WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

honza.kuzel

Jako dvouhodinový film by to podle mě fungovalo lépe. Takto pro mě několik úvodních dílů bylo celkem utrpení a vůbec ne to na co jsem od Marvelu zvyklý. ()

Mart4s

Po velmi, ale velmi dlouhé pauze, kdy nevyšel žádný film od Marvelu, jsem už nečekal, že se budu opět na něco těšit. Přiznám se, že jsem zapomněl, že seriál měl vůbec vyjít. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že už jsou 4 díly venku. Začátek byl velmi pozvolný, příjemně zahraný, vtipný ale především jiný, na což jsem nebyl připravený. Ale se 4 dílem mě polila vlna euforie, neboť se seriál otočil o 180° a já nestačil zírat. Od té doby nabral seriál takové obrátky, že jsem s každým novým dílem hltal scénu za scénou. Poslední 2 díly jsem si nechal na jeden den a dobře jsem udělal. Jako bych se opět vyskytoval v kině na novém Marvel filmu. Už tak dlouho jsem neviděl takový seriál, který by s takovou precizností dávkoval napětí, otázky a odpovědi, motivy jednotlivých postav i neočekáváné záporné postavy a zvraty. Nemůžu se dočkat další takovýchto nových pokusů od Marvelu - Loki a Falcon ()

Figuto

Ale tak jako jo, ale jestli si to budu pamatovat, to asi ne. Elisabeth Olsen tady ukázala, že umí a přerod na (snad) ultimátní čarodějnici navnadil. ()

ToRtiK

Prvé dva diely... uff to bolo čosi - akože áno, čerpá to z komixovej predlohy a potom to aj naberie na obrátkach ... ale len mierne. Wanda Vision je žiaľ v mojich očiach sklamaním a nevyužitie skvelej možnosti ako priblížiť tieto 2 postavy a dať im viacej charakteru... nuž aspoň to (v mojich očiach) zachránil Falcon and the Winter Soldier ()

abigael

Páčilo sa mi odvážne hranie sa so žánrom, a chémia medzi Wandou a Visionom sa dá krájať. Znižujem ale body za to, že záver seriálu ukazuje Wandu, ktorá nejaký dobu hlboko traumatizovala a psychicky *** celé mesto (vrátane detí), ako tragickú hrdinku. Rozhodnutie urobiť správnu vec, aj keď ťa stojí to najcennejšie, čo máš, je samozrejme hrdinné. Menej však, keď tá správna vec, ktorú si sa rozhodla spraviť, je prestať zotročovať stovky ľudí... Fakt, že napriek tomuto vývoju situácie je Wanda naďalej jedna z mojich obľúbených hrdinov, svedčí o talente scenáristov aj Elizabeth Olsen. Plus, Paul Bettany je späť v MCU (kind of), takže moc kritická byť nechcem. ()

KingMayk odpad!

Zdá sa mi to ako nieže zlý, ale ten najhorší sen... Totálny odpad bez hlavy a päty. Suché, nezábavné, 99,9% trápne s prechodom až do hlúpeho deja... 0% ()

drkaldj

Hodnocení celého seriálu jako celek? No, na mě to působí jako dva seriály v jednom. V první polovině je především ta komická část o sitkomech která nemá moc hlavu a patu (alespoň ze začátku), žádný hlavní nosný příběh zde není a to mě moc nebavilo. Potom se ale začíná ukazovat dění okolo které mě už začalo bavit a pomalu se to začíná spojovat s tou komediální sitkomovou částí. Mě bavila druhá polovina více i z toho důvodu že to konečně na sebe navazovalo a začínalo se to propojovat. Přechod z komedie na klasickou Marvelovku je sice plynulý, ale i tak si myslím že pokud někoho bude bavit první polovina, bude u druhé možná zklamaný a naopak. Celkem to sice má svůj uzavřený příběh ale jak jsem vypsal v posledním díle, mám plno otázek na které jsem nedostal odpověď. Ten kdo čeká klasickou Marvelovku bude napůl zklamaný a kdo čeká sitkom bude zklamný taky napůl. Já jsem šel do seriálu a čekal jsem sice sitkom, ale na trochu jiné bázi vyprávění, takže ze sitkomové části jsem byl zklamaný ale z té Marvelovské nadšen. ()

Duffman 97

Jsem člověk který půlku MCU považuje za průměrné hypem vyhnané blockbustery v čele s Endgame.Ale WandaVision byla paráda.Chemie mezi Wandou a Visionem tu funguje snad ještě lépe než ve filmech a i když ze začátku sledujete sitcom......stejně tušíte něco zlého ve vzduchu.Jediné co bych seriálu vytknul je digibordel ve finále.Ale to už je hold úděl současného komiksového mainestreamu.....ať už jde o Marvel nebo o DC.Snad Marvel začne alespoň trochu experimentovat, protože poslední filmy jsou tak moc nudné a sterilní (vyjma skvělé Infinity War).Reboot X-Menů a F4 k tomu vyloženě vybízí. ()

teekanee

Jako jo, koukatelný to určitě bylo. Linka z poza bubliny mě upřímně poměrně nudila, ale uvnitř to mělo šťávu. Zejména poslední díl byl opravdu velice dobrý a celkově jsem rád, že postava Wandy dostává konečně prostor, který si zaslouží a seriál krásně ukazuje, jak je tahle reality-warperka doost možná nejsilnější Avanger a jsem hodně zvědav na její roli v další fázi MCU. ()

eoj

Napad se stylyzaci vynikajici. Posledni dily me ale uz vubec nebrali.  Skoda, ale napad se ceni - celkove furt lehky nadprumer . ()

MatoPalkes

Ako fanúšik Marvelu to mám za slabšie 4*. Prvé dve tri epizódy nebavili a na pár týždňov som na seriál zabudol ale od štvrtej epizódy to začína dávať zmysel a potom baví až do konca. ()

SalvorHardin odpad!

Prve dve casti som bol, ze ok, moze to byt dobre. Po skonceni poslednej casti som bol nielenze sklamany, ale nepochopil som ako mohli Wandu chvalit, ze sa akoze obetovala, ked drzala vlastne cele mesto ako otrokov. WTF som prave pozeral? Strata casu, Marvel ide dole zachodovou misou ()

ArchAngel_

Žijeme ve zlaté éře seriálů a tenhle byl prostě pecka. Škoda laciného kostýmu Monice Rambeau :/. Jinak opravdu paráda, stylové, některé díly hodně zvláštní, ale celkově prostě jízda, která zapadá i do celého universa. Hodnocení: 90%  ()

Janiik15

Seriál mě vážně bavil, ale více jsem si zamiloval první díly, než ten konec. Může my někdo vysvětlit, proč všechno neskutečně zbrkle narvali do posledního dílu? Poslední díl má víc chyb a kravin, než všechny předchozí dohromady. Celý ten souboj Visiona s Visionem byl blbost. Ten bílý Vision do něj celou dobu šel na krev, aby ho zničil, ale najednou z ničeho nic si s ním chtěl promluvit? Další blbost je, že Wanda řekla té čarodějnici, že není čarodějka, ale najednou z ničeho nic se Wanda naučila dělat runy, které nikdy před tím nedělala? Wanda celou dobu strašně opatrovala děti, jako klasická a starostlivá matka, ale na konci je nechá sebrat zbraně vojákům, i když neví, jaké mají schopnosti a nakonec Monika Rambeau, která v jednu chvíli stála hodně metrů od dvojčat, ale v druhé chvíli stojí před nimi. Nakonec to vážně zlepšil ten dojemný a pěkný konec, když se musela loučit Wanda s Visionem a dost pěkné pod titulkové scény. Celkově dávám pěkných 75%. ()

kickwait

Nevim co tomuhle seriálu vitknout, je nápaditý a neotřelý. Příběh kvalitní , ale hlavní záporačka byla trochu hůř provedená, ovšem to je nepodstatné hlavně jde o příběh a ten se podle mě povedl. První černobílé epizody byly takové rozjížděcí a velmi dobře dezignové prostředí. Další epizody byly už barevné a akčnější a to bylo dobře jinak, protože si spousta lidí myslela, že se jedná o starý seriál a ani se na něj nopodívali. To je, ale chyba! Pro ten druh lidí co mají rádi komiksovky to je důležité i díky multiverse of madness , který v podstatě navazuje na tento seriál.   Za mě dobrý , ale mělo to pár chyb. ()

Hexx

Tohle byla nečekaná paráda. Rozjezd typu "WTF" rozhodně zapůsobil, než se v tom divák začal tak nějak orientovat. A pak nám bylo naservírováno poměrně dokonalé představení. Záživné, unikátní, skoro za pět hvězd. ()

JancakV

Ne že by to nemělo vady. Ovšem už jen samotné provedení formou pocty obstarožním i nedávným dobám seriálů, které tam navíc není samoúčelné, ale naprosto plnohodnotně funguje v rámci děje mi vede ruku k 5*. Líbí se mi, že seriály Marvelu nejsou tuctové nudné seriály jako "to umí" DC. Mimochodem verbal nezklamal :-) a opět pobavil. ()

Chinoranyi

Začátek série dost děs, 1. - 3. díl. "Nuda v Brně", až na okamžiky mimo Wandino městečko. Od 4. dílu se to dá. Pár dobrých okamžiků, zejména poslední díly s čarodějkou Agathou. Pevně věřím, že poslední film s doktorem Strangem bude lepší 😊 ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři