Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Musím veľmi súhlasiť s mnohými, pretože som zo začiatku tento seriál tiež nechcel vidieť a strašne som ho odmietal. Niečo mi hovorilo, že ma to nebude baviť a že to aj tak nebude lepšie než Simpsonovci, ktorí mi vyhovovali. Nebol som sklamaný keď som to začal pozerať. Ale je to o niečo horšie než Simpsonovci ale zase o trocha lepšie než Family Guy a stále na vysokej úrovni. Chválim tiež Primácky dabing. ()

H34D

Futurama je přirozeně jeden z nejlepších animovaných sitcomů. Kromě velmi slušné úrovně humoru hýří Futurama zajímavými nápady těžícími z tisíc let vzdálené budoucnosti. Osobně se mi vtípky nezdají tolik úderné jako ve Family Guyovi, či pozdějších sériích American Dad, ale co se týče petrosti děje, je na tom Futurama častokrát lépe. Některé epizody jsou snad až geniální (např. zpracování evoluce vs kreacionismus). Taktéž charaktery jsou dobře prokreslené, řekl bych že i o chlup lépe než v Simpsnových... 8/10 ()

Phobia

Sled absurdních situací ve sci-fi světě budoucnosti, který ovšem paradoxně nenabízí takovou tématickou rozmanitost jako "Simpsonovi". Nějak ten humor není tak štiplavý, tak aktuální skutečným situacím. Možná je vtípků víc, přesto si tahle squadra postaviček nezískala mé srdce tolik, jako Simpsonovic rodinka... zatím. Třeba hodnocení zvednu po shlédnutí všech dílů. 80% ()

Niles

Milujem tento seriál. Toľko úžasných postáv sa len tak nevidí. Fry, Bender, Zoidberg, nie je možné ani vybrať najlepšiu, všetky sú totiž geniálne. Obľúbené epizódy by som mohol tiež rátať v desiatkach. Humor je tu na veľmi vysokej úrovni, často prekonáva aj Simpsonovcov, hlavne novšie Simpsonovské série. Matt Groening vytvoril ďalší nezabudnuteľný seriál a ja netrpezlivo čakám na nové diely Futuramy. ()

InJo

SIMPSONOVI ve sci-fi hávu, jejichž (zdaleka nejen komediální) potenciál je takřka nevyčerpatelný (a tvůrci si to u nemála epizod velmi dobře uvědomují). Z hlediska humoru leckdy téměř nedostižné a genialitou některých scénářů často přesahující běžné lidské chápání (když dojde na klasická témata typu 'cestování časem', může se jít většina hraných filmů s obdobnou zápletkou zahrabat). Je zde sice neporovnatelně méně stálých postav, ale už jen Bender, dr. Zoidberg a příležitostně vystupující Morbo (bez diskuzí nejlepší televizní moderátor všech dob!) jsou tak ultimátní charaktery, že by si divák bez problémů vystačil i jen s nimi. Určitě jeden z vrcholů televizní tvorby (stejně jako SIMPSONOVI). 90 - 100 % ()

• Po útocích z 11. září 2001 se producenti rozhodli vystřihnout ze znělky nabourání lodi Planet Express do obrovské televizní obrazovky. O několik měsíců později byla scéna do znělky vrácena. (lucieK)
  • Během úvodní znělky můžeme na několika místech spatřit různé nápisy v mimozemském jazyce. Podle Matta Groeninga něco znamenají a je na divácích, aby je rozluštili. (HellFire)
  • Benderova hlava je k telu pripevnená závitom. V seriáli sa ale počet závitov rôzni, najčastejšie ju stačí otočiť dvakrát. (Jumar)

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)