Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

Lyžař

Dlouhou dobu kde nic, tu nic..napeti zcela jineho razu nez v Jehnatkach. Ale pak prisel zaver. A to stalo za to. Uz chapu, co na tehle serii filmu lidi vidi... ()

helloween93

Dlouho ho trvalo, než jsem se k tomuto filmu konečně dostal. Podle hodnocení jsem čekal jednu ze Scottových slabších chvilek, ale spíš je to přesně naopak. Italská část z Florencie se pyšní super atmosférou podpořenou crooky italským policajtem a výborný Gary Oldman jako znetvořený Mason Verger. Já jsem čekal, že celý film bude o hledání Lectera, ale když nemůže Mohammed k hoře, musí hora k Mohammedovi. 4* ()

Raaavenek

Jediná zajímavá scéna tohoto filmu byla, když nechal Hannibal vyhřeznout střeva na náměstí. Jinak jsem se strašně nudil a nezachránily to ani nádherné oči Julianne Morre. ()

Biopler

Nebolo to zlé pokračovanie, má to pamätné scény, hlavne keď Lecter ukáže Pazzimu na premietačke, že bude ďalší na rade a potom tá črevná scéna na balkóne - pekné (som ja ale morbídny). Bol to pokus o efekt práčky, ktorý podľa mňa vyšiel hlavne vďaka Hopkinsovi, chlapík sa pre tú rolu narodil. Musím hviezdu ubrať kvôli koncu, ktorý bol dosť uletený. ()

Dimo

Velmi solidní pokračování s napínavou atmosférou, excelujícím Hopkinsem a bravurnými scénami plných neustálého jemného mražení. Tři a půl. ()

radaza

Scottovy filmy mám rád. Mlčení jehňátek to sice není, ale film je dostatečně mrazivý, ponurý i šokující a herecké výkony se mi líbí. Julianne Moore je trochu topornější, ale Hopkinsův image šíleného a geniálního starého mládence je přesný. Liotta je ve své roli (ani si u něj nepamatuji nějaké vybočení z typu) a Oldman i Giannini jsou skvělí. Konec je jiný než v knize, ale Clarice v posteli s Hannibalem by asi běžní diváci nevydýchali, natož místní kritici. ()

AngelG

Jediné scény, které stojí za to, jsou pro mě asi scény s prasaty a konečná scéna s jezením vlastního mozku. jinak nic moc :( ()

Jakubik

O trošičku lepší než předchozí Mlčení jehňátek ale pořád tomu nemohu přijít na jméno...závěr je až neuvěřitelný a proto se mi líbil film více než předchůdce. ()

Fat'Fatal

Hannibal je řemeslně dobře zpracovaný film, ovšem bez Jodie Foster poloviční, Julianne Moore se sice snaží, ale na svou předchůdkyni rozhodně nemá. Hannibal si žije poklidným životem, dokud ho nezačne pronásledovat Mason, jehož tvář mě dost odpuzovala :) Lidožroutští divočáci byli třešničkou na dortu brutality, které je tady poměrně dost, v čele s dnes již kultovní mozkovou scénou. Bohužel vše se točí v poněkud přílišné tmě, občas jsem se ve zmateném ději ztrácel a proto nemohu dát vyšší hodnocení. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

mupimup

Pokračování úspěšného snímku Mlčení jehňátek bylo zásadně ovlivněno jak jiným režisérem, tak dalším neangažováním se Jodie Foster coby agentky FBI Starlingové a obsazením této postavy Julian Moore. Přestože rozdílně, jsou obě protagonistky natolik charismatické, že přeorientování se z jednoho stylu projevu na druhý mi nečinilo větší obtíže. Nutno říci, že hladkosti tohoto procesu značně napomáhají jisté herecké výkony a zručné zpracování příběhu. Neskutečnou atmosféru Lecterova italského útočiště dokonale podbarvuje Zimmerova hudba v popředí s nádherným operním motivem zkomponovaným čistě pro tento film Patrickem Cassidim. Kvalitu snímku umocňují i některé mistrné okrajové scény jako čichová zkouška Lecterova dopisu nebo čekání inspektora Pazziho zda Lecter uchopí rukojeť zavazadla. Film jednoznačně staví na chemii vztahu obou hlavních postav, která kulminuje v závěru filmu před pozadím značně netradičního kulinářského zážitku. Umným vedením je zde diváku vsugerován dojem neskutečna, místy jsem vnímal scénu odosobněně jako bych byl nadopován sedativy spolu se Starlingovou. Výše uvedené změny tedy příběhu rozhodně neublížily a Hannibal má svou kvalitou právo na obsazování nejvyšších příček oblíbenosti diváků. Zkrátka jak říká výborně dabovaný Dr. Lecter : Eňo ňuňo ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)