Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

ENDGAMEBOY

Další marvelovka roku 2023. Která byla taková pohoda a byly tam dobrý vtipy. Ale rozhodně chválím Iman Vellani jako Ms. Marvel protože byla dobrá. A přesně po tomhle filmu se cítím jako ona. Dar - Benn ta záporačka byla taková někdy dobrá ale i trochu divoká. Prostě tenhle film byl lepší než Ant-Man a Wasp: Quantumania. Ale nejlepší marvelovka roku 2023 byli Strážci Galaxie nebo Spider-Man: Napříč paralelními světy. Carol byla taková dobrá i když způsobila nějaké chyby. Monica ta byla taky dobrá. Ale Nick Fury je prostě legenda Marvelu. Za mě takových 8/10. Prostě lepší než Quantumania. ()

Aleshgang

Nesleduji marvel ani se o něj nezajímám. Kamarád netrpělivě čekal na tento film a na konci si ho vychvaloval. A jaké je tedy moje hodnocení? Jakožto člověka co se o marvel nezajímá to bylo celkem šílené, ale to je důvod proč to miluji. Mnoho bizarních situací (např. Kočky co žerou lidi a mají místo jazyků chapadla,  časoprostor ve tvaru hexagonu, ostrov kde místo řeči je zpěv atd.) Bylo to šílené ale v dobrém slova smyslu. Pokud máte rádi ulítlé filmy tato novinka je pro vás must-have. ()

Holy Johnson odpad!

Stačilo, už raději nic nenatáčejte pánové a dámy z Marvelu. Na dno klesl Thor, usadil se tam Ant-Man 3 a teď se pomalu z Marvelu stává zkamenělina... ()

JancakV

Po shlédnutí The Marvels, je vcelku jasné, že komentátoři na CSFD, buď při filmu nedávali pozor (tak asi půli filmu) nebo mají nějakou poruchu pozornosti, kombinovanou s výpadky paměti. The Marvels je vcelku povedený film, tedy samozřejmě s ohledem, že se nacházíme v multivesmíru komixů, kde se prostě vesmíry zachraňují běžně. Vysvětlení nových postav (pro ty co nekoukají na seriály Marvel) bylo obstojné, a pro příběh filmu dostačující. Zapojení Khamaliny rodiny, využití Goose v dobré akční scéně se spádem a humorem (všichni koukáte na internetu na koťátka) a ne nepodobná útěku z vězení ve Strážcích Galaxie, dobrá chemie Marvels, návrat Captain Marvel k lidskosti (i s ukázkou, že na tom pracuje), praštěná teenagerka Khamala (kdo to má doma, tak ví jaké přesně to je), … Záporačka v pohodě, prostě to není žádná superbytost, jen Kree s výcvikem, která je pověřená mocí a v zaslepenosti jedná, jak jedná. A kupodivu podstatné věci jsou ve filmu dobře provázané, třeba i to proč Captain Marvel nenapadlo nastartovat slunce, nebo že prohazování Marvels bylo jen v případě současného použití schopností, pro blbé to tam bylo i vysvětlováno. ;-) Uniklo to pouze těm, které jsem zmínil na začátku. – Mimochodem po té co se Doctor Strange prolítne řadou bizardních multivesmírů, včetně kresleného, přijde někomu divná planeta, kde se místo řeči zpívá a projevují se tancem? Třeba je to důvod, proč tanečníci letos nestávkovali. ;-) – Jasně, dokonalé to není, a úplně nechápu proč to stálo tolik peněz. Ale hejtit tenhle film, po tom co jsme dostali s posledním Thorem, mi přijde jako prostá hloupost. Mě se třeba nelíbila kompletní změna vzhledu techniky Kree, to bylo zbytečné (a určitě zbytečně vyhozené peníze), podivně nalíčená záporačka, svítící „Kree kladivo”, … Ale to je, s ohledem na film, vcelku jedno. Stejně je to lepší než většina věcí od DC, bohužel. Na 5* to samozřejmě není, ale byl bych tupoun kdybych dal 3* a méně. ()

555borac555

Od téhle marvelovky jsem měl extrémně nízké očekávaní. Tak slabý hype na nějakou marvelku jsem dosud asi neměl. A ejhle. Z výsledku jsem byl překvapen. Začneme humorem. Jsou tu nějaké hodně vtipně scény a když je humor slabý, tak je to takové nijaké, což ve výsledku není špatné. protože většinu vtipu třeba v třetím ant-manovi byla vyložené trapná a často přehnaná. Takže za to plus. Co mě velmi potěšilo byla akce, která měla hodně pěknou choreografii a je hezky přehledná. Velkou skepsi jsem měl ke kvalitě CGI. Jo jsou tu scény, které by i na dnešní poměry mohli být hezčí, ale celkově je to úplně v pohodě, a opět ve srovnání s posledním ant-manem je to na dost vyšším levelu. Prostředí jednotlivých planet působilo krásně pestře. Trio hlavních hrdinek je za mě sympatické. Hlavně Kamala. Celkově je to kvalitou taková standartní sedmičková marvelovka, ale i to už není vždycky jistota jak u prvních třech fázi MCU. Takže dávám solidních 7/10. ()

Zazzy

Asi to chápu. Možná diváky odradil výstup Captain Marvel v Endgame a tak jsou teď plní nenávisti, já jsem rád, že jsem na recenze nedal a na film se podíval. A ejhle. Nikdo tam nepropaguje ženskou nezávislost, ženskou sílu, či nepotřebnost mužů. Někomu asi chybí klasika minulých let, kdy byly filmy doslova plné jen mužských hrdinských postav, od Ramba po Iron-mana a tak se jim hnusí, že by svět mohla zachránit parta holek.  Carol a Monica mají projevy lidskosti, Kamala je podobně praštěný teenager, jako byl Peter Parker v Civil War či Infinity war a všechny tři najdou společný vibe. Že obyvatelé Alandy zpívají, místo mluvení? (Dle předlohy by měli mluvit v rýmech) Film není stejně nesmyslný, jako školka s mocí Thora a o humor se nesnaží křičící kozy. Je to svižné, akční, místy vtipné. Původ seriálových postav je krátce vysvětlen bez narušení děje, takže se divák neztratí a od začátku do konce jsem se nenudil. Hlavní hrdina není zesměšněný (jako Thor), takže zatím co Carol a Monica tomu dávají dospělejší energii, Kamala a Goose to prokládají komedií a celé to působí celkem příjemně. Bavilo mě to rozhodně více, než před čtyřmi lety Captain Marvel. ()

FlyingGentle

Fandové marvelovek a fantasy to budou kritizovat kvůli naprosté nadvládě ženského pohlaví, kvůli překombinovanosti, chaotické zápletce v první půlce, a rádoby komickým až parodickým scénkám. Skutečně to někdy bylo až trapné. Vrcholem pro někoho může být planeta Aladna, kde se komunikuje čistým zpěvem a samotná kapitánka Marvel tancuje muzikálové číslo s tamním princem. Tady by zarytí avengerovci dokonce mohli naštvaně odejít a zatratit marvelovský svět jednou provždy. Jenže zkusme se na to podívat jinak. Nic neočekávat, nečíst recenze a ohlasy před ohlasy. Brát to jako dobrodružný příběh-fantasy, kde o záchraně Vesmíru rozhodují tři protichůdně smýšlející ženské hrdinky, které k sobě poutají citové a kvantové vztahy. Zní to uhozeně? Někdy to byla skutečná diskotéka, jindy našláplé akční scény překvapily inovací. Vadil mi někdy přehnaně pečlivý dabing, ale překvapily i titulky k překladu cizího jazyka (rodina Kamaly, jedné z hlavních hrdinek). A ta planeta zpěvu má opravdu překvapivé kouzlo. Dovedl bych si představit, že si lidé budou místo obyčejných povídání příjemně zpívat, aby se v klidu domluvili. Po vizuální stránce super, tady není co kritizovat. Ano, chybí mužští hrdinové, dokonce i Nick Fury jako Samuel Jackson lapá po dechu. Ale sexy kočka Brie Larson prostě utáhne celý biják a v některých scénách překvapí silnými emocemi. Kvůli ní bych dal 4 hvězdičky a dal ještě dalším marvelovkám šanci. ()

Qwat

Brie Larson je hezká. Takže za to ta jedna 🌟. A to je tak asi všechno. P.S. Ale herci a hérečky za to nemůžou. Zato režisérka a scénáristka ano. ()

jara12

Přestože je Marvel na úpadku, tak tu dostáváme pokračování jednoho z nejhorších filmů tohoto univerza, jež se spojuje s pokračováním jednoho z nejhorších seriálů univerza. Marvels nedosahují kvalit, kterých by mohli. Postava Captain Marvel opět nefunguje a přidává se k ní teenagerka bez špetky sympatie a postava, o které nevíme skoro nic. Sympatie mezi nimi přesto trochu funguje kupodivu. Záporačka snímku je totálně zapomenutelná a nenese ve filmu žádný respekt. Vizuály vypadají alespoň lépe než v tragickém posledním Ant-Manovi a pár vtipných scén se také najde, přestože jsou ihned nahrazeny nepochopitelnými rozhodnutími a střihy, které na sebe ani nenavazují. Jde o polepšení oproti Captain Marvel? Pravděpodobně ano, ale nic to nemění na faktu, že je potitulková scéna to nejzajímavější, co může dílo nabídnout. ()

ToRtiK odpad!

už dávno som nevidel takú kopu hnoja, ktorá sa tvárila ako dobrý film. Nezmyselné postavy, ktorých "schopnosti" nie sú nikdy vysvetlené a nik nerozumiem ako vlastne fungujú - ani oni sami nie... Nezmyselný a nudný príbeh, z ktorého som dostal takmer epilepsiu ako skáču z jednej scény do druhej bez akéhokoľvek zmyslu.  MCU ... teda pardon M-SHE-U kde sú automaticky všetky ženské postavy by default lepšie vo VŠETKO ako ich mužské predlohy, nemajú žiaden vývoj a nepotrebujú prekonávať žiadne prekážky okrem toxickej maskulinity lebo sú proste dokonalé, je v koncoch.  Každý kto si ešte ide ich filmy a seriály - klobúk dole, že dokážete zniesť toľko kakanice naraz :-D  Marvel a MCU zomreli spolu s Iron Manom ()

Geon

Marvel delivered the Marvels and did marvel happened aneb marvel se pokusil o zázrak se Zázračnými, ale zázrak, který by si šel pro magickou miliardu a hlavně si získal opěvné ohlasy se asi konat nebude. A co je nejsmutnější…, že to snad ani nikdo nečekal. Na plátně bylo servírováno to, co bylo představeno v traileru. Tedy akce a nadpřirozené schopnosti, které se vyjímají na komiksových stránkách, ale ve filmovém zpracování zkrátka nevypadají přesvědčivě (a ani satiricky). Také se nelze zbavit dojmu, že celá zápletka filmu s prohazováním míst po použití schopností neměla nějaký větší dopad na dění ve filmu a byla tam pouze protože to vypadá dobře když akční sekvence jsou plné střihu, různých schopností a ,,teleportace”. Kamila alias Ms. Marvel působí docela dobře jako teeneger i superhrdina, Captain Marvel v podání Brie Larson si díky této komiksovce více fanoušků nezíská a kapitánka Rambeau bude mít prostor zazářit v budoucnu (vzhledem k tomu co se stalo v post credit scene). Typický marvelovský humor také bohužel nebyl, byly nějaké pokusy, ale nebylo to ono. A co se ve výsledku stalo převratného… snad jen to, že Captain Marvel si dala dohromady svoje svědomí, stejně jako kapitánka Rambeau a Kamila potkala svůj idol a odkaz na to, že v budoucnu to směřuje k něčemu velkolepému, čemu přestáváme věřit i my – fanoušci. Na závěr trochu pochvaly a to za stopáž a CGI. Bylo fajn vidět, že i v dnešní době může vzniknout blockbuster pod 120 minut a CGI bylo na kvalitní úrovni, alespoň v něčem si Marvel zachovává laťku nahoře. ()

Dalu007

Ouuui. Tak tohle se nepovedlo. Ostatně jako posledních pár filmu od marvelu. Stále ale ještě dno hledáme,ale už jsem blízko 😁 ()

Marek.Skalka odpad!

Filmy Disney/Marvels jsou poslední roky do kytek. Disney hlásí ztráty více než miliardy dolarů na jejich nových filmech. Do všeho cpou nechutnou politiku LGBTQ+/-; sto a jedno pohlaví a podobné sociální experimenty a diváci na ty filmy prostě nechtějí chodit. Poslední Indiana Jones se tomu ještě docela vyhnul, ale právě Marvels už ne. Přijde mi to jako samoúčelný film s vlastně nulovou zápletkou. Vím, že je to jen můj osobní pohled, ale za roky sledování filmů jsem si všiml toho, že špatný film je pro mne takový, u které začnu klimbat, popřípadě mě vůbec nezajímá, jak dopadne a v kině doslova trpím. Poprvé jsem si toho všiml u filmu Matrix 2 a hlavně tři. U něj vlastně dodnes nevím, jak to celé dopadlo. A Marvels je pro mne takový o kousek lepší Matrix 3.... S asi dvouměsíčním odstupem měním názor. Je to skutečně odpad. ()

SalvorHardin odpad!

Bolo to akoby 3 rozne filmy velmi zle zostrihanych do seba, vtipy trapne, dej nedaval moc zmysel, CGI sem-tam fajn, sem-tam otrasne. Iman Vellani bola najlepsia cast filmu, lebo vyzerala byt jedinym clovekom, ktory mal nejaky entuziazmus, ale ani ona tento film nevedela zachranit. Dalsi Disney-Marvel prepadak a zasluzene tak. ()

PhoenixTears

Takže tak jak jsem již psal u posledního Thóra, od smrti Stana Lee to jde všechno do pr...., a nic nebude jako před tím. Od jeho odchodu, je každý jeden snímek od Marvelu, jen jedna velká slátanina nesmyslů a trapných scén. U tohoto snímku, nebýt Brie larson a Samuel L. Jacksona, tak je to odpad, tak je to za jednu hvězdu. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno