Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 278 h 53 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $750,000 (na epizódu)║ __The Simpsons: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $26,174,593 //počet predaných kusov 804,703║ __The Simpsons: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,961,269 //počet predaných kusov 377,254║ __The Simpsons: 11.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,399,613 //počet predaných kusov 246,736 ║ __The Simpsons: 12.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,352,481 //počet predaných kusov 81,148║ __The Simpsons: 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,186,151 //počet predaných kusov 138,725║ __The Simpsons: kompletná 20.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,952,880 //počet predaných kusov 423,331║ ___ Asi ako jeden z mála tomuto neprídem nikdy úplne na chuť, komediálny prejav ktorý si uťahuje z Americkej kultúry je fajn nápad ale pre mňa nič čo by ma nejako zaujalo. Radšej si pozriem v celku vydarení Simpsons Movie. ____ 2017:Nakoniec som sa ešte raz odvážil pristúpiť k tomuto bláznivému sérialu pekne od začiatku a dá sa to. /70%/ ()

KevSpa

Seriál, který provázel mé dětství, dospívání... i dospělý život. Ale nakonec mě po těch dlouhých letech přestal bavit. ()

Gemini

Legendární český dabing slaví další úspěch. A slaví ho už pěknou řádku let, díky bohu, matce přírodě, svastice, nebo čemukoliv chcete, za to. Originální namluvení je prostě hrozný!!! Nejlepší díly jsou ty s Levákem Bobem, nebo snad ne? Vlastně bylo i něco lepšího - Halloweeny, Shelbyville, Maude Flandersová.....Myslíte, že v USA ještě někdy budou vysílat ten díl s WTC? Prostě kreslený seriál, který pokořila jen Futurama. Jako celku ale budu muset dát 80%, zlatá éra se totiž zdá být pryč. ()

Matty

"Řekl Bůh: Budiž kecy" Dlouho nejlepší seriál, jaký kdy vysílala nějaká tuzemská televizní stanice. Kde ty časy jsou... Zajímavé komentáře: Eodeon, Machrovic, Satan, Aiax, Mahalik, Derek, lesumir, Kenneth, melipa ()

Tosim

TRVÁM NA SVÉM ZKLAMÁNÍ. Po celkové retrospektivě v dospělosti ubírám (a rozhodně nejsem sám) hvězdičku, stoprocentní kvalita se nedržela ani na začátku a teď (ke konci?) aby pořádný vtip pohledal. Základem jsou řady 7-11 a scénárista John Swartzwelder, citace, narážky, netypická americká rodina a satira. Jo, je to satira, i když nyní začíná bohužel připomínat South Park, který kope do všeho kolem sebe bez nějakého výraznějšího smyslu. 80% a basta, i když v desítce mých nejoblíbenějších seriálů zůstane, protože také výrazným způsobem formoval moje seriálové dětství. PS Vlastimil Zavřel je lepší než Vlastimil Bedrna! :-) ()

J*A*S*M

Takže tady půjdu proti proudu. Jsem asi jeden z mála, ale humor Simpsonů mi přijde tak křečovitý a opakující se, že jejich neskutečná popularita je pro mne jednou z největších záhad lidstva. Sám od sebe se na ně nikdy nedívám, bohužel mi ale dost často skříží cestu. Všichni okolo se smíchy válej po zemi a mně to ani koutkem nehne. Fakt nevim. Škoda. ()

Radyo

Legendární kreslený sitkom s legendárními postavičkami v hlavních rolích. Bez tohoto skvostu si nedokážu vysílání České televize ani představit. Co budeme dělat, až to jednou skončí?? ()

Malarkey

Rozhodně nejlepší animovaný seriál, který nemá ani na Futuramu jelikož je mi zde naprosto každá postava sympatická a to se jen tak některém seriálu nestane. Homer J. Simpson je naprosto dokonalý povaleč a mám ho fakt moc rád. Mimo to jeho dabing, který v naší kotlině vznikl je naprosto dokonalý. No on je celkově celý dabing simpsonů opravdu velice slušný a to se velice cenní. Ještě, že se autoři retušovali tím, že seriál jen tak nenechají skončit. jinak bychom přišli o rozhodně nejoblíbenější a nejvtipnější americkou rodinku současnosti. (98%) ()

Marigold

Nevídám tuhle žlutou fantasmagorii pravidelně, ale vždy, když strávím 30 minut s rodinou Simpsonových, jde má nálada rapidně nahoru. Absolutně samorostlý humor, skvělé charaktery a nezapomenutelné zápletky. A přitom to ještě tak mistrně reflektuje realitu. Prostě animovaný seriál s obrovským charismatem... Homer Simpson a spol. se stali legendami ještě za života. No to aby jeden pukl vzteky! ()

Djkoma

Simpsonovi jsou jedinečným seriálem. Dělají si srand ze všeho, co jejich tvůrci v okolí zahlédnou, vše skvěle, i když někdy chatrně propojí, ale výsledek je vždycky fajn. někdy více, někdy méně, ale jsou to oni, žlutá rodinka z "města u atomové elektrárny, vysoké stolové hory, věčně hořící skládky pneumatik,....". Každý díl přinese něco zajímavého, jiného, skryté vtípky, vzpomínky i prostě jednoduchou zábavu. Animovaný seriál, v kterém je pro každého něco. Opravdu pro každého. Výjimečná záležitost, které proto lze odpustit slabší díly s čistým srdcem. ()

Renton

Creator & developed: Matt Groening, James L. Brooks, Sam Simon .. WHAT THE F..amily!? Dokonalý animovaný NÁŘEZ!!! Většinou ultimátní zábava, někdy sice zakulhá, ale téměř vždy pobaví, pohladí po duši a každý si to zkrátka užije. Neuvěřitelně originální a vypointované příběhy plus výtečná postava otce/flákače/pivaře Homera - to je punc geniality. Reakce na současnou situaci a problémy společnosti už od roku 1989 a narážky na všechno a všechny. KDO NEZNÁ TENTO LEGENDÁRNÍ ANIMOVANÝ SERIÁL, NEŽIJE NA NAŠÍ PLANETĚ !!.. 100%. ()

Anthony

Týden co týden nás Elfmanova hudba zve k dalšímu dílu mistrovského seriálu. Spousta nezapomenutelných gagů, narážek a časté "učinkování" slavných lidí. Vrchol českého dabingu - v poslední řadě náhle vypadl pan Bedrna (Homer) a já měl z dílu poloviční zážitek. ()

Radek99

Nejlepší animovaný seriál všech dob (ve své podstatě je to ryzí animovaný sitcom), který navíc s přibývajícími sezonami zraje jako víno... (i když nyní s odstupem se ty nejnovější sezony musejí zřejmě ještě nechat dozrát...) Jestli nějaký audiovizuální produkt splňuje všechny atributy slova legenda, pak jsou to právě Simpsonovi... 100% Podobné seriály: Futurama, Family Guy, American Dad!, Městečko South Park ()

Pohrobek

Veškerá americká "závislá" satira mě nikdy nedokázala úplně uspokojit. Rušivé elementy, ať už ty vlastenecké, náboženské či obecně morální, které v nich pohříchu stále zůstávají, mě nesnesitelně iritovaly a kazily tak dojem z mnohdy kvalitních děl. Jedinou výjimkou z tohoto smutného pravidla jsou SIMPSONOVI, nebo spíše byly, neboť pozoruji, že i sem se vkládá trojský kůň vyšší americké kultury. Kdyby bývaly nebyly natočeny nejnovější série, celkové hodnocení by bývalo mohlo být absolutní. ()

Superpero

Kdo viděl víc dílů ví, že ne všechny jsou až zas tak super, jenže taky ví že většina je. A kdo viděl díl jak jeli na dovolenou do Japonska chápe 100% hodnocení. ()

Tom Riddle

Okomentovat seriál o bláznivé Simpsonovic rodince je těžší, než se zdá. Dá se napsat něco, co ještě nebylo řečeno? Navíc je mnohem jednodušší popisovat nekvalitní věci, protože na hrbolatém povrchu se zachytíte mnohem snáz, než na diamantově hladké slupce Simpsonových. Ale ono se pod jejich hladkou slupkou ukrývá i dokonalé diamantové jádro. A ano, od dvacítky dál jedou možná jenom na půl plynu, ale nebýt jich, jsem dnes docela jiným člověkem. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)