Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

sebo9629

Film sa vliekol, nemal dobré tempo, niektoré udalosti nedávali zmysel, príbeh ma veľmi nezaujal a ani herecké výkony neboli nijak úchvatné... Hodnotenie: 5.7/10 ()

Silencia90

Tento díl je nejméně věrný předloze, ale moc se tomu nedivím. Zato Clarice je daleko více taková, jak jsem si ji představovala z knih. Nejsem si ale úplně jista, zda bych to bez knihy pochopila, navíc se film zařazuje takovýmto koncem do průměru, přičemž konec v knize byl naprosto nepředvídatelný, neuvěřitelný, nepředstavitelný a nereálný :D Proto (přesto) musím konstatovat, že kniha je o dost lepší. 1,5* ()

Saur.us

Kvalitativně postavené vysoko nad Zrození, lehce pod úrověň Červeného draka ale hluboko pod Mlčení Jehňátek. R. Scott dělal co mohl ale i když publiku navařil spoustu Hannibalových pochoutek a mnohdy nezapomenutelných, brutálních scén, nepodařilo se mu navázat na kvalitnější předchůdce. A. Hopkins se také snažil ale tolik ďábla už z něj bohužel nevyzařovalo. Připomínal mi spíš zvrhlejší verzi J. Bourna. Kolem a dokola jde o kvalitní thriller s prvky opravdu černého humoru, který je ale bohužel příliš zatížený kvalitou ostatních dílů. Horší 4* ()

zahadum

Nemôžem tomu uveriť takto nasilu tlačiť, ničiť, trhať a poriadne zneuctiť zlovestnú postavu ktorou bol Dr.Hannibal Lecter. Nečudo,že Jodie Foster sa zhrozila a razantne odmietla točiť po prečítaní scenára. ps: v akváriu nebol úhor ale murena. ()

Deleatur

Vzhledem k osobě režiséra a obsazení zklamání. U tématu byla ale otázka, zda to byla jen jejich vina - téměř všechny postavy byly nesympatické. Nebylo divu, že se agentka Clarice Starlingová (Mooreová) v takovém prostředí zatvrdila, ale ztratila pel, který jí propůjčila Jodie Fosterová v Mlčení jehňátek. Třebaže se dalo ocenit aspoň to, že ze svých zásad před nikým a za žádnou cenu neslevila. Hopkins svoji postavu dr. Hannibala Lectera v repríze odlehčil, ale spíš k její škodě. Reprízu si odbyl - tentokrát bez výraznějších protestů gay aktivistů - i další odpudivý homosexuál, přičemž fyzické zohavení v tom hrálo nejmenší roli. Třeba bylo pro aktivisty podstatné, že to tentokrát nebyl vrah, ale oběť, že násilí buď obracel proti sobě, nebo proti provinilým (potud aspoň ve filmu), a nakonec, že kvůli fyzickým indispozicím mohl být těžko tak křiklavý jako Jame Gumb (Ted Levine). (Seriáloví tvůrci, kteří pěstovali homoerotiku mezi agentem Willem Grahamem a dr. Lecterem, z postavy Masona Vergera udělali "jen" psychopatického sadistu. Po úplnost: podle ohlasů byla románová postava ještě horší - pedofil.) 57% ()

peetrejr

Mlčanie Jahniat bolo úžasné, pokračuje v jeho šľapajách aj Hannibal? Nuž, presne to budem dnes riešiť v tejto recenzii. Ale nepredbiehajme. Réžie sa ujal skúsený a uznávaný režisér - Ridley Scott. Hannibala stále hrá Hopkins. Zmenila sa "iba" Clarice, ktorú už nehrá Jodie Foster, ale Julianne Moore. Čo sa týka herectva, Jodie to zvládla na jednotku, Julianne na takú tri mínus. Nesedela mi, nepríde mi sympatická ale tá malinká podobnosť sa medzi nimi nájde. Hannibal je opäť skvostne zahraný, ale už tá desivosť z neho trošku vyprcháva. Zas na druhú stranu film nešetril nechutnými scénami, čo o Mlčaní povedať nemôžem. Príbeh ma vôbec nezaujal. Prvý diel mal cez dve hoďky ale nikdy ma nenapadlo ani privrieť oko, tu som už po hodine a pol pozeral mobil, a už som si hovoril, že kedy to už skončí. Málom by som zabudol na Garyho, ktorý hral vo filme zombíka a keby som si nevygúglil, že koho hral, asi by som na to neprišiel. Dej je absolútne divný, ono zo začiatku sa to dá zniesť ale ku koncu sa to nejak zvláštne prekombinuje a ja som po pozretí filmu ostal v póze, ktorú by sa dalo nazvať ako: divný výjav teenagera, keď vidí niečo, čomu za prvé, vôbec nechápe, ale zároveň nevie čomu by mal chápať, za druhé, ani nevie čo sa mu to páčilo, a je celkovo zmätený. Pýtate sa že o kom som hovoril? dám vám nápovedu (nie som to ja) - (klamem). Hannibal proste zdrhne a robí nejaké prednášky a dáva úchylné pohľady na ženy, taká klasika. Clarice je už velice známa, a má jednu veľkú akciu, tá sa zvrhne a jej kariéra je na pokraji pádu (presne ako ja pri pozeraní sa na tento film). Bla, bla bla, proste dlhé dve hodiny sa pozerám na nejakú zlepenicu, neviem... Ešte kým ho (Hannibala) naháňal detektív tak to bolo také trochu krimi, ale akonáhle sa dej začne jašiť, tak ide celý film do hlbokej čiernej diery (fakt je že čierna diera je dosť hlboká). Koniec/posledná večera je actually good, a aj koniec v lietadle, ale to je asi reálne to nahustejšie. Červený drak je údajne lepší tak uvidím. Mňa Hannibal nejak nenadchol a mám z neho proste zmiešaný pocit. ()

Puol

Po opätovnom zhliadnutí s niekoľkoročným odstupom dvíham hodnotenie na 4*. Ridley Scott je zručný režisér, ktorý nepotrebuje nikoho kopírovať. Prvý diel pripomína len postava Anthony Hopkinsa, hlavne jeho hlas. Julianne Moore je fajn. Nájde sa zopár scén, hlavne na konci filmu, ktoré sú fakt nechutne a až nechcene zábavne. ()

Lindushka

Chvíľami to na mňa pôsobilo ako absurdný horror. Tento film sa dostal z fázy hrôzostrašnosti do fázy smiešnej absurdnosti. Masový vrah, ktorý sa voňavkuje parfémom vyrobeným na zakázku, večeria ľudské mozgy a je zamilovaný do policajtky, ktorej vypisuje navoňané listy. Aké romantické. ()

#47

Tak trochu jiný Haninibal než jsme byli zvyklí z Mlčení jehňátek a Červeného draka...ale prostě si nemůžu pomoct ale tento archetyp geniálního úchylného zločince výborně ztvárněného mistrem Hopkinsem nemůže spadnout do průměru, Julianne Moore je minimálně stejně atraktivní jako její předchůdkyně, Florencie je nádherná už stovky let...a v rukou velmi zručného Ridleyho Scotta je tento kriminální thriller minimálně důstojným pokračováním příběhu Lectrova zvráceného života. Navíc závěr je přímo lahůdkový :-) ()

Mike.mk1

Náhodou to nebylo zas tak špatný, J. Moore J. Fosterovou nenahradí, to je fakt, ale myslím že důstojné pokračování to určitě bylo, Hopkins opět výborný. Dost bizarní byla vážná hudba při "prasečích" hodech. Další pokračování už by ale natáčet neměli. ()

DHDV

Klaním se k tomu, že je tohle povedené pokračování leč mohlo být lepší. Ale nezatracuji tento film. Dle mého názoru je tohle dobře dovedená filmařina se slabším scénářem. Na druhou stranu ale sekvence z Itálie nemá chybu. Nápad o lidské ješitnosti a schovaném Hanibalovi tomu to filmu přidalo punc dobrodružnosti. Co se týče brutality filmu, není nikterak šokující „spíše takový pohádkový horůrek“ i když se snaží šokovat moc to nejde.. Možná to filmu chybí nejvíce, stejně jako atmosféra z 1. Dílu z psychiatrické léčebny. Na druhou stranu Scott nezklamal, co se týče krásné kamery a skvělého střihu. A samozřejmě výborný soudntrackem… Film není špatným pokračováním, je posunuje Hanibala tam, kam si to žádá doba. Mezi filmy oba díly uplynulo 10 let, 10 let za kterých se zcela změnil styl točení. Takže se nedivte, že z „inteligentního hororu/dramatu“ je rázem „thriller/horor“…. ()

Hapretor

Oh my God! Co toto mělo jako být?! V prvním díle se ustrašená a houževnatá agentka doslova třásla jen, když se na ní Hannibal podíval. A od jejich prvního setkání mi nepříjemně mrazilo v zádech. Tady, v díle druhém, se mi akorát nepříjemně sedělo u obrazovky. Nuda, nuda a blbost. Mrazivá atmosféra mezi Clarice a Hannibalem je úplně fuč, Clarice nám vyzrála a je to hubatý suverén, který neváhá poslat Hannibala do prdele, a to je úplně někde jinde, než co dělalo první díl tím pravým, prvním povedeným dílem. Tady je tedy skoro spolupachatel, přinejmenšim "partnerka do nepohody - na hraní". Pane Scotte, občas se to zkrátka nevyvede, jak si člověk představuje. Tady není nic, co bych mohl vychválit. Jak první díl je alespoň snaživě "psychologický", tak druhý je snaživě "akční" a "násilný - šokující". Tím spíše je ale debilní. Opět jasný důkaz, že nemá smysl za každou cenu točit pokračování, protože jak je to moc nucené, stojí to za prd. Gary Stařec v roli hnusáka mě sice dost překvapil, ale to opravdu nestačí. Scéna s mozkem mi přišla spíše trapná, než brutální či vtipná. Ale snaha byla. Já osobně toto, ale, považuji za úplně zbytečný počin a rozvrácení krásně mrazivé atmosféry prvího dílu. A Julie Můra prostě na J. Foster nemá. Nemá tu křehkost, nemá to charisma, nemá tam zkrátka co dělat. A další díly jsou zbytečné jakbysmet! ()

Luk Skywalker

Nic moc pokračování, příběh je tuctový, atmosféra jedničky je pryč. Film zlepšuje výkon Hopkinse a Mooreové, která důstojně nahrazuje Jodie Fosterovou. ()

Páně

Ridleymu se vůbec nepodařilo diváka k Hannibalovi nějak víc připoutat či nechat mu nahlédnout do duše. Co se mu pohříchu naopak povedlo je poměrně nezáživné tempo, které vás pomalu ale jistě totálně unudí. Jsou filmy kde takové tempo funguje, to ale není tento případ. Dohromady to všechno nakonec hlavně i přes velká očekávání působí poněkud nedopečeně. ()

GOREGASM

Perfektně vystižená a na různý způsob pulzující atmosféra jednotlivých lokací (Florencie bere svým bizarně gurmánským pojetím dech) a v řadě detailů excelující Ridley Scott, dělají z Hannibala obskurně opojnou symfonii, kterou je přes dějovou návaznost zbytečné srovnávat s Jehňaty. Dovolím si tvrdit, že Anthony je zde ještě Hannibalovitější než poprvé, Julliane Moore jako by hereckou kvalitou Jodie z oka vypadla a vizuální razance Ridleyho Scotta byla pro zmrtvýchvstání v koutku duše zamilovaného kanibala tou nejlepší volbou. Opravdu působivý sled mistrně nasnímaných a zahraných scén, který Harrisově knize (já to fakt četl) mluví z duše a posouvá kult aristokratického lidojeda na vrchol. 100% P.S. Ridley nepotřebuje nasazovat Hannibalovi masku, aby nás posadil na zadek, ale "stačí" mu k tomu dva mistrně komponované záběry na Hopkinsův obličej. Kdo viděl, ví o čem mluvím... ()

Heroine

Nevím proč by měl být Hannibal horší, než jeho předchůdce Mlčení Jehňátek. Lidem může vadit trošku jiné obsazení, (i když kromě Hopkinse by se mohl zaměnit každý, mně by to nevadilo...), můžou mít kecy o tom, že to Ridley Scott "nezvládl"... Podle mně je to ale vynikající film, s jedinečnou atmosférou, plný černého humoru a působivých scén a nápadů. ()

Raziel_cz

S tímhle Scott slušně ujel. A nejen on. Scénář zaznamenal oproti Mlčení jehňátek co do kvality neskutečný propad dolů. Většinu z těch dvou hodin jsem se dost nudil, a to bych od filmu s Lecterem fakt nečekal. Problém je, že ačkoliv se na něj snímek soustřeďuje víc než předchůdce (i nástupce), vlastně nemá co říct. Moc se tu toho neděje, a když už něco ano, je to nehorázně roztahané, hlavně naplnit stopáž. Scottovy monumentální záběry doplněné Zimmerovou hudbou s tím vůbec nejdou dohromady a Hannibal ve výsledku – i díky lacinému hraní na nechutnosti (pokaždé, když vstoupí na scénu Verger, následuje co nejvíc záběrů na jeho ksicht) – působí jako šlichta umíchaná pro televizi. Julianne Moore mám rád, ale tady se moc nepředvedla a taky nechápu, na co je mít ve filmu Garyho Oldmana, když se schovává za maskou a mění hlas. Anthony Hopkins oproti tomu solidní. Ještě nebyl tak rozjetý jako v Červeném drakovi a neujížděl. Lecter na svobodě ovšem není moc zábavný a jeho motivům k návratu do USA jsem popravdě moc nerozuměl. Nebo rozuměl, ale radši doufal, že nerozumím. Takhle polopatický totiž nikdy nebyl. Hra na kočku a na myš tu sice je, ale už ne v psychologickém kontextu, což mě mrzí nejvíc. Špatná detektivka, slabý thriller. Strašnej provar. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)