Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

kariholik

Tak o tomto filmu jsem slyšel poprvé v patnácti, ale neviděl jsem ho, přece jen v té době nebyli takové možnosti jako dnes no a pak uplynula doba přesně patnáct let a film jsem zhlídl a musím uznat, že funguje na jedničku i v dnešní ultra realistické době. Efekty za málo peněz, ale nápadu na rozdávání. 70% ()

Iveta47

Tak tento horor som videla prvý krát pred dvadsiatimi rokmi a bol to asi prvý film,keď som sa bála zaspať.Hlas z gramafonu ma strašil ešte týždeň.Na svoju dobu veľmi pôsobivé a môžem povedať,že nič lepšie som zatiaľ nevidela,čo sa týka tohoto žánru.Dej filmu odohrávajúci sa na chate a partia mladých ľudí,ktorých naháňa lesný duch vás určite vtiahne do deja tak,že sa budete cítiť tak, ako by ste boli priamy učastníci.Pre mňa 5 hviezdičiek :-). ()

romulus777

Pre mňa je toto dielko spomienkou na časy dávno minulé,keď boli horory naozaj strašidelné.Vynára sa mi staré kamarátove video a simultánny dabing,keď nám stačil jeden jediný hlas a nie príliš kvalitný obraz :-)Napätie vybičované do krajnosti,ruka odfaklená motor.pílou a mnoho ďalších symbolov.Bruce Campbell ako neohrozený "duchobijec"Vtedy,ako pubertiak som nemal veľkú možnosť porovnávať túto záležitosť s inými podobného druhu,takže spolu s Cintorínom domácich zvierat zostane v mojej pamäti uchovaná ako moje hororové základy.Aj dnes,po rokoch si tento filmik rád pozriem,ale namiesto hrôzy sa na mojej tvári objaví skôr jemný úškrn spôsobený primitívnymi trikmi.Až sa niekedy sám seba pýtam : "Ako je možné,že mi v tej dobe tieto nedostatky vôbec nevadili ?"asi tu nebolo nič lepšie :-) ()

pupidup

jojo, už je to pár let....ale klasika je klasika...si pamatuju, jak jsme to v osmičce za komoušů sháněli...:o)Nezapomenutelný dojem a spolu s dvojkou jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděla. Jsem zvědava na remake Lesního ducha 2013..... ()

paja.

Na tu dobu je to jeden z nejlépe zpracovaných hororů.Já jsem se opravdu bavil.Remake bude asi lepší v tom,že to nebude dabovat jeden člověk.ZLATÉ TITULKY. ()

feszani.cz

Musím ohodnotit zejména hodnocení tohohle filmovýho skvostu od pana Malarkey.. to by zasloužilo veřejný výprask na holou, v Praze na václaváku pod ocasem, před bandou chechtajících se taliánů po obědě v mekáči.... takovouhle pecku a klasiku žánru ohodnotit jednou hvězdou jen proto "že horory nemám rád" je zoufalství, zmar, ostuda a stupidita. Co jsme to za národ chytrolínů bez vkusu, a soudnosti.. Fuj ()

janejudyjune

Neměla to být spíše komedie? Celá naše rodina se tomu smála. Masky byly opravdu prachbídné. Po půl hodině jsem začala doufat že už bude konec. Bohužel musela jsem strpět další hodinu. Samozřejmě, že je to horor starší, ale Duchařský příběh ze stejného roku byl mnohem mnohem lepší. ()

obregon odpad!

V dnešní době nesledovatelné, amatérismus nejhrubšího zrna - zvláštní, jak se takhle idiotskej "film" může stát bezmála kultem. Všem těm, kdo zde tak bohorovně plýtvají hvězdičkami, doporučuji zakoupit blu-ray, bez pauzy zhlédnout, vynechat faktor nostalgie a ohodnotit poctivě znovu. Vsadím se, že v červených číslech by nezůstal. ()

F50Ferrari odpad!

Větší hovadinu fakt pohledat ... co to jako má být ? Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl ... herecký výkony nejsou výkony ale naprostej vrchol všeho ... jedna chyba za druhou ... kromě hnusu ten film nevyvolává nic ... je to ubohost a i když je ten film z roku 1981 tak to na tom nic nemění ... hodnocení nechápu. Jste se lidi zbláznili asi. ()

baronGrga

Evil Dead vaří svůj kultovní lektvar ze dvou ingrediencí: z oživlých mrtvol a jaksepatří gore (ani jedno nemusím). Střízlivýma očima si nelze nevšimnout poněkud bakelitových herců, nepříliš vynalézavého scénáře a takových těch logických kotrmelců, kterými se, pravda, hemží každý druhý horor, ale které mě tu vyloženě mátly. Finále narvané triky dneska připomíná spíš žertovné kousky formeláků a vzhled zombíckých útrob by dnes snad potěšil leda fajnšmekry přes kuskus. Přesto se Evil Dead nedá upřít pár znamenitých scén, od stromové erotiky, přes veselou kopu Betsy Baker a její písničku až po závěrečný sklepní charleston. Z původních dvou zvedám na tři hvězdy, mimo jiné i vzhledem ke zhlédnutí remaku 2013, kterému ty dvě hvězdy sluší víc. 55% ()

balstar007

Působivě mrazivá hororová klasika od mistra hororů Sama Raimio "Evil Dead". Prostě hororově atmosférický děsiví pěkný horor. Já jsem se rozhodně nenudil ale spíše hodně bál. Tento snímek nedoporučuji shlédnout slabším povahám a hlavně malým dětěm. Mohli by mít z tohoto filmu slabší trauma a to myslím vážně. Výborné efekty a dobří herci. Ještě do dnes mi běhá mráz po zádech. Pro někoho ze silnou povahou to může spíše působit jako pohádka ale stějně tento horový snímek dokáže i v dnešní době pořádně člověka vystrašit. Za tak pěkné filmové dílo dávám 80%. ()

pa3k16

Prvý film Sama Raimiho, ktorý sa dostal na veľké strieborné plátno, po tom čo ho objavili ľudia z Anchor Bay v garážovom predaji /takto sa distribuoval od roku 1979, a až v roku 1981 mal "veľkú" premiéru v štáte Michigan/. Vzhľadom na to, s akým rozpočtom a výbavou a v akých podmienkach sa v Tennessee tento film natáčal, len potvrdil kvality mladého Raimiho. Originálny dej, originálne scény (z ceruzky v kotníku mi ešte teraz behá mráz po chrbte), nenahraditeľný výkon Asha v podaní Brucea Campbella, vynikajúca práca s kamerou a zvukom, efekty samozrejme zodpovedajú dobe a rozpočtu :) Určite odporúčam všetkým milovníkom ducharského hororu, toto je pre mňa jeho kolíska. ()

pekos

Súčasné hororové filmy, resp. ich tvorcovia, nám chcú za každú cenu nahnať hrôzu vyšpičkovanými efektami a podivnými zvukmi, ktoré sú vďaka využitu modernej techniky neustále desivejšie a dôveryhodnejšie. Po opätovnom vzhliadnutí filmu Evil Dead mi však neostáva nič iné, len konštatovať, že dobrý horor, s komediálnym podtónom, nenahradí žiadna kvalitná technika. To, čo vytvoril Sam Raimi, ktorému excelentne sekundoval Bruce Campbell, ako hlavný hrdina príbehu, tak skoro v tvorbe hororov neuvidíme a spôsob natočenia hororu nebude prekonaný. Evil Dead je skvelý film i napriek tomu, že má viac ako 30 rokov a na jeho natočenie potrebovali tvorcovia zlomok toho, čo dnes vyžaduje "kvalitný horor". Horor Evil Dead je už dávno "klasika" a tento film by mal byť vzorom pre každého tvorcu hororu. SUPER HOROR. ()

LennyCowler

Co napsat ke kultovní záležitosti a fenoménu totalitních jednohlasně dabovaných videokazet. Klasická otázka té doby: "Ty jo viděl jsi ten horor "Kořeny"? Myslíš " Duch lesa"? No "Živý mrtvý" přece. Tenhle film měl snad nejvíc názvů ze všech,"Les","Chata"," Chata hrůzy" atd. atd. Bál jsem se u něj a stejně jako dvojku jsem si tohle přehrával tolikrát,že to znám nazpamět. ()

Milabusek

Perfekto .. film mi doporučil kámoš ajá původně nevědel jestly si ho mám pustit nebo ne .. a ještě že pustil na ten rok všechno dobré .. ()

Jinpachi

Pro mě je vlastně, dalo by se říci, tento snímek kultovní záležitost. Ano, každý máme něco. Já mám třeba před nosem kokain. Rozhodně bych řekl, že tento snímek, je takový startovní výstřel do hororové kinematografie a jelikož byl první a vážně se mi líbil (a líbí) je to moje hororová srdcová záležitost, na kterou nenechám dopustit. Bruce Campbell, ať už je to herec, anebo se jen za něj vydává je prostě…BOREC. Má to skvělou atmosféru, má to styl, má to nápad, je to zvrácené a barvitější než setkání žen při menstruačních problémech, má to vše, co by měl mít kvalitní horor. ()

Onanista

Triky jsou sice jaké jsou ( na tu dobu si myslím že byly doooost cool ) ale Pan Rejža to dohání zvukama, atmosférou a světlem tak perfektně že to ani nevadí. Podle mého by takhle nějak měl vypadat ideální horor ( až na chvile kdy obludka vystrkuje hlavu ze sklepa, a ať se mi nikdo nesnaží nakecat, že by tou ďourou neprolezla ) jinak všichni herci jsou sympaťáci a zahráli to hezky. Pro mě nej scéna s přítulkyní hlavního hrdiny, kdy zpívá a hrozně se tomu směje ... to bylo dost děsivý ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)