WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

kiler1983 odpad!

tak to vam poviem, taka blbost tu uz dlho nebola... taka skoda, mohli vytvorit cokolvek a aj vytvorili... cele zle... niesom casto kriticky ale toto je nado mna... skoda ()

Kubasino

První 3 díly super. Pak už trochu nuda. A Teyonah Parris hraje jako ochotnická herečka z vesnického divadla. Já vím, že to potřebovali korektně vyvážit, ale máme i jiné černošky (ó jak jsem nekorektní), které hrát umí (Tessa Thompson, Keke Palmer...). Proč sakra někdo nepřemýšlel nad castingem? A Kat Dennings? Její kozy mi stačily v té dementní sračce o dvou troskách. Doufal jsem, že její kariéra tím skončila... ()

soukyd33

Nápad velmi zajímavý. Musím říct, že tohle je vážně děsivé. Ta představa být tam, a nemoci si pomoct. Je v tom vcelku zmatek, a i divák vlastně neví, co právě sleduje. Neví, co je a co není realita. Poznámka: Hlavní hrdinka (herečka), je děsně sexy. A je jedno, co má právě na sobě. Příběh je smutný,ale i děsivý. Umět přepisovat realitu, to by si asi každý užil po svém. 😄 Ten závěr je hodně divoký. To bych nečekal. A přitom začátek, vypadal jako komedie. 😳 Hvězdiček 4 ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️V pohodě seriál, trapností tam není, naštěstí, tolik, jako v Thorovi a Strážcích galaxie, tak bych řekla, že ok. Wanda & Vision jsou milouši, a tím by to asi i haslo. Očekávala bych více akce, s ohledem na skutečnost, že hlavními protagonisty jsou dva assvengers, ale budiž. ()

AmunRa

Krásný příklad, jak ze stylistického cvičení v duchu starých seriálů vykřesat plnohodnotné drama s komediálním povrchem. Tohle by měli povinně pouštět ctitelům art intelektuálních děl, jak nepopřít artové téma, ale udělat ho koukatelné pro širokou veřejnost. Od Elizabeth Olsen jsem toho mnoho nečekal, proto mě velmi překvapila kvalitním výkonem v různých polohách herectví od komedie po drama. Paul Bettany zdatně sekunduje dotváří výborné titulní duo hlavních hrdinů. Potlesk i pro management, který tento experiment pustil na obrazovky. ()

Raziel811

Úvodní 2 díly byly pro mě doslova katastrofální a je jedině dobře, že ve třetím díle se to celé začalo lámat. A každý další díl byl zajímavější a zajímavější. Je pravda, že mnoho lidí poví, že to je jen načančané cosi bez hloubky. Ale na druhou stranu, kdo má MCU rád, jistě jej tento seriál potěší, tak jako potěšil mě. ()

Kekik

Sedm epizod trápení, poté přišly dvě epizody, které fakt stojí za to. Jak jsem již psala k poslední epizodě, Wanda by si zasloužila celovečerní film. Během těch sedmi dílech jsem si k Wandě vypěstovala averzi, až téměř odpor (ne pro její chování, ale protože jsem byla zmatená, proč se to děje, byť jsem měla tušení, a to bylo správné, jak se nakonec ukázalo). To se naštěstí změnilo v osmém díle, a v tom posledním jsem se opět vrátila k tomu, že mám Wandu ráda. Dokonce jsem během těch dvou dílů zamačkávala slzy. ()

MatyRock

WandaVision byl projekt s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl plně využit. První dvě epizody jsou čistě sitcomové a pouze v pozadí jsou náznaky na to, že není vše tak, jak se zdá. A právě tyto epizody jsou vůbec těmi nejlepšími. Celkově jsou v seriálu bravurně zvládnuty sitcomové části a tvůrci plně porozuměli sitcomovému DNA. Střídání žánrů bylo také dost pečlivě odvedené. Bohužel hlavouni z Disneyho neměli dostatečnou odvahu pokračovat v čistě sitcomovém formátu po delší dobu než tří epizod. Škoda, nemuselo to od čtvrté epizody sklouznout k typickému Marvelu. Čtvrtá epizoda byla navíc nejzbytečnější epizodou celé série. Pátá, šestá i sedmá epizoda je kombinací sitcomů a marvelovek, kde je tou zábavnější části samozřejmě sitcom. Osmá epizoda už byla ve formátu čistého Marvelu, ne však v akční rovině, ovšem v rovině příběhové, kde se rozvíjely charaktery a svět. Šli jsme po stopách Wandiny minulosti a známé události byly prohlubovány. Osmý díl byl pro mne díl s emocemi na správném místě, který jsem si ve výsledku dost užil. Závěrečná epizoda se řádí do ranku těch slabších. Bitkovaná, kde zas a znovu nejvíce baví osobní linka Wandy. Vážně se tam musel objevit bílý Vision? Nešlo by to i bez něj? Nebylo by lepší dát větší důraz na hlavní záporačku této show? Tohle jsou otázky, jenž nosím v hlavě po zhlédnutí této epizody. Ale konec konců se to dá. Člověk se jen musí naladit a připravit. Co říct závěrem? Kdo chce lehce okořeněný typický Marvel, dostane ho. Kdo chce originálněji pojatý komiksový snímek, měl by se poohlédnout po něčem jiném. Agatha je Céčkovým záporákem a k mému zklamání, jedna z nejhorších záporných postav za poslední dobu. Naštěstí několik momentů s ní vážně baví (odhalení ve stylu písničky bylo top). Hlavní herecká dvojice podává úžasné výkony a je radostí se na ně dívat. Efekty jsou na poli seriálové tvorby kvalitní, ale mezery vůči filmům mají. Jo a také funguje seriál dobře jako building postavy = Wandy. 8/10 vyhrálo ve mě fanouškovství nad originalitou. PS: Teorie fanoušků, které se v mnoha ohledech vůbec nevyplnily, jsou není úsměvnou vzpomínkou. ()

Zjewik

Zklamání? Nikoliv. Přehnaná očekávání? No, to spíš. Marvel Studios nastavují novou metu své videoprodukce v podobě seriálů, která se v současné době jeví jako nejvíce výdělečná (resp. jediná výdělečná..., jak dlouho že už čekáme na Black Widow??). O celém seriálu jsme na internetu v průběhu vysílání četli hodně teorií, možných postav, cameí a podobných informací. Navíc postupné vysílání epizod hrálo konspirátorům a fanouškovským teoriím neuvěřitelně do karet, a tak jediné co mě na seriálu zklamalo bylo to, že se neodehrál můj vysněný a plánovaný konec (nechci moc spoilerovat do detailů, ale přiznejme si, že pokud by byl seriál vysílán ve formě filmu, nemusel bych si v kině lámat hlavu s tím kdo je kdo, kdo může být kdo a neodcházel bych tak rozpačitý, jako jsem nyní). Ale když se na seriál podívám jako na celek? Co si budeme, v rámci MCU jde o jeden z nejpovedenějších kousků. První polovina vzdávala čest starým sitcomům a Marvel si tak zaexperimentoval a přilákal na svoji stranu nové fanoušky. Ale zkrátka je to Marvel, takže druhá polovina seriálu už se odehrává v takovém konceptu, na který jsme zvyklí. No a je jasné, že oba dva vyhraněné tábory (zastánců jednotlivých polovin) se jen tak neusmíří. Osobně se spíše klaním k té druhé polovině. Ne že by mě černobílé sitcomy nebavily..., byly super a alespoň se do světa dostal perfektní herecký talent Elizabeth Olsen a Paula Bettanyho (doufám, že je budeme odteď vídat častěji a častěji ve větších filmech a serošech), ale prostřední část, kdy začínalo jít do tuhého (nejlépe hodnotím 5. epizodu), sem si zkrátka užíval více. Konec nebyl nic na co bychom nebyli zvyklí a celkový finálový souboj řadím mezi ty lepší v rámci MCU (a ti co si budou stěžovat na zápletku v souboji, uvědomte si, že na podobné byl vybudovaný Endgame, ke kterému se všichni modlí). Zkrátka cílem seriálu byl Origin Scarlet Witch, té na kterou už 7 let čekáme. A to se tvůrcům povedlo na výbornou (a zkuste mi to rozmluvit!!) a spolu s tím vytvořili Wandě krásnou dějovou linku. Co mě trochu mrzí (a myslím že i oprávněně) je to, že většina z nás seriál vnímala jako pojítko do další fáze. Ovšem to se tu zatím nekoná a budeme si muset počkat až na Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Takže předposlední potitulkovka nicmoc, ale poslední peckovní (aspoň si Wanda našla nový koníček :D ). 90% ()

kajajaneba

Skvělé. Poslední 3 díly už byly klasický Marvel, nicméně předchozích 6 byl parádní experiment, ke kterému by se Feige mohl odvázat znovu! Po konci seriálu jsem fakt zvědav, co se s Wandou bude dít v MCU dál. ()

MynameisAlex

Než začnu, musím se přiznat. Brečel jsem a nebyla to jen malá slzička. Opovažuji si říct, že Wandavision je ta nejoriginálnější a jedna z nejlepších věcí Marvel doposud nabídl. Pokud by vám někdo řekl že sitcom a marvel jde spojit, tak byste si mysleli opak, ale tady to máte. První skvělé 3 epizody sitcomu, kde skoro všechen čas je naplněný humorem a retro atmosférou. Pak tady máme další 4 epizody, které se ještě prolínají do marvelovek, ale pořád to je sitcom. A nakonec 2 konečné jiné epizody full-marvel. Musím říct tohle je dílo, a určitě je to skvělá show, i když na čsfd to má až moc malý rating. Hodně lidí očekávalo převratné věci a jsou tam suprise momementy, ale neočekávejte nic než jen Romantiku, Komedii a Akční. Ta show je skvělá, to jen všechny ty převratné teorie pro některé lidi zvýšilo očekávání o dost a pak přijde velmi rychle zklamání. Neměnil bych casting nikoho. Elizabeth Olsen jako Wanda je perfektní a dělá jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl a nedělám si srandu. Paul Bettany jako Vision se našel ve svém správném oboru sitcomů. Nakonec královna komedie Kathryn Hahn jako Agnes prostě skvělá. Všichni tři si zasalouží Emmy. Humor ušel velmi dobře. Prostě pecka a tohle je moje srdcovka! ()

caesar_sauce

Hm, hele nevim jako. Souhvězdí určitý za žánrovej mix a whatthefuck prvních cca 3 dílů, nevídáno. Pak to sklouzne do kokotnosti vzájemnýho poměřování kund a čůráků superbytostí. Jako dá se na to koukat, no, ale baví to čím dál míň a ke konci potřebujete doktorát z marveluniverznosti, abyste vůbec věděli, která pinká. Jestli jako jste noob jako já a váš filmovej zážitek má bejt podmíněněj zevrubnou znalostí hierarchie čarodějnic a co to vlastně kuwa je chaos magic, ok, trocha gůglení to pokryje. Jestli nechcete praktikovat ekvivalent přerušovaný soulože = v průběhu sledování velevrtkavejch velerozháranejch velemocností hledat na internetech motivace postav pro plnej pochop (spoiler - nestojí to za to), tak dejte přednost nějaký srozumitelnější zábavě. ()

Pavlis.xxx

Zajímavě udělaný projekt, který se mi líbil svým zpracováním a zkoušením něčeho "nového". Vtipné to bylo, přerod ze sitcomu do temnější reality v pohodě a nějaký fanservis taky i když je spousta věcí okleštěná od předlohy např. Agata H., která se mi teda vůbec nelíbila a pro svět kouzelníků bych čekal nějaké pořádné jméno a daleko lepšího záporáka. Jako mínus vidím absenci camea aspoň Strange, který jako hlavní čaroděj by měl vědět, že se něco děje a logicky se aspoň mihnout... Hlavní problém nastal v závěrečném díle, kdy nám naservírovali pěkný fantasy sajrajt ala německá pohádka bez logiky a tím pro mě srazily celý seriál na 3*. Tahák na zbytečného Evanse jsem nepochopil... Každopádně přes hodně chyb a nedomyšleností celkem spokojenost, další střípek do MCU zapadl a namlsanost na další projekt stoupla. ()

TrevisoCZ

WandaVision byla jediná, na kterou jsem se těšil Endgame. První tři díly byly strašně nudné. šlo víceméně o kopii zastaralých sitcomů. Nejvíce se mi líbila druhá třetina, kdy se začala rozplétat záhada. Na konci se ukázalo, že zápletka je poměrně plytká. Řada věcí vyšuměla do ztracena. Na konci byla bitka. Všeobecně to není špatně, ale čekal jsem víc. ()

Elanornegra

Prvé časti boli vyslovene pretrpene pre vyššie dobro. Od 3. Časti to ale začína naberať na obrátkach. A už to človek musí pozerať na jeden dych. Tak to má vyzerať komixový seriál, konečne fakt najvyššia úroveň vizuálu, castingu. Skvelý scenár, v ktorom sa zobrazuje relatívne dosť veľa nových postáv, ale všetky majú viac menej dosť priestoru. Najviac ho má samozrejme Wanda, ktorá je krásna herečka, a už konečne plne človek pochopí, prečo je taká overpower. Samozrejme Vision je taký slabší odvar, ale vo finálových súbojoch, proti novým entitam. Či už “white” Vision, alebo tej Witch je to hodné dôstojne, ako aj celkove zobrazenie Wandinej minulosti.... záverečné aftersceny.... je sa načo tešiť ...90% ()

TheJokerCUZ

WandaVision je nadějný projekt který odstartovává nový směr Marvelu. Dát vedlejším postavám z filmů větší prostor se ukázat právě ve vlastním seriálu byl vysněný krok pro fanoušky. Po scénáristické stránce je první polovina seriálů na vrcholu, nicméně od druhé poloviny se to začne ubírat klasickou filmovou cestou, ale to neni myšleno špatně. Je to zábavný, napínavý, místy dost creepy, dokáže to překvapit a každý díl je zakončený klasicky tak, že se divák hned chce vrhnout na další. Dost se mi líbí i stopáž cca 35 min která mi naprosto vyhovovala a ten seriál je vlastně taková příjemná oddychovka ke snídani. Retro atmosféra je tam dost krásně cítit a narážek na staré klasiky je tam víc než dost. Efekty jsou na úrovni filmů, takže se nikdo nemusí bát, že to bude vypadat tak hrozně jak seriály z ArrowVerse. Samotné Wandě dost prospělo že dostala svůj vlastní prostor, protože jsme se snad poprvé dokázali k té postavě dostat blíž a dokonce jí i fandit. Až teprv ted dokážu ocenit všechny kvality, který má a herečka Elezabeth Olsen je prostě perfektní, krásná, sympatická. Ani Vision tady není odsunutý na druhou kolej a chemie mezi nima je asi to nejlepší co ten seriál může nabídnout. Je to krásný "závěr" jejich lásky a Wandy bolesti po událostech infinity war. No co víc můžu říct než jen at už to okamžitě zapneš!:D 8/10 ()

MetalJoker

Tak todle byla pecka! Čekal jsem trochu průměrnější sérii s ničím, co extra překvapí. Studio se obvykle drží trochu dál a občas se i bojí udělat zvraty, ale opak je v tomto případě pravdou. Dost lidem se nelíbily první 2-3 díly, ale právě v nich jsme viděli super dynamiku mezi Wandou a Visionem. Chválim autory i za kreativitu co se týče zakomponování sitcomů z různých let. Bál jsem se, že Wanda bude "Mary Sue" celé série a bude zbytečně silná. Na jednu stranu je to pořád o superhrdinech a silná byla, na druhou stranu, krom posledních dílů, ani tolik přímo o schopnosti nešlo... šlo o ně dva - WandaVision. Podle trailerů jsem nevěděl co očekávat a vypadalo to upřimně dost divně, každej díl jsem si ale užil. Z celé série určitě plyne dost poučení, ale já chci vyzdvihnout přímo celou roli Visiona, kterého byla i po předešlých filmech potřeba. Wandu se po všem co se stalo snaží vždycky dostat na tu správnou stranu... i když je jen strojem s pamětí, ztělesnuje naději, protože se chová lidsky. Kdo mě ale zklamal byla Monica Rambeau... byla to klasická výplň pro černou lesbičku. Seriál o ní samozřejmě nebyl, ale její role nebyla zanedbatelná a potenciál měla. Chválim také recast Pietra v podobě Evana Peterse aka Pietra z X-Menů! Za mě 5 hvězd! ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři