Batman a Robin

• Česko Batman a Robin (viac)

Napětí a strach: Přikryje Gotham City věčný příkrov ledu? George Clooney bojuje jako černý rytíř Batman proti nejhroznějšímu nebezpečí: ledový Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrožují město. Batman však musí ochránit více než jen Gotham City - mladická zanícenost kamaráda Robina (Chris O'Donnell) bojujícího se zločinem a krásná Batgirl (Alicia Silverstone) jej často vystavují nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

pearl_jam

jedna * za titulní píseň od smashing pumpkins (tak špatnej film si nezasloužili), na hrobu joela schumachera bude stát "muž, který zabil batmana" ()

PALINO

Joel Schumacher nás pozýva do svojej ríše neónov a prehnaných farieb a tentokrát to naozaj presolil. Kým v prípade jeho Batman navždy sa ešte dalo hovoriť o dobrom a vydarenom comicsovom filme, v prípade BATMAN A ROBIN sa tak dá len veľmi ťažko. Miestami pôsobí tento film skôr ako paródia na Batmana, než jeho ďalšie filmové spracovanie a jedinú vážnosť pridáva tomuto filmu snáď len postava Alfréda. Ale aj nepodarený film môže byť občas zábavný. Veď jedného zo záporákov hrá starý dobrý Schwarzo, ktorý dokáže byť ako Mr. Freeze vtipný i kúzelný zároveň a druhé husle mu k tomu hrá Poison Ivy, ktorá tiež patrí k tomu lepšiemu, čo tento film ponúka, ak samozrejme vynechám jej poskoka Ničiteľa, ktorého nemôžem vystáť. Ale je to najmä zásluha Arnolda a jeho ľadovej postavy, vďaka ktorým ma tento film dokáže zabaviť, veď napokon Mr. Freeze je jeden z mojich najobľúbenejších batmanovských záporákov. Zato George Clooney je podľa mňa najslabším predstaviteľom Batmana, ako Bruce Wayne ešte celkom obstojí, ale v kostýme Batmana sa pohybuje a vyzerá nejako divne. A jeho kamaráti tiež nič moc, už Robin miestami pôsobí ako piate koleso u vozu, ale tvorcom to asi vôbec nevadí a tak na scénu prichádza aj úplne zbytočná Batgirl. ()

uzzi

Tak tohle se krutě nepovedlo. Je to barevný jak barová štětka. Navíc ještě míň inteligentní. A kdo by si nevzpomenul alespoň na Batmanův krunýř s černou plastovou imitací bradavek - booožže :) Kdo by to čekal. Ale i tak se to dá celé přežít. Už jenom kvůli těm výbuchům a slušným (některým) trikům :) ()

misstake

Tak za prvé je to už čtvrtý díl. Takže když vezmeme v úvahu sestupnou tendenci většiny filmových pokračování, tak to celkem jde. Za druhé je to comics. Je možné, že tentokrát trochu přeplácaný, trochu míň temný. Největší výtka jde ke směřování k rodinné taškařici, kterýmžto směreme se naštěstí pak série už neubírala. Ještě, že se "Batgirl" Alicia Silverstone obleče do "mega"obleku až v závěru. Takže průměrný komiksový snímek, tak tragický odpad, jak to vidí většina zdejších nekompromisních kritiků to zas není. ()

MARTIN*I

Blbost!!! Nehorázná blbost!!! Takhle zprznit tak parádní komiks!!! To by jim nemělo jen tak projít!!!!!!!!!!!! :-) Chudák Arnold!!! Kam se to hrneš!!! Takovej blbej film a taková blbá role!!!???? Drž se zaručenějších kousků :-)) ()

Cruise odpad!

Na tehle film jsem se dlouho tešil, pořád mi nějak unikal...ale pak jsem ho BOHUŽEL viděl! Hrůza! Herecké obsazení naprosto skvělé, proto jsem čekal i skvělý film, jenže opakl je pravdou! Slátanina! ()

joora1 odpad!

Předpověď na dalších pár let?Bude mrznout.....a jelikož je úroveň tohoto filmu taky na bodu mrazu, tak z toho vzešel jeden velký filmový omyl na který většina fandů Batmana nebude vzpomínat v dobrém.Bohužel. ()

Rudinsky

Neuveriteľný brak na úrovni nekončiaceho dielu Power Rangers. Verím, že s odstupom času sa z toho stane nefalšované guilty pre dlhé zimné večery... ()

BlackTom odpad!

Čím mam začať? Plastovými oblekmi ako z najlacnejšieho futuristického bordelu? Debilným "Schwarzom" v úlohe superzloducha? Či fakt skvelým slovenským dabingom, kde Batmana dabuje Ivo Gogál (nič proti nemu)? Toto je snáď najväčší omyl v dejinách kinematografie, pochopím, keď takúto chybu urobí neskúsený nováčik, ale prečo práve autor 8MM? Zasraný a najzasratejší shit na svete, fuj! ()

Sygi odpad!

Ne, tomuhle se nedá dát ani jedna pitomá hvězdička, tohle je odpad jak vyšitej, tohle je hnus velebnosti, du blejt. ()

HiddenDragon

Schumacherova slatanina podruhe :) Mel jsem chvilky, kdy bych to fakt poslal do pekel, ale presto nemuzu rict, ze by me to nudilo. A proste porad pod tim neonovym balastem je to Batman a jeho znami protivnici. Navic nektere venkovni scenerie (Gothamske planetarium, Arkhamska lecebna) jsou opravdu cool na pohled. Take ty zmrazovaci efekty Mr. Freeze mi prijdou povedene. A Uma je jako Poison Ivy take sexy. Hudebni doprovod standardne dobry a i ta pribehova linka s Alfredem, ktera se tyka prave i zaporaka Mr. Freeze je dobry napad. Bohuzel ale vsechno ostatni plati jako u "Batman Forever" (1995). Schumacheruv styl je hodne vecernickovy, daleko od "dospelych" komiksu, jak se toci dnes. Zbytecne preplacane sceny velmi studioveho a plastikoveho vzezreni, okate pocitacove vlozky, naprosto nefyzikalni skoky (napr. ta otresna scena v muzeu), uchylne zabery na prdelky v neoprenu, trapne batznaky uplne na vsem - pilka, platebni karta... To, ze Arnieho vyslovnost je i po letech v USA stale jako z rakouske lecebny pro dusevne chore, s tim nic nenadelame. Aspon ze jeho namaskovani je fajnove. Bane je hodne trapny - doufam ze to nebyl duvod nahle smrti (doslova - srpen 97) jeho predstavitele, wrestlera Jeep Swensona, kdyz se pak videl na platne. Clooney mi taky prisel, ze se do role nedokazal polozit a pusobi nejiste, nemluve o nadbytecne Batgirl aka Silverstoneove ci supermodelce Macphersonove. Nejhorsi fail, co si ale asi budu pamatovat, jsou rekordne nejvetsi pruzory v maskach hrdinu. Ty byly uz driv vetsi, ale zde jsou tak nepochopitelne velike, ze maji herci pulku ksichtu nastrikanou cernym sprejem (ci co to je), aby nebyla videt kuze kolem oci. Nechapu - urcite nepotrebuji 180ti stupnovy rozhled. Dyt to jen hrajou! :) Fakt jsem si rikal, ze kdyby se takhle Batman sprejoval denne, ze bude mit ekzem a brzo mu slezou vicka :) Stejne jako u "Forever" se ale tvurcum podarilo zabodovat se skladbou v titulcich - "Gotham City" or R. Kellyho. Animovany "Batman a Mr. Freeze - SubZero" (1998) je ale kupodivu mnohem vyzralejsi nez Schumacherova pestrobarevna brecka, takze jako alternativu doporucuju. ()

iXtr3m3

Tak toto bol omyl všetkých zúčastnených na čele s Clooneym a Arniem. Zároveň počiatok úpadku Arnieho aj Schumachera. Škoda, čo dokáže jeden jediný film. A to vôbec neriešim, čo to urobilo s ikonou DC univerza. ()

Perry- odpad!

Joel Schumacher by zasloužil nejvyšší trest - nikdy mu nedat ani cent na další film. Tohle dílo (nepíši film, protože je to něco méně než film) patří na nejhlubší místo filmového smetiště. Arnold umí opravdu "hrát" jako nikdo (Nikdo druhý tak hrozný není). Batman nám pomalu strárne (už mu nestačí jen pomocník Robin). Děj prakticky vykrádá Burtonův film Batman se vrací. Místo Tučňáka je tu Mr. Freeze Arnie a čičinku nám nahradila Uma s kytičkami. Do toho se přidalo pár neonů a feťáků na ulice. Jediné, co je na filmi pěkné, jsou závěrečné titulky, protože už TO máte za sebou. Ufff. ()

Milan25 odpad!

Schumacher se asi špatně vyspal před tvorbou tohoto filmu. Přefantazírované, slavní herci pomalu i v komparzu, ale nic z toho. Do koše s tím! ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (viac)