přijemná jednohubka s odpovídající stopáží. Nenechte se zbytečně odradit od shlédnutí nízkým hodnocením. Myslím, že už měl Marvel rozhodně horší filmy. ()

666Carnage

Tohle je taková typická komiskovka, která jen rozšiřuje příběh jedné postavy. Něco jako, kdyby jste si přečetli další sešit s hlavní postavou. Do příběhu přidali další dvě kámošky, co mají podobný schopnosti a na chvilku z nich udělali tým. Chemie mezi holkama funguje dobře, akce je taky povedená. Jen se prostě jedná o horší režii, scénář taky nedal moc zabrat. Humor je tu příjemný, žádná křeč jako u posledního Thora. Soundtrack sedí, efekty horší a záporná postava je přesně taková, jak se na jeden menší příběh sluší a patří, čti slabší s mesiášským komplexem, co dopředu ví, že prohraje. Marvels rozhodně nejsou tou lepší marvelovkou na kterou jsme zvyklí, ale taky to není, tak zlý jak se většinou píše. 70% ()

Finskej

Poslední dobou se nějak množí filmy typu „proč to vlastně vzniklo, proč na to koukám a o čem to vůbec vlastně je?“ The Marvels je jeden další ukázkový exemplář. ()

sQelle

Bolest v podobě Marvel úpadku pokračuje a Disney se rozhodlo ublížit úplně všem těžkým tématům společnosti, co jen jde. Vizuálně otřesné, kostýmy v horší cosplay verzi a hlavně absolutně špatně podchycení tlačení žen do hlavních pozic. Silná žena jde rozhodně vybudovat jinak a postavit úplně na jiných hodnotách, než jak se to snaží jakkoli tady. Naopak celá tahle šaškárna přesně nabíjí pro kritiky a slabomyslné. Jediné, co je k chvále, že to utíká díky krátké metráži a akce není úplně úmorná, jako jí Marvel v posledních několika filmech předvedl. ()

iXtr3m3

Takto to dopadne, keď pretlačíte do filmu ako prvé elementy pri tvorbe trendy sračky ako MeeToo, GirlPower, rasovú rovnoprávnosť, funny pre deti od 5 rokov, farbičky kam sa pozrieš a niekde pri konci natáčania filmu si zrazu spomeniete, že vlastne treba aj nejaký ten scenár t.j. príbeh, že? Ale už nevyšiel čas, je príliš neskoro, minuly sa stámilióny na chobotiny, feminepower nefunguje, charizmu nemá žiadna postava vrátane chudáka MotherFucker Jacksona a dostávame Marvels, jednoznačne najslabší počin Marvelu od jeho veľkej tvorby a prvého Iron Mana či Incredible Hulka. Technicky fajn, ale toto stálo vyše dvesto mega? Film, ktorý skončí pri cca 93 minúte a potom idú 12 minút titulky s tromi scénkami, kde jedna jediná stojí za povšimnutie, ale z dvoch dôvodov, za prvé to pozitívne, že nás zoznámi s novým X-Men univerzom a za druhé, to negatívne, že má žalostne spracovanú jednu z dvoch X-Men postáv, pretože lóve došli už pri hudobnej rozumejme si ultra trápnej vsuvky na jednej z planét. Ak sa týmto chceli zapáčiť Indii, tak to asi nemajú moc Bollywoodskych filmov napozeraných. No čo už. Decko zakladá nový tým a osloví rovno najslabšiu a už zabudnutú postavu, tak to je výhľad do budúcnosti ako sviňa. Som rád, že som prežil najlepšie roky Marvelu od jeho prvopočiatkov vo filmoch, pretože jeho súčasná tvorba v posledných troch-štyroch rokoch padá na hubu častejšie ako niekým preklínaný, mnou zbožňovaný SnyderVerse, ktorý aspoň mal svoju tvár, ktorá sa síce dnešným deckám nepáčila, lebo bola príliš temná a v snových momentoch možno creepy, ale nebolo ta trápnomédia, ako Marvel valí v posledných rokoch. Jediné, čo by sa s týmto mohlo trápnosťou merať, je She-Hulk a Ms. Marvel, ale tie nestáli stámilióny a boli to seriály pre VOD Disney+, takže to nie je rovnocenné porovnávanie. Keď to niekedy pozriem s dcérkou, ktorá má desať rokov, možno to kvôli nej vyhodím na závratné tri hviezdy, ale to bude maximum. Oproti tomuto aj posledný Ant-Man bol fakt lepší, aj keď to je skôr prašť ako uhoď zrovnanie resp. z dažďa pod odkvap. :) ()

DavidS. odpad!

Mám za to, že komiksový film s hrdiny v kamaších a kočkou na rameni by měl být v prvé řadě zábava a nikoliv pamflet, manifest nebo deklarace woke trapnosti se zrůdnou premisou, že nemusíte být talentovaní, protože stačí nebýt bílí nebo nedej bože muž... ()

wooozie

Nesouhlasím se Scorseseho výrokem, že MCU není cinema, ale spíš zábavní park. I v tom zábavním parku totiž musíte makat, aby to trochu vypadalo a vy jste tak mohli něco vydělat. Marvels je ale jenom produkt, který kašle na logiku, příběh a hlavně na diváka. No a divák dal svou peněženkou jasně Disney najevo, že takhle fakt ne. Respektive ten film asi točili pro nějakou cílovku, ale určitě ne pro takovou, která z MCU udělala svého času fenomén. Není to tak špatný film jako Eternals a některé akční scény jsou dokonce i opravdu solidně natočené, ale ta znuděnost a až bezradnost toho všeho je do očí bijící. Kdybych měl ze všech otravných věcí vypíchnout jenom jednu, tak to bude znuděný výkon Jacksona, který tady předvedl jeden z nejvíc odfláknutých výkonů kariéry, kdy si přišel odříkat pár dialogů, sebral výplatu a fuck off. 4. fáze MCU byla omyl a 5. fáze poctivě drží nastolený trend směrem ke dnu. ()

