Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

AndrewNewman

Pre fanúšikov série poriadna facka a totálne nedôstojné zakončenie série. Pre nefanúšikov, ku ktorým patrím aj ja to bolo podpriemerné zábavné a znesiteľné. Jedna vec mi však vŕta hlavou. Ako sa na tomto scenári mohli podieľať štyria ľudia. Už aj pre jedného človeka by to bola poriadna hanba. ()

Plaque odpad!

Mal som pocit, že niekto si zo mňa striela. Takto odporne si vytrieť riť s jedným skvelým kultom by malo byť trestné. ()

HanzoBureshi

Minulý rok si každý stěžoval, že Halloween Kills je totální propadák. Něco na tom bude. Postava Michela Myerse byla vždy taková, že si svojí oběť vždy nějakou dobu sledoval a byl blíže a blíže a to na tom bylo to nejlepší, ovšem minule se začalo zabíjet jen tak na potkání a půlka města byla po smrti, ALE POŘÁD TO BYL  SLASHER!!! Jenomže teď přichází nový level. Michael si žije jako Pennywise, který se musí živit jako Imhotep z Mumie, což nechápu, když na konci minulého dílu všechny dostal a teď je slabý a prázdný?? Co to má sakra být?!? Tohle mi jediné nesedlo, ale zbytek jsem nějak pobral, ale po scénáristické stránce je to totální katastrofa. První třetina si hraje na romantický a pohodový rodinný život, ale to mi ani nevadilo přežil jsem to. Úmrtí tu bylo méně a méně hloupé než v předchozím snímku, což je dobré plus, hudba také nezklamala. Celkově je vidět, že tvůrci zkusili experiment, který má ale svoje klady a také zápory a není dobré to zkoušet v posledním díle. Jako završení příběhu si tento film měl dát záležet mnohem více, ale není to tak úplný průser, jsou i hlubší dna. Celá tato trilogie se točí kolem průměru, i když tento díl byl docela pod. Michael je můj oblíbený, takže možná trochu tomu dávám více než ostatní a určitě se na to ještě někdy kouknu a možná změním i hodnocení. Mé hodnocení: 4/10 ()

Sebule

Achjo Míšo, takové zakončení sis nezasloužil... :-(( Popravdě mě ani nenapadá, co k tomu napsat, já jsem z toho totiž fakt smutný. Scénář je ale úplně mimo, Michael žije 4 roky v kanále, objeví se v celém filmu asi 5x, místo toho tam je nějaký rádoby Michael. Hudba alespoň potěšila, ale jinak hrůza, hrozná nuda, málo gore, málo Michaela, málo naháněček. Scenáristé z toho měli zřejmě prdel, takhle pokazit klasiku... Neměl jsem vysoká očekávání, ale takhle blbé jsem to nečekal. ()

Dixieboy

Mnohem lepší než zmatený a zbytečný předchozí díl... Celkem slušné ukončení série. Doufám, že už ho nikdo nebude oživovat... už teď byl celkem k ničemu. ()

DonBraso

Doufám, že končí Green a přijde určitě na řadu hned spin-off a nebo dalších deset Myersů, protože něco v Americe nekončí nikdy. Tahle trilogie byla zabitá už dvojkou, co sice bylo akčnější, jen hlavu člověk musel strčet do hajzlu a čekat na konec. V tomhle konečném řešení si řekl pan režisér, že na to půjdu opět jinak. Což o to myšlenka by byla vlastně fajn, jen by to nesměl být poslední díl rádoby trilogie. Hodinu si užíváte ty kecy a zrod postavy Coreyho, který by právě divák čekal při prvním setkání a ne v něčem co má končit. Ve výsledku musíte čumět na hodinu na něco, aby se Míša dědek malinko ukázal a vzápětí přišla další rána pod pás, když ve výsledku otěže převezme někdo úplně jiný. No dobrá, tak dědek už asi nemůže dělat to co dělal předtím. Proč najednou Green přišel s nějakým logickým myšlením a chtěl to změnit je záhodou všech hlavolamů na Zemi. On by to nebyl zas tak špatný film, jen to nemít ten název oč vlastně běží. Najednou po hodině a půl se velkým střihem dostáváme ke konečnému auf wiedersehen, kdy začíná fight senior club a zase si půjdeme povídat o těch sakurách jak předtím ze sámošky. Jéžiši to je tak kravský. Světlý moment už je jedině samotná postava Corey a sem tam music, ale jestli jedno gore dorazilo do krámu tak to už je co říct. Takovýhle zakončení je normálně trestný čin, nemělo to hlavu ani patu, že najednou tu máme jednoho psychouše a Míša mu asi dá metál, protože se nejspíš díval v kanále na HBO jak Corey zabil nějakýho kluka :D Kills byl fakt hroznej logickej sranec, ale ještě se držel snad by se dalo říci na úzdě, no steně je to zbytečný díl jako tenhle a doufám, že Green se vrhne na jiný průměrný filmy co točí. Aspoň ty průměry, tohle jsem uzíval k smrti na 30% ()

xxmurphyxx

Get the fuck out.. Tento bizár sa kľudne mohol volať The cumming sry coming out of Corey the whiney ass bitch. S Mayersom to má asi toľko spoločné ako Zelensky s príčetnosťou. Do toho tu máme nejakú jeblú love story medzi Coreym a Allyson, do ktorej sa im furt serie stará kazišuk Curtis a divák miesto vyvádzania Mayersa musí sledovať rumázgať jeblého uplakánka v prechode, ktorému nakoniec kvalitne zajebe a začne čurákovať s nožom v ruke, čo si odserie pár no name kríplov. Highlight filmu, ak nerátam toho facana Mayersovi, za ktorý by ho v minulosti roztrhol na pol a vysral sa mu do žalúdka je finálny fight, kde už kokotizmus scenáristov dosiahol medzi galaktických rozmerov a človek sa modlil nech tento cringe skončí. Fuj, takto dojebať a hlavne ukončiť legendu menom Michael Myers. Karma si vás počká čuráci. Ale hej, je to lepšie ako predošlí diel, ale to je asi také plus, ako keď 180 kilová ženská dá dole dve kila z brady a vytetuje od radosti delfína na lopatku. ()

blondboss

Toto ukončenie celej slávnej série o najväčšom zmrdovi, akého kedy táto Zem nosila, bolo v štýle posledných dielov. Zbytočné, nudné a s veľkou dávkou pocitu ľahkého zárobku. Na druhej strane nápad s Coreyom sťa by novým Myersom, nebol až tak na zahodenie, ale viedol k až priveľmi predvídateľnému konci. Takže páni tvorcovia, je koniec, vykašlite sa už ozaj na ďalšie diely. Stačilo :) 50 % ()

Kebabkony odpad!

Naprostá kravina, která definitivně pohřbila kultovního vraha Michaela Myerse. Hlavní problém je v tom, že Michael je tu spíše jako vedlejší postava a objeví se snad jenom na 15 minut v celém filmu. Tvůrci se rozhodli udělat z třetího filmu spíše romantickou blbost, která vlastně vůbec nefunguje a nedává sebemenší smysl. Lituju, že jsem za to dal peníze a to jsem se na to tak moc těšil. No nakonec to dopadlo takhle. 3/10 ()

Nikolas__

Proboha živého, my fakt nedostaneme kvalitní Halloween. Někteří tu píšou že ten film je dobrej, když si vlastně odmyslíme že to je finále ságy Halloweenu. No, to mi přijde jako docela tupej názor, a to protože TOHLE JE FAKIN ZÁVĚR SÁGY HALLOWEEN, nebo respektive té nové trilogie hádám (2018, kills, ends), a navíc - ten film fakt není dobrej kurva ani normálně. Herecký výkony strašně často pokulhávají, jakože upřímně, čekal jsem že ten film bude ještě horší, nakonec jsem si ale uvědomil že aspoň nějaké malé taháky tu jsou. To nejlepší na filmu je tedy nakonec úplný základ (řemeslo, kamera ani tolik ne, občas je vážně podivná, mírně nepřehledné záběry mě trápily hlavně ke konci) a Corey, který hrál docela v pohodě a sám by to mohl vytáhnout do průměru, jenže ten film ( i když jeho první polovina byla celkem v pohodě) sklouzne v závěru do takovejch sraček že se na to nedá dívat, obzvláště co se týče chování postav. Konec je tedy tragickej, ale jak říkám, několik scén z první poloviny, nebo dejme tomu v prostředku filmu, bylo dost dobrých, jenomže zbytek je prostě pahnus. Hudba nevýrazná, postavy hrozné, "náhodičky" až moc náhodné, prostě zas a zas to samý, navzdory k tomu že překopali celý příběh tohoto dílu, udělali z toho tohle, no nevím co si o tom přesně myslet, ale nemyslím si nic dobrého. Mimochodem, je to rozhodně lepší než Kills, to je katastrofa jiného stupně, ale pořád to není nic co musíte vidět, chápeme se. Ještě tady házím můj žebříček všech Halloweenů. Remake, 02, 11, 01, remakeII, 08, 04, 07, 06, Ends, 05, Kills, 03, ()

Martin86 odpad!

Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme od filmu nečekali mnoho.... Ale i to málo, v co jsem já doufal nepřišlo. Jak by řekl StandUp komik Zitron:,, Film skončil a já som nas*atý, lebo mám 100 otazok a žádnu odpověď". Téměř 2 hodiny nelogických slátanin a semtam nějaká ta akce či nechutná scéna. Jako že po 40 minutách poprvé vidíme Michaela, který se tam ukáže na 10 vteřin a zas nic? A že z něj vlastně udělali monstrum v důchodu? Trapnost střídá tragédii a tohle je za mě ten nejhorší horor, který jsem kdy viděl. Za mě jasný odpad a doufám, že už nikdy pokračování nebude.... I když po vydelcich 2. dílu bych se nedivil kdyby za rok vzniklo Halloween - Born again... ()

uhlerado

Ako večný fanušik Ramba a Halloweenu som sa tesil na reparat po poslednej H kills. Co povedat ? Az na pár svetlych temnych momentov to bola strasna bieda. Svetle momenty: sceny v kanaloch, fajn farby aj atmosfera, dalej posledna rvačka a to je tak všetko. Zdvojenie zaporakov je zaujimavy aspekt, no nevyšlo. Jedine ma teší, ze toto trapenie konci. Ja by som uplne inak pisal scenar, napriklad, ze Mike lakal obete do kanalov alebo ze aspon posledna scenka keby bola trochu natiahnutejsia a so zvratom. Skoncilo to a to ma tesi. ()

Tomko87 odpad!

Bože Mišo. Čo ti to na staré kolená spravili. Kills bol síce extremne hlúpy, ale boli tam aspoň nejaká akcia a killy. Ale toto ? Hodinu a pol sledujeme extrémne zle napísanú romancu. Medzi Allyson a jej nového pichača Koryho. Ale ludia. Tak debilne napísanú dvojicu som ešte nevidel. Normálne som teraz docenil Edwarda a Bellu. Celý film som si hovoril čo do boha sa deje. Prečo..ako... Ja odmietam uveriť, že toto robili tí istý ludia čo robili reštartovaný dieľ z 2018. Nie. Odmietam. Odmietam prijat že toto je kanon. Odmietam si pripustiť že zo sympatickej Andi Matichak spravili odporne hlúpu (Nadržanú)piču. Čo nevidí na kraj nosa. Pár killov a jeden svetlý moment nevytiahne z tohto bahna ()

halberdier

Halloween Kills měl hodně otevřený konec, takže většina díváků očekávala, že Ends bude navazovat přímo na předchozí díl. O to musela být většina diváků rozčarovaná, když zjistí, že tvůrci se na to zcela vykašlali a místo finální bitvy mezi Michaelem Myersem a Laurie servírují úplně jiný příběh, jehož středobodem není ani jedna výše zmiňovaných postav nýbrž nově představený "hrdina" Corey. Je to hodně překvapivý a ne zcela povedený tah - alespoň ne pro tradiční fanoušky série Halloween. Už u Halloweenu z 2018 jsem si stěžoval, že ačkoliv se dost povedl a musel sednout většině fandů série, tak tak tam šla cítit únava materiálu a chyběla odvaha přijít s něčím originálním. Zkrátka pokud by nově plánová trilogie skončila hned prvním filmem - nikdo by se nemohl zlobit - série by skončila důstojně na vrcholu. "Bohužel" Halloween (2018) byl velký hit a takové chyby se neodpouští a tvůrci tak přislíbili další dva díly, kde se naplno ukázalo, že série neví kudy dál. Tvůrci se sice snažili přinést nějaké nové prvky - davový strach a vina v Haddonfieldu (Kills) a zlo v každém v nás (Ends), ale nepodařilo se tyto témata dostatečně rozvinout a díváci to ve většině případech nepřijali. Poslední Halloween tak působí hodně rozpolceně - na jedné straně buduje nový příběh kolem nové postavy a na druhé straně musí zaroveň fungovat jako završení trilogie a rozloučení se s postavou Michaela Myerse. Bohužel dohromady to ale nefunguje, ač se mně zápletka s novou postavou Coreyho a i závěrečný souboj Myers vs Laurie celkem líbil. Věřím, že se teď k postavě Michaela Myerse řádku let nikdo nevratí a k dalšímu pokračování/ rebootu dojde až bude mít pořádnou vizi, jak se sérii dále naložit. ()

david141474

Kurva tohle bylo zakončení! Sice to nebylo bezchybný, ale i tak je to neskutečný! Začátek filmu byl skvěle našlápnutej, i když bez Michaela, tak pořád dobrý. Pak ale přišel největší problém tohoto filmu a to v polovině filmu. Když jsem to sledoval přemýšlel jsem, že dám filmu 5 bodů, ale co následovalo mi vyrazilo dech. Ano, za mě bylo finále filmu skvělý a finální potyčka mezi Michaelem a Laurie byla skvělá se spoustou krve. A třešnička na dortu byla úplně poslední scéna s Michaelem. To co dav udělal, na to určitě dlouho nezapomenu. To mě přimělo dát filmu nejvyšší známku. Děj je na začátku dobrej a zajímavej, v polovině filmu úplně příšernej, což je na filmu nejhorší a ve finále není potřeba děj, ale i tak ve finále to bylo skvělý. Postavy solidní, některý sympatický a pár jich je nesympatických. Původní soundtrack zde opět zazní, bohužel jen v úvodních titulkách a uprostřed filmu a na konci nezazní nic, což je hrozná škoda. Finále je skvělý a finální potyčka je ještě lepší. Maska Michaela byla skvělá. No prostě nemám s tímto filmem problém. Jediný problém je bezesporu v polovině filmu, která nestojí za nic. Aspoň ten děj, nestojí za nic. Teď jsem rád, že jsem na tom byl v kině a musím říct, není to zklamání roku. Jen je škoda, že tohle byl úplně poslední film celý ságy. Schválně jsem si dal maraton Halloween filmů, abych mohl jít na poslední díl této frančízy do kina a tušil jsem, že to zklame. Což se stalo v polovině filmu, ale jinak jsem spokojen. Viděl jsem špatný halloween filmy, ale i ty dobrý a Halloween Kills patří mezi ty lepší. 10/10 Tomuhle říkám skvělý zakončení 13 filmů, i když v polovině filmu není nic zajímavýho. Je mi jasný, že jsem sám proti většině. (Olympia - 25.10.2022) ()

hony23

Je tu konec října, čas vydlabaných dýní, strašidelných kostýmů a vykuchaných teenagerů. A také čas, kdy zoufalé filmové tvůrce znova napadne oživit Michaela Myerse, protože lepší námět na horor prostě nevymyslí. Takže Halloween potřinácté ( a snad konečně naposledy ) je nudná sračka, ve které je Myers po většinu filmu zalezlý v kanále a až v závěru si to vyrazí zúčtovat s babkou Curtisovou. Naprosto nedůstojné zakončení celé ságy, ze které ovšem za něco stály pouze 4 filmy z 13. ()

Kushina

Wau, konečně Halloween, co po předchozích dílech nebyl taková nelogická sračka. Konečně lidi neumírali 24/7, kdykoliv se Michaelovi zachtělo, konečně byl Michael zranitelný, nemocný, starý, kulhavý a co hlavně, mohl konečně umřít! Sice jako horor to byl film úplně o ničem, protože scary tu nebylo fakt nic, ale v rámci téhle filmové série mě to prostě potěšilo. Konec dobrý, všechno dobré a prosím hlavně už ne film typu: Halloween End: Reborn, nebo někoho proplesknu :D 55% ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)