Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Maniik88

Moje srdce plače. Moje dve najobľúbenejšie postavy zo Star Wars univerza - Obi Wan a Anakin/Darth Vader v jednom seriály a ono to dopadlo takto. Disney sa topí v peniazoch, to nech mi nevravia, že nedokázali zaplatiť lepších scenáristov a režiséra. Niektoré diely, hlavne z prvej polovice, boli až utrpením. Tak debilný scenár, chovanie postáv a tak slabo choreograficky spravené súboje. Ach, to som videl desiatky lepších súbojov čo natočili fandovia kdesi v lese s nulovým rozpočtom, alebo videá z hier. No nakoniec to trochu zachránili posledné dva diely a najmä posledný bol uspokojivý a už aj súboj vyzeral lepšie. McGregor bol super, zaujímavá bola aj inkvizítorka. Mladá Leia trochu občas leizla na nervy. No hlavne tie úteky boli hrozné.. Potešili všetky staré postavy, že si znovu zahrali v Star Wars. Aj hlas James Earl Jonesa. Nuž čakal som viac, tie 2 celkom dobré diely neprebili tú hrôzu z prvých 4. ()

Myrddin

První dvě epizody nejsou nic extra, třetí je podle mě vyloženě blbá. Ale pak už je to lepší a nakonec jsem dal 4*, protože Ewan McŘehoř je Ewan McŘehoř. Ale dost věcí tu nedává smysl a pak to úplně dobře nenavazuje na zbytek Star Wars. Ale kdy na sebe Star Wars vlastně navazovaly, že? (Odpověď je nikdy.) ()

Skratik

Zhruba od začátku pandemie, kdykoliv jsem šel spát, tak jsem si pustil díl seriálu, na kterém mi extra nezáleželo. Přesně to se stalo s Obi-Wanem- za dva dny jsem nebyl schopný se dostat za 15 minut a mně bylo jasné, že tendle seriál bude rekordman. Ve finále to je 15 zářezů na šest dílů- proto tadle "recenze" vychází až v době, kdy to viděli úplně všichni. Chci poděkovat celému týmu, hlavně scenáristům, jejich práce mi přinesla příjemné, klidné spaní. Můžu říct, že si z toho moc nepamatuju a upřímně je mi to jedno. Bylo to špatný, nezajímavý, bez jakékoliv uměleckého, příběhového, charakterního, hereckého přesahu. Někteří se rozplývají nad Christensenem a McGregorem, což absolutně nechápu. Ano, udělali asi dobrou práci s tím, co jim scénář nadělil, ale nepředvedli nic- ne jako nic extrémního, ale doslova nic. Je to další ze série nijakých děl od Disneyho, který čistě těží z práce těch, kteří přišli před ním- ať je to Lucas a nejnovější trilogie, Marvel a nové seriály a nebo remaky original animovaných filmů. ()

JohnZ87

Vysněný a s napětím očekávaný návrat nejoblíbenějšího jediského mistra skončil tak, jak nevyhnutelně skončit musel - zklamáním. Diváckým očekáváním bylo zkrátka těžké (avšak nikoli nemožné) dostát. Obi-Wana se totiž ujal ne zrovna hvězdný tvůrčí tým a na výsledku je to bohužel znát. Místy nedotažené CGI by se dalo odpustit, co se ovšem odpustit nedá, jsou tu větší, tu menší logické přešlapy a kiksy ve scénáři, kterými je Obi-Wanova minisérie bohužel doslova protkaná. Chování postav je občas iracionální a někdy dokonce vyloženě hloupé a nelogické. To je asi největší kámen úrazu. Ewan McGregor se snaží, seč může a stárnoucího zlomeného Obi-Wana, stejně jako Obi-Wana, který znovu našel sám sebe, zahrál naprosto přesvědčivě. Návrat k roli si evidentně užil, což se na seriálu pozitivně podepsalo. Hayden Christensen se vrací jako Darth Vader, který budí respekt možná víc, než leckdy jindy. Jeho střetnutí se svým bývalým mistrem a přítelem je plné silných emocí. Další postavy jsou bohužel spíše průměrné a některé mohou působit otravně, jiné zase mohou lézt vyloženě na nervy. Zejména postava Třetí sestry mě svou přehnanou ambiciózností a umanutostí opravdu štvala. Naštěstí se dočkala poměrně zásadního vývoje a uspokojivého vyvrcholení svého příběhového oblouku. Malá Leia působí místy až otravně a přechytrale, ale vyvažuje to několika vtipnými hláškami (inkvizirevizoři a podobně). Inkvizitoři vyjma zmiňované Třetí sestry jsou poměrně nevyužiti, avšak bylo fajn je po Rebels vidět i v hrané podobě (asi nejvíce vyniká Sung Kang jako Pátý bratr). Poslední dvě epizody jsou rozhodně nejlepší. Potěší působivé akční scény, alespoň symbolická účast Imperátora a konečně jsme se dočkali i vytouženého Qui-Gona! Obi-Wan s ním nakonec díky obnovenému spojení se silou dokázal navázat přímé vizuální spojení! Bohužel až v samotném závěru, takže Liam Neeson má opravdu jen drobounké cameo. Potěší úvodní shrnutí klíčových událostí prequelové trilogie i flashbacky někam do období kolem Epizody II na trénink Obi-Wana s Anakinem (na Haydenovi je nicméně těch 17 resp. 20 let pochopitelně znát a nějaké to omlazující CGI by asi dávalo smysl). Finální souboj Obi-Wana s Vaderem má skvělou choeografii a obsahuje dost emocionální rozhovor mezi nimi. Obi-Wanova minisérie celkem dobře slouží jako takový most mezi původní a prequelovou trilogií. Jen je velká škoda těch zbytečných scénáristyckých failů, kterých je opravdu až nezdravě a nepochopitelně moc (postavy např. nejsou schopny obejít překážky, záhadné "teleportování" se Třetí sestry na konec tunelu, nekonzistentnost v chování atd.). Pevně doufám, že se dočkáme dalších Obi-Wanových dobrodružství a že případná další série trochu napraví diváckou reputaci. Tato postava si totiž zaslouží víc. 75% ()

waeslly

Ano, dá se říct, že jsem fanoušek Star Wars, ale rozhodně nejsem takové to tvrdé jádro, proto jsem nebo spíše byl jim ochoten leccos odpouštět. Docílil jsem bohužel pocitu, že za posledních pár let stále jen odpouštím. Každý pohár však nakonec přeteče, pokud do něj přilíváte dostatečné dlouho. A u mě je to Obi-Wan Kenobi. Ještě před pár dny bych tomu nevěřil neboť od chvíle, kdy jsem v roce 99 jako osmiletý chlapec usedl do kina na epizodu I, je to má nejoblíbenější postava. Ale k věci. Co to do prdele bylo? Pominu cartoon momenty utíkající princezny, kdy skill režisérky, setupu a střihačů zřejmě nezvládá natočit uvěřitelnou honičku s dítětem. Pominu to, že u seriálu za 200 mega to vypadá nehorázně vybydleně a uměle a pokud není celoCGI scéna, tak to vypadá strašně seriálově. Pominu to, že colorgrade je tak mizerný, že poušť vypadá jako kdyby byla z cementu.  Hlavní problém je opět scénář a režie. Příklad(SPOILERY): 1. Vader skoro zabije Obiho v plamenech, sfoukne plameny, Tala je znovu zapálí, Vader už neumí znovu sfouknout plameny a tak odchází a nechá Obiho zachránit. 2. Vader probodne Sestru a odchází a nechá jí přežít místo aby jí dorazil. 3. Vader skoro zabije Obiho zaházením šutry, otočí se a odchází aniž by ho dorazil. 4. Obi skoro zabije Vadera a hádejte co.... otočí se a odchází a nechá ho přežít (vím, že by to nenavazovalo, ale tak by měli mít důvod, proč ho nedorazí).  Prostě je to hloupý paskvil, který si mé oblíbené postavy rozhodně nezasloužili. Jediné, co mi přišlo zajímavé sledovat byla třetí sestra se "Stockholmským syndromem". A její rozmluva s Obim přes dveře byl asi nejsilnější moment. Přijde mi veliká škoda, že toho nevyužili. Kdyby vytvořili nějakou více sympatickou postavu level Asoka, o jejíž loajalitu by vlastně Obi s Vaderem svedli souboj, který by dopadl špatně, dalo by to Nové Naději a tréninku Luka úplně jiný význam. ŠKODA Můj verdikt je, že už se o Star Wars nebojím, já už na ně totiž seru. ()

Th3T3mpt3r

--- Úvod ---  Po katastrofě jménem Disney Star Wars, která pro mnoho dlouholetých fanoušků nadobro pohřbila značku Star Wars, zbývaly z původního Lucasova fiktivního světa ještě dvě postavy, které se vyhly očím woke ideologů... ehm... tedy chtěl jsem říci vizionářských režisérů a scénáristů. Metodický a chladnokrevný Darth Vader a také Obi-Wan Kenobi, statečný, moudrý a mocný jediský mistr a mentor Anakina a Luka Skywalkera. Tento seriál jde zcela proti kánonu a klasickou revizionistickou optikou se nám snaží říct, že věci vlastně nejsou tak, jak byly vykreslené v dřívějších Star Wars filmech.  --- 1) Postava Obi-Wana Kenobiho a síla ---  První věc, která každého po zhlédnutí původní a prequelové trilogie napadne, je ta, že Obi-Wan je mocným, moudrým a nebojácným Jediem. Tento seriál vám jej však vykresluje jako trapného, slabého a veskrze pesimistického podivína, který se nechává sekýrovat desetiletou Leiou, která v tomto seriálu patří mezi jedny z nejnesnesitelnějších postav, jaké jsem za poslední roky viděl (k tomu se ještě vyjádřím později). Na konci Pomsty Sithů je Obi-Wan pověřen jedním jediným úkolem – dohlížet na Luka Skywalkera –, úkolem, kterého se hned v první epizodě vzdá a až do šesté epizody po Lukovi neštěkne ani pes. Určitě ale Obi-Wanovi zůstala jeho síla... Nikoli. Protože „tvůrci“ evidentně nevědí, co je síla, tak dělají to nejjednodušší, ale zároveň to nejhorší, co můžou – míra síly toho kterého Jedie či Sitha je odvozená od toho, jak se to zrovna v dané zápletce hodí. Proto máme části, kdy Obi-Wan připomíná tříletého padawana, a pak ty, kdy vypadá ještě mocnější než v prequelové trilogii. Již od Disney trilogie (kterou z mnoha důvodů nepovažuji za Star Wars) je jasné, že koncept síly je tak zvágnělý, že v důsledku toho není možné stanovit, co je možné a co ne. Jeden příklad za všechny – když jsme v epizodě VI viděli Palpatinovy schopnosti, řekli jsme: Sakra, tenhle maník je fakt mocnej! Když ale v epizodě IX Rey jen tak pomocí síly zahojí něčí ránu či zastaví vesmírnou přepravní loď ve vzduchu, tak si divák spíš řekne: Co všecho je ještě možné pomocí síly udělat? V šestém díle nalezne Obi-Wan při souboji s Vaderem svou ultimátní zásobárnu síly. Kde? Vytane mu na mysli Leia a každý přece ví, že s nekritickým uctíváním Leii je člověk schopen všeho! Mezi myriádou vzpomínek na Leiu se Obi-Wanovi kraťoulince vybaví i jeden nebo dva krátké obrázky Luka, asi aby se neřeklo, ale je jasné, jakou zprávu se nám „tvůrci“ snaží sdělit.  --- 2) Nejnesnesitelnější duet postav v seriálové produkci – Reva a Leia --- „Tvůrci“ se snaží vykreslit Leiu jako chytrou postavu a zároveň i jako jedinou budoucnost Star Wars. Zastavme se nejprve u oné „chytrosti“. Je opravdu zarážející, jak se v poslední době filmy a seriály od Disney, Marvelu či DC snaží divákům říkat, jak jsou ty které postavy moudré, odvážné a silné... a přitom na plátně vidíme něco úplně jiného. Domnívám se, že zde víc než kdekoli jinde platí heslo činy mluví hlasitěji než slova. Ne nepodobné je to s Leiou, která sice má být onou moudrou desetiletou dívkou, avšak po celých šest dílů se chová jako impulzivní, samolibý a rozmazlený spratek, který nikoho neposlouchá. Jako doklad zmiňme například, jak v druhém díle požaduje od Obi-Wana (i přesto že ji v tu chvíli již dvakrát zachránil a nic nenasvědčovalo tomu, že jí chce ublížit) důkaz toho, že je Jedi. Nenapadne ji nic lepšího, než Obi-Wana vyzvat, aby ji pomocí síly zvednul do vzduchu – v momentě, kdy jsou v hledáčku všech lovců odměn ve městě a nebezpečí jim hrozí na každém kroku. „Tvůrci“ nikdy neukáží, co Leiu rodiče učili, ale ať už to bylo cokoli, nic nenasvědčuje tomu, že ji někdo vyučoval pokročilému strojovému inženýrství. O to víc zarážející je, když v pátém díle jakýmsi záhadným způsobem opraví komplikovaný dveřní systém základny, přičemž to vůbec nevypadá, že by rozuměla tomu, co dělá. A takovýchto věcí najdeme v Obi-Wanovi mnoho. ---  A teď se podívejme na další hlavní postavu, Revu. Nenechte se mýlit, Obi-Wan není hlavní postavou v tomto seriálu. Ostatně je to „jen“ muž a dle Kathleen Kennedy je přeci síla „ženská“. Reva je tak špatně napsaná postava, až mi to hlava nebere. Jedná se o další arogantní, sebestřednou ženskou postavu, nevázaná žádnou zodpovědností. Během seriálu několikrát drze zpochybňuje své nadřízené a nic se jí nestane. Pustí si pusu na špacír v prvním díle a hlavní inkvizitor s ní nic neudělá (rád bych upozornil, že tak cca před dvaceti lety by jí jakýkoli Sith za podobné chování setnul hlavu). Ale to Disney nemůže udělat, protože je to žena a ta nikdy nemůže disponovat žádnými zápornými vlastnostmi a musí mít pevně nasazené příběhové brnění. Platí opět to samé, co u jiných Disney ženských postav posledních let: „Tvůrci“ říkají, že je to postava kladná, ale na plátně vidíme něco úplně jiného – jeden příklad za všechny, hned v prvním díle i navzdory příkazům hlavního inkvizitora usekne náhodné osobě ruku. Přesuňme se nyní k Revině motivaci... která absolutně nedává smysl. Reva se dozvěděla, že Anakin je Darth Vader. Kde? Nikdo neví. Rád bych upozornil, že během Orderu 66 viděla Anakina, jak se obrátil na temnou stranu, nikdy neslyšela nikoho jej nazvat Vaderem, a pokud ano, v seriálu jsme to neviděli, a tudíž nemáme jediný důvod nebrat tohle jako nevysvětlenou příběhovou díru. Poté vypátrala, že Vader má dvě děti. Ani Vader nevěděl, že má děti, tak jak je to možné? Protože to vyčetla v archivech. Aha, v těch archivech, ke kterým má přístup Vader, všichni inkvizitoři a další členové Impéria, ale zrovna Reva je ta jedna jediná, která na to přijde. Hádám, že je to kvůli tomu, že je to „utlačovaná žena“ (protože ženy jsou přeci ze samotné definice woke ideologů automaticky utlačované), která je prostě da best! Abych se vrátil k jejímu plánu, nechá unést Leiu, protože ví, že pro ni vyšlou Obi-Wana, jehož chce vypátrat, aby ho obvinila z toho, že jí a její kamarády nezachránil při Orderu 66 a zároveň aby se dostala blíž k Vaderovi, kterého chce zabít, aby se pomstila. Točí se vám z toho hlava? Nedivím se, protože to nedává nejmenší smysl. Hned v prvním dílu už je totiž člověku s jednou fungující mozkovou buňkou jasné, že Reva musí být jednou z padawanů. Jak přežila bodnutí světelným mečem do hrudi? Kdo ví. Asi se budeme muset spokojit s tím, že je prostě úúúžasná. Proč obviňuje Obi-Wana z toho, že nebyl v jediském chrámu při Orderu 66, když tou dobou byl na misi na Mustafaru? A proč ji Obi-Wan takto neodpoví? Protože „tvůrci“ potřebují, aby byl muž podpantoflák, neschopný cokoli si obhájit. Její plán dopadne tak, že ji Vader bodne světelným mečem do hrudi. ZASE! A ona přežije. ZASE! Opravdu nechápu, co Disney udělalo se světelnými meči. Jejich poškození je dnes menší než plácnutí vrbovou větvičkou. Když se po sérii neuvěřitelných a šťastných náhod dostane na Tatooine, aby se Vaderovi „pomstila“ tím, že zabije Luka, Obi-Wan tam samozřejmě není, protože chrání má na starosti daleko „důležitější“ věci (tj. Leiu). Zkrátíme to, Reva nakonec Luka nezabije, protože v něm vidí sebe sama a naopak sebe sama vidí jako Vadera. Takže shrneme-li to, zachrání sama sebe před sebou samou, což z ní lusknutím prstů dělá kladnou a vykoupenou postavu... protože takhle přesně funguje morálka a zopovědnost. Reva je zodpovědná za smrt potenciálně stovek lidí, ale protože zachrání jednoho člověka, celá její minulost je zapomenutá. Mně nezbývá než jen kroutit hlavou a ptát se, jak někdo může něco takového vůbec s vážnou tváří vyslovit.  --- Závěr ---  Co si z toho všeho vzít? Jedná se naprosto nedůstojné ponížení další oblíbené postavy ze Star Wars. Vader se sice jakž takž pořád drží (i když projevy milosti u Vadera jsou něco jako projevy empatie u intersekcionální feministky). Kenobi ale dostal na frak – je z něj skořápka jeho dřívějšího já, která není schopná v podstatě ničeho podstatného. A to vytváří příběhovou díru. Jak vysvětlit jeho neschopnost a přizdisráčství v tomto seriálu, když v epizodách III a IV byl takový drsňák? To neví nikdo, ale snášíme to statečně – děláme jako že nic. Jak vysvětlit, že v epizodě IV Leia o Obi-Wanovi nic neví a nejeví žádné známky toho, že by jej osobně znala? Jednoduše – Kenobi na konci seriálu řekne, aby na celý „děj“ tohoto seriálu zapomněla... Ano, nepřekoukli jste se, je to skutečně tak. Takovéto excesy jenom poukazují na to, že scénáristi v současném Disney jsou sice dospělými lidmi, leč mentálně zůstali v pubertě s notnou dávkou intersekcionálního feminismu, překypujícího misandrií a egoističností. Jedná se o další z dlouhé série seriálů v duchu „bait and switch“ – jméno Obi-Wan přivábí fanoušky, ale „příběh“ je o Revě a Leie, které jsou nad Obi-Wana „povýšeny“ tím, že je Kenobi vykreslen jako ubohý budižkničemu a ponižován na každém kroku. Jsem poněkud smutný, že jsem se dožil takovéto destrukce tak kultovní filmové značky. () (menej) (viac)

SpikeX6

Jelikož jsem byl připravovaný na to, že se tento seriál moc nepovedl, nebylo to pro mě až takové zklamání. Asi jako většina seriálů je to dlouhé, vleklé a většina děje proběhne až na konci. Příběh dost kopíruje fenomenálního Mandaloriana, nicméně k tomuto se to kvalitou, bohužel ani neblíží. Zajímavá je dějová linka Třetí sestry, jinak seriál nepřináší nic moc nového. Můj celkový dojem je tedy někde okolo průměru, což mě samozřejmě vzhledem k charismatu hlavní postavy, mrzí. Vyloženým průšvihem je prakticky celá třetí epizoda. ()

Alois88

Upřímně se divím zdejšímu slabému hodnocení. Že je to nastavovaná kaše? Rozhodně! V epizodě IV by Leia určitě zvolila ke starému Benovi důvěrnější oslovení než: "Sloužil jste s mým otcem v Klonových válkách." Licencovaná hudba tomu také chybí. Flashbacky do minulosti působí spíše úsměvně. Ale jinak je to za mě mnohem lepší než poslední filmová trilogie. Vlastně si myslím, že kdyby ji pojali takhle, více při zemi a v duchu starých filmů, bylo by to jedině dobře. Druhý a třetí díl trochu slabší, ale jinak to funguje. ()

sunfreedom

Nova ku*ví fotbal a Disney ku*ví Star Wars. Když se objevil Rogue One, byl jsem nadšenej. Říkal jsem si, že v tom vesmíru existuje tolik příběhů, které stojí za to natočit, že máme před sebou nekonečně nezodpovězených otázek, na které budeme postupně hledat odpovědi. U Mandaloriana jsem byl ochoten zkousnout Baby Yodu, protože příběh alespoň neuváděl v nesmysl cokoliv, co se odehrálo v hlavní části dějové linky. Ale tohle, tohle je průser. Pomiňme teď fakt, že seriál táhne pouze a jenom Ewan Mcgregor a není v něm žádný další herecký výkon, který by stálo za to zmiňovat. Pomiňme, že postava Princezny se chová po celý seriál absolutně nelogicky. Zapomeňme, že seriál prakticky nemá nosný děj. Co je neodpustitelné je, že Disney nechal scénáristy vytvořit příběh, který totálně ničí nitky v Epizodě IV. Projděme si Novou naději v poklusu poté, co jsme viděli Kenobiho. Takže zaprvé, Leia posílá vzkaz z lodi OWK a jediný důvod, proč to číní je, že se znal s otcem z Klonových válek. Sice s ním evidentně 9 let před tím prožila asi nejtraumatičtější zážitek svého života a týden kolem sebe viděla jen mrtvoly, ale to není ten důvod, proč ho žádat o pomoc. Darth Vader "cítí něco... něco, co už dlouhá léta ne". Ale myslím tím teda 9 let, protože v půlce pauzy se párkát viděli. "The last time we met, I was just apprentice, but now I am the master" teda znamená, že v průběhu Kenobiho se Ani stále považoval za učedníka a rozhodně si nemyslel, že by mohl být mistr Jedi. A to jsou jen ty zásadní věci. Je to nuda, je to o ničem, a kdyby to nevzniklo, bude lépe. ()

Crosshair

2* Videl jsem bohužel po vynikajicim Andoru, kde to dava vsechno smysl, ma to gradaci a neni to obcas tak pitome, ze si musite klepat na celo. Vypada to sice krasne, ale tim to tak konci. Dokoukavalo se to velice tezce. ()

wege

Cestou k vychvalovanému Andorovi jsem musel viděl Ewana. Ta zbytečnost z toho seriálu jen čiší. Jako by někdo vzal původní filmy a nepochopil, že kinematografie je již o dekády jinde. Vždy mě na Star Wars štvala taková určitá ubohost akčních scén, tady to úplně praští do očí. Navíc v tom ději je několik naprosto nesmyslných věcí, zase ti „povstalci“ utečou, protože Impérium, jeho vojáci, velitelé jsou úplně takticky vyhráblí. Celkově to působí jako strašná nuda, vlastně několik hodin čekáte na to setkání, to pořád nepřichází a když přijde, je to úplně odfláknutá chvilka. Je to neskutečně nedotažené, a přitom to vlastně celé mělo velký potenciál. Zůstal někde ležet úplně nepovšimnut. Ach jo. ()

honeja

Když jsem se jako kluk díval pořád do kola na jednotlivé epizody Star Wars, tak se mi ani nesnilo, že by jednoho dne mohl vzniknout seriál o Obi-Wanovi. A ejhle! Jistě se všichni shodneme, že se to dalo udělat lépe. Příběh mohl být zajímavější, výběr postav mohl být jiný, některé logické chyby si mohli odpustit.... Ale já jsem si užíval, že vidím svého dětského hrdinu znovu v akci. Ewan McGregor hraje famózně a sledovat jeho přerod ze zlomeného losera ve vyzrálého jedie mě moc bavilo. Některé scény se mi hluboce vryly a rád se na ně budu dívat znovu. U této minisérie platí to stejné, co i u jiných filmů a seriálu: nedívám se na ně proto, abych v nich hledal chyby a nedostatky, ale proto abych se bavil. A to se Obi-Wan Kenobimu povedlo. ()

john.h

Velmi nekonzistentni. Skvele kulisy (zakladny imperia s lesklejma podlahama) a slusne vizualni momenty (hra modre a cervene barvy pri sermovackach svetelnymi meci) se stridaji s naprosto prisernou choreografii bojovych scen, at uz se strili blastery, nebo se mecuje. Pripominalo mi to svou topornosti a zastaralosti prvni Star Wars. I nova trilogie s profi tanecnikem Darth Maulem byla uz nekde jinde a v nejnovejsich filmech nebo treba videohre od EA byl Darth Vader zmodernizovanej badass, ze kteryho sel strach a nikoliv nechtena smesnost jako v nejstarsim filmu. Ja netusim, jestli byl zamer kopirovat estetiku souboju puvodnich Star Wars, vcetne toporne choreografie ve stylu sedmdesatych let (napr. zlej a hodnej zaklenuti svetelnymi meci hraji trapnou pretahovanou), nebo slo ciste o neumetelstvi, ale po moderni tvorbe z tohoto universa, at uz se bavime treba o Rogue One nebo Mandalorianovi, pusobi zdejsi akce jako pest na oko a krok zpatky. Jak jsem psal ma zacatku. Chybi tomu konzistence. Obi Wan hezky vypada a ma oku lahodici kompozice scen, solidno triky, ale horsi pribeh, nic moc herecke vykony a fakt nehezke akcni sceny bez napadu, napeti a akce. Podobnou nemoci nyni trpi i Marvelovky, kde kvalita jednotlivych del znacne kolisa, strida se tam mnoho reziseru, kteri tam protlacuji ruzne sve uchylky, a tvurci vizualnich efektu jsou hodne vytizeni na mnoha ruznych projektech, takze v nekterych novych Marvelovkach jsou triky horsi nez v prvnim Iron Manovi z pred patnacti lety. Driv se snazili mit kazdej jednotlivej film nejlepsi ve vsech ohledech, ted vzdy neco chybi, viz napriklad Thor - po netradicnim prvnim dilu a solidnim navazujicim dilu se to transformovalo do pocte osmdesatkovym sci-fi, coz bylo sice nekonzistentni ve svem stylu, ale furt koukatelne, az to skoncilo loni otresnou a nudnou slataninou s nehezkymi vizualnimi efekty, papundeklovymi superhrdinskymi oblecky, prisernym pribehem a naprosto nepochopitelnym chovanim hlavniho hrdiny, ktery se tak dementne predtim nechoval. Obi-Wan tedy dopadl podstatne lepe. Pokud ale zase nekdy vytahnou Obi-Wana z jeho jeskyne, aby se zjistilo, co delal zrovna v letech X az Y, tak uz se to pod tihou der v jeho pribehu totalne zhrouti. Tam by uz to zachranil maximalne tvurci tym Johna Wicka, ktery by z Obi-Wana udelal akcniho frajera, ktery by pro koseni nepratel pouzival parkour a jine vychytavky z modernich akcnich filmu. Proc ne? Konzistence univerza uz je stejne mrtva, pribeh zamotany, takto by to byla alespon poradna zabava. No, ale zpet ze sneni do reality. Serial hodnotim jako lehky nadprumer. ()

tlesk

Jak můžete s nejpopulárnějšími charaktery vykouzlit něco tak dějově plytkýho a hloupýho, je mi záhadou. Mohl to být parádně temný, depresivní seriál. Namísto toho je to odnikud nikam zmateně se potácející nuda. Nebýt McGregora a Christensena, jdu s hodnocením ještě níž. Zklamání roku. Aspoň Mando ty SW zachraňuje... ()

misar3

Obi-Wan nejvíce trpí různorodou kvalitou jednotlivých epizod. Pojetí hlavního hrdina navíc mnohdy neodpovídá původním filmům, takže divák se může cítit podveden. Naštěstí závěrečné dva díly reputaci z větší části napraví :-) ()

Limous

Tohle je opravdu smutný, jedna z nejlepších postav z celého kosmíru dostane takovej balast. Je mi líto Ewana, jestli teď kouká, jak moc se povedla Ahsoka, Andor.... Musí mít oči jen pro pláč. V seriálu je navíc takových nesmyslných logických prešlapů, že to vážně nejde prehlížet. Takže je mi líto Ewana a Obi-Wana, oba si zasloužili mnohem víc, my ostatně taky. ()

speedy7929

Seriál Obi-Wan Kenobi je ohromujúcim zážitkom pre fanúšikov Star Wars. Skvelé herecké výkony Ewana McGregora, nádherná kinematografia a dobre napísaný príbeh poskytujú epický pohľad na ďalšie dobrodružstvá Obi-Wana. Tento pohlcujúci príbeh nielenže poteší všetkých, ktorí túžia po hlbšom pohľade na jedného z najobľúbenejších hrdinov, ale aj udržiava napätie a atmosféru, ktorá z neho robí nezabudnuteľnú podívanú. / 75% ()

darthvader77

Tak oficiálně se připojuji ke kritikům tohodle seriálu nyní když za námi je celý celek, tak můžu férově říct, že tohle je zklamání. Je vidět, že Disney spoléhalo na to, že Kenobiho jméno samotné stačí k tomu, aby na to lidi koukali a vůbec nesnažili.  Poslední epizoda veliké zklamání. Opravdu No ones ever really gone je tady znásobeno nekonečnem. Vader nezkontroluje, že Obi-Wan je opravdu mrtvý když pohřbí a hlavu mu neuřízne. Obi-Wan se znovu zachová jako totální čurák a potom co svého "nejlepšího přítele" nechal uhořet tak teď ho pro změnu nechá trpět dalších skoro dvacet v astmatickém obleku pod kontrolou totálního psychopata. Absolutně briliantní.  A než mi tady nějaká negarmotná opice začne vykládat něco o milosrdenství milosrdenství by bylo v tu chvíli Vadera zabit, celá jeho existence v tom bodě byla utrpení. Tohle je opravdu horší než scénář sequelů. Alespoň TFA dalo dobrou výmluvu proč Rey neukončila Kyla s tím zemětřesením. Něco podobného se mělo stát tady. Ne že Obi-Wan prsotě zase nedokončí práci.  Hayden, McGregor a půl cool scén není schopno zahránit absolutně prachbídný scénář. Taky mne baví, jak to nejlepší z herectví madam Ingram nemá divák vůbec možnost vidět, protože kokoti se rozhodli udělat GoT sezóna 8 a půlka epizody je tma jak v prdeli. A pak mají ještě drzost říct, že fanoušci jsou rasističtí.  Qui-Gonovo cameo trošku pachuť zmenšilo, ale celková tragédie se zachránit nedala. No a to co k tomu vedlo, to ani komentovat nebudu. Inkvizitoři krom Gran INquisitora a Revz tam byli jenom jako křoví. ()

HenryX018

Nechápu, jak se to podařilo. Jedna polovina seriálu je absolutní hovno, ale druhá polovina seriálu je absolutní KINO.  Ze začátku musím pochválit dětské herce, kteří mi osobně velmi sedli do jejich rolí. Obecně obsazení s novými i navracejícími se tvářemi nezklamal. Kde ale seriál padá je scénář, který je často nelogický, a častokrát si člověk prostě řekne "WTF." Prvotní hype je neuvěřitelný, ale když se člověk fakt zamyslí nad tím co právě sleduje, je mu spíše do breku. Co se týče příběhu, jediná příběhová linka která mi nesedla byla ta s Ravou, a obecně Inkvizitory. Seriál dělá z Inkvizitorů neschopný kretény, což k nim kanónově fakt nesedí. Zároveň jsou i některé zvraty a dialogy tragické. S tímhle vším se ale musím přiznat, že mě seriál ani jednou nenudil, takže ho i přes tyhle faktory hodnotím nadprůměrně. Vesměs to není taková tragédie, které jsem se obával hlavně po premiéře Části III. 6/10 - A PROSÍM, NEDĚLEJTE DRUHOU SÉRII. ()

Dejvecd odpad!

Na seriál o Obi-Wanovi som sa nejak moc netešil. Nie, pretože by som čakal, že to bude zlý seriál, ale pretože som jednoducho nič nové o Kenobim nepotreboval vedieť a 100-krát radšej by som si pozrel napr. seriál o Quillovi z Mandaloriana, alebo nejakom random rebelovi, ktorý sa v Star Wars epizóda 5 objavil na 1 sekundu, keď ho rozstrieľalo AT-AT, pretože to znie tisíckrát zaujímavejšie, ako seriál o postave o ktorej vieme prvé posledné. Tak nejak som sa nakoniec donútil si Obiho pozrieť a musím povedať, že SW si môže na konto pripísať absolútne lenivý a dementný odpad. Obi-Wan Kenobi je totižto seriál, ktorý vyzerá lacno a priemerne, v niektorých scénach dokonca až hlboko podpriemerne a to mám na mysli hlavne otrasnú a chaotickú akciu. Celý seriál z vizuálnej stránky neponúka doslova nič a CGI efekty vyzerajú ako vystrihnuté z 80. rokov. To však nie je zďaleka najväčší problém. Tým najväčším problémom (hneď po rozhodnutí vôbec začať tento seriál natáčať) je totálne odpadový a lenivý scenár, ktorý síce občas má nejaké zaujímavé a svetlé momenty, ale to je asi tak len 1% celého seriálu. Ja neviem, či je to len mnou, ale pripadá mi, že scenár robil niekto, kto buď nikdy v živote žiadne Star Wars nevidel, alebo musí všetko SW z duše nenávidieť, pretože inak si neviem vysvetliť ako mohol niekto, kto je za túto prácu ešte platený, vyprodukovať niečo tak strašného. Príbeh pôsobí, ako doslova vycucaný z prstu a vymýšľaný za pochodu, pretože je tu toľko random a wtf momentov a zvratov, ktoré sa dejú len pre potrebu vyplnenia časového limitu, alebo pre potrebu vytvorenia aspoň nejakých zvratov. Dej tým pádom hrozne jednoduchý, nezaujímavý, obyčajný a nudný. Za druhé tu sú postavy, ktoré sa sú úplne skazené, či už svojim správaním, ktoré sa k nim vôbec nehodí, dementným scenárom, prázdnymi dialógmi, alebo nulovým vývojom charakterových oblúkov. A to ani nespomínam obrovské retconovanie celého Star Wars, ktoré ma prinútilo vytesniť tento seriál z mojej pomyselnej SW linky a tým pádom ho za canon ani nepovažujem. Obi-Wan Kenobi, totižto okrem jednej scény (flashback na duel Anakina a Obi-Wana, ktorý bol jedinou radosťou v tomto seriáli) neponúka absolútne nič a robí celému SW hanbu. Jediný kto to zachraňuje je Ewan McGregor, ale ani on na takúto haldu odpadu nestačí. 1/10 ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)