WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

diccon

Celkem max 1.5 hvezdy. Skloubeni comedy sitcomu a dramatu na pozadi je bezesporu originalni, ale nejak mi to nakonec neslo dohromady. Vpodstate to bylo jako kombinace Kroku za krokem, Carodejnice Sabriny a Buffy zabijecky upiru. A to jsem na Krok za krokem koukal jenom kvuli Dejne a z tech dalsich dvou serialu videl po jednom dilu. Je to nicmene zajimavej pridavek do MCU a rozhodne ocenuju temer nulovou woke propagandu, ackoliv i tady se naprosto absurdne obhajuje chovani zensky hrdinky stylem:"Srat na to, ze jsi zotrocila cely mesto, koho to zajima?! Tvoje pocity jsou nejdulezitejsi!". No tak takhle ne soudruzi. ()

Marcas

První dva díly byly výborný. Marvel se vydal jinou cestou a mně se to líbilo. Od třetího dílu už to je slabší, protože se seriál vrací do zajetých kolejí a už to připomíná zase klasickou Marvelovku. Škoda, že tvůrci nevydrželi experimentovat déle. All in all je to ale fajn podívaná a byl jsem spokojen. ()

Tom.Kejik

7/10 Rád bych tomu dal lepší hodnocení, ale velice stylové a promyšlené epizody shazuje fakt nedůstojné a odbyté finále. Je mi to líto a už asi nic nenadělám. ()

TR4XY_CZ

Po shlédnutí Marvel seriálů na Netflixu jsem si řekl, že se podívám na to, co nám navalilo Disney. A musím říct, že Wandavision není vůbec špatná záležitost. Je to hodně originální a zajímavé, ale to jsou tak jediné věci, které jsou na tomhle seriálu tak super. Prvních pár epizod byly nudné a moc se toho nedělo. Byly sice celkem vtipné, ale to nestačí na to, aby byly dobré. Zhruba u čtvrté epizody se to začne zlepšovat. Zjišťujeme, co přesně je pointa celého příběhu a proč se děje to, co se děje. Libí se mi, že se tu objeví i pár cameí z ostatních Marvelovek, a nejenom z MCU. Vizuál byl pěkný, ale hudba nic moc. U pár scén jsem trochu i cringoval. Hlavní záporačka byla nezajímavá, ale Wanda byla úžasná hlavní hrdinka a pořád skvělá postava, tak jako ve filmech. Vision bohužel trochu zklamal, ale to nevadí, protože už byl stejně mrtvej. Hodnocení 7/10 ()

blondboss

Pozerám, že Verbal si opäť ide svoje :) Ale k veci. Na tento seriál som bol veľmi zvedavý, lebo prakticky sa tu jedná o prvé udalosti (keď nepočítam Spidermana) po Thanosovom besnení. A musím priznať, že WandaVision splnil ako seriál očakávania a prišiel so zaujímavým námetom toho, ako sa Wanda vnútorne vysporiadava so smrťou Visiona z Endgame. Veľmi zaujímavo a unikátne natočené sprvoti ako komediálny seriál až sa napokon dostaneme k podstate. Vadila mi tu akurát tá čarodejnícka linka, ale inak som sa bavil a pokiaľ bude ďalšia séria, určite nevynechám. 75 % ()

blazma

Za mě osobně nejhorší věc co Marvel natočil. Wandu i Visiona mám rád a herecké tváře co je ztvárňují taky, jenže ten způsob jakým je tento seriál natočen mi vůbec nesedí. Zkusili tady zariskovat s úplně jinačím postojem a u mě to vůbec nebodovalo. Jen z respektu k MARVELU nedávám ještě horší hodnocení. ()

muti

Za mňa výborný Truman show v marvelous šate ktorý ide až na kosť, aby konfrontoval Wandu až k tomu jedinému želaniu, ktorým je Vision. ()

Juraxin

Jeden s najlepších marvel seriálov! ! !Je to fakt skvela jazda, tento seriál nám ukazuje niečo nové čo sme vo svete mcu ešte nevideli. Vo svojej 4 fázy nám zroňuje  o mnoho nápaditejší príbeh čo bolo vo skutku vidieť teda v dobrom slova zmysle😀. Pači sa mi že tu je krásne prepojenie dvoch žánroch čim je hrdinsky komiksový príbeh kombinovaný skvelou drámou je to fakt skvela jazda, ktorá je užasne rozvinutá a hneď od prvého dielu sa do príbehu za žeriete. Ako prvé by som tu rád vyzdvihol  skvelé herecké výkony Elizabeth Olsen, Paul Bettany a Kat Dennings. A povedal by som že chémia medzi nimi užasne funguje. Príbeh nám poskytuje skvelý pohlaď na užasni pár a ich fungujúcu domácnosť ,ktorá sa rozbije rýchlo ako stavebnica domina. Znázorňuje ich spytovanie svedomia ako ja rozpor v psychike. A preto by som povedal že cely príbeh pôsobí zaslúžene a v samostatnom konci mate pocit že chcete vidieť ešte viac takýchto seriálov. A preto musím uznať že seriál naplnil svoj pravý potenciál a ukázal nám že marvel seriál môže dobre vyzerať. Čo som veľmi rad lebo postavu Vandy som si zamiloval už avangers age of ultron.A ak by som nejako mal definovať tento seriál tak by som skratke povedal že je to sieť myšlienok ktoré sa veľmi pomalí odokrývajú a vy sami ako diváci neviete predvídať ani malý detail. Preto by som povedal že s scenáristického hľadiska je seriál úplne fenomenálny ako zo všetkých iných stránok preto by som ho odporučil každému 9/10. ()

HNTR

Marvel představil trochu něco novýho. Myslím, že skvělej start na seriály... Elizabeth mě hrozně zaujala a s Paulem to hrajou fakt hodně uvěřitelně. Hodně jsme se u toho s přítelkyní nasmáli a zároveň ke konci ukápla i slza. Ta nápaditost každého dílu, který je trochu jiný je bomba. Jsem zvědavý, jak budou pokračovat v podobě Falcon a Winter Soldier a pak Loki... Protože WandaVision nahodil laťku sakra vysoko. ()

Scaevola

Tak ze Scalet Witch se stala Scarlet Witch. Ehm... Nebyl jsem úplně přesvědčen, že seriály MCU přinesou něco skutečně podstatného, ale strhla mne forma, jež je konečně odvážná a navíc se nejeví samoúčelně ani z hlediska výstavby příběhu, ani fikčního světa. Úvodní epizody jednoduše kouzlí na obrazovce dávajíce tušit, že psychické rozpoložení hlavní hrdinky směřuje k čemusi zásadnímu, a přestože závěr typicky marvelovsky chrlí přemíru barev, a ještě s podivnými řečmi kolem jakéhosi proroctví, finální rozhodnutí s sebou nese nezanedbatelnou hloubku morálního dilematu a opravdu dokáže vyždímat ten druh emocí, které bych od MCU nečekal. Zohledním-li i různorodé odkazy, více či méně skryté vtípky (reklamy s Hydrou jsou rozkošné) a profesionální řemeslnou zručnost od triků až po výkon E. Olsen, nemám si na co stěžovat. A jestli se fikční svět nyní vydá spíše fantasy cestou s čarodějnicemi a magií, zlobit se také nebudu. ()

Rian_witcher

Dva mí nejneoblíbenější Avengers spustili seriálovou Marvel mašinérii. A vcelku zajímavě. Chvíli jsme vzpomínali na staré americké sitcomy, pak jsme naladili na temnější notu a finále už byl zase ten starý marvelovský nářez. Zrození Scarlet Witch se opravdu povedlo. ()

Kohutik

Najviac ma bavili prvé sitkomové časti v čiernobielej farbe. Bolo to zábavné a rád by som sa na dovádení Wandy a Visiona v tomto štýle pozeral takmer do konca prvej série. Mohlo sa to spraviť tak, že tých náznakov mohlo pribúdať každou časťou viac a niekedy v ôsmej až deviate časti odhaliť, že to je celé trochu inak a druhá séria mohla byť venovaná stretu s vonkajším svetom. Ale nevadí, doma sme sa bavili a tešíme sa na druhú sériu. Neupalujte čarodejnice a majte príjemné pozeranie! ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři