Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

jergy

Dôkazom toho ako Marvel v posledných rokoch upadol je aj tento film. Ako sa predpokládalo, ženské trio nebol dobrý nápad, film mi pripadal že je robený výhradne pre malé dievčatká. Malá Ms.Marvel tam len zavadzala a bola otravná, všetky vtípky tam boli na silu, ani raz som sa nezasmial, akcia bola občas fajn ale nič nové čo by sme ešte nevideli. Keby sa chcelo, mohlo to vyzerať aj inak, úprimne neviem čo týmto dielom chceli dokázať, je to len ďalší úbohý pokus o dobrý film. Mrzí ma to čo sa s Marvelom deje ale je na čase niečo s tým robiť , majú už tento problém dlho a nevyzerá to tak že by sa snažili niečo zmeniť. Hodnotenie filmu: 3/10 ()

Miroslav.Zac

Režisérem je žena, všemi hlavními postavami jsou taky ženy. Díval jsem se mezi nohy a já žena nejsem. To je možná důvod, proč mě tahle marvelovka moc nebavila. Ms. Marvel je mi krajně nesympatická, Fury se s věkem stává komikem, hlavní záporačce absolutně chybělo charisma - byla tam jen proto, aby film nějakého záporáka měl. Zpívající vložka byla úplně mimo. Jediné, co pobavilo, byla koťata. ()

Tomulka

Kdyby mi bylo 9let a mojím rodičům by nevadilo, že se koukám na násilí, tak by tento film byl pro mne, ale jinak to je hodně slabé. Fury slabý, Kree slabí, záporák nejslabší co jsem zatím viděl. Ústřední zápletka nudná a hlavní hrdinky, tak na těch se teda šetřilo co se týče jejich schopností a jak je použít. viděl vůbec někdo z těchto tvůrců jedničku? Vždyť je tento film na hony vzdálen :(. ()

hronikpetr

Hodně dlouho jsem přemýšlel že dám odpad.. To co poslední dobou Marvel (potažmo vlastník Disney) předvádí je otřesné, odporné a hlavně pro konzumenta obsahu a milovníka komiksovek SMUTNÉ.. Nevím na co má tento počin cílit, ale rozhodně jsem nebyl cílovka a myslím si že většina lidí co miluje Hulka, capitana Ameriku, avengers a spoustu dalších starších počinů Marvelu tohle prostě bavit nebude. A s klidem se tomuto můžou vyhnout.. Nestojí to za to.. Alespoň můj osobní názor. Za mě tak 10% za 2 minuty s kočkami ()

yano

MCU is dead. A tento film nebol posledný klinec, skôr ako nepotrebný klinec. Réžia strašná, scenár strašný, dialógy slabé, herecké výkony slabé, dokonca aj ten vizuál bol slabý a počet “cringe” scén neúnosný. Čo to spravili s Nickom Furym? Z Badass chlapa sa stal flegmatický dedo. Režisérka stvárnila tento film tak ako keby cieľové publikum boli desaťročné dievčatá. Doslova som si to odtrpel, než to skončilo. ()

thekalli

Už ani nevím o čem to bylo, pamatuju si jen občas fajn estetiku, velmi nesympatické hrdinky a Nicka Furyho pod pantoflem. Upřímně doufám, že tohle byl poslední pokus Marvelu o "Novou fázi" typu třetí Ant-Man, Čtvrtý Thor (který měl aspoň Balea), druhý Strange a teď tohle. Další komiksový biják prosím velmi jinak. 5/10 ()

Woitisek

Co na to říct... Točíme se zde v začarovaném kruhu značné většiny Marvel produktů posledních let. Stopáž The Marvels je snad jedna z nejkratších ne-li nejkratší v celém MCU a je to vidět na tom tempu, které je úmorně rychlé a všechno se zkrátka děje okamžitě a ve filmu není ani minuta na vývoj a zamyšlenou. Trojice ústředních postav se tak nějak snaží o jakousi dynamiku a do určité míry to i funguje, ale místy to působí až moc urychleně a na sílu. Iman Vellani je tím světlejším aspektem, na což tvůrci tak trošku i sázeli, ale na celý velkorozpočtový film to nestačí. Záporák je jakoby vlastně neexistoval. Zawe Ashton tu chudák ani neměla co hrát, protože to, co jí scénáristi nadělili, je k pláči. Samuel L. Jackson je jistota a taky proto je tu jen aby tu byl... Koncept prohazování míst ústřední trojice je zajímavý, ale velmi bídně využívaný. Zas a znovu krom pár ojedinělých výjimek nám byl nadělen jednoduchý podprůměrný paskvil přehlcen ošklivým CGI. ()

j.O.k.E.r.

Pronudil jsem se až k planetě písniček a vypl to. Marvel našel nové dno. Odpad nedám jen kvůli tomu, že jsem před lety Marvelovky miloval. ()

shidersh

Detinské, akoby ani neslo o cast Avengers, ale rozpravkovu cast pre deti. Spoiler alert:   Pasaz so spievajucou civilizaciou radim do toho najhorsieho, co Marvel urobil. ()

Johanner

Když děcka ze Spy Kids potkaj Galaxy Quest a Power Rangers, ani druhej nejhezčí hrudník hollywoodu to nezachrání (zdravíme aktuálně první Sydney Sweeney, která je prý s Madame Web v ještě horším komiksovým průseru). Od dna to zachraňuje geniální finální rozhřešení, kdy (POZOR SPOILER) se všichni nechaj sežrat kočkama a k tomu zahraje Webberova Memory z muzikálu Cats. Masterpiece! ()

Puxina

Je tohle dno a nebo lze klesnou níže? Ne, vážně já se opravdu ptám. Tak nezábavný marvelovský film jsem snad ještě neviděl. Buď jsme komiksáren přejezení anebo už to tvoří AI, která ještě nemá zkušenosti. ()

AmunRa

Čím si Carol Danvers (Brie Larson) zasloužila trest v podobě tak strašných scénářů? Captain Marvel byl film na hraně, ale Marvels už je po všech stránkách bída i ve smyslu toho, že je to film pro dívky do 15 let. Brie Larson předvedla přijatelný herecký výkon, Iman Vellani je svou ukecaností otravná a Teyonah Parris je tak nijaká, že už ani nevím co hrála. A bohužel o hlavní záporačce platí to stejné, Zawe Ashton je tak mdlá, že ve srovnání s charismatickým Ronanem (Lee Pace) ze stejného světa je to až smutné. A patrně to ani není vina herečky, ale mizerné režie. Zmatený scénář, bídná režie, nevýrazné herecké výkony a pro zabití všeho ještě hudební číslo uprostřed (sponzoroval Pákistán?). Tady už nepomohla ani koťátka. Asi jediné štěstí Marvels je, že Ant-Man a Wasp: Quantumania je ještě horší. ()

malyLibor

Jako už tolikrát děkuji, že jsem tady na CSFD. Trochu jsem se tohoto filmu bál, tak než jsem si objednal lístky do kina, kouknul jsem na recenze a lístky neobjednal a místo kina si zašel s klukama do hospody. Na film jsem si vzpomněl až dnes, kouknul na něj v klídku doma.. a protože jsem čekal "nejhorší film MCU a skutečné dno", dobře jsem se připravil. Namíchal jsem si svůj oblíbený drink, lahvinku Gentlemana Jacka strčil do chladničky na míchání dalších drinků a spustil tu hrůzu. Drink jsem dopil při závěrečných titulcích. Neříkám, že to byl nejlepší film z MCU, ani jeden z deseti nejlepších... ale celou dobu to buď byla šílená jízda, nebo v pomalejších chvílích tak zajímavé, že jsem to zhltl jak jednohubku a ani nestíhal popíjet drink. No, co naplat. Mně se to líbilo tak, že bych dal 4*. Ale protože captain Marvel, tak přidávám i tu pátou. Nakonec, bavil jsem se parádně. Ovšem jít na to do kina bez přečtení si recenzí zde, je dost možné, že bych byl zklamán. Ale na kdyby nehraju, naštěstí mám CSFD a moc děkuji za recenze, které mne zachránily před zklamáním. No, a teď si mohu jít namíchat ten druhý drink. Čeká mne teď něco, co mne zklame skoro určitě. Ale to se mi holt stává, když čtu knihu, jejíž autor "položil laťku zase o něco výše" a pak se jdu kouknout na seriál, abych viděl, že to je fakt tak strašně divné, jak jsem si u knihy říkal celou dobu, co jsem se s ní trápil. K tomu bude ale třeba hodně drinků. Ještě že je v chladničce krásně vychlazená lahvinka Gentlemana Jacka :-) ()

IronBalu

Normalni komiksarna, zabavna a celkem na pohodu. Chemie mezi superhrdinkami funguje dobre. Se zaporackou uz by si to ale chtelo pribehove vice pohrat. Efekty taky uplne v klidu. Po celkem kritickych preview se z toho vyklubal celkem sympaticky holcici superhero film ()

vimluk_CZ

Šel jsem do kinosálu a neočekával jsem vůbec nic. A předně to jsem nakonec i dostal. Rozhodně to není nějaký giga-průšvih, co se alespoň zábavy týče. Většina humorných situací za mě ok, bavil jsem se, prozkoumávání planety, ke které Captain Marvel má jistý vztah, mě dost bavila. Interakce mezi jednotlivými postavami ujdou, ale nečekejte nic extra. Ms. Marvel si podle očekávání film krade pro sebe, Captain Marvel je stále osobou, ke které se snad vůbec nejde jakkoliv napojit a Monica... ta ve filmu tak nějak byla, ale přišla mi absolutně nezajímavá. Takže humor fajn, akce pohledná, interakce obstojná, co tedy záporák a scénář? Tyhle dva prvky ve filmu vlastně ani nehledejme, všechno se tu děje tak nějak nahodile a jsou z toho dost cítit přetáčky a chaos ve střižně. Občas jsem sám sebe přistihl, že vlastně nechápu PROČ jednotlivé postavy vůbec něco dělají (těch momentů je celá řada, ale nejsilnější je evakuace na základně, prostě proč?) nebo proč věci fungují jen v jedné scéně, ale pro druhou hrajeme očividně s jinými pravidly a tváříme se, že je to ok. Dost to vypadá, že vždy z původního záměru nechali jen kousek ve filmu, zbytek zmuchlali, zahodili do koše a klasicky si odškrtávali ze seznamu, co ještě ve filmu musí být. Na závěr jen ke kameře - byl jsem překvapený některými fajn přechody a práce s kamerou. Občas to ale trošku zhyzdí ošklivé CGI, které bije do očí, asi zase VFX tvůrci museli film překopávat v postprodukci těsně před vydáním. Overall jakžtakž zábavné, ale čím víc o filmu začnete přemýšlet, tím více se rozpadá jako domeček z karet. UPDATE: Po nějakém čase na rozmyšlenou strhávám na jednu hvězdu z původních dvou - ten film prostě fakt nedává smysl na žádné úrovni, nerespektuje žádná pravidla a obecně je tu vlastně téměř všechno špatně. ()

MatyRock

Očekávání byly minimální a i možná díky tomu jsem ve výsledku z kina odcházel v mírném optimismu. The Marvels mají nepochybně obří plejáda přešlapů, které byly natroušeny již v brzké fázi produkce, což jen podtrhoval přemrštěný rozpočet. Hlavní hrdinské trio má zvláštní chemii, kde jediným uvěřitelným charakterem zůstává Kamala Khan v podání Iman Vellani. Nick Fury v odlehčené podobě relativně funguje, ale s ohledem na nedávnou Secret Invasion nedává jeho charakterový zvrat absolutní smysl. Po stránce trikové jde oproti předešlým filmovým Marvelovkám k zlepšení (alespoň v něčem), a první akční scéna s prohazováním ústředních postav je skvělá. To je však bohužel vše, co lze chválit. Záporná Zawe Ashton má nulový temperament, slabě vybudované motivace a málo prostoru. Nejhůře je na tom příběh. Vážně ten scénář nepsala umělá inteligence? Banální, místy infantilní (muzikálová planeta, Flerkeni) a prázdná rozprávka. Aspoň, že ona kratší stopáž nebyla tentokrát na škodu. Slabých 6/10... PS: podobně jako u třetího Ant-Mana je podtitulková scéna mnohem zajímavější než celý film, bohužel. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno