Dejové línie seriálu WandaVision vyústia do finále a tak sa rozhodne o osude všetkých protagonistov. (Disney+)

Martrix

Velmi neuspokojivé finále, které mě překvapilo leda tím, jak nudné vyvrcholení si tvůrci připravili. Po osvěžujícím začátku seriálu, který bavil hlavně formou a hravostí, následovalo několik epizod, které jen kupily otázky. Odpovědi jsme na ně sice dostali, ale po poslední epizodě mi připadají v kontextu MCU naprosto nedůležité a celý seriál tak trochu zbytečný. Vše šlo odbýt pár větami a ukázat Wandu v novém oblečku. Celá ta linka s čarodějnicemi a teatrální postavou Agnes, jakoby vypadla spíš ze seriálu typu Buffy zabíječka upírů. Nic moc jsem od toho nečekal, takže nejsem zklamaný, ale mrzí mě, že nepřišli tvůrci s něčím originálním, něčím co nebude působit jen jako veledlouhý pilot k novému filmu. ()

Kinofil

|| TV-PG || Disney+/Marvel Studios || SPOILERY Epizoda 8 a 9 se snaží být finálním dvojdílem, jenomže každý má jiné tempo a obsah. Zatímco osmička byla vysvětlovacím dílem, který byl ale potřeba dříve, devítka je čistokrevná závěrečná bitva, kterou známe z MCU. Přestože je Agatha originálním záporákem, není to někdo, z koho by šel strach a jako ve spoustě jiným marvelovek je jen prostředkem ke konfliktu. Snaží se nám namluvit, že Wanda nemá okolní svět pod kontrolou, já mám ale pocit opaku. Wanda dokáže ovládat své schopnosti víc než dobře, pouze je občas sama překvapená. Samotná bitva tak není ničím extra v porovnání s celovečerními filmy, u seriálů jde o vysoký nadprůměr. Opět škoda malého prostoru vedlejších postav. Buď měla WandaVision příliš velké ambice, nebo jsem si je tak oblíbil, že bych Parka a Dennings viděl rád znovu. Bohužel náznak multivesmíru se nekoná (alespoň jsem ho nepostřehl) a veškeré troufalé teorie byly smeteny ze stolu jednoduchým vysvětlením. Skoro by se dalo říct, že malý vesmír byl samotný Hexagon, ve kterém se děly věci, které nemají důsledek pro okolní svět. Věřím, že Marvel má stále vše pod kontrolou a pouze nás koriguje správnou cestou (viz 1. potitulková scéna). Druhá série logicky nemá smysl a spíš bychom se měli těšit na Wandu v Doctor Strange 2, popř. Spider-Man 3. 80%. ()

Nevka

Finále je objektivně někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čili jedna z těch nejslabších epizod. Musím ale přiznat, že na celé WandaVision mě baví nejvíce to, jak šílení fanoušci spekulují a Marvel je v tom vesele podporuje. Fandové vidí Mephista za jedním rohem, Multiverse Quicksilvera za druhým a Nightmarea, který všechny pozoruje někde z příkopu. Pak ale přijdou poslední dvě epizody a scénář všem ukáže takový prostředníček, že to ani není možné. Je finále uspěchané? Rozhodně. Postrádala konfrontace s Agathou lepší build-up? Taktéž... Celkově se však nemůžu zbavit dojmu, že se to podařilo ukončit v rámci určitých mezí, se kterými jsem ještě docela spokojený. Jedna až dvě další epizody by tomu ale určitě prospěly. Když se na seriál podívám jako na celek, pár problémů s ním mám, ale k tomu se vyjádřím v rámci hodnocení celé série... ()

instageek_cz

Taky se řadím k těm, kteří nechápou, co mají za problém jedinci s průměrným až podprůměrným hodnocením:)) Zřejmě žijou v jiným universu, ale v tom mým bylo finále WandaVision pětihvězdičkovou podívanou. Bavila mě akce a drtily mě emoce (obojí až překvapivě moc), víc asi člověk/divák ani nemůže chtít. Všechno se tímhle dílem uzavřelo a zároveň posunulo o velký kus dál. Podle mě byla závěrečná epizoda tou nejlepší z celýho seriálu vůbec. /// Pro recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Anderton

Finále prinieslo presne to, čo muselo priniesť. Odklon od počiatočnej atmosféry je už skoro fuč a ide sa v klasických marvelovských šľapajách, takže vidíme kopec svetiel a lúčov, ktoré na seba postavy vysielajú a snažia sa zabiť, aj keď je to nemožné. Každopádne vzhľadom na predchádzajúci priebeh a seriálové rozprávanie, kedy si k postavám vytvárame hlbší vzťah, to pôsobí menej genericky než v blockbusteroch a dokonca aj vizuálne zaujímavejšie. ()

• Když Agatha (Kathryn Hahn) čte stránku o Scarlet Witch v Darkholdu, tak si na druhé straně můžeme všimnout zmínky o multiversu. (Kubaaa97)