WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa Zjewik k tomuto seriálu (7)

WandaVision (2021)

Zklamání? Nikoliv. Přehnaná očekávání? No, to spíš. Marvel Studios nastavují novou metu své videoprodukce v podobě seriálů, která se v současné době jeví jako nejvíce výdělečná (resp. jediná výdělečná..., jak dlouho že už čekáme na Black Widow??). O celém seriálu jsme na internetu v průběhu vysílání četli hodně teorií, možných postav, cameí a podobných informací. Navíc postupné vysílání epizod hrálo konspirátorům a fanouškovským teoriím neuvěřitelně do karet, a tak jediné co mě na seriálu zklamalo bylo to, že se neodehrál můj vysněný a plánovaný konec (nechci moc spoilerovat do detailů, ale přiznejme si, že pokud by byl seriál vysílán ve formě filmu, nemusel bych si v kině lámat hlavu s tím kdo je kdo, kdo může být kdo a neodcházel bych tak rozpačitý, jako jsem nyní). Ale když se na seriál podívám jako na celek? Co si budeme, v rámci MCU jde o jeden z nejpovedenějších kousků. První polovina vzdávala čest starým sitcomům a Marvel si tak zaexperimentoval a přilákal na svoji stranu nové fanoušky. Ale zkrátka je to Marvel, takže druhá polovina seriálu už se odehrává v takovém konceptu, na který jsme zvyklí. No a je jasné, že oba dva vyhraněné tábory (zastánců jednotlivých polovin) se jen tak neusmíří. Osobně se spíše klaním k té druhé polovině. Ne že by mě černobílé sitcomy nebavily..., byly super a alespoň se do světa dostal perfektní herecký talent Elizabeth Olsen a Paula Bettanyho (doufám, že je budeme odteď vídat častěji a častěji ve větších filmech a serošech), ale prostřední část, kdy začínalo jít do tuhého (nejlépe hodnotím 5. epizodu), sem si zkrátka užíval více. Konec nebyl nic na co bychom nebyli zvyklí a celkový finálový souboj řadím mezi ty lepší v rámci MCU (a ti co si budou stěžovat na zápletku v souboji, uvědomte si, že na podobné byl vybudovaný Endgame, ke kterému se všichni modlí). Zkrátka cílem seriálu byl Origin Scarlet Witch, té na kterou už 7 let čekáme. A to se tvůrcům povedlo na výbornou (a zkuste mi to rozmluvit!!) a spolu s tím vytvořili Wandě krásnou dějovou linku. Co mě trochu mrzí (a myslím že i oprávněně) je to, že většina z nás seriál vnímala jako pojítko do další fáze. Ovšem to se tu zatím nekoná a budeme si muset počkat až na Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Takže předposlední potitulkovka nicmoc, ale poslední peckovní (aspoň si Wanda našla nový koníček :D ). 90% ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

No..., upřímně, podobný díl kde se shrne veškerý děj "z druhé strany bubliny" někdy přijít musel. Letem světem se vysvětlil celý kontext, ale asi z něho nejsem tak odvařenej jako jiní. Mrzí mě jakým způsobem byl představen S.W.O.R.D. Doufal jsem že nástup na scénu ve stylu "celá organizace už existuje 30 let, ale nikdo o něm nikdy neslyšel" nemá Marvel zapotřebí a že jeho vznik odůvodní trochu reálnějc. A sakra, už jí konečně někdo doneste to kafe :D. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Tak tohle byla síla, konečně začíná jít do tuhého. Zbožňuju seriály, kde člověk kouká a vůbec neví co si má myslet. Všichni čekali že přesně taková Wandavision bude, ale skutečně taková začíná být právě teď. Po pomalém začátku v prvních třech epizodách a po vysvětlující čtvrté epizodě jde zatím o nejlepší díl celého seriálu. Od začátku do konce člověk sedí se zatajeným dechem a hltá každý okamžik, každou nevysvětlenou minutu a očekává co vše se ještě přihodí. S klidným srdcem už mohu díl hodnotit všema pěti. Doufám že odteď už bude děj jenom nabírat na síle. Jenom doufám, že scénáristi nedomrví Wandin charakter. Ano, je psychicky labilní, trochu moc OP..., ale není to žádný záporák. Ať jí klidně zavřou do ústavu, ale nedělají z ní padoucha. Už od AoU si postupně buduje svůj charakter, která se od Infinity War trochu láme, ale jestli z ní udělají bezohlednýho záporáka, tak ne že si budou neskutečně protiřečit se samotnou zápletkou v Civil War, ale taky mě tím neskutečně naserou. A ten konec? Wow, nepodepsal jim smlouvu, nebo se nám poprvé oficiálně představuje multiverse? ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Oproti předchozímu dílu jde o trošku slabší díl, ovšem nijak extrémně. Chemie mezi Pietrem a Wandou mě opravdu bavila a začíná se nám konečně objevovat i Visionův pohled na svět. Takže suma sumárům jde o dobrý díl, navíc v propojení s původními komiksovými kostými určitě 5 hvězd zaslouží. ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Nevím no. Seriál je to naprosto skvělý, propojení sitcomů taky. Ale prostě si nemůžu pomoct a neskutečně mě rozčiluje postava Monicy (a v tomhle díle naprosto extrémně). Kdyby všechny její pasáže vyškrtli, nebo ji alespoň nahradili za někoho racionálnějšího a přívětivějšího s lepším originem, rozhodně by to seriálu jenom prospělo. Konec supr, jako fanoušek a spekulant můžu říct, že jsme se konečně dočkali. Ale prostě... některý pasáže a scény mi přišly úplně mimo kontext, hlavně tedy ty v souvislosti s Monicou. Bojím se, že budu z finále zklamaný. ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Nebyl to úplně díl na který jsme všichni čekali, ale zase na druhou stranu chápu, že něco podobné muselo přijít (trochu mi to připomnělo čtvrtou epizodu). Za mě se ta první polovina dílu s flashbacky zbytečně natahovala (i když chápu, že mnozí si přišli na své), to ale konec napravil. Zároveň se konečně objevuje vysvětlení Wandinýho motivu a naplno se nám odkryl její origin, což jsem celou sérii tvůrcům vyčítal. Vypadá to, že Marvel už konečně odkryl veškeré karty (nebo ne?) na stůl a věřím že poslední díl bude parádní (snad už bude vážně přes tu hodinu dlouhý). Každopádně díl budil emoce od začátku do konce, takže hned po páté epizodě ho hodnotím jako druhý nejlepší (spolu s Halloweenem). A počkejte na potitulkovku! Pecka. ()

Finále (2021) (E09)

Já nevím co všichni máte, mě se teda díl líbil :D. Je to zkrátka Marvel, tak nemůže nikdo čekat, že že se vydá na úplně novou cestu. Klasický Marvel-finále se dalo očekávat, a ze všech filmů z MC co sem viděl (takže vlastně ze všech) rozhodně patří k těm lepším. A až si někdo bude stěžovat na konečnou zápletku, tak si uvědomte, že dost podobná situace (ne-li stejná) se odehrála v Endgame, ke kterýmu se všichni modlí. První půlku teda můžu hodnotit jenom pozitivně, mrzí mě konec, kdy sem čekal v rámci potitulkových scén větší napojení na nadcházející filmy. Jinak celkový prozření okolo Scarlet Witch bylo perfektní, hlavně konec a druhá potitulkovka (která vypadá jako by ji natáčel random fanoušek na svůj dron bez stabilizátoru). Jako jo, zamrzelo mě že se Doctor Strange neukázal, ale zase uznejme, že se o něm nejvíce mluvilo kvůli fanouškům, ne kvůli tomu že by se někdo v Marvelu prokecl. Opravdu se mi díl líbil, Pokud sem 5-ti hvězdami hodnotil i osmý díl, tak tady bez zaváhání. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři