Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (CinemArt SK)

B!shop

Zabavny, ale vlastne hrozna kravina. Zmatenej dej, nezajimavej pribeh, tri vcelku sympaticky hlavni hrdinky, ze zacatku zajimava akce, ktera se bohuzel ale rychle okouka, docela povedeny triky a par vtipnejch scen. Tezko rict, jestli to mela byt parodie nebo to melo byt cileny na pubertalni holky a nebo to jen Marvel jako posledni dobou skoro porad opet nezvladnul. Diky kratky stopazi to nastesti docela slusne odsejpa, takze me to vlastne buhvijak nestvalo, ale proste dalsi z tech filmu, na ktery si clovek po tejdnu nevzpomene. ()

Chrustyn

Emancipační sračka a dno (nejen komiksového) filmu. Absolutní režijní rezignace na vytvoření zábavného filmu. Hnusně vypadající film s příšerným obsazením, jehož jediným cílem, bylo vybrat herce z co největšího množství světadílů ale bez jakéhokoliv hereckého umu. Vizuálně odporné s jednou slušnou akční scénou v první třetině filmu. Odpornost za kterou bych nechal vycházet vedení Disney i Marvel a zakázal přístup všech ženských, rádoby progresivních režisérek, které neumí točit velké filmy. 1* za Brie Larsen, které to sluší a je to jediné na co se dá koukat. Kde jsou ty doby co jsme nadávali na Snydera, jehož komiksárny v tomto srovnání vypadají jak veledíla. ()

Lima

Je to furt lepší, než ´Quantumania´ a opravdu si myslím, že režisérka Nia DaCosta je talentovaná (viz. předchozí povedený ´Candyman´). Problém je v tom, že ona sama prohlásila, že chtěla natočit film, na který by se s chutí podívala její malá dcerka. A to je ono. Cílovka téhle matlaniny je věkově někde mezi 5 lety a rannou pubertou, zbytek tenhle na sílu tlačený girl-power manifest asi bude těžko trávit, navíc se záporačkou, která je největším castingovým omylem v celé marvelovské franšíze. Ano, má to jeden vtipný nápad (flerkeni za doprovodu hudby A. L. Webbera), sledovat zbytek je ale zábavný pouze v ujištění, jak je Marvel v naprosté křeči a neví kudy kam. ()

Colby Sawyer

Nejhorší Marvelovka to není, DC srágory jsou ještě o level níž, ale sakra dobrý film to taky není. Nejlepší na tom jsou potitulkovky, které vyvolávají v člověku pocit, že příště už to bude určitě zas dobrý, protože vás většinu filmu bude hlodat, proč Marvel netočí radši Bladea, Fantastickou Čtyřku nebo milované X-Meny. Stejně jako u Black Widow nebo třeba Eternals na člověka křičí ta zbytečnost. Nikdo to nechtěl, v komiksech najdeme myriádu skvělých věcí k převedení na plátno no a my dostaneme tohle. Příběh je lame, plný cringe momentů, kde to vypadá, že plac navštívil unhinged Taika. Ústřední trio má fajn chemii, ale o nějaké smysluplné psychologii nebo vývoji nelze mluvit. Záporačka je vyloženě tragédie, kde její motivace je prostě to, že je zlá. Navíc má z neznámého důvodu po celou dobu psychopatický výraz a zuby připomínají smažku někde z nádra. Nevím, kdo Feigemu přesně přiložil pistoli k hlavě a řekl, že se pojede kvantita podle uměle vycucaných tabulek a na kvalitu sere pes. Dá se to přežít, ale už by Loki mohl celou tuhle fázi odpálit a začít znovu někde kvalitně. ()

DJ_bart

Spíš než typickou produktovou marvelovkou jak z běžícího pásu jsou Marvels spíš situačně-komediální space-operou, která by jako přímo vypadla ze stránek komiksových sešitů [muzikálně taneční pasáž zcela upřímně geniální]. Tandem Brie Larson - Iman Vellani - Teyonah Parris + Samuel madafaka Jackson nemá chybu a konceptuálně funguje na výbornou jak z hlediska vzájemný dynamiky mezi protagonisty, akce, tak i komediálního timingu. Marvels jsou tak ve výsledku sice nenáročnou, ale zábavnou jednohubkou, která se nebere příliš vážně, díky čemuž jde o 90 minut nefalšovanýho komiksovýho bizáru at its finest u kterýho jsem se fakt bavil.... 7 vesmírných kočiček z 10 .... PS: teas na Young Avengers a X-Meny veeelmi potěšil. ()

• Nia DaCosta je první Afroameričankou, která režírovala film studia Marvel. (KGBelik)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (viac)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)