Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Werichowka

Zeměpisář nám podle tohoto seriálu vysvětloval mentalitu Američanů. Nutit k jeho sledování nás ale dvakrát nemusel. Poklidné hodiny se pak měnily v besedy na téma: nejlepší postavy, hlášky a díly. Popis není (doufám) zapotřebí...:-D ()

adamulefa

Je tu vôbec o čom diskutovať? Najlepší seriál na svete !!! (Pri tom neskutočnom množstve komentárov, bolo asi aj toto napísať zbytočné) ()

tempus

Tento seriál je jak stárnu lepší. Sem tam výborný díly (hlavně ty halloweenské), ale zbytek je nuda. Zřejmě za to můžou přehnané (krom Pana Burnse) a nestárnoucí postavy (Maggie je batole po 20 let). ()

The Viper

Simpsonovi jsou dobrý seriál ne že ne, ale jsou procpaný politikou, feminismem a multikulti, aneb něčím před čím si chcete u TV odpočnout a ne koukat na to v kresleném obraze. Tak otravné postavy jako Marge a Lisa jsou bohužel na obrazovce tak často až vás to přestane bavit. Od 13.série obrovský propad dolů. ()

Firebug

The Simpsons jsou můj osobní KULT! U žádného jiného seriálu jsem nestrávil tolik času, žádný jiný mě nebavil po tolika opakováních a žádný jiný neobohatil mou slovní zásobu o tolik skvělých hlášek. Za absolutní vrchol asi považuji 6.- 9. sérii, ty poslední ale taky slušně baví. I kdyby se seriál zvrhl v dalších sériích v absolutní odpad, stejně bych své hodnocení neměnil. Bylo by to možná neobjektivní a zaujaté, ale divíte se mi po tolika letech neprosto skvělé zábavy? Ještě musím zmínit český dabing, na který zkrátka nedám dopustit a zvláště výkon Vlastimila Bedrny je excelentní. Nicméně asi 2 série po jeho odchodu jsem plynule přešel na originální znění a zpátky k češtině se vrací težce. Podle mě se dabingu už nevěnuje taková péče (možná málo času) a na výkonech je to znát. Nejvíc mě ale iritují česky nazpívané písně, jejichž kvalita je daleko za originálem. ()

Hallda

Tyto paňáci se svojí žlutou pletí vypadají spíše jako Asiaté, než jako rodilý Američani. Každopádně to je jedna z mála věcí, která je na tomto seriálu zajímavá. Velmi vtipný a promyšlený seriál. ()

MGMCZ

Myslíte že už nic šílenějšího být nemůže ?To se pletete . Znám všechny díly a každý jsem viděl několikrát . Tuhle žlutou rodinku prostě miluji . ()

Angus

Nejlepší animovaný a jeden z nej. seriálů vůbec...Směju se v každé epizodě ,ať už je to smůla nebo bláznivé nápady celé rodinky :-) ()

kenkaku

Óóóó díky Matte Groeningu za seriál jako Simpsonovi (a Futurama :)). Poděkování patří také vlastníkovi práv protože udržet dabing po dvacet let na přiměřeně stejné úrovni musí být neskutečná dřina. Obzvlášť I proto, že dabing (respektive hlas) je to co i v originálním znění dotváří atmosféru (už samotný hlas Homera zní v EN tak "mentálně", že se musíte smát jen otevře pusu). Proto považuji umístění na CSFD jako 1. nejoblíbenější seriál za zcela oprávněné a v pořádku. ()

civrss

Není seriálu, který bych si tolik oblíbil jako Simpsony. Prvních, řekl bych 6 sérií je naprosto dokonalých. Dál je to také skvělé, tak do té 16. série. Další díly už ale ztrácí na originalitě, vykrádají buď díly minulé, nebo se zbytečně navážejí do současného světového dění. Přesto je to klasika, originální hromada zábavy. Některé díly jsem viděl snad 10x a ještě min 10x uvidím. ()

herr_carter

Možná proto, že nejsem seriálový typ a nikdy jsem neviděl více dílů Simpsonových souvisle, nedokážu hodnotit na 100 %..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Koda

Přátelé. Na tomhle seriálu vážně není co říct. Každý to zná, každý to minimálně jednou za měsíc uvidí v TV, nebo na YouTube. Každou chvíli uslyšíte známou znělkou a známé hlasy, které nemusím představovat. Jeden z mála českých dabingů, který je snad daleko lepší, než originální a Lábus za Marge skoro nikdo nepozná. Zkrátka a jednoduše nesmrtelná rodinka, která válcuje animované seriály. I když se zdá býti tento seriál králem animovaných seriálů, není mým nejoblíbenějším. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)