Simpsonovci - Série 22

(séria)
USA, (2010–2011), 7 h 42 min (Minutáž: 21 min)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor, Marcia Wallace (viac)

Anderton

Prvé tri epizódy boli za štyri a už som sa bál, že to lepšie nebude. Našťastie bolo, hneď ďalšie tri ma presvedčili o tom, že sa tvorcovia aj v 22. sezóne poriadne rozbehli. Tentokrát je už tých "podpäťhviezdičkových" menej ako plných palieb, napriek tomu celej sérii dávam maximálne hodnotenie, je totiž dosť možné, že je to naposledy. K tým naj epizódam radím zase čarodejnícky diel, Hrátky s Montym, Angry Dada, Homera ako holiča a dali by sa spomenúť aj ďalšie. Pri niektorých iných som sa občas strácal v preklade. ()

snebka

Průměr jednotlivých dílů dvacáté druhé série 69% ***. Když se tak divám na své hodnocení, zřejmě jsem ještě hodně shovívavý. Simpsonovi jsou klasika a některé díly jsem viděl již mnohokrát. A vždy když je zahlédnu v televizi, tak se na ně rád podívám. S posledními řadami je to však jinak a koukám spíše proto, abych si je mohl odškrtnout ze seznamu viděných sérií. Čím dál méně se bavím a spíše smutně sleduji, co se z něčeho tak kultovního jako Simpsonovi byli, stalo. *** ()

JamesSi

22. řada byla pro mě zlomová. Vždycky jsem spíše preferoval Futuramu, ale díky 22. řadě jsem moderní Simpsonovi začal celkem nenávidět. "Muzikál ze základní" je celkem průměrná, někdy a otravná epizoda, ale jsem alespoň rád za cameo novozélaňdanů z Flight of Conchords. "Speciální čarodějnický díl" má parodii na Stmívání v době, když to dávno nebylo cool. A zbylé povídky jsou příšerné - jedna je parodie na Jumanji z 90. let. Kde to začne ale spadat do totálního zla, kde jsou všichni postavy naprosté svině a nedá se jim fandit je epizoda "Hrátky s Montym". V téhle epizodě se Monty Burns stane "bez paměti a bez rozumu" (dle distributora) a tak ho celé město nastřídačku šikanuje, tyranizuje, mlátí, hulí z něj drogy apod. WTF.  "Krycí jméno Donnie Špekoun" je o tom, že se Homer stane policejním informátorem z Springieldské mafie. Má práskat na Tlustého Tonyho. Tvůrci šokují neboť Tonyho zabijí. Ale pak v posledních třech minutách představí postavu "Hubeného Tonyho", který ztloustne a nahradí původního Tonyho, čímž se vše vrátí do statusu-quo a jeho smrt byla k ničemu. "Vzteklej fotr ve filmu" navazuje na starší epizodu "Vzteklej fotr" a ukazuje, že tvůrci naprosto neví, jak funguje střih, Oskaři nebo filmový průmysl. Zase je to jedna z epizod ve stylu "Simpsonovi se proslaví po celém světě a pak zase o nich nikdo neví". "Haluze nocí Svatojánských" je epizoda, která podkuřuje dvojici marihuanových komiků Cheeche & Chonga, kteří mluví sami sebe. Nesnáším tyhle epizody, kdy tvůrci použijí slavné herce, jen aby na ně celou dobu sypali chvály. Viz.: Lady Gaga. Navíc to dost působí jako epizoda, když se rozpadne Terrance a Philip ze South Parku. A to byla taky jedna z těch horších epizod. "Mnoho tváří lásky" je jedna z nejkrutějších epizod Simpsonů a ne v dobrém. Marge chce donutit Homera, aby Barta přestal škrtit, tak mu zaplatí kurz agresivity. Na tom ho vlastně celou dobu jenom škrtí, aby mu ukázali jaké to je. Potom Homer přestane Barta škrtit a Bart toho využije tak, že začne mučit Homera. Nakonec psycholog chce donutit Barta, aby Homerovi zachránil život díky pasti, kterou nastražil. Bart odmítne zachránit Homerovi život, PROTOŽE MU NA NĚM NEZÁLEŽÍ. Pak ho psycholog začne škrtit a Bart Homera pak zachrání, aby ho přestal škrtit. Seriál tedy potvrdí, že řešit výchovu násilím je dobře. "Zoufalé manželky Tlustého Tonyho" je epizoda, která sleduje Selmu, jak se zamiluje do postavy Tlustého Tonyho. Toho, kterého ale vůbec neznáme protože tohle je jen tlustý "Hubený Tony".  "500 klíčů" je další zbytečně krutá epizoda, kde odhalíme obří konspiraci, díky které si řidič Otto myslí, že zabil přes dvacet dětí. Ve skutečnosti šlo, ale jen o figuríny, což mu Charmles a Skinner neřekli. A nakonec "Ned - nebezpečnější úlovek" ukazuje, že tvůrcům naprosto došli nápady a tak budou shipovat náhodné postavy s jinýma náhodnýma postavama. Proč Ned a Edna? Kdo ví? Nakonec však vždy je nejhorší řada Simpsonových TA nová řada z doby, když už jste ze seriálu vyrostli. A mě se to stalo zrovna u téhle řady. Nedá se říct, že Simpsonovi šli z jedné skvělé řady do do naprostého odpadu - jejich propad byl mnohem pozvolnější. Vsadím se, že lidi, kterým bylo čtrnáct-patnáct let u 17. série nebo i 28. série budou tvrdit, že nejhorší je ta řada, kdy si prostě uvědomili, že už to nestojí za to. Občas se člověk podívá na ty staré epizody a říká si, že to kdysi byl super seriál. Dneska je to však už jen přestárlý dinosaur, který byl delší dobu špatný než dobrý. Ale dokud se budou prodávat trička s Bartem, tak tu Simpsonovi zůstanou. A trička s Bartem se ještě nějakou dobu prodávat budou. () (menej) (viac)

• Na začátku epizody se dozvíme, že celé jméno pana Burnse je Charles Montgomery Plantagenet Schicklgruber Burns. (CANNIBAL)
  • Název epizody je odkazem na píseň „(How Much Is) That Doggie in the Window?“, kterou napsal Bob Merrill v roce 1952. (peeteno78)