Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

Oxymoron

Asi nejhorší snímek z celé hannibalské ságy. Pár momentů určitě upoutá, mnohem víc jich ale rozkmitává vaše koutky do úsměvu a to by se asi u thrilleru dít nemělo. ()

newt17

Po tom finále se mi chtělo zvracet. Téměř fyzicky jsem u něj tpěl. Což je ta největší pochvala, jakou můžu tvůrcům dát. Teatrální, ale jistým zvráceným způsobem zábavné - a z obou důvodů nezapomenutelné. ()

wampire23

Nechápem tie nízke hodnotenia. Jasnééé, na Mlčanie to nemá. Ale že je v modrom políčku mi príde ako veľká nespravodlivosť. V Mlčaní mi najviac chýbalo to, že neukázali Hannibala, ako si ,,užíva s ľuďmi":D. Takže tu sme ho videli v plnej kráse. 80% ()

Rekpet

Popravě mi tenhle film přišel jako nejlepší ze všech, tedy až do polsední scény. !-SPOILER-! celá ta scéna kolem mozku a celkově té oběti se mi nelíbí, nemyslím celkově, je to geniální, večeře s Clarice.. Ale ta oběť tám prostě neměla být, nesedí mi to tam !-SPOILER END-! Takže nakonec tedy jen 4*, I když pořád nad tím uvažuji, jako nejlepším dílem "triologie", i když s nejnižším hodnocením. ()

Nolanofil

Miestami zaujímavý thriller s velmi slabým scenárom, s nepasujúcou Julian Moore, shaprujúcou logikou a bez atmosféry. Úplne zbytočný film. ()

Jaroslaf

Julianne Moore hraje tak o jednu osminu lépe než Jodie Foster, Anthony je pořád ten jemný elegán, obsazení Gary Oldmana byl asi nejzbytečnější casting ever a osud Raye Liotty jsem mu přál víc než komukoliv jinému, jelikož je to pro mě asi nejnesympatičtější herec hollywoodu :) Jinak vážně celkem zbytečný film. ()

Haniczka

Zvrácená velkodušnost kanibalova romantického srdíčka, kdy se rozplývá nad renesancí nebo Johanem Sebastianem a přitom pojídá mozek, mě prostě přijde divná. Tenhle film je divnej, je divně natočenej a o divnejch věcech a celý vyznění je takový divný. Zlatý jehňátka... ()

Flopik

Oproti prvému dielu cítim sklamanie. Čakal som, že keď bude Hannibal na slobode pôjde sa v inom tempe. Namiesto toho ma prvá hodina filmu vôbec nebavila a chýbali mi tie scény Hannibala a Clarice. Náhrada Jodie mi nejako veľmi nevadila. Najlepších je rozhodne posledných 15 minút kde dôjde na nejaké to papi(plus Julianne v tých šatoch nádherná) a maska Garyho ktorý vyzeral skvelo hnusne. Ale za celok viac ako 3* dať nemôžem. ()

petikacka

K tomuto pokračování mám pouze jedno...Šíleně krásná Florencie a šíleně nestvůrná hra kočky s myší. Ovšem co dodnes nemůžu strávit a snést je scéna večeře, kdy má Ray Liotta otevřenou ( já se na to dodnes nemůžu dívat, viděla jsem to pouze jednou!!!) mysl. Je to tak odporné až je to téměř geniální. Za mě naprosto zvrácených 85% ()

Šmoula

Bohužel nejhorší film ze všech dvou dalších, které byly natočeny. To ovšem nesnižuje kvalitu a dokonalost Dr. Hanibala Lectra. Výborná je i Julianne Moore v roli vyšetřovatelky FBI. Za velmi vydařenou scénu považuji tu, kdy doktor nabízí vyšetřovatelce kus osmaženého mozku"svého přítele". Já bych to na jejím místě asi nevydržel. ()

laserr

Velmi naturalistické, ke konci je už člověk tak otrlý, že si poslední scénu ani neužije. Julianne Moore, přestože se snaží seč může není pro roli tak "vhodná" jako Jodie Foster. Takže jediné, co zbývá je scénář, který je sice horší než u jedničky, ale pořád ještě dobrý, dobrá režie a hlavně zase dokonalý Anthony Hopkins, díky němuž film stojí za zhlédnutí. ()

RadimFišer

Mrazí mě z toho v zátylku, když se dívám na tento film. Kldině bych s ním strávil pohodlný, pohotový a velice příjemný večer plný údivu a sledování drobností, kterých jsem si dříve nevšiml. Třeba začátek začíná přímo tragicky krutě. Střelba mezi Starlingovou a ženou, co vytáhne samopal. A závěr je ještě působivější. Pan Hannibal Lecter, v mém popisu se vší úctou, vyučuje někde v Itálii na univerzitě tak působivě a tajemně, že by jste tam jeli za ním a stali se s ním studenti. Myslím, že tento film budou mít radši ženy než muži, kvůli tajemnosti. Ale muži pro násilí a krvelačnost. Tento film je legenda a zaslouží si naprostou úctu a zdvořilost filmového kritika. Podle mě je na stejné úrovni jako Mlčení jehňátek. Za pět hvězd... ()

El-Barto

Anthony Hopkins mě přesvědčil, že Dr. Hannibala Lectera nehraje, že jím prostě je. Nesrovnávat se slavným Mlčením jehňátek je obtížné, ale i tak zde máme poměrně slušné pokračování, které stojí za pozornost. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)