Gangy New Yorku

• Česko Gangy New Yorku (viac)
USA / Taliansko, 2002, 166 min

Réžia:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (viac)

Film Martina Scorseseho Gangy New Yorku se odehrává v 60. letech 19. století na jihu Manhattanu. Občanská válka je v plném proudu a Amerika stojí na pokraji chaosu. Pro chudé obyvatele New Yorku to však není jediná válka - druhá se odehrává přímo v ulicích za jejich okny. Jejich domovem je čtvrť Five Points - jedna z nejchudších čtvrtí v celé Americe, která je sužována neustálými boji mezi znepřátelenými gangy, usilujícími o nadvládu v ulicích. Čtvrť plná bídy a zločinu, která se stala magnetem pro aktivity podsvětí. V tomto období nespoutané kriminality a korupce v nejvyšších kruzích městské správy se odehrává příběh mladého irskoamerického přistěhovalce Amsterdama Vallona (Leonardo DiCaprio). Ten se po patnáctiletém pobytu ve vězení vrací do Five Points, aby zde pomstil smrt svého otce, kterou má na svědomí mocný šéf protipřistěhovaleckého gangu William Cutting, přezdívaný Bill the Butcher (Daniel Day-Lewis). Amsterdam ví, že prvním krokem ke splnění jeho úkolu je průnik do užšího okruhu Billyho přátel. Potíže se ale stupňují, když se seznámí s tajemnou kapsářkou Jenny Everdeane (Cameron Diaz), jejíž dokonalou samostatností a nepřehlédnutelným půvabem je okouzlen. Jenny má však také svou minulost, což nečekaně zkomplikuje jeho plán. Amsterdamova cesta se postupně mění v boj o osobní přežití a nalezení útočiště pro jeho lid. Během velkých pouličních bouří v roce 1863, které se staly nejdramatičtější kapitolou v dějinách amerických městských nepokojů, dosahuje jeho zápas s osudem svého vrcholu. (oficiálny text distribútora)

Sgt.Pepper

První spolupráce Scorsese & DiCaprio..a asi nejslabší..filmařsky rozhodně neodfláknuté, to ani v nejmenším, ale scénář a zdlouhavost trochu brzdí..na podruhé určitě lepší, třeba na potřetí mě to dostane úplně..Day-Lewis hraje záporňáka opravdu slizky..Leonardo vypadá hodně drsně a dospěle, ale jeho Amsterdam patří v žebříčku výkonů do druhé poloviny..diaz nemám rád a tady mou nenávist vynásobila pěti a výsledek dala na druhou.. ()

B4TM4N

Bezchybně (jako to Marťa umí) zpracovaný příběh pomsty jednoho muže na pozadí společenských změn v USA v polovině 19. století. Výprava je skvělá, město působí neskutečně syrově a celkový velmi naturalistický způsob ztvárnění je pro mě osobně velkým plusem. Výborné jsou také kostýmy, ty cilindry...švihácká záležitost. Herecky koncertují jak Leonardo, tak především Daniel Day-Lewis a na omezeném prostoru i Liam Neeson. Velkorysá stopáž, se kterou mívám v poslední době díky permanentní únavě problém, zde rozhodně nevadí a ty dvě hodiny a tři čtvrtě rozhodně nejsou bez emocí. Navíc pěkná ukázka, jací lidé jsou ti "true natives from America". ()

I.AM.NOT

Začátek vynikající, prostředí a atmosféra starého prohnilého New Yorku se mi fakt líbila, trošku mi chybělo Scorseseho dopodrobna vykreslených charakterů pomocí různých situací zakomponovaných do příběhu, jinak celkem nuda s příchutí umělosti a stravitelnosti pro širší publikum, než bych u filmu tohoto tématu očekával. ()

Tydlidáš

7/10 - Od precizní první scény film ubíhá trošku pomalejším tempem než by na muj vkus měl, ale za to za výborný výpravy skvělýho příběhu. Z historickýho hlediska je to příběhem a místem odehrávání jedinečná věc. Scorsese na správnym místě, tři stars s DiCapriem v předu hrajou čuprově jak sme zvyklí a vybudování atmosféry poloviny 19týho století se povedlo taky na výbornou... Některý scény perfektní, některý míň, ale objektivně nadprůměr jak sem čekal. ()

Paity

Film mi přijde sice něčím zajímavý, minimálně tématem, které zpracovává. Na druhou stranu je provázen zbytečnou mírou a detailem brutality. A ta dle mého soudu nebyla nezbytná, aby se snímek dal považovat za velmi dobrý. ()

Junglista

Gangy trpí jednou závažnou chybou... i když příběh je uvěřitelnej a výborně zpracovanej, tak výraznější momenty sou pouze dva a to je na téměř 3 hodiny málo. Navíc když si Scorsese vyplácal to nejlepší během první hodiny. Že Daniel Day-Lewis Lea přehrál ve všech ohledech, o tom neni pochyb. Jenže díky roztahanosti děje už mi ke konci bylo v podstatě jedno, jak to dopadne. Oceňuju hodně rozmáchlou výpravu (ale tu závěrečnou scénu si moh odpustit). Měl sem trochu vyšší očekávání, škoda. ()

Corpsegrinder

Super dobová atmosféra, muzika a samozřejmě velmi dobře zahranej Řezník Bill. Jenže taky špatně hrající Leoš s hrozným přízvukem a uplně zbytečná Cameron Diaz. Na plnej počet hodně chybí. ()

Bafo

Zdlouhave, nudne, divne... Nevim co jeste ale nijak zvlast me tendle film nenadchnul... Ostatne jako vic Scorseseho filmu... Proste nejlepsi pride na zacatek (velka bitka na ulici) a pak uz film jenom upada... Zaroven se ve filmu objevuji takovety americke klise kterych uz mam fakt docela dost... ()

jasiska

Nebol to vyslovene zlý film, ale až na Daniela Day-Lewisa tam nebolo ani nič moc dobré. Možno keby film skrátili o hodinu krvavého kúpeľa, aspoň by som nebola taká znechutená. Ale je aj možné, že keby to spravili, nič zaujímavé by tam neostalo. ()

Wishkah

Dost vláčné, táhavé a tak nějak odosobněné, ale přesto působivé. Scorsese umí rozvinout vztahy mezi postavami a tady se mu to opravdu povedlo. Jen sem nedokázal stát za některou postavou a vcítit se do ní. Nevím jak u koho ale prostě sem nedokázal fandit nikomu a narodzfíl od jiných jeho filmů mi v hlavě utkvělo jen pár věcí než celý film. Hlavně mistrovské herectví Daniela Day - Lewise ()

Ještěřák

Brilantní úvodní sekáčková řezanice barvící zasněžený zimní NY hezky do ruda + napínavé divadýlko s dýkami lítajícími podezřele blízko krčních tepen Cameron Diaz + jako vždy rozkošný Daniel Day - Lewis + poctivé kulisy VERSUS banální a celkově blbě zakončený příběh + zbytečná a naivní snaha o hromadu plešatých sošek + smrtící, tentokrát skutečně pohřbívající stopáž ---> značně rozporuplné. Ale pořád lepší mírně bezpohlavní GANGS OF NEW YORK nežli téměř bezbarvé THE DEPARTED, neřkuli úplně vykastrovaný THE AVIATOR. Scorsese jako by, borák starej, nevěděl kudy kam, a něco mi říká, že tenhle pán už režisérsky ani vypravěčsky moc nepokvete. A přitom mu to tak šlo. :( ()

mirkaaa

Film se mi moc nelíbil, připadal mi dost nudný a hlavně zdlouhavý. Navíc Leonardo di Caprio nepatří k mým oblíbeným hercům. ()

Haymar

Gangy New Yorku jsou sice velkolepou, výpravnou, s přehledem zrežírovanou, skvěle obsazenou podívanou, která navíc disponuje zajímavým námětem... Přesto jsem se u toho neuvěřitelně nudil! Proč? Chybí tomu napětí, nemá to spád a vlastně ani žádný děj (jeden týpek jde "inkognito" po krku druhýmu, mezi tím se ještě stačí zakoukat do čórkařky... na bezmála 3 hodiny trochu málo ne?!). Nejsilnější stránkou filmu tak zůstávají herci (solidní DiCaprio, nepřekážející Diazová a uhrančivě démonický - jako vždy fenomenální - Day-Lewis)... ()

lucijelucije

..coože?? byl to ten film, na který jsem se opravdu těšila?..zklamání..opravdu velké zklamání..čekala jsem opět něco exkluzivního od tohoto výborného režiséra..Martin Scorsese umí naladit a umí i překvapit..ovšem v tomto případě bohužel negativně..připadá mi to, až jako laický přístup k tomuto snímku..zbytečně protažené, zbytečné dialogy, nic neříkající, nic nepodmiňující..škoda čekat na závěr..upřímně, do poslední chvíle jsem doufala v něco velkého..co změní můj názor..ale opak byl pravdou..jen mě to přesvědčilo o nedokonalosti, vůbec celé této akce..nuda a zase nuda..a bohužel musím tady souhlasit s golfistou jeden z nejslabších tvoreb tohoto vynikajícího režiséra..některé scény, jak z béčkových nepovedených cool scén..škoda.. ()

Prochy38

Moc dobře vytvořený obraz této doby. Herecká esa v hlavních i vedlejších rolích umocňují kvalitu zážitku. C. Diaz krásná, Leo skvělý stejně jako D. Day-Lewis a další. Příběh byť krvavý, tak hodně povedený, poutavý a skvěle vyprávěný. V tomto filmu mi asi nic nechybělo. S hodnocením jsem váhal, protože jsem si vše nevybavoval veškeré souvislosti. Ale myslím, že kdybych dal 4*, nenašel bych důvod, proč ne 5*. Tak proto. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)