WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa Kekik k tomuto seriálu (6)

WandaVision (2021)

Sedm epizod trápení, poté přišly dvě epizody, které fakt stojí za to. Jak jsem již psala k poslední epizodě, Wanda by si zasloužila celovečerní film. Během těch sedmi dílech jsem si k Wandě vypěstovala averzi, až téměř odpor (ne pro její chování, ale protože jsem byla zmatená, proč se to děje, byť jsem měla tušení, a to bylo správné, jak se nakonec ukázalo). To se naštěstí změnilo v osmém díle, a v tom posledním jsem se opět vrátila k tomu, že mám Wandu ráda. Dokonce jsem během těch dvou dílů zamačkávala slzy. ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

Dvě hvězdy za vtip, parodii na starší sitkomy, a tu malou červenou tečku. Jinak na větu "musíte vydržet, pak se to rozjede, a pak to vše pochopíte" jsem už alergická. Nemám motivaci pro další díly, ale prej "musím". Tak se tedy podívám na další díl už teď s nehezkým pocitem, že prostě musím. To je špatná motivace. Neměl by někdo něco lepšího? Třeba fakt mega spoiler? Nač mám trpět u něčeho, co mě nebaví? Co nevím, kam směřuje? Tohle jsou zatím dojmy z prvního dílu. A čím víc o něm budu přemýšlet, tím hůře budu k celému (kéž bych už to měla za sebou) seriálu přistupovat. Možná že nakonec u "až se to rozjede" už budu tak znechucená, že mně to bude úplně jedno. Fakt už musím (zase to slovo) přestat se v tom nípat. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

"Prosím, vyčkejte." A na co mám čekat? Na co ? Nechápu, kam to směřuje, a děsně mě to štve. Nebaví mě na to koukat. Narážky nechápu. A nebaví mě všude číst, že musím vydržet, že se to rozjede, že pak pochopím Vandu. Já ji nechci chápat. Už jsem si našla, co z ní bude, a nepotřebuji k tomu tohle utrpení. V tomto díle byla scéna, kterou bych si kdykoliv jindy užila (Talentová šou), ale k tomuto seriálu začínám mít takový odpor, že nedokáži ani ocenit vtip. Nejsem jediná. Švagrová trpí se mnou a též má nechápavý výraz. Asi trpíme tím, že známe jen filmový Marvel. Komiksy jdou zcela mimo nás. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Neznalkyně komiksové předlohy zase komentuje VandaVision: "Upřímně závidím všem, kteří si tento seriál užívají. Pro neznalce komiksů je to spíše utrpení. Kdo je padouchem je jasný. Kdo jiný by to byl, že ? Co je to za padoucha (schopnosti, jméno, a jiné) nevím, neboť neznám předlohu. Upřímností jsem začala, upřímností pokračuji- Je mi to úplně ukradené. Čtvrtý díl by měl přinést konečně nějaké vysvětlení. (Jeden tip, o co by mohlo jít, mám). S radostí si nasypu popel na hlavu a omluvím se za předešlé tři komentáře, ale fakt to bude muset stát za to. Trochu se bojím, jestli má averze k tomuto seriálu již nepřekročila hranici, kdy nebudu schopná najít porozumění, a celé vysvětlení pošlu k šípku. Já stále doufám, že nakonec dojde k tomu sypání popela." ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Po sedmi příšerných epizodách (za tím si stojím) jsem se dočkala epizody, která mi vážně vyrazila dech. A je třeba, abych se omluvila, jak jsem slibovala. Takže dobře- Wanda měla důvod, proč se tak chovala, to uznávám (a také jsem to tušila, že to tak je), ale proč kruci to muselo být natáčené na tolika epizodách? Zbytečně jsem si postavu Wandy zhnusila. Naštěstí přišla osmá epizoda, která mi názor na Wandu otočila o 180 stupňů. Hodně jsem se musela snažit, abych se v závěru nerozbrečela. Agnes nepřekvapila, to jsem také tušila od prvního dílu. Akorát její postavu neznám, neboť komiks jde mimo mě (to je ten nejhlavnější důvod, proč jsem si tento seriál neužívala). Ještě mě čeká finále, které doufám bude ve stejném duchu jako tato osmá epizoda. ()

Finále (2021) (E09)

Finále povedené. Poslední dvě epizody stály za to. Jinak ale za mě zklamání. Uškodilo tomu, že byl děj zbytečně rozkouskován na díly. Wanda by si zasloužila celovečerní film. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři