Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

PMU

Lehce jalový příběh, který má ovšem skvělou atmosféru. Závidět může spoustu novodobých rádoby hororů. ()

Dalajlada

Body to má za věk a za nápad. Efekty jsou na svou dobu velmi dobré. Chování postav, chyby v záběrech, výkony herců, scénář body naopak ubírají. ()

zdendyss93

Pamatuji si, jak mi táta vyprávěl, že za komančů tajně pašovali filmy, například právě Lesního ducha. Nu a za jednoho chladného, deštivého večera si ho s kamarády pouštěl = týden se bál na záchod :-) (a to ho ještě navíc velmi podezřívám, že si s tím jedním týdnem ubral).. No ač Lesní duch může někomu v dnešní době připadat až přepálený, tím pádem chvílemi komický, já moc dobře chápu, proč se tenkrát táta bál. Film jsem viděl již několikrát, nedávno zrovna s přítelkyní, která měla polovinu filmu zakryté oči :-) Poté mě trošku nenáviděla, proč jsem jí to proboha jen pustil. Inu, tím chci říct, že tento horor není skutečně pro každého. Je to nechutné, hraničící s humorem, napětím a vším, co si jen dokážete představit. Ale...dělá to skvěle!! Proto je Lesní duch absolutní kult mezi horory a každý správný fanda tohoto žánru musí vidět! Sam Raimi si dal opravdu záležet a jeho spojení s legendou....? Ano, Bruce Campbell je prostě legenda a vy mu budete fandit od začátku do konce! Takže diváci, pytlíky na blití s sebou a vesele do toho, směle doporučuji! :-) ()

gggggg

Beriem, že to je jeden z kultových hororov, ale na dnešnú dobu už nemá ten správny šmrnc. Bol to síce krvák ako sa patrí, no efekty už dnes toľko strachu nenaženú. Takýmito efektmi sa mohlo natáčať v 50. rokoch a nie v roku 1981. Zápletka bola jednoduchá až primitívna, aj konanie postáv bolo miestami nelogické. ()

opatstviolov

Kreativní low-budget horor, který vám na nějakou dobu zůstane v hlavě. Nebýt té druhé trochu nudnější půlky, tak by to bylo na plný počet bodů. Nejvíce se mi líbila úplně poslední scéna. 9/10 ()

Wiceman

Je to ultra levný, ale hrůzostrašný je to i v dnešní době :D Fakt se nedivím, že to tehdá někteří úplně zakázali. Množství krve snad překonal jen Remake tohohle skvostu :) Les a démoni jsou vážně děsiví a jejich bledý oči a uhnilou kůži budu z hlavy ještě dlouho dostávat :D Co se postav týče tak za zmínku stojí jen začínající Bruce Campbell, kterej jen zvednutím obočí ukáže víc emocí, než třeba jeho nechvalně známá přítelkyně. Snad ještě Ashova ségra Cheryl, jež si střihla rovnou znásilnění větvičkama a první oběť posednutí (ten ksicht ze sklepa co na vás jeden čas vykukoval všude možně po půjčovnách, plakátech nebo internetech ... ano ... to je ona :D ) Musím říct, že jsem se velmi bál tehdy za mých mladých let, tak jsem se příjemně bál i ve své dospělosti. Pro fanoušky hororu mohu jen doporučit :) 5* ()

Kloboucek75

Film jsem viděl ještě za minulého režimu na VHS u známého s partou a tento horor byl doslova kultovní . Znám lidi který se tenkrát báli na film se dívat .  Nedávno v práci mladší kolega chtěl pár tipů na horory samozřejmě dal jsem mu tip na lesní duch a přidal legendu z 80 . Druhý den v práci mně málem seřval že pohádku nechtěl že vánoce jsou daleko. Samozřejmě dnes době digitálních triků se film z roku 1981 a triky z filmu jeví  jako pravěký. ()

Elanornegra

Od začiatku to má svižne tempo. Veľa lakaciek, ale nadpriemerne je to aj napriek tomu, ze väčšinu času je to masake. V tej dobe, pozerať v kine…. Uff teraz je to miestami kvôli vizualu slabšie, ale má to svoju atmosféru, skvelého režiséra Raimiho, aj hlavná postava mi konečne dáva svoj backstore…75% ()

pott

Chcel som si pozriet vraj kultovy horor, videl som sracku s efekmi na urovni Cesta do pravěku(1955). Najvacsi des v tomto diele mi nesposobil samotny pribeh alebo jeho stvarnenie, avsak hudba z ery nemeho filmu pocas zaverecnych tituliek. ()

Filip_Inari

S dabingom sa to ani za horor považovať nedá, spolu s efektami to v dnešnej dobe pôsobí ako paródia, viac než čokoľvek iné. Stále sa človek veľmi zabaví a je to dôležitá časť histórie strašidelných filmov ()

jirikzaboj

Čistý amatérismus spojený s láskou k filmařině a žánru, který i tenhle snímek formoval svým expresivním pojetím, překvapivými kreativními efekty a opojným vizuálem. Partička cápků si vyjela na chatu, zapnuli kameru a koncert mohl začít. Rozhodně tenhle příběh Sama Raimiho může fungovat jako obrovská inspirace pro začínající, ale i zavedené tvůrce. Projev geniality a lásky k hororovému žánru je tady zkrátka klíčový a tahle parta už zamlada věděla, co chce a šla si pro to. ()

mrtvej_pes

Naprostý důkaz toho, že stačí málo prostředků, ale je potřeba mnoho kreativity a vášně. Na jedné straně by šlo zmínit Clerks - kdy byl potenciál "materiálu", jestli se to tak dá nazvat, naprosto využit v dialozích s vpodstatě nulovými náklady - a na druhé (třeba) Evil Dead, kde je potenciál naprosto využit po formální stránce. Evil Dead není "deep", vizuál už je takový zastaralý, triky také, ale z filmu samotného naprosto čiší vášeň k řemeslu. Kromě efektů, které mi přišly super (jinak bych je ani nechtěl), chci zmínit především střih a kameru, protože jsou v naprosté kongruenci: divákovi není nic potřeba "sdělovat", scény mluví za sebe. I takové jednoduché scénky typu pomrkující Ash a jeho přítelkyně na pohovce: sice nemají dějově význam, ale dodávají filmu neskutečnou vitalitu a tempo. Stejně tak je i každá scéna výborně osvětlená a díky tomu se sdělení kamery stává úspornější (třeba obsah sklepa).___ Jen škoda, že posledních dvacet minut se nedrží ve stejné intenzitě jako zbytek filmu. Jinak bych tomu neměl co vytknout. ()

Thane

Pokud si budete jako ja chtit doplnit vzdelani tak upozornuju ze se to prezit da a chapu proc to ve svy dobe muselo byt neco ale dneska uz to proste boli.. ()

ArdeliaLortz

Tak dpč, tvl. Jste mě tu všichni navnadili... Jsem měla po dlouhé době večer bez dítěte a chtěla jsem si pustit něco fakt dobrého, dát si drink (dva, tři ,...) a trochu se bát. Něco tak prdlýho jsem nikdy neviděla. Místo mrazení a strachu, jsem celý film sledovala se zdviženým obočím. Asi jsem ten film měla vidět dřív, než ve čtyřiceti.... Několikrát jsem o tom filmu četla- že je hustej, nechutnej, zvrácenej, zakázanej,.... A tvl tohle?! Achjo. Dvě hvězdy za Bruce Campbella. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)