Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Raddick

Průšvih. A velký. Do očí bijících chyb a nelogičností jako máku. Člověk by řekl, že tohle nemohl točit stejný člověk, který má na svědomí tři roky staré pokračování filmu z roku 1978. Jak parádně hororovou sérii s názvem Halloween oživil, tak o tři roky později ji v podstatě pohřbil ve změti flashbacků naprosto zbytečných a tupých postav a doslova komediálních momentů. Halloween je především horor a takhle měl i zůstat. Líbila se mi myšlenka rozdělit pokračování na tři části, ale přijde mi, že ta druhá, prostřední část je pro děj vlastně naprosto zbytečná a zabíjející kvality prvního pokračování. Možná pokud by každý díl točil nějaký jiný režisér, který své řemeslo ovládá a vtisknul by mu svůj rukopis, například po vzoru prvních tří dílů vetřelců, mohl být výsledek mnohem lepší. Tady mi přijde že Greenovi docházel dech a vlastně sám nevěděl jaký film chce natočit. Váhal jsem i nad tím, že dám ODPAD, ale jelikož jsem fanouškem Michaela Myerse, tak do něj zatím vidle házet nebudu (stejně ho nezabijí) a dám šanci poslednímu dílu, ve kterém si pro nás Green doufám připravil pořádné FINÁLE, které si tahle série zaslouží. Bohužel pro mě za 1* ()

kyblik2

Potenciál uteká, postavy sa chovajú hlúpejšie než sme zvyknutí a celé je to zbytočné. Šerif ukazuje svoj krivý ksicht celý film a povie v ňom asi jediné slovo. Curtisová celý film leží a stoná. No katastrofa. Nebyť pekných vrážd a toho, že je to halloween séria tak dám asi odpad. ()

Colomba666

Narovinu, doufám, že toto byl už poslední Halloween, úplně stejně, jako se "modlím" za konec masakru z Texasu. JInak hrozí, že by je ještě mohlo napadnout, že je Michael Lauřin ztracený syn, a byla by to konečná. :D Tvůrci už nevědí, co vyždímat ze šlágru, který byl populární na konci minulého milénia, místo toho, aby se zamysleli, a zkusili přijít s novým námětem na horor pro 21.století. ()

Polux

4/10 | Shodou náhod a podivuhodných okolností nakonec (v podstatě proti své vůli:-)) viděno, přičemž po předchozích ohlasech jsem nic moc nečekal a ve výsledku....jsem nic moc nedostal. Kde začít a při tom neplakat? | MM jsem vždy považoval za chorou mysl, která je upřena na jeden cíl (zabít svou sestru*/její dceru/jejího syna/její dceru&dceru její dcery:-)) a zbytek obětí jsou jen "vedlejší ztráty", které se mu připletly do cesty. Nikoliv jako vraždící kombajn typu JV, který likviduje vše živé ve svém dosahu hlava nehlava. Tady je MM přesně taková mašina, která rozdává killy na všechny strany. Tahle hra s divákem (koho z těch, které potkal, nechá MM naživu a které zabije?) tady v podstatě úplně chybí (stejně jako minule). Jediné co zbývá, je sledovat killcount a hádat, zda to bude rekord už tady nebo až příště. | Nápad s "povstáním" obyvatel městečka, obrácením rolí lovec/kořist a souvisejícím "honu" na MM je sice fajn, ale byl už ve čtyřce, ve které byl pojat daleko uvěřitelněji. Zde to vykreslení davové psychózy ("evil dies tonight") nemá daleko k libovolné parodické scéně na toto téma s vidlemi a pochodněmi v The Simpsons:-). Na rozdíl od uvedeného seriálu je to však v tomto případě myšleno smrtelně vážně, ovšem působí to stejně vtipně. | Napojení na Carpenterův originál, stran vedlejších postav, vůbec nefunguje. Vždyť se samotným MM vůbec nepřišli do styku a tak jejich obří trauma vyznívá nevěrohodně až směšně. Nehledě na to, že díky konceptu kill machine MM jsou všechny vedlejší postavy divákovi naprosto ukradené, protože nejsou nic více, než jen další maso na porážku. | Nahradit hlavní trojici hrdinek podstatnou část stopáže právě tímhle nudným/nezajímavým/blbým krmením je vysloveně epic fail. Tvl, mám ve filmu JLC (a její dceru/vnučku), tak chci jako divák sakra vidět JLC (a její dceru/vnučku) vs MM! Tohle byla chyba už ve dvojce, o čtyřce a dál (kde JLC nebyla vůbec) ani nemluvě, proto přece vznikla osmička a měla úspěch, ale očividně se Green s McBridem nepoučili a výsledek podle toho také vypadá. | Co si zaslouží pochvalu je jen Carpenterova hudba (hlavní motiv je prostě dokonalý a neoposlouchá se ani po 40 letech), všechny tři herecké představitelky, které se snaží, seč jim síly a mizerný scénář dovoluje a pár jednotlivých scén. Zbytek velký, špatný, meh. Už minule jsem nijak nadšený nebyl, ale ve srovnání s tímhle jde doslova o mistrovský kousek. Halloween Ends příští rok dokoukám čistě z povinnosti, protože "velké finále", ale neslibuji si od toho už absolutně nic. | *Proč, počínaje předchozím filmem, úplně vypustili tu myšlenku rodinné vazby MM a JLC jsem doteď nepochopil. Kromě toho, že s tím ve dvojce přišel sám Carpenter, to jejich vztahu dodávalo větší dynamiku (stejně jako Luke/Leia vs Vader) a nadto vysvětlovalo, proč se MM neustále v rámci série na JLC zaměřuje, byť by měla být jen další z řady desítek jeho (potenciálních) obětí. | P.S. Poučení na závěr: Nenechávat nákup lístků na někoho jiného, neb hrozí riziko komunikačního šumu a nakonec člověk skončí na blábolu jako je tenhle:-). | PeZet () (menej) (viac)

JJaannee

Začátek super, navazuje na předchozí díl a konec zřejmě v nedohlednu, protože se nějaký magor rozhodl, že chce z toho totálního bullshitu, udělat ještě větší. Co tam sakra chtějí ještě vymýšlet? Tohle mělo být zakončení nostalgického hororu na úrovni a ne z toho udělat seriál delší než "Tak jde čas" ()

Jakub.Holien

No, co bych k tomu měl říci. Michael Mayers je evidentně terminátor. David Gordon Green říkal, že postava Michaela Mayerse není jakýmkoli způsobem nadpřirozená postava o čem po tomto filmu naprosto pochybuji. Příběh nedává absolutně smysl, celé je to rozkouskované a stává se, že lidi kolem Micheala umírají samy od sebe viz scéna v autě se dveřmi. Borka stojí 2 metry před autem a není schopná se trefit na čelní sklo... A ještě se tam stane... No podívejte se sami..... Zkoušel jsem to doma se svou plynovou zbraní a slečna má fakt ohebné a jemné klouby... Po odchodu z kina jsem měl chuť řvát Halloween died tonight... ()

ondyGAMESTV

Nesmrtelný Terminátor vs. město magorů, co neumí bojovat SPOILEROVÁ RECENZE! Hlášku o tom že "Zlo dnes v noci "zemře" jsem z hlavy doteď nedostal. Michael přijde do náhodných domů, zavraždí "pár" nevinných lidí a zase odejde. Na to jak tu povraždil Karen a 99,9% postav prvního filmu z 70. let jsem koukal s otevřenou pusou. Když v roce 2018 vyšel reboot, tak se Karen stala hned mou nejoblíbenější postavou nových postav, proto mě její smrt moc mrzela. Příběhu se pomáhá udržet úžasná hudba a velice povedené scény (hon za neviným mužem v nemocnici, souboj lidu s Michaelem ke konci filmu...). Je dobré, že to pomáhá filmu se udržet, aby byl koukatelný a nenudný. Pocity z filmu budete mít s největší pravděpodobností smíšené jako já. Ono se to vysvětluje vážně vtipně, protože tento film je příběhově na poměry Halloweenu 2018 na hranici špatného či dostačujícího, z pohledu starších filmů frančízy naopak na hranici dobrého a úžasného, přitom byl 1 krok od toho, aby se stal po všech stránkách úžasným filmem. Škoda za ten konec a chování postav, protože ta hudba je fenomenální, a když k tomu přidám ještě skvělou kameru a atmošku, tak z toho vážně mohl být film, co by byl jediný svého druhu (stejně jako Halloween 2018). Oceňuji, že poselstvím filmu je jak se lidi nemají chovat, ta scéna z nemocnice mě važně dostala. Ještě za doprovodu jednoho z mých nejoblíbenějších soundtracků vůbec, to dělá vážně emotivní scénu u které jsem brečel. Jen mne mrzí, že film vytváří více emocí na smrt v této scéně, než na smrt Karen. Nakonec to nebyl zas tak špatný film, nejde ho úplně nesnášet, ani zcela milovat. Někdy velké experimenty nesou pohromu, a Halloween zabíjí je tomu skvělým příkladem 🎃 60% ()

