Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

CAR0DEJ

Napriek mnohým kritikám, recenziám a hodnoteniam som sa vidal do kina, pretože trailery ma nahypovali na super-akčnú zábavu a chcel som si urobiť vlastný názor. Stalo sa. Pre mňa je celkom jednoduché povedať, čo funguje a čo nie a prečo to tak rozdeľuje pohľady fanúšikov. To, čo aspoň pre mňa funguje na jedničku je humorná linka. Vtipy sú pre mňa skvelé a nielen že som sa na nich skvele bavil, ale som sa aj s chuti zasmial v kine. Btw Iman Vellani ako mladá Ms Marvel si herecky dává do vrecka svoje staršie kolegyne, pričom aspoň Brie Larson jej občas naozaj pekne sekunduje. Teyonah Parris je pod úroveň pre mňa. No ale čo nefunguje, je vážna linka, ktorá sa proste nedá brať vážne. Ak Režisérka chcela natočiť Teletubbies pozerateľný pre svoju dcéru, tak to mohla urobiť aj inak. Ako naozaj oceňujem nápad urobiť s hlavnej antagonistky trpiteľku a obeť, ale to by prevedenie nesmelo byť také patetické. Btw niekde som čítal, že to bolo prvý krát, čo malo premiéru v ten istý deň dielo MCU pre obidvoch z aktívneho páru, hovorím práve o Zawe Ashton a Tomovi Hiddlestonovi, ktorému dopremiéroval vtedy Loki druhá séria, pričom práve porovnanie kvalít deja a jeho vyvrcholenia v týchto dvoch MCU dielach sa používa ako "rozvetvenie" celého MCU a kde sa to vetví dobrým a kvalitným smerom (Loki druhá séria) a kde vetva, či pohlavári v MCU chcú alebo nechcú, skončí. Loki drží celé MCU vo svojich rukách metaforicky aj doslovne (wink). Ale späť k Dar-Benn, nezapamätateľnému menu, tak ako k postave tohto deja. Celá tá vážna linka je taká patetická, že je uveriteľná a natočená tak pre 5-ročné dieťa. Z môjho pohľadu je to vina všetkých tých ľudí najatých, aby dohliadali na "diverzitu". Ako pokiaľ sa to robí prirodzene a dobre, nemám s tým problém, ale pokiaľ sa to pretláča silou-mocou typu "kvóty", tak to podľa mňa przní umenie. Tu je to jasne vidieť. Ten tlak na girl-power je tak silný, že je to občas aj tragicky na smiech. Mojím odporúčaním by bolo vykašľať sa na vážnosť deja, proste nebrať sa tak vážne a šliapnuť na pedál na podlahu v super-akčnej zábave, pretože tá funguje. ()

Rian_witcher

Šel jsem do toho vystrašený z nízkého hodnocení na CSFD. Překvapivě jsem se ale výborně bavil. Není to klasická marvelovka dle standardního střihu. Snad proto jsou fandové zvyklí na Avengers tak skeptičtí při hodnocení. Mě tenhle komediální styl sedl a občas jsem se i zasmál nejen v duchu, ale i nahlas. Mužské postavy zde mají minimální prostor, Fury působí jako dětinský stařík a korejský princ sloužil víceméně jen ke splnění normy asijských herců. Ale holky si naštěstí bohatě vystačily samy. Iman Vellani byla zábavná mnohem víc než ve svém seriálu a množící se kočičky neměly sebemenší chybu :-) Navíc vše bylo korunováno skvělou záporačnou v podání Zawe Ashton. ()

Jemes

budu přísnější, protože to je už několikátý film ze kterého se nepoučili a stále jedou kvantitu nad kvalitou. U Disney jednoduše neumí dělat ženské charaktery a doslova mají progres 10x rychlejší, jak mužské charaktery a to nemluvím o tom, jak se všechny ženské charaktery mají strašně rády, až je to nenormální vzhledem k tomu, jak si jdou ženy po krku. Ve filmu zničí dvě planety a vlastně to nikoho ani nějak nestresuje a nic nevím o tom, kde nebo co se s nimi stalo. Většinu věcí jsem ani nepochopil, protože to na něčem postaví a pak to porušují a vám v tom dělají guláš. SPOILER!!!!!!! Nejvíc mě však nasrali tím, jak přidali X-men do Marvelu, kde k tomu využili tu nejméně důležitou a výraznou postavu, takže gratuluji Disney k sebezničení a už mě jednoduše ten svět nezajímá. ()

halberdier

Už první Captain Marvel nebyla nějaká bomba, ale pořád šlo o celkem slušný origin důležité postavy Marvel univerza. Bohužel pokračování jede v sestupné kvalitě posledních Marvel filmů a směle konkuruje poslednímu bídnému Ant-Manovi a pro mě osobně je to asi zatím nehjorší Marvelkovka vůbec. V tomto filmu toho moc nefunguje. Zápletka je banální a zcela neoriginální, ústřední záporačka neskutečně nevýrazná a během těch 105 min. se toho na plátně moc nestane. Chemie mezi ústředním ženským triem moc nefunguje a o žádné postavě nelze říct, že by byla zajímavá. Sem tam na povrch vyleze zajímavý napád (zpívající planeta), ale ve většině případů je Marvels prohra. A proboha za co byl utracený ten astronomický rozpočet? Už po Endgame jsem psal, že to budou mít všechny další Marvelkovky složité. Ano příšel skvělý a super úspěšný Spider-Man: No Way Home, ale celá čtvrtá fáze pak byly vesměs průměrné až podprůměrné filmy (s vyjímkou třetích Strážců galaxie), takže jak už bylo řečeno, Marvel bude muset vymyslet co dál, protože tudy cesta nevede. ()

Kushina

Ty filmy od Marvelu jsou většinou fakt shit. Tohle byla taková feministická přehlídka bez špetku kreativity a bez nějakého napětí a zápletky. 50% ()

F2003F

Dalo sa to užiť. Aj keď to je miestami trápne, lepšie ako otrasne nezvládnutý tretí Ant-Man. Cieľovku by to myslím trafilo preto nechápem ten horibilný prepad tržieb. Buď ľudia fakt stratili záujem v komiksovky (čo vyvrátil minimálne Gunn) alebo sú unavení zo stagnujúcej kvality produkcie a zároveň stratili v ňu dôveru alebo bola proste len nedostatočná reklama. Na vypnutie super, ale kebyže si to mám pozrieť druhý raz tak moje hodnotenie prudko klesne. Práve preto nepíšem o smiešnom scenári či niektorých výkonoch, snažil som sa nevšímať. ()

Scaevola

Zajisté jsou to pouze rozpohybované omalovánky, navíc načichlé otravnou propagandou, která nerespektuje psychologické archetypy, a ještě k tomu snímek jen pro znalce, kteří stíhají sledovat všeliké seriály a odbočky, nicméně počin představuje po nějaké době zase jednu klasickou marvelovku: Lehká sci-fi zápletka, sem tam kterýsi vtípek a odkaz na jiné skutečnosti fikčního světa, to vše s výtečnými efekty a sestříhaný v mladistvém rytmu, což říkám vzdor tomu, že už dávno nejsem cílovým divákem. Takže vlastně dobrý film. Samozřejmě ale nejde o dílo dokonalé, pročež mám několik výtek. Antagonista působí jako vždy nedotaženě, respektive jeho minulost a motivace fungují skvěle, ale herecké zpracování pokulhává, protože hereččin výraz se nemění vyjma toho, zda jí právě září digitalizované oči či nikoli. Z tvrďáckého agenta Furyho se nám bohužel stal senilnějící děda, který se občas zmůže na drobnou legraci, avšak jinak jen bezobsažně peskuje podřízené. A konečně se MCU ve své zaslepenosti post-postmoderní ideologií zásadně míjí implicitním divákem, čemuž odpovídají tržby i kritické přijetí – ona totiž trojice hrdinek sice zní zajímavě a jejich vzájemné interakce dokonce i skvěle fungují, ale jaksi nikoho do kina nepřilákají. Vždyť teenageři prosáklí všemožným probuzením odmítají/nejsou schopni sledovat cokoli delšího než několik minut, a proto do kina nedojdou, a zarytým fanouškům neboli bílým mužům, kteří odmítají vzdor rodinám i pracovnímu vytížení dospět, se do kina nechce, protože jsou hlavními postavami přebarevná děvčata. Ach jo. ()

Tomko87

Ako nie je to zase úplne zlé, ale ani bohvie ako dobré... mooooooožno by som tomu dal aj 3* ale tá pridrbaná spievajuca planeta ma dole ako nikdy.. a tak .. Marvel si tak v zadku ako som to dlho nezažil..... ()

JesterKruger odpad!

Myslím si, že ten odpad je zasloužený. Sice bych mohl pochválit výkony a některé hlášky Samuela L. Jacksona, ale kvůli tomu jednu hvězdičku dávat nebudu. První polovina filmu mi spíše lezla na nervy, než abych se u ní nudil. No, ale v druhé polovině filmu jsem se začal hodně, ale opravdu hodně nudit natolik, že jsem si do ruky vzal telefon, a surfoval jsem po Googlu a Instagramu. Vlastně jsem měl potom v tom filmu guláš, když jsem byl na mobilu, ale pořád lepší mít ve filmu guláš, než o něm nevědět ani prd. Jenže o tomhle filmu vlastně není třeba co vědět. Tímto filmem nám Marvel definitivně na*ral do ksichtu, a modlím se, aby Marvel rokem 2024 skončil, a dále už nenatáčel další filmy. ()

Ironhead odpad!

Na tohle se opravdu nedalo dívat, čiré nejen scénáristické peklo. Nia DaCosta měla pro natočení asi jedinou kvalifikaci, že je to žena té správné barvy pleti,  jinak tomu nerozumím. ()

swenyx

Hale jako věděl jsem že to bude špatný a taky že sakra bylo. A ani bych tak neřekl že za to může samotná Captain Marvel, ta celkem i ušla. Ale ta černá bůhvíkdo a to uječený děcko mi neskutečně vadily. Už asi taky prostě nemám na ty mraky superhrdinských slátanin. Kde jsou ty časy, kdy jsem se na každý nový film těšil a kdy jsme tu měli pecku za peckou. Bohužel je tu vidět, že celý scénář je úplně na píču a takovýhle dementí příběh s odpadním zaporákem by nezahrál dobře ani Robert Downey Jr. Jediná věc co bych pochválil je asi vizuál, překvapivě se na to koukalo dobře a CGI vypadalo fakt pěkně. Za mě to tedy nejhorší Marvelovka není, furt je tu třeba Thor: Láska jako hrom, nebo Black Widow, ale určitě to patří do nejhorších. ()

bonovox

Ďalšia slabá Marvelovka, ústredné trio báb dosť otravné a očividne to nebavilo ani najväčšiu hviezdu Brie Larson. Taktiež slabý záporák a o efektoch sa ani netreba baviť. Sklamanie. 30% ()

GejmronCZ

Teda čekal jsem peklo a hele... jediný peklo byla ta zpívající planeta. To bylo cringe až jsem cítil jak mi umírají mozkové buňky a snižuje IQ. Zbytek byl ale fajn. Jen teda ta záporačka byla nic moc. Nevím, jestli to bylo špatně napsanou postavou nebo herečkou. Nešel z ní strach ani respekt a ty pohledy, co házela... to bylo tak divný. Kam se hrabe na Ronana teda. To byl záporák panečku. Musim ale vyzdvihnout akční scény, které vypadaly fakt dobře (když v nich nebyla záporačka). Chemie mezi hrdinkami pěkná a Kamala je správně ujetá fanynka. Jediná hláška mi tam chyběla "Já to řekla nahlas?". Jo a taky se mi líbí to, jak má Carol dost zasviněnej štít ze začátku a snaží se napravit svoje chyby. To je pěkný. Teď jsem jen zvědavej, co uvařej z tý potitulkovky, která byla LU-XU-SNÍ! Hodit vidle do toho může Deadpool, další Avengers nebo další Ant-Man, jestli bude. Zkrátka se tu může změnit ještě dost věcí a žádná z našich postav nemusí být pryč úplně a navždy. To multiverzum je občas fakt sračka XD Když se ale dobře zpracuje (viz. masterpiece Loki), tak to má grády a stojí to za to. Celkem bych si dal nějakýho záporáka, co bude kvalitní, budovaný a obávaný jako Thanos. ------------------------------------------------------- Eeee jo malá poznámka: Kamala je z jinýho světa, tak jak se sakra dostali všichni k sobě?! To nedává smysl. U ní superhrdinové nejsou a jsou jen v komiksech. Eh a pak se jim tam promenáduje Captain Marvel, co je bych řekl power levelem Tier 5 z 5. To by mohlo bejt hodně předváděček a všichni by vytekli. Pozdní EDIT: Tenhle film mi dodal pocit opětovné naděje pro moje sny. Zvláštní, ale hodně uspokojivý pocit. Naděje fakt hezky hřeje. ()

kishi_SO

no zase to nebola taka katastrofa. Silne sebavedome zeny bojuju proti silnej sebavedomej zene. Vdaka kratkej stopazi to ubehlo, bol aj ten slaby vtip trochu a hlavne boli "koťátka". ()

Textorix

Čiže videné a len sa mi potvrdilo, že väčšina ľudí čo tu odpadujú to fakt nevideli. Áno nepatrí to medzi top Marvelovky, ale je to určite lepšie než prvý diel, než Thor 4 aj Quantumania. Konečne tu Carol ukazuje svoju ľudskú stranku, ma chyby a emocie, čo bolo najväčším nedostatkom jednotky. Chemia medzi trojicou hlavných postav je najsilnejšou stránkou tohto filmu a funguje veľmi dobre. Efekty a akcia sú tu priemerné a miestami aj nadpriemer. Humor tu netlači na pílu ako v Thorovi L&T a nechava važnym momemtom pekne vyniknúť, čo bola moja najväčšia obava na zaklade trailerov, ale nakoniec sa nenaplnila. Záporačka mid, motivacie a prevedenie fajn ale na konci veľmi lajdacky zakončený jej pribeh. Celkovo sa však jedná o veľmi kompaktnú a dynamickú komiksovku. Skutočné hodnotenie hlavne kvôli postavám nakoniec solidnych 75%. Nedajte sa hejtermi odradiť, choďte do kina a urobte si vlastný názor. ()

jigsaw44 odpad!

Film je v skutočnosti tak na 1-2 hviezdy, ale dávam hodnotenie: odpad, pretože hlavne detský fanúškovia marvelu tu tomu dávajú hned 5 hviezd bez toho aby to videli, alebo len kvoli tomu, že to je pod MARVEL značkou. tak nech sa to vypriemeruje. Každopádne je to zase jedna z (naj)slabších ženských marveloviek. Každý normálny človek proste uzná, že to na 5 hviezd proste nie je. ()

13Maty13

"Higher. Further. Faster. Together."     ///  Chemie hlavní trojice šlape na výbornou. Akce mě velice překvapila, efekty nebyly zase tak špatný a i jsem se zasmál. Kamala je zlatíčko a castingová trefa! Velký mínus je pro mě jedna z nejhorších záporačkek v MCU. Taky mi tam chybělo trochu více emocí a klidně bych si to dal delší a více propracovanější. U potitulkové scény jsem se musel držet, abych nevypadl z sedačky.   // Jinak ti šašci co to neviděli a hodnotí to tu, by na ČSFD neměli co dělat.   / Hodnocení: 7/10. ()

Tom10000

Dnes na mne čekal v kině další sci - fi fantasy film, jenž se snažil zaujmout, ale jemuž chybí do skutečnosti asi tolik jako jeho vlastní podstatě - tedy nereálnu. Jednalo se o film z dílny Marvel, proslavené spoustou kvalitních snímků, (Avengers, jednotlivé několikadíné příběhy jeho členů, a dalších, vedlejších) u níž však v poslední době zazářil snad jedině seriál Loki (i ten už ale trochu kulhá vinou jakési nucené touhy představit něco nového). Hlavní roli v ní tentokrát hrají rovnou čtyři ženy, namísto jedné, (pokus o feminizaci rodiny superhrdinů? Dost možná) a příběh o nich nám ukazuje zcela novou tvář společnosti, a zejména rádoby dobrých nápadů scénáristů. Pokud nám ještě připadal třetí díl Thora relativně dobrý, ačkoliv už sahal spíše do sekce komedie a dosti přeháněl, (naštěstí ve prospěch díla) a čtvrtý velmi praštěný, bez špetky příběhu, (snad vyjma smutného úmrtí Thorovy dívky, i ta ale nebyla představena ve světle krásy) druhé pokračování Kapitánky Marvel, jež dokonce ani nedostalo pořadové číslo, střílelo doslova od boku (...). Rozhodnul jsem se dnes shrnout klady, zápory, zmínit nesrovnalosti, a zhodnotit hrdiny jako takové. (SPOILERY!) Tedy zaprvé: vyzdvihuji Ferkena jménem Goosy, a obecně příběh o tomto druhu bytostí. Patrně jsme měli jedinečnou možnost poznat skutečnou lásku Furyho k nim, a též zjistit, že umí žít i bez kyslíku, soudě podle vydařené scény, kdy s jedním z nich, s tím prvním, letí Carol vesmírem. Následuje záhada divných vajec, a poté už jedna z nejlepčích scén, kdy se jich z nich vyrojí více než třicet (tedy, malých "koťat", ač víme, že se jedná o Flerkeny). Též mne upoutala hlavní záporná hrdinka, jejíž odvaha změnit řád a nezemřít nadarmo konečně ukázala správným směrem. Získala velké množství moci, a pouze její fyzická povaha nedokázala nápor síly vydžet. Navíc, měla u sebe žezlo Kree, čímž jsme mohli uhodnout její nástupnictví po Coranovi (či jak se jmenoval). A nakonec zaujala výměna mezi hrdinkami, středobod příběhu.A možná ještě úchvatnost místa, kde sídlil uprchlický tábor Scrullů. Ale zde už klady končí. Tedy zadruhé, zápory: zpěv obyvatel planety, kde se Carol stala princeznou, mi připadal velmi střelený. Podivná nesmyslnost v logice Flerkenů, kteří dříve požírali jen Kree, ale tu bych asi též zařadil mezi chyby ve filmu. Rychle utnutý konec děje. Nedostatečně vysvětlená minuost Carol (asi s ní spěchali). Mohl bych zmínit i další, jako třeba až nelogickou převahu kladných postav nad zápornými, (více než pět ku jedné, což už zřejmě nestačí na řádné oživení příběhu, jako třeba u Thanose v Avengers) čímž postrádal příběh na dramatičnosti, ale o tom se zde nechci dále bavit. Zatřetí: mimo řečech o už zmíněném špatném převzetí nápadu s Flerkeny jsme měli možnost sledovat Carol, kterak bere žezlo Kree, jako kdyby na ni kámen nekonečna, v něm uložený, zřejmě nehrál roli (a navíc, jak se tam vzal?). Střážci Galaxie s ním bojovali, seč mohli, a skoro nepřežili. Asi má Carol se svojí silou výhodu. Podobně jako když ji jednou záporkyně chytí, a bere jí její moc. Čekal bych oslabení na jedné straně, když druhá sílí. Asi si tu nehrajeme na X - meny, kteří v závěru filmu přijdou, kde na Jean Greyovou vyvíjela podobný náklad Bytost z jiného světa, a kde zeslábla, aby se nakonec znovu chopila moci. A nakonec je třeba i zmínit, mimo zvláštní úvahy o Ms. Marvel, (mladé dívce) jež asi dokáže s dávnými náramky činit divy. Jednou má dva, podruhé zase jeden. A navíc s nimi asi umí vydržet bez kyslíku. Ano, zde beru za logické připodobnit magii v něm obsaženou té, již vlastní Carol, ale potřebovalo by to lepší vysvětlení. Nakonec maličkost: v jedné scéně Carol pláče, a z očí jí tečou slzy, jedna po druhé, aby ve střihu rázmem zmizely, a to dost nápadně (...). Tedy krátce začtvrté: Brie Larson se zde jevila jako Carol více náladová, tvrdohlavá, a též sebevědomější, skoro až arogantní. Iman Vellani posoudit přímo nemohu, viděl jsem jen film, nikoli i seriál o ní. Každopádně zaujala. Teyonah Parris, upřímně, zklamala. Zkrátka mi nepřipadala moc sympatická, ale to je pouze můj osobní názor. A Zawe Ashton? Skoro až výtečná, jen dlouho nevydržela, škoda (...). Celkov dávám 60 procent. Nikoli špatný film, ale na lepší ohodnocení zkrátka nestačí. Zkuste si ho zhlédnout během klidného pohodového večera, kdy máte náladu i na lehčí, nenáročné a vtipné snímky od Marvelu. () (menej) (viac)

vaclav.g.kar

Standardní Marvelovská podívaná. Opět nechápu míru pobouření, Marvels koukají z vysoka na původní film s C. Mervel.  Brie a spol. tu dávají do filmu šťávu, jasný není to echt kvalita a záporačka je vyložen špatná. Zbytek filmu je ale minimálně průměrný až lehce nadprůměrný. Mrzí mě že lidi už tolik komiksovky netáhnou a doufám že do budoucna přijde komiksová renezance. Protože potitulkovka ve mě rozmýchala fanouškovství na 100%, i když nebyla uplně CGI úžasná. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno