Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Elessar.

Ale čo, celkom fajné to bolo, tam kde končí jednička, začína dvojka a je to vskutku zaujímavá podívaná. V rámci žánru a tak ()

Šak

Halloween 2 je určitě o stupeň horší než jednička, ale stále se je na co dívat. I když film preferuje spíše krvavé scény bez špetky atmosféry (tím nechci říct, že by v tomhle pokračování nebyla, ale postupně se vytrácí) je tento film lepší než by se dalo čakat. Jenom škoda, že Carpenter napsal pouze scénář k filmu a nechopil se i režie....... ()

marason

Zlověstná atmosféra prvního dílu se lehce vytratila, ale i tak je tohle více než důstojné pokračování.Jenom je možná trochu škoda, že narozdíl od jedničky je zde Michael vykreslen jen jako bezduché vraždící monstrum,kterému je vlastně úplně jedno, kdo se dostane pod čepel jeho dranžíráku...Kdyby se Carpenter chopil i režie tak by tomu určitě tak nebylo a Michael by možná nestihnul kuchnout tolik lidí ale zase by byly jeho akce více promyšlené. ()

Madax

Oproti jedničce, kterou lze označit za přelomovou, je dvojka pouhou řadovou vyvražďovačkou, založenou pouze na aspektech převzatých z jedničky. Stále se však jedná o silný nadprůměr, a kdyby byly ostatní díly také takovéto, vůbec bych se nezlobil. Bohužel nebyly... ()

MAXIKILLER

Stále tak děsivé, a atmosférické jako první díl. Rick Rosenthal výborně napodobil Carpentera, a rozehrál strunu strachu na plné obrátky. Škoda, že se tito dva nepodíleli i na dalších pokračováních. ()

Elijah93

Pro mě je kvalita druhého Halloweenu stejně dobrá jako u dílu prvního. John Carpenter se nemohl chopit režisérského křesla a tak vypomohl alespoň se scénářem. Druhý díl začíná přesně tam, kde první díl skončil, což je podle mě hlavním plusem. Oba dva díly pak působí celistvě. Dozvídáme se nové spojitosti, především o sourozeneckém poutu mezi Michaelem Myersem a Laurie Strode. Díl se brzy přesune do nemocničního prostředí, které nabízí skvělý prostor pro následný masakr. Jsou zde dobré lekačky a napínáky kdy čekáte jestli se dveře výtahu zavřou v čas. Mínusem je pro mě nevhodně upravený titulní hudební doprovod. Ale jinak je zde více krve a vražd což problém s hudbou neutralizuje. Kdo viděl jedničku, rozhodně by neměl čelat a pustit se do dvojky. Pro mě důstojné pokračování. ()

Jason13

Druhá půlka osudné halloweenské noci se povedla a ani zdaleka nedělá té první ostudu.. Atmosféra a napětí, které tak skvěle fungovali v legendární jedničce, fungují velice dobře i zde. Najde se ale i pár doslova hluchých míst - němé scény bez hudby (která je jinak v obou prvních dílech skvělá) toho napětí zas tak moc nepřinesli. Naštěstí jich ale nebylo tolik, aby to filmu výrazněji ublížilo.. ()

PeteBuck

Bacha, plné spoilerov. Takže vidím, že som pri hodnotení jednotky Dr. Loomisovi krivdil, to, že je Laurie Mikova sestra, sa dozvedá až pri konci tohto filmu. Dej sa odohráva v tú istú noc ako jednotka a pokračuje vlastne až do skorého rána, kedy sa Mikovi podarí zabiť viac ľudí ako v prvom kole, teda v jednotke. Mike musel ísť asi rozchodiť 6 nábojov, čo mal v tele, vziať si niečo ostré, aby sa dostavil do nemocnice (tu je hospitalizovaná jeho sestrička), kde niekoľko hodín krúži po nemocničných krídlach ako idiot a vraždí kde koho (asi predohra k hlavnému bodu programu), aby sa konečne pustil do dezertu, teda do svojej sestry, znie to úchylne, ja viem, ale tak, viete, ako to myslím. Ale to prichádza Dr. Loomis, zasa, aby mohol Mikovi všetko prekaziť a spáliť ho na uhoľ. Jednotka a dvojka je ako jednoliaty film rozdelený na 2 polovice. Tak mi to pripadá. Ale blbostí je tam už fakt neúrekom. Mike je nezastaviteľný, čomu svedčia strelné rany do očí, ten týpek asi nemá mozog, pokračuje v snahe vraždiť ďalej, ale už slepý!!! Ustojí čokoľvek, ale ak mu vypichnete oči, tak chudák nevidí. Sila. Zato používa rozmanitejšie množstvo vražedných nástrojov (kladivo, injekčné striekačky, tradičné nože) a spôsobov vraždenia (škrtenie, prehriata voda vo vodoliečbe), ale inak je to akosi nuda. Zabitých je viac, napätie aké-také je, ale je to akési rozvláčne. Dr. Loomis sa celý čas potuluje kade-tade, všetko mu hrozne trvá, ale jeho presvedčovacie metódy (pištoľ na policajta) sú celkom účinné, a tak prichádza včas. No a Jamie Lee Curtis strávi väčšinu filmu nadopovaná a sotva pri vedomí a okolo nej krúži mladý zdravoťák, ktorý po nej túži a toká ako besná sviňa. Policajti prehľadávajú celé mesto, ale nemocnicu akosi vynechajú. A tak sa tam môže odohrávať nerušený masaker. Čo ma ale najviac rozosmialo, keď ponáhľajúci sa policajt zrazí ožratého Bena Tremora v maske (ten, čo sa tak Jamie páčil v jednotke), akú mal Mike Myers, zároveň pri zrážke vznikne požiar, ktorý ho spáli na uhoľ, a tak všetci dumajú, či majú pred sebou Mika alebo niekoho iného. Tak som si povedal: "A je to, velebnosti. Jdu blejt." Už jednotka ma nejako nebrala, ale vidím, že dvojka bola doslova zbúchaná na kolene. Nechcem byť zlý, ale nejako to nefunguje. Žasnem, že sa to celé dekády nazýva kultovým hororom. ()

endrix

Jak se mám bát u hororu, kde neustále vím, kde vrah je a co dělá? Jak se mám leknout, když se objeví? Jak se mám bát někoho, kdo bez sebemenšího náznaku vysvětlení odolnější než T-1000. Za sebe říkám, kdyby tohle bylo finále prvního dílu, byla by to pecka. Takhle je to bohužel jen zbytečné pokračování, které je trochu zábavné, ale rozhodně ne víc. ()

Sentinel

Atmosféra a napětí prvního dílu jsou ty tam, místo nich nastupuje standardní vyvražďovací schéma, které je hloupoučky slaboduché a postavy pitomé až běda. ()

JesterKruger

Tak to jo! Mě se to líbí více jako předchozí jednička, a stejně jako šestka a H20 se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších dílů série. Jsem rád, že takový horor s dobrou kvalitou existuje. Sláva! ()

bvlrm

Nehoňte si tak dlho vy 80´s nostalgické monštrá a urobte sa konečne. Keby bolo na mne, hneď toto prešupnem z červenej na modrú. ()

Jason_1988

Tento film mi přinesl zajímaví zážitek HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 9/10 MICHAEL MYERS 9/10 HUDBA 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 VRAŽDY BRUTÁLNÍ HLAVNĚ TEN SKALPEL 10/10 KAMERA 10/10 TENTO FILM SI NEZASLOUŽÍ 74% ZASLOUŽÍŠ SI 80% ()

david141474

Inu druhý halloween z roku 1981 je už o něco horší jak první díl. Hroznej děj, hrozně pomalej, nudnej. Soundtrack taky o hodně horší než v prvním díle. Loomis tady je taky takovej nezajímavej. Atmosféra žádná a finále takový nic moc, tento film je jednoduše nahraditelnej. A Michael Myers tady tak zajímavej už není. 6,5/10 žádnej solidní soundtrack, žádnej solidní film. ()

Gothic

Po druhé pod bílou maskou, po druhé s nožem v ruce. Po druhé vraždí s láskou, po druhé podléhá vražedné můze. Vyhnul se chybám druhých dílů, má svou neopakovatelnou sílu. I přes některé výhrady, pět hvězdiček do Rosenthalovy zahrady. ()

Adoshek

Pokračování jednoho z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl a nedám na něj dopustit. Narozdíl od dnešních druhých dílů filmové klasiky, velmi dobrá dvojka. Škoda jen, že tato úroveň šla s dalšímy díly čím dál více ke dnu. Záblesk na lepší časy(které bohužel nepřišly) vytahuje z hlubiny béčkovosti jen pokračování H20. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)