Lukkyn

Hele jako vážně???To toho chlapa už nejsou schopný zabít ani v několikanásobný přesile. Neee tohle bylo fakt hodně stupidní. Postavy z jedničky ok fajn nápad. Do hajzlu , ale proč se chovaj jako největší idioti na týhle planetě. To samý Laurie ta senilní bába už je bohužel taky mimo. Jediný co se tomu musí nechat je to krutý a ty vraždy jsou celkem originální . Zbytek dialogy, postavy, scénář to všechno je totálně mimo mísu . Už teď se děsím toho posledního dílu!!! ()

Jansuper

Tuhle recenzi na halloween kills už nějaký ten pátek plánuji a Aurusi kámo nechci tě tím to naštvat a počítám s tím že mi s chutí vynadáš, přemýšlel sem i dost nad tím jestli neuberu jednu hvězdu a nechám tomu jen jednu hvězdu , ale já budu hodný a nechám dvě hvězdy. Takže nejprve řeknu za co ty dvě hvězdy a co se dá pochválit protože toho je o dost méně než tuna věcí co se dají zkrtitizovat - mychael myerse vypadá fakt mega dobře ten herec ho umí fakt skvěle zahrát a ta maska ohořelá vypadá děsivě a fakt dobře, ta scéna jak mychael na nějakém tom typkovi zkouší ty nože který je nejlepší je dobrá a Gore, počet zabití taky vysokej, a líbila se mi scéna jak mychael vyšel před ten hořící dům na začátku a vyvražďil ty hasiče ten nápad vyzabíjet hasiče byl dobrý a nový eště sme to tu neměli, tak ale to je upřímně jediné co chválím nebo co bylo dobré na tom filmu ale jako jinak docela to Teda zmastily a je vidět že Američani dělají chybu v tom že nejsou schopni ukončit nějakou filmovou série a točí ji dál a začnou patlat a vymýšlet úplný kraviny, a platí to i pro halloween kills (zabíjí) já se těšil na to jak tu bude rozluštěn více třeba ten příběh, těšil sem se na to že konečně mychael třeba promluví a byl sem zvědav na to co se stalo s tím miminkem jak ho v halloween 2018 mychael nechal žít, místo toho tu máme naprosto trapnej nesmyslnej bezduchej neemocinální vyvražďovací děj bez napětí (možná trošku párkrát tam bylo). Několik postav z celé halloween série se tu dá dohromady aby zabily jedno velké zlo které zuří v hadonfieldu, ten nápad je strašně pitomej a v některých ohledech i nesmyslný, všichni tak bezduchý prostě tak tupý blbý, jen jako figurky které má mychael zabít, s žádnou s těch postav nějaké sou cítění nebo emoci při tom když je mychael zabije prostě tak strašně umělá vyvražďovačka, bylo jich tolik těch lidí a nejsou schopni mychaela ani jednou udeřit ani jednou je pistoli trefit, mychael prostě k nim jen pomalu nakráčí a zabije je a ostatní kolem něj jen čumí neskočí všichni mychaelovi na záda ani nezkusí utéct, nechají se prostě jen tak zabít, ta kamera žádný zázrak, ta zabití upřímně špatně natočená moc sem se v tom zabití nemohl vyznat ta zabití byla blbě digitální, ty lokace takové no moc nevýrazné, mychaela vypadá jak kdyby se teleportoval z místa na místo, byla to slátanina, u zraněné Laurie v nemocnici byla zavřená polovina lidí z hadonfieldu a najednou se tam veme ten jeden typek z blázince na začátku halloweenu 2018 a neznámo jak si toho typka spletou s mychaelem ani nevíme jak se tam dostal, já jako upřímně sem se často nudil, neříkám furt byly tam zábavné scény i hlavně ta jak ta dcera té Laurie sebere mychaelovi masku a pak ho naláká do pasti jako jo to byla dobrá scéna ale jinak ten děj a scénář to je opravdu něco strašného. ()

Croccy

A máme tady pokračování "prvního" filmu z roku 2018 a museli jsme čekat 3 roky na toto pokračování. Byl jsem na tom v kině a musím říct, že hned úvod filmu mě velice zaujal scénkou s hasiči, která byla za mě asi nejlepší z celého filmu. Nechápu tolik nenávisti vůči 2. dílu, ale tak každý máme jiný preference. Rozhořčení lidí v tomhle filmu nastavil super atmosféru a jde vidět, jak ostatní běží za ostatními, když se jim něco řekne - viz scénka v nemocnici. Zabíjení zde bylo opravdu mnoho a musím říct, že i lepší než v prvním díle - například napadení Sondry a zabití manžela Phila v domě. Děj byl za mě mnohem lepší než v prvním díle a úkrutně mě bavil a celkem se dalo i předvídat, co se bude dít na konci. Ke konci filmu, jak matka Karen ukradne Michaelovi masku byla fatální chyba, a ještě se mu vysmát do očí, napadne jen blázna. Samotná závěrečná scénka, když si Michael vzal svoji masku, nandal si ji a scénka mohla začít. Mlácení a střílení do Michaela byla paráda a už jsem si říkal, že tato trilogie zde skončí, ale jak každý ví, tak Michael prostě není obyčejná osobnost, a tak přežije několik střelných i těžkých ran. Nedivím se tak trochu, že si mysleli, že Michael zemřel, jelikož ho Karen "dodělala" nožem do zad, ale jen tak, aby Michael zmizel z ulice a proplížil se k zádům Karen a zabil jí, svědčí o neschopnosti těchto lidí, a tak se dočkáme ještě dalšího a finálního dílu. ()

draxxi

No neni to zas takovej pruser. Rekneme si uprimne, co od tohoto filmu cekame? Logiku? To tezko. Co prezije Michael by bohate stacilo na smrt jedne mensi osady. To jak se mu obeti hrnou temer do naruce uz je taky klasika. Herecky vykony jsou v ramci moznosti v pohode, i kdyz dialogy typu: Ty jsi dobry clovek, Zlo dnes zemre, apod. se s vaznou tvari musi hrat tezko. A pak je tu neco, na co nase temne duse cekaji. Myersovo řáděni. A toho je tu pozehnane. Opet na 100 zpusobu. Takze tu logickou cast mozku, pokud ji mame, vypnout, a uzijte si to... 11/2/2022 63% ()

Rogamko

Halloween zabíja a asi to tak aj je. Po prvom filme od Davida Gordona Greena som sa tešil že to bude zážitok ale bohužiaľ ostal som sklamaný. Nieje to že úplne zlé ale proste niečo tomu chýbalo. Začiatok super ide sa odtiaľ kde skončil prvý film Laurie jej dcéra a vnučka odchádzajú z ohnivého domu kde je uväznený Majkl a s myšlienkou že Michael Myers konečne zomrel prichádza iná situácia a to príchod hasičských zložiek k domu, obhliadka či nieje niekto vo vnútri a návrat ako z pekla, Majkl sa dostáva von z ohňa ktorý ho mal zničiť a evidentne dostal ešte väčší apetít zabiť nielen Laurie ale všetkých, úplne všetkých čo mu skrížia cestu. Majkl teda doslova zničí všetkých hasičov a ide si po pomstu. Objavujú sa aj postavy z úplne prvého filmu čo som si myslel že to bude nejaké oživenie keďže začiatok to nebol zlý, dokonca sa vrátila aj zdravotná sestra ktorá pracovala s dr.Loomisom a tak isto malý Tomi Doil už samozrejme v hodne zrelom veku. Prišlo ale moje vytriezvenie že by sa to mohlo oživiť. Film stratil všetko od nejakého napätia po nejaký rozumný príbeh, úplne blbé rozhodnutia a vreskot davu ktorý bol úplne od veci ( Zlo dnes v noci zomrie ) a furt dookola túto hlášku keď nepovedali vo filme 40x tak ani raz. Laurie vo filme veľa priestoru nedostane keďže je stále v nemocnici po predchádzajúcich udalostiach a to je veľké mínus. Namiesto toho tu je uvrešťaný dav, blbý frajer ktorý chvála bohu zomrie tak ako aj všetky postavy na záver keď Majkla zložia na zem a myslia si že vyhrali ale opak je pravdou Majkl vstáva zo zeme po úderoch basebalovou palicou, po strelných ranách, po zapichnutí vidlý do chrbta čo vlastne je ďalšia blbosť ktorá sa tu odohrala. Takže Majkl vstáva ako som písal zo zeme nastávajú jatka jak sviňa, dav je na totálku zničený a Majkl odchádza ( zlo nejde zabiť on je číre zlo). Jedno ešte také plus v tomto filme je to že sme sa znovu vrátili do domu kde Michael Myers vyrastal, síce tam býval ináč orientovaný párik ale to mi vôbec neprakážalo, bola to srandovná dvojka ktorej mi bolo aj ľúto že musela zomrieť, nuž čo už. Scéna kde jeden z nich vošiel do izby kde bol Majkl bola jednou z tých vydarených scén v tej scéne bolo konkrétne toto ( vošiel dnu do izby uvidel Majkla a povedal- Majkl vitaj doma ) ako tých scén čo bolo fajn bolo viac určite ale bolo tam veľa toho čo bolo proste zlé a to ma veľmi sklamalo. Na záver filmu zomiera aj dcéra Laurie ktorú si Majkl našiel. Tak dojem filmu je proste taký že nebolo to najhoršie ani najlepšie ale niečo tomu proste chýbalo, hudba bola super o tom nemôžem nič zlé povedať, brutality tam bolo viac ako dosť, krvi tiež, veľmi ma potešili flashbacky ktoré sme nikdy nevideli to bolo super a snáď ten posledný film bude teda lepší a bude to naozaj výstižný názov že Halloween končí. 6/10 ()

Yuri_Boyka

Tak je tu ďalšia dávka bodania, sekania a lámania väzov. Krv špliecha na všetky strany, obete jačia a Michael strieda jednu čepeľ za druhou. Pokiaľ to nie je to, čo od Halloweenu chcete, tak vás musím sklamať - viac tu toho nenájdete. Áno, sú tu nejaké tie flashbacky, ktoré prehlbujú isté okolnosti. Vracajú sa aj viaceré postavy z originálneho filmu. Ale lore okolo Myersa sa tu nijako zvlášť nerozširuje. Osobne mi to nevadilo, keďže mne tu ide hlavne o to spomínané bodanie a sekanie, v ktorom tento film naozaj exceluje. Problematické je tu však správanie a konanie postáv. Miestami je vážne na facku. Možno aj dve či tri. Viete čo, dajme tam štyri... pre istotu. A mimochodom istota je práve to, čo postavy v tomto filme zaujíma najmenej. Je až priam iritujúce ako si žiadna z postáv nepovie: "Hmm, tento Michael prežije snáď všetko, dokonca aj upálenie za živa. Ja som ho bodla vidlami do chrbta. Možno by som sa ešte mala poistiť a párkrát ho bodnúť alebo streliť do hlavy. Prípadne mu rovno rozmliaždiť hlavu na kašu tak, aby ju dokopy nedal ani Plačkovej chirurg. Zombieland ma predsa učil o "rane istoty"." Takéto uvažovanie tu žiaľ nenájdete. A tak bude Michael neustále zo zeme vstávať a pokračovať vo svojom koníčku, až kým obyvatelia Haddonfieldu nezačnú uvažovať ako ľudia. Ak vás teda takéto hlúpe správanie postáv v hororoch už nebaví, tak Halloween Kills si pravdepodobne neužijete. Pokiaľ ste tu však kvôli hutnej atmosfére a tvrdému, nekompromisnému gore, potom je toto trefa do čierneho. Nedá sa povedať, že by bol Halloween Kills vyslovene horším alebo lepším filmom ako jeho predchodca a preto ho hodnotím rovnako. Hodnotenie: 8/10 ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020