Wally

Holčičí marvelovka pro věkovou skupinu 5-15 let...dobře, nevadí. Zase tak špatné to nebylo...holt nasycenost marvelovskými filmy dospěla maxima a lidé už je odmítají tak nějak dopředu. Za mne dobré souboje, pěkně barevné a B. Larson. Co mne už ale vyloženě irituje je prvek trapně hláškující postavy nebo postav, které jsou pro děj vyloženě zbytečné...v tomto případě celá pákistánsko-indická rodina v čele s matkou... Tohle dejte pryč a procenta vyskočí... ()

Knowho

Při nejmenším očekáváním jsem zašal na novou Marvelovku s podtitulem ,,The Marvels" neboli ,,Zázraky". Samotný film sice zázrak není, ale i tak jsem si ho dost užil a nějak se nechytám hejtu ohledně filmu. Film je pokračování Captain Marvel z roku 2019 seriálu Ms. Marvel a do jisté míry seriálu WandaVision. Film se nese v dost stejném stylu jako právě ,,první film" Captain Marvel s trochu lepšími chvilkami a hercemi. Největší tahák tady byl Samuel L. Jackson, který si už poněkolikáte zopakoval roli Nicka Furyho a samozřejmě jako vždycky absolutně válí, jak ve vtipech, tak v akci. Ze začátku mi trochu vadila herečka Zawe Ashton a její postava Dar-Benn, herečka mi moc nesedla a prišlo mi že přehrávala, což se ale pozdějí, naštěstí, zlepšilo a co se postavy týče tak jsem rád, že to není klasický ,,Chci zničit všechny a všechno, protože jsem zlá/ý!" ale víc založení na pomstě. Co se hlavního tria postav Captain Marvel, Ms. Marvel a Monici Rembeau tak jsem si je kupodivu hodně užil. Chemie mezi nima je fakt povedená a scény kdy se při boji všechny prohazujou byli naprosto boží. 7.5/10 Konec byl taky fajn SPOILER SPOILER SPOILER Pamatuju když jsem tehdy četl jak film skončí a byl jsem zvědavej jak to dopadne a heleho fakt žejo. Na konci se Monica dostane do paralelního univerza (nacož se předpokládám bude navazovat v Avengers: Secret Wars) a Captain napraví svoje chyby. Film pak končí scénou kdy Ms. Marvel naverbuje Kate Bishop ze seriálu Hawkeye do budoucího týmu ,,Young Avengers". V potitulkovce se pak objevuje Monica v X-Men Mansion kde se potkává s variantem své matky (jednoho jejího varianta jsme už viděli v Multiverse of Madness) a Beastem aka Henrym McCoyem, kterýho si zopakoval Kelsey Grammer z filmů X-Men: The Last Stand a X-Men: Days of Future Past. Takže i ta potitulkovka byla hodně super. ()

Frantisek.Fu

Na Marvels jsem už od prvních ukázek koukal dost skepticky a bál jsem se, že Disney najde nové dno. A jsem popravdě rád, že se tak nestalo. Nejedná se o žádný extra film. Popravdě je jen tak tak průměrný. Ovšem a to považuji za velký úspěch jsem se u něj bavil i zasmál a to se mi poslední dobou u marvelovek nestává. Jsou tu problémy, jako stopáž, která rozhodně měla být delší, scénář, který je jednou scénou průměrný a druhou scénou trapný až dětinský. A ve finále je na celém projektu cítit, že měl původně zastávat pozici avengers a být takovým vyvrcholením čtvrté fáze. Ale jsou zde i plusy mezi které patří fajn chemie mezi hlavními hrdinkami, dobré CGI a samozřejmě úžasní Flerkeni, kteří si u mě kradli každou scénu pro sebe. 5/10 ()

Hanys_

Nebýt pár blbostí (planeta zpěvu wtf, a proč to úplně ignoruje Secret Invasion), tak je to vlastně fain. A to říkám jako člověk, který seriálovou Kamalu bytostně nesnáší. 5/10 ()

Fary

To je ještě blbější, než Thor: Love & Thunder. Taková girl-power slátanina o ničem. Dopředu víte, jak to celé dopadné, žádný zásadní zvrat, žádné překvapení, žádná vtipná pasáž, prostě nic. Jen rozvleklé hňácání o ničem. Asi nejvtipnější je tak evakuace lodi pomocí flerkenů. ()

Alaitos

Film jsem viděl před týdnem a po urovnání myšlenek bych vám o něm nyní rád něco napsal. Ale nemám co. Vůbec už netuším o čem to kurva bylo :) ()

filipvrbik

Jako jednička se mi líbila, tak jsem se i přes negativní recenze a naprostý propadák v kinech podíval i na dvojku. A upřímně je to pitomost, ale zábavná pitomost! Navíc je hrozně vidět, že to stálo opravdu hodně peněz, protože efekty jsou fakt dobré, škoda, že příběh ne...Trošku zklamání, ale ne zas moc velké...50% ